Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 hours ago, bodo said:

Znači Denver je dobio G1 i to implicira da je titula već u Coloradu a pri tom se zaboravlja da je Spoelstra arguably najbolji HC u ligi. 

Nije ni Maloun Macola. Ono sinoć je bilo klasično rutiniranje. Gordon je težak mečap za Batlera, on je sinoć lovio MPJ koji uopšte nije bio slaba karika, naprotiv.

Obe ekipe su šutirale za tri debelo ispod svojih procenata tako da stvarno ne vidim kako Majami može da ima 4 tekme sa 110-120 poena koliko im treba da bi dobili.

@Miki28 Za Mareja je bilo samo upitno može li da bude dovoljno konstantan. On od 5 tekme protiv Sansa igra fenomenalno.

@DameTime Batler se sa pravom hajpuje. Imao je loših tekmi iz raznih razloga. Nije ni on u cvetu mladosti i nije 100% zdrav, ali ne daje izgovore i isporučuje kad je najpotrebnije.

 

Inače kako vreme prolazi Minesota može biti sve zadovoljnija sobom. Dosta dobar otpor su pružili i to bez nekih baš bitnih igrača, a i ovaj trejd za Gobera donekle ima smisla jer je izgleda Konli znao ko je najveća pretnja u PO i najbolji igrač lige.

 

 

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

Moram da kažem, mnogo mi je drag ovaj tim Nuggetsa. Svaki igrač zna svoju ulogu i igraju kao tim, komplementuju jedan drugog. Nisam verovao da MPJ može ovako zrelo da odigra kao što igra u ovom plejof-u, svaka čast! Gordon celu sezonu igra sjajno i pokriva sve i svašta u odbrani, a Murray dokazuje svima o kakvom se igraču radi. I Malone radi sjajan posao, verovao je u Nikolu, Murray-a i MPJ-a od početka. Zato bi baš voleo da osvoje.

 

3 more wins.

Edited by Darko
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Porterova odbrana danas i do pre samo godinu dana je nebo i zemlja. Ranije je bio klasičan čunj koji ne zna ni gde treba da stoji na terenu a kamoli da anticipira neke poteze protivnika, danas je sasvim dobar u tome i kad na to dodaš odličnu dužinu i atletiku definitivno je plus na toj strani terena, makar za neke bazične defanzivne šeme. 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, freethrow said:

Nisam gledao celu utakmicu, ali vidim da je Gordon uguravao pod koš bez prestanka. Treba i to umeti.

Prva četvrtina sve na finesu, kao Shaq iz mlađih dana

44 minutes ago, Chaos Is Me said:

Porterova odbrana danas i do pre samo godinu dana je nebo i zemlja. Ranije je bio klasičan čunj koji ne zna ni gde treba da stoji na terenu a kamoli da anticipira neke poteze protivnika, danas je sasvim dobar u tome i kad na to dodaš odličnu dužinu i atletiku definitivno je plus na toj strani terena, makar za neke bazične defanzivne šeme. 

U ovom PO u kontinuitetu radi ozbiljan posao u skoku, posebno u odbrani. Čak počinje da djeluje kao relativno rijedak primjerak šutera koji nema problem da ide u kontakt.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Ma nema Majami sanse ovde.

 

Slucajni prolaznici u NBA finalima kao neki Orlando protiv Lakersa, simpaticni ali sa druge strane imaju Jokica i tim koji kao da svaki mec krece sa +10.

 

Mora 10 stvari da ti se poklopi da bi bio u egalu, zavisis od Martina i Vincenta do daju kombinovano 30+ poena sto je najbolji pokazatelj u kolikom su problemu.

 

Mislim da je ligu malo i zatekao ovaj trenutak oko Warriorsa koji su osvojili titulu, centara koji izumiru i potcenjivanja Jokica pa se dodje do komicnih situaci da ga cuvaju Biombo i Zeller koji nisu igrali kosarku 2 godine.

 

Osim Jokiceve ofanzivne genijalnosti deluje da su i ostali na nekom vrhuncu forme, pre svega Murray i Gordon koji ispod radara igra Son Merijevski PO... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Igrači Denvera šutirali su 14-18 na Jokićeve asistencje... Tome nema odupiranja. Protivnik može samo sa žaljenjem da konstatuje stanje stvari.

 

Nije mu trebalo više od prve četvrtine da udeli asistenciju svakom saigraču iz prve petorke... Spaja ih sa košem, šutiraju otvoreni skoro pa kao na treningu, kada katuju lopta ide pravo u ruke...

 

Majami ne može da odbrani dva na dva, a kad su stali u zonu u četvrtoj dok je Jokić bio na parketu, iskidao ih kao burek za ovde. Čovek ih rasuo u leru, na kraju utakmice izgledao je kao da može odmah da odigra i drugu.

 

Ono kad ni Spolstra ne zna šta će i kud će.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nek grmi jako said:

Ono kad ni Spolstra ne zna šta će i kud će.

Nije mi jasno zašto ne vrti više igrača na Jokiću, Adebajo, Zeler, Lav, Jurceven po dvije odbrane, da stalno ima svježeg igrača na njemu i da proba da ga umori do četvrte četvrtine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, Beonegro said:

Nije mi jasno zašto ne vrti više igrača na Jokiću, Adebajo, Zeler, Lav, Jurceven po dvije odbrane, da stalno ima svježeg igrača na njemu i da proba da ga umori do četvrte četvrtine

 

Verovatno ce pricekati za tu taktikatu dok ne uvodu rukometne izmene :classic_biggrin:

 

Trebas nesto i u napadu da igras, oni da juce nisu imali Adebaya u napadu vrv bi 50 razlike bilo...

