Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

5 minutes ago, uini said:

 

nema šanse ali ti garantujem da bih slobodnjake šutirao blje od 45.2% u celoj seriji, odnosno, 43.5% jutros

ale alee ale alee aleeeeeee

A opet najvece promaseno bacanje je od Jrue Holidaya. Choke na 2 sekunde do kraja. Jos mu i Butler sa kos za OT. 

5 minutes ago, freethrow said:

Potvrđujem, uini je na 87% iz slobodnih bacanja careerwise.

I Jrue je na slicnom, ti negdje oko 86% ali jbg ne mozes masiti bacanje na 2 sekunde do kraja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

Janis je slobodnjacima osvojio titulu i FMVP, to će Jokićevcima ostati vlažni san. Pogotovo kada Durantula krene da stvara krivce Denveru, na udaru će biti i čistač koji nije lepo obrisao pod, pa se Jokić okliznuo nakon fadeaway Bukera

giphy.gif

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kolapsi su očigledno postali neka nova normalnost.

 

Iz tog ugla, sve je ovo normalno, što bi Janis rekao.

 

Iz ugla nekog tradicionalnijeg praćenja košarke, ovo je jedna od najvećih bruka koju ja pamtim. Da su ponajbolji igrač NBA lige i prateća all star svita, nakon prvog overall mesta i kandidature za prsten, eliminisani od prezaljene plejin ekipe - nakon što su dva puta uzastopno vodili po 15ak razlike pred sam kraj.

 

Mislim, ako sve relativizujemo, ništa nije neuspeh. Što se mene tiče, ovo je definicija istorisjkog neuspeha, kad se u obzir uzme poslozenost ekipe i kvalitet iste.

  • Like 22
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, medobrundo said:

Iz ugla nekog tradicionalnijeg praćenja košarke, ovo je jedna od najvećih bruka koju ja pamtim. Da su ponajbolji igrač NBA lige i prateća all star svita, nakon prvog overall mesta i kandidature za prsten, eliminisani od prezaljene plejin ekipe - nakon što su dva puta uzastopno vodili po 15ak razlike pred sam kraj.

 

 

24 minutes ago, AlexMaxim said:

Just a reminder... Zo vs LJ + wild bunch

 

 

 

 

pogrešan ti je reminder alexmaxime; ovaj obuhvata janisa/butlera, majemi i knickse u jedan kratki video

 

 

 

inače, prva tekma u nedelju 19h po južnoslovenskom vremenu, najbolji termin za gledanje basketa.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Da se doda i da je Giannis pojeo ekipu koja je u WCSF pomela Denver i vrtila Jokica ko na ringispilu. 

 

Olako se zaboravlja kako je Denver igrao sa Sansima u Arizonu regularnu sezonu dok su bili kompletni i to su slavili oba puta nakon produzetaka. Okrenuli su oba tesna meca. Imali su sve na svojoj strani i moze se reci da su bili mentalno jaki do povrede Mareja.

 

Zdrav Denver koji je u naletu, tesko da bi ispao od Finiksa koji dugo nije igrao PO i pored par igraca koji imaju PO staz. U takvim situacijama igrace najvise gura skorasnji uspeh fransize, neko ko je nedavno vise pobedjivao u PO serijama.

 

Brze su dosli do finala Konferencije u odnosu na Karmelov tim. Takve fransize kad im se poklopi, gube samo od bigmarket timova. Denver je napravio kontinuitet dobrih rezultata.

 

Kada eliminises contendere poput Klipersa na nacin kao oni, to je ogroman boost za narednu sezonu i posle PO.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Velika pobjeda sinoć. Moralo je baš mnogo da se radi da se uzme brejk. Šut nešto i nije bio dobar, ali je protok lopte bio odličan. Na kraju čak 33 timske asistencije. Odbrana izuzetno dobra, Foks po prvi u seriji limitiran. Kad je tako onda teško Kingsi mogu da pariraju.

 

Drejmond fenomenalan u odbrani, ali i u napadu. Koristio je odlično prostor koji su mu ostavljali.

 

Vigins i Pejton dobri u oba pravca. Oni koriste prostor u reketu i agresivni su na skoku, izuzetni su finišeri na obruču. Vigins je svakako šuterski bolji i dosta kreativniji, to ne treba sporiti, ali Pejton sa 190cm fantastično završava u reketu i vrhunski je skakač(sinoć 4 of. skoka). 

 

Klej je pogodio par nevjerovatnih šuteva. Njegov šut djeluje još čudnije nego prije povrede. Svaki put bez balansa sa raskrebečenim nogama. 

 

Luni odigrao još jednu rodmanovsku partiju - sa 4 poena jedan od najboljih na terenu. 

 

Pul i Donte su mi loši šuterski u ovoj seriji, ali biće vremena da se raspucaju. Ne mogu svi biti na dobrom nivou. 

 

Sad imamo sve u svojim rukama. Siguran sam da nećemo propustiti priliku u sledećoj utakmici.

Edited by Kvaratskhelia
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

 

 

pogrešan ti je reminder alexmaxime; ovaj obuhvata janisa/butlera, majemi i knickse u jedan kratki video

 

 

 

inače, prva tekma u nedelju 19h po južnoslovenskom vremenu, najbolji termin za gledanje basketa.

... ali sweet redemption for AH - I like it

zaboravih - podsećanje se odnosi na rivalitet i emotivni naboj koji bih voleo opet da vidim 

Edited by AlexMaxim
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Da se doda i da je Giannis pojeo ekipu koja je u WCSF pomela Denver i vrtila Jokica ko na ringispilu. 

 

Ne znam da li postoji veća individualna pobeda nekog NBA igrača u novijoj istoriji od te Janisove. Čovek je pobedio samog sebe sa tih 50 pts u finalnoj utakmici i slobodnjacima 16 od 17. Nakon svog hejta i osporavanja se izdigao iznad svega i osvojio titulu na takav način. Kao kad bi Jokić rešio titulu blokadom, otprilike taj nivo. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Da se doda i da je Giannis pojeo ekipu koja je u WCSF pomela Denver i vrtila Jokica ko na ringispilu. 

Mislis iste one sto su nabijali Lebrona 30 razlike i poslali ga u Kankun nakon prve runde? Pritom mu se smejali u facu i igrali salsu u sred LA? :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2023 at 8:52 PM, Dracarys said:

Ja bih prognozirao Baksi-Sansi finale i hladnokrvnu osvetu Durenta.

 

Lejkersi imaju potencijal da dobiju svaku ekipu na zapadu, sem Sanse. Za njih mislim da imaju najveci level u ligi i mnogo bih se iznenadio kada ne bi osvojili titulu. Mogu samo povrede da ih sprece.


Nek se spremi Sunčad!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Mislis iste one sto su nabijali Lebrona 30 razlike i poslali ga u Kankun nakon prve runde? Pritom mu se smejali u facu i igrali salsu u sred LA? :lol_2:

 

Imao je Jokic srece sto se AD polomio u G4 tad, Lakersi bi ga izgazili gore nego CP3 i Booker. Doduse opet bi se pominjale sudije i jao prebise Jokica kao za ono rutiniranje sezonu ranije :79:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...