Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, DameTime said:

Košarka je igra u kojoj pobeđuje Giannis Antetokounmpo. :classic_sleep:

 

Mora on još da se potrudi... prvo mora Istok da osvoji, jer kako jedan čoek (king's witness) reče : "I learned last night that only Genghis Khan has conquered more of the East than one LeBron James." :classic_wink:

Link to comment
Share on other sites

Jokic je toliki trol da ce zavrsiti sezonu sa 9.9 ast i 24.9 poena :roflmao:

 

Ali za njegov plejof run je realno bolje da ne uzme MVP, u suprotnom ce mu nabacivati nerealan pritisak, a ako ne uzme mislim da ce porobiti plejof. Iako se slazem da ispadaju od Sunsa nazalost (ili na srecu, jer verujem da su onda sanse da igra za repku makar malo vece :classic_love:)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Урош19 said:

Kad bi se gađali tramvajima

 

Napisah ono u polu-šaljivom tonu, ali u svakoj šali ima pola zbilje. Janis je pobednik u košarci jer je išao napred uprkos svojim manama tj. košarkaškim nedostacima, ali i protiv osporavanja drugih.

Počevši od drafta, gde se pojavio u trenutku kad je postajalo popularnije biti Stef nego bilo ko drugi, a on je bio otprilike sve suprotno. Preko priča da li taj klinac uopšte može da se fizički razvije i opstane u NBA, da ne može da pogodi slobodno bacanje, da ne može da šutira trojke, kako nije sposoban da vodi ekipu dalje od R1, kako nestaje u PO, da nema kvalitet da tim odvede do titule iako je bio 2x MVP i DPOY i sl. Čovek je sve te tvrdnje oborio na terenu i krunisao sa 50 pts u finalnoj utakmici finalne serije, gde je franšizi doneo titulu posle 50 godina. I skoro odmah nakon osvajanja kaže Midltonu - uradićemo ovo ponovo. Well, that's some (GOAT) spirit there.

Tako da, razumem da njegova igra nije dopadljiva, čak je iritantna (jbg, i meni je često). Ali što bi rekao jedan poznati trener, košarka je vrlo jednostavna igra u kojoj je glavni cilj da igrač proturi loptu kroz obruč. A on je u tome izuzetno efikasan. Možemo sada ovde izvlačiti reprezentativne poraze, PO poraze, promašena slobodna bacanja, utakmice u kojima je zaustavljen sjajnom odbranom... No to odavno više nije isti Janis koji igra danas. Zar to nije poenta sintagme biti pobednik - biti bolji nego što si bio juče, prevazilaziti prepreke, pobediti samog sebe? Vremenom sam počela sve više da cenim takve stvari u sportu.

Naravno, svi veliki igrači uglavnom imaju inspirativnu priču koja nam može poslužiti kao motivacija. Samo sam želela da malo podsetim na njegovu:) 

Edited by DameTime
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...