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, LordOfTerror said:

 

 

Verovatno ce pricekati za tu taktikatu dok ne uvodu rukometne izmene :classic_biggrin:

 

Trebas nesto i u napadu da igras, oni da juce nisu imali Adebaya u napadu vrv bi 50 razlike bilo...

Ajdebajo je zagrizao taj mamac kao klijen, Nugeci znaju da im je mnogo bolje da on šutne 25 lopata, nego da šutne 10 i izbaci 15 povratnih pasova.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Strasan mamac uzeli su lopte iz ruke Robinsonu i Strusu, da su oni uzeli da kreiraju i prangijaju svasta bi bilo 
 
Jos je naseo i Gagic shake da iskoristi kada nije utakmica na talonu :classic_biggrin:
Gagić shake je neodbranjiv potez.
Next best thing je Smailaga glava finta.
  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Inače, što se tiče Adebaja, možemo samo jednom da pogađamo da li je 25 šuteva na utakmici njegov rekord karijere...

 

Lik nikada i nigde, dakle niti u jednoj konkurenciji, nije uzeo 25 šuteva. Ovi iz Denvera samo što mu nisu pravili špalir gde da prođe, nisu mu smetali i čak ga nisu ni faulirali, jer je bolje da on šutira od jutra do sutra da nego neko poludi od ovih nedraftovanih.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekoliko crtica nakon odgledanog snimka:

1. Sjajno suđenje. Video sam po par grešaka sa obe strane, tj. pre nepotrebno dosuđenih minornih kontakata. Uglavnom, ne može bolje od ovog. 

2. Denver je najnovija iteracija bjutiful gejma, nakon SAS i GSW. 

3. Batler je bio strašno pasivan, bukvalno je izbegavao da čak i neke zicere pospremi, radije je izbacivao napolje na šut saigračima. Možda ga radi Mile High City? Ili ga je umorio Gordon, mada nije tako delovalo. Očekujem skroz drugačije izdanje i mnogo više ulazaka u reket/iznuđivanja faulova. 

4. MPJ raste pred našim očima, tj. izrasta u nešto više od običnog šutera/specijalca. Aktivan u skoku, u odbrani, lupa blokade, prodire "jako i do samog kraja", koristi i levu ruku - beše jedno zakucavanje levom, asistira. Ako nastavi sa napretkom i posluži ga zdravlje, može postati borderline All Star u narednim godinama, iako to niko nije očekivao nakon silnih operacija i činjenice da fizički nije na nivou na kojem je bio pre svih sranja. 

5. @Ječmendo, odlično objašnjenje razloga zašto Nikola juri ukradene a ne blokade. Međutim, ja i nisam mislio na blokade kada sam pominjao dizanje ruke. Suština je da je Jokić najčešće najviši igrač na parketu. Kada takav igrač podigne ruku, može da zasmeta prilikom šuta/pogleda na koš, bez jurenja banana. Upravo u ovoj utakmici sam video bar dve situacije gde je lepo digao ruku, zasmetao, i protivnik je promašio. Nekako mi se čini da je delotvornije zasmetati kod šuta iz reketa 15 puta (naravno, neće sve biti promašaji), nego ukrasti loptu 1,2 puta po meču - njegov karijerni prosek.

6. Erik je već u prvoj utakmici uspeo da Jokića izbaci iz reketa u dobrom delu utakmice i time malo poremeti standardnu postavku napada Nagetsa, ali to nije bilo dovoljno za više od pristojne razlike na kraju, jer - Jokić. Videćemo kakvu li će vragoliju pripremiti za drugi meč. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Batler imao usg rate 18, a Adebajo - nešto preko 30.

 

E sad, ili je Spolstra skovao neki, što kaže Boldrik, lukav plan, ili moja prosta šumadijska pamet ne može to da uklaviri. Moraću da vidim koliko je puta ove sezone Lebron imao usage rate preko 30, ako je upšte i imao na nekoj utakmici (verovatno jeste pošto mu je prosečni usgr 25).

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nek grmi jako said:

Batler imao usg rate 18, a Adebajo - nešto preko 30.

 

E sad, ili je Spolstra skovao neki, što kaže Boldrik, lukav plan, ili moja prosta šumadijska pamet ne može to da uklaviri. Moraću da vidim koliko je puta ove sezone Lebron imao usage rate preko 30, ako je upšte i imao na nekoj utakmici (verovatno jeste pošto mu je prosečni usgr 25).

 

Oce i ako upalis malo utakmicu umesto sto gledas suplje cifre :classic_biggrin:

 

I vidis da je Butler bio totalno bez gasa, nije imao noge, sut ga je napustio odavno (zlobnici bi rekli da ga nikad nije ni imao) a pri tom se i povredio na kraju game 7 protiv Bostona.

 

Onda kad presaberes sve to shvatis da je ovo jedno normalno izdanje u datim okolnostima, nema potrebe da ides dalje i kopas kad je Lebron?! ( zasto sad on?) imao toliki usage...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Dusko said:

Uvek su me fascinirali sto moraju da vade 5 poteza a igra se jedna utakmica.Kao da su ljudi propustili(jedino oni koji nisu gledali)..Razumem kad imas milion utakmica istovremeno...

 

Tradicija, šta fali...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...