Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

8 minutes ago, propolis said:

Njima je još veći problem što su poslednjih 5 MVP titula pokupili Evropljani 🙂🙂🙂💪💪💪

 

Kako njih to tačno ugrožava? Za njihov biznis je čak i dobro da imaju top prospekte i igrače iz Evrope. Pogledati pod: publicitet Luke kad je došao u ligu i publicitet Wembanyame pre drafta. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod tlacenja, cudi me sto ovaj narod nije retardiran do te mere da se peca na turske i austrougarske analiticare. Sa ovim drugima nema relevantnog sporta u kojima smo i mi i oni dobri, pa zato i ne mogu da udju u srpske medije.

 

Mogao bi da se krene u lov na turske komentatore/analiticare na tviteru i njihovo misljenje o Jokicu i ostalim srpskim igracima. Svakako bi vise trebalo da smeta to misljenje nego nekog Perkinsa.🙂

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DameTime said:

 

Kako njih to tačno ugrožava? Za njihov biznis je čak i dobro da imaju top prospekte i igrače iz Evrope. Pogledati pod: publicitet Luke kad je došao u ligu i publicitet Wembanyame pre drafta. 

 

Pričam za ove kendrik perkins look a like likove ne za organizaciju

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, DameTime said:

 

Kako njih to tačno ugrožava? Za njihov biznis je čak i dobro da imaju top prospekte i igrače iz Evrope. Pogledati pod: publicitet Luke kad je došao u ligu i publicitet Wembanyame pre drafta. 

Još da ljudi razmišljaju samo na taj način. Pored takvih, ima i onih kojima se ne sviđa što su njihovi momci u podređenom položaju u odnosu na tamo neke dođoše. Uostalom, i fri je napisao nešto o kapiranju publike koja je ispodprosečna.

Link to comment
Share on other sites

@Ta'veren, ne kapiram argument, al' 'ajde. Turci generalno, pa i njihovi komentatori, misle sve najbolje o Jokiću. Kao i o većini poznatih srpskih igrača uostalom, sem ako im dotični nije izbacio repku sa nekog prvenstva i sl. Takođe, Turci ne gaje rasizam za razliku od Amera (i belih i crnih), samo furaju old-fashioned nationalism & neo-ottomanism. Najzad, Perkinsa gledaju desetine miliona ljudi, a nekog turskog NBA komentatora par hiljada/desetina hiljada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, displejnejm said:

@Ta'veren, ne kapiram argument, al' 'ajde. Turci generalno, pa i njihovi komentatori, misle sve najbolje o Jokiću. Kao i o većini poznatih srpskih igrača uostalom, sem ako im dotični nije izbacio repku sa nekog prvenstva i sl. Takođe, Turci ne gaje rasizam za razliku od Amera (i belih i crnih), samo furaju old-fashioned nationalism & neo-ottomanism. Najzad, Perkinsa gledaju desetine miliona ljudi, a nekog turskog NBA komentatora par hiljada/desetina hiljada. 

 

Izvrnuta logika.

 

Zar ne bi trebalo Srbi u teoriji trebalo vise da se pecaju na neo-ottomanism nego sta neki Amer misli?

 

Karte za rasizam se ne slazu sa tobom da oni nemaju problem sa rasizmom, cak smo i mi naspram njih zemlja za primer.

 

Tu si samo napisao jednu veoma dobru stvar, ono sto prodje kroz vise ljudi, glasnije se cuje o problemima sa kojima nosi ta zemlja i sto ima itekakve veze sa medijima i njihovom uticaju na globalnu populaciju.

 

Pa zbog naseg poznavanja engleskog jezika, naravno da znamo najbolje americke i engleske probleme u drustvu jer se to ispoljava kroz sport. Sto se glasnije prica o problemu, to vise ne izlazi iz usiju. Hocu vise da kazem da ne treba ziveti u zabludi da Turska nema odredjenih problema(u ovom slucaju rasizam) samo zato sto takav tip vesti ne dolazi do nas.

