Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

prirodnije je porediti djanu sa doktor dzejom (iako je pokojni ramadanovski za mnoge doktor, ne mislim na njega);

to je taj superiorni atleticizam u tri koraka preko terena x kremen-kamen od šuta.

 

mislim, nije da sam ga gledao uživo ali tako mi izgleda. dr J mi je baš nekako preteča lebrona i giannisa ali više giannisa.

shaq niđe veze, sry miki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Dusko said:

Konacno sutra krece NBA. Jbt ova All star nedelja je nesto najgore sto se moze desiti nekom kosarkaskom fenu NBA. 😄

 

U nedostatku utakmica zajahali smo staru dobru temu... Poređenje igrača iz različitih era i da li bi mogli da igraju tad ili sad. It never gets old.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Dusko said:

Konacno sutra krece NBA. Jbt ova All star nedelja je nesto najgore sto se moze desiti nekom kosarkaskom fenu NBA. 😄

 

Ne slazem se iz ugla fantazera. Evo krenule vesti, ovog nema jos nedelju dana, drugi ne igra zbog knee injury managementa, treci ima misterioznu povredu i nema target date itd.

 

7-8 dana da ne mislim o povredama ili nesto malo, pauza je dobrodosla.

 

Regularna sezona treba da se skrati za 5-10 meceva. Skoro svi su postali svileni.

Edited by Ta'veren
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luchifer89 said:

 
Ko da je ušao u puberter.
Ne znam ko mu je iz PRa službe rekao da se prebaci u uberseljačina mod

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

 

Bolje da ne kačim šta je komentarisao ženi na Instagramu... Meni su ok one zajebancije koje su basketball related, ovo mi je već prilično neukusno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

prilicno pametan potez atlanta da sada otpuste mcmillana (iako licno ne mislim da je on glavni krivac tu), pa da mogu prvi doci do snydera. verujem da je bilo nekoliko ekipa koji su planirali otpustiti trenutnog trenera i da im je snyder bio medju prvim opcijama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

 

Ovo su validni razlozi koji nam pomažu da razumemo (i opravdamo) tu situaciju, ali za 10-20 godina će se pričati samo o tome da li je osvojio titulu ili ne. 

To je neki trenutni narativ sa kojim se ne slazem, dje je odrednica za nekog igraca da li je dobar ili je kesa iz Maxija to da li je uzeo prsten ili ne. Citava RINGZ kultura dje ti odigras vrhunsku sezonu i odvuces svoju ekipu nedje dje realno ne bi trebali da budu ili kvalitetom tu ne pripadaju ispred nekih drugih, da bi na kraju izgubio od neke jednostavno bolje, talentovanije i zdravije ekipe i onda sve to od ranije odjednom nije bitno i ne igra nikakvu ulogu iako je to mozda dotad highlight tvoje karijere i bilo ultra zabavno da se prati sa aspekta kosarkaskog fana. Previse je to pritiska za svakog superstara, neko se sa tim nosi bolje neko losije ali jednostavno nije bas fer da sve ostale ne postujes jer nijesu uzeli tu titulu koja je krajnji cilj svakom od njih. Ja zaista necu misliti manje o talentu i karijeri nekog Carmela, Paula, Hardena i slicno ako ne uzmu tu titulu do kraja, jer su ljudi obiljezili jednu epohu u NBA i svojim talentom i igrama doprinijeli da liga postane populanija i bolja.

Na kraju svake sezone samo 1 ekipa dize taj pehar i ka sto napisah maloprije, treba ti bez obzira na talenat koji posjedujes takodje i perfect storm, da ti se poklope neke stvari da bi na kraju slavio u poslednjoj utakmici sezone. IMO previse je talenta u ostalih 29 timova da bi se tek tako ponistio ucinak i zaboravilo sto su sve ovi drugi uradili i da im je citava sezona uzaludna jer nijesu uzeli titulu. Zach Lowe je 2014 napisao clanak o tome na Grantlandu pa ko oce da procita 

Death to Ringz: Chris Paul and the NBA’s Broken Narrative of Success

1 hour ago, Miki28 said:

 

