Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

27 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jokić je bolji od Divca za 2 klase u apsolutno svim elementima ofanzivne igre. Danas i bilo kada.

Jokić ofanzivno jeste bolji igrač jer je bolji asistent iako je i Divac odličan u tom segmentu i jer je brutalan finišer oko obruča, ali ne za dve klase. Odnosno bolji je ofanzivno taman za toliko koliko je lošiji defanzivno.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Jokić ofanzivno jeste bolji igrač jer je bolji asistent iako je i Divac odličan u tom segmentu i jer je brutalan finišer oko obruča, ali ne za dve klase. Odnosno bolji je ofanzivno taman za toliko koliko je