 

Neko je gore napisao, Perkins ima slicnu funkciju kao Andjus, a sve gledaoce treba posmatrati kao vise ciljnih grupa i da je cilj svake televizije da se pozicionira na ono trziste koje nije animirano ili gde je doslo do odliva gledalaca i ima potencijala da takve privuce odredjeni tip licnosti.

 

I sta hocu da kazem sa ovim? Da verovatno ima i turskih komentatora koji zauzimaju slicnu poziciju i da je tesko da su svi slozni. Mozda je americko trziste vise diverzifikovano, pa se moze cuti losih reci o igracima, retko to je u istom tonu i nije svaka kritika zlonamerna. Ne treba ziveti od puno pohvala i malo kritika. Kod nas je jasno da se ljudi dele na fanove i na hejtere i da slozenije podele nema.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ta'veren said:

retko to je u istom tonu i nije svaka kritika zlonamerna

Meni je jasno sve sto pises. Izuzetak je ovaj citirani dio (konkretno Perkins-Jokic) , koji je jako zlonamjeran.

Sve to stoji...treba kritika i to je ono sto na kraju i tjera igrace naprijed. Ali ovo je cisto rasisticko preseravanje. Iz ovih govana se nece iscupati, ma sta god on tvrdio da je sa tim mislio reci.
Na kraju...panj koji ima 5/5/5 statistiku u karijeri treba da klekne pred Plamlijem, a kamoli pred nekim kvalitetnijim centrom.
Carry the hell on Kendrik "the panj" Perkins... 🙂

Edited by cabke
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Ta'veren said:

cak smo i mi naspram njih zemlja za primer

 

Mozda prema crncima a i to je upitno. Ali pomisli samo na svakom koraku sta se kod nas prica za rome: ciganisanje, ciganska posla itd itd. Rasizam kao kuca, na zalost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Marvin said:

 

Mozda prema crncima a i to je upitno. Ali pomisli samo na svakom koraku sta se kod nas prica za rome: ciganisanje, ciganska posla itd itd. Rasizam kao kuca, na zalost.

 

ma narafski. moje dete kada hoce da uvrede, uvek se potegne ciganko, jer je na mene, tamnije puti. a fin kraj i sve.

 

ja joj uvek kazem da ih pita, jel to nesto lose & zasto.

 

imali bi mi isti stav i prema crnoj populaciji, samo kada bi ih bilo u dovoljnom procentu da ih dovoljno mrzimo.

  • Like 12
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Tja, vezano za turski rasizam, mada je glupo pričati o tome na NBA temi, oni su možda rasisti u nekom širem smislu, ali ne i u bukvalnom - vezano za boju kože. Ovo otud što je sama moderna turska nacija jedan veliki "melting pot" Turaka, Mongola, Grka, Jermena, Hetita, Arapa, iranskih naroda, ma svega mogućeg, i oni su svesni toga generalno. Ali dosta o tome od mene, barem na ovoj temi. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

ma narafski. moje dete kada hoce da uvrede, uvek se potegne ciganko, jer je na mene, tamnije puti. a fin kraj i sve.

 

ja joj uvek kazem da ih pita, jel to nesto lose & zasto.

 

imali bi mi isti stav i prema crnoj populaciji, samo kada bi ih bilo u dovoljnom procentu da ih dovoljno mrzimo.

 

Jbt nisam znao da si i ti iz Sremčice 😂😂😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni jok, suviše kratko je bio ozbiljan faktor, posle povrede je ona Čolina pesma aktuelna: "vole ga iz sažaljenja". 

Relativno slično kao što Kobija maltene niko nije stavljao u TOP10 all-time igrača dok je bio živ. Nakon pogibije, instant su počeli mnogi da ga meću u TOP3... 