Na prvu loptu mi ovo djeluje kao pogresan izbor, bez obzira na to sto je Snyder vjerovatno najbolji raspolozivi coach trenutno. Snyderov sistem je baziran na kretnjama, motion offense, nesto sto ne trpi da neko bude previse dominantan na lopti kao sto je Trae Young, dok takav sistem bi izrazito vise odgovarao Dejounteu. Ko je gledao onaj intervju MPJ i Traea koji su dobri drugovi van terena, bilo koji sistem koji nije dizajniran oko njega dje je on alfa i omega nece vidjeti previse uspjeha. Ovo pricam cisto onako po licnom osjecaju da mi ne djeluje kao najpametnije rjesenje. Ako ga ipak dovedu, ovo se moze zavrsiti ili jos jednim otkazom za trenera ili da Trae i Klutch zatraze trejd nedje drugo dje ce biti alfa i omega. Dosad Trae nije pokazivao znake da moze i zeli da se prilagodi da igra drugacije, otud i problemi sa McMillanom, tako da ne vidim da bi i sad bilo drugacije jer je momak jednostavno nezreo da bude lider neke fransize i ne djeluje da ima zelju da zrtvuje nesto svoje zarad veceg cilja. 

Sumnjam da ce nesto mnogo biti bolje nakon sto su otpustili McMillana, ali coek je bio dead in the water samo je pitanje trenutka bilo kad ce dobiti pedalu, trener od kojeg su odustali igraci jednostavno je morao da ode.

1 hour ago, DameTime said:

 

Bolje da ne kačim šta je komentarisao ženi na Instagramu... Meni su ok one zajebancije koje su basketball related, ovo mi je već prilično neukusno.

Njegov humor ljudi tolerisu dosta jer je ono momak Mr Positive, immaculate vibes, bumerski americki humor koji izlazi na vidjelo od mladog NBA superstara. Meni se licno ne dopada to i prilicno mi je krindz ali niko me ne pita 😄 

Edited by MrTwister
  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Skroz se slažem za priču oko narativa, ja sam zaokrenula mišljenje o tome za 180 stepeni u poslednje 2-3 godine. To ring or bust se ni meni ne dopada i mislim da ne treba da utiče na percepciju samog igrača i njegovog skillseta. Međutim utiče na rangiranja na ovim all-time great listama, na to sam mislila; tu se ne gleda sa kim si bio u PO nego u konačnici da li si upisao titulu u svoj CV ili ne. 

 

Što se tiče Janisa i njegovog humora, da, meni je on simpatičan u tom smislu da je Mr Positive, uvek nasmejan, life of the party - zato što je maltene skroz suprotno od mene 😄 Pa su mi gotivni takvi ljudi. Ali ove aluzije na seksualni život sa svojom ženom nek ipak zadrži za spavaću sobu. @MrTwister

Edited by DameTime
slovo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

Skroz se slažem za priču oko narativa, ja sam zaokrenula mišljenje o tome za 180 stepeni u poslednje 2-3 godine. To ring or bust se ni meni ne dopada i mislim da ne treba da utiče na percepciju samog igrača i njegovog skillseta. Međutim utiče na rangiranja na ovim all-time great listama, na to sam mislila; tu se ne gleda sa kim si bio u PO nego u konačnici da li si upisao titulu u svoj CV ili ne. 

 

Što se tiče Janisa i njegovog humora, da, meni je on simpatičan u tom smislu da je Mr Positive, uvek nasmejan, life of the party - zato što je maltene skroz suprotno od mene 😄 Pa su mi gotivni takvi ljudi. Ali ove aluzuje na seksualni život sa svojom ženom nek ipak zadrži za spavaću sobu. @MrTwister

On to bas cesto radi sa zenom. Meni bi bilo odvratno da tako javno pisem, ali ako njemu, a pogotovo njoj, ne smeta, onda ok.

A Atlanti moze da bude svejedno ko je novi trener, sve dok je Trej Jang alfa i omega tamo. Uvek ce biti tu na granici oko plejauta i bice kraj najkasnije posle prvog kola plejofa. Uspeh pretprosle sezone je vise bila posledica dobrog breketa gde su samo morali Nikse i Filadelfiju sa Simonsom da izbace da bi usli u finale istocne konferencije.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...