P.S. Znam da ovo ne treba pominjati LAL navijaču, ali jbg.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ni meni Rose nije za HOF. Tužna priča al jbga, manje više je irelevantan igrač nakon onih povreda u Bullsima. Nije ni Penny Hardaway HOF.

 

Opet, Tim Hardaway je u HOF, Adrian Dantley i Yao Ming takođe itd. 

 

ja sam timmy hardawaya doživljavao kao nekog recimo kyle lowryja, za kojeg kapiram da će postati hofer. doduše, kažem "doživljavao" jer tada nisam imao pristup tolikom broju tekmi, pa moguće da grešim.

 

što se pennyja tiče, racionalno se slažem a emotivno, penny i grant hill su toliko bili dobri košarkaši da bi meni leteli u taj HoF bez obzira na broj tekmi i godina. mislim, i rađa je hofer. ta je titula pomalo izanđala. zato mi je super što knicksi uprkos mediokritetstvu dugom 20ak godina i dalje biraju kome će da okače dres pod svodove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ja sam timmy hardawaya doživljavao kao nekog recimo kyle lowryja, za kojeg kapiram da će postati hofer. doduše, kažem "doživljavao" jer tada nisam imao pristup tolikom broju tekmi, pa moguće da grešim.

 

što se pennyja tiče, racionalno se slažem a emotivno, penny i grant hill su toliko bili dobri košarkaši da bi meni leteli u taj HoF bez obzira na broj tekmi i godina. mislim, i rađa je hofer. ta je titula pomalo izanđala. zato mi je super što knicksi uprkos mediokritetstvu dugom 20ak godina i dalje biraju kome će da okače dres pod svodove.

Kao da je i neki izbor😀

51 minutes ago, displejnejm said:

Meni jok, suviše kratko je bio ozbiljan faktor, posle povrede je ona Čolina pesma aktuelna: "vole ga iz sažaljenja". 

Relativno slično kao što Kobija maltene niko nije stavljao u TOP10 all-time igrača dok je bio živ. Nakon pogibije, instant su počeli mnogi da ga meću u TOP3... 

P.S. Znam da ovo ne treba pominjati LAL navijaču, ali jbg.

Kobija je velika vecina stavljala u top 10 i prije toga. Toliki je unrespect prema Kobiju od smrti da je to nepodnosljivo. Ocekujem za 10tak godina da kazu da nije ni top 20.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Kobija je velika vecina stavljala u top 10 i prije toga. Toliki je unrespect prema Kobiju od smrti da je to nepodnosljivo. Ocekujem za 10tak godina da kazu da nije ni top 20.

 

Uf. Koja je to vecina?

 

Ovde na forumu koliko se secam uglavnom je vazio za nekog top 10 - top 15 lika i pre smrti, a od tada je ipak doslo i do "vaznesenja" Karija, Janis gradi brutalnu karijeru, Durant je nastavio da pruza fenomenalne sezone i da "dobro" stari, itd.

 

Ali i pored toga, tesko da ce smrt njegov legacy osporiti, u vecini slucajeva se desi upravo obrnuto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

ja sam timmy hardawaya doživljavao kao nekog recimo kyle lowryja, za kojeg kapiram da će postati hofer. doduše, kažem "doživljavao" jer tada nisam imao pristup tolikom broju tekmi, pa moguće da grešim.

 

što se pennyja tiče, racionalno se slažem a emotivno, penny i grant hill su toliko bili dobri košarkaši da bi meni leteli u taj HoF bez obzira na broj tekmi i godina. mislim, i rađa je hofer. ta je titula pomalo izanđala. zato mi je super što knicksi uprkos mediokritetstvu dugom 20ak godina i dalje biraju kome će da okače dres pod svodove.

 

Ja se Timmy-a sećam kao neke flashy zujalice, da je više bio dobar prodor igrač i score-first point guard, takvih je bilo dosta u istoriji lige, ne znam šta je on specijalan. Penny mi je omiljeni igrač iz detinjstva, al jbga sasekle su ga povrede inače je u prajmu bio lik koji je mogao po talentu da parira i jednom MJ-u. Bad luck, nije to za HOF. Grant Hill je npr uspeo da nakon tragičnih povreda do kojih je bio top 3 igrač u ligi ipak odradi gospodski role player drugi deo karijere i u relevantnim timovima, nešto što Roseu nije pošlo za rukom.

 

Ima ovih likova poput Rađe koji su u HOF pre svega zbog van-NBA karijere, ne bi ni Divac nikad bio HOFer da se gleda samo NBA. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Horium said:

 

Uf. Koja je to vecina?

 

Ovde na forumu koliko se secam uglavnom je vazio za nekog top 10 - top 15 lika i pre smrti, a od tada je ipak doslo i do "vaznesenja" Karija, Janis gradi brutalnu karijeru, Durant je nastavio da pruza fenomenalne sezone i da "dobro" stari, itd.

 

Ali i pored toga, tesko da ce smrt njegov legacy osporiti, u vecini slucajeva se desi upravo obrnuto.

Postoje ljudi i van foruma. 

Steph a posebno KD ne mogu biti ispred Kobija nikako. 

KD je miljenik ali KD je kesa na alltime listama, gubitnik. Ispred njega ce biti i Janis i Jokic i Doncic a vec je Steph.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cabke said:

Meni je jasno sve sto pises. Izuzetak je ovaj citirani dio (konkretno Perkins-Jokic) , koji je jako zlonamjeran.

Sve to stoji...treba kritika i to je ono sto na kraju i tjera igrace naprijed. Ali ovo je cisto rasisticko preseravanje. Iz ovih govana se nece iscupati, ma sta god on tvrdio da je sa tim mislio reci.
Na kraju...panj koji ima 5/5/5 statistiku u karijeri treba da klekne pred Plamlijem, a kamoli pred nekim kvalitetnijim centrom.
Carry the hell on Kendrik "the panj" Perkins... 🙂

 

Perkins ne radi nista preterano izazovno i radi sto mnogi rade po drustvenim mrezama na nizem nivou, zato je i u stanju da bude prihvacen od te publike. Da nema Perkinsa, neki drugi glas bi se cuo. Lik je kao pojava zanimljiv odredjenom delu populacije.

 

Pamtim Perkinsa u dva izdanja, X faktor koji zamalo da donese Bostonu 2010 titulu sa odradjivanjem prljavog posla u odbrani+ubacivanje neke frljoke u napadu(mada mislim da je dobro otvorio seriju ofanzivno), nakon povrede beskoristan u napadu gde je cudo kada pogodi kos i postao je meta ismevanja.

 

Valjda je zbog tog perioda nakon pucanja ligamenata, najvise uticao na dalje njegove zivotne izbore. Navikao je lik na udarce, bili smo surovi prema njemu pre desetak godina dok je igrao za OKC. Lik je uspeo cak i neutralne i neke od navijaca Bostona da okrene protiv sebe, zato sto je delovao komicno u napadu

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Postoje ljudi i van foruma. 

Steph a posebno KD ne mogu biti ispred Kobija nikako. 

KD je miljenik ali KD je kesa na alltime listama, gubitnik. Ispred njega ce biti i Janis i Jokic i Doncic a vec je Steph.

 

Re: foruma, pa dobro zato sam i bio pitao gde. 🙂

 

Ja kapiram da postoji subjektivan element, i da je nezahvalno praviti ovakve rang-liste jer ce uvek postojati (makar delimicno) legitimni argumenti za i protiv.

 

No, ipak cu se prvi sloziti da je meni Kobi bolji nego KD (osim ako se ne znam sta desi u sledecih nekoliko godina) ali recimo meni je vec sad Stef makar za nijansu bolji igrac.

 

Ako nista drugo, zbog toga sto je promenio nacin na koji se igra kosarka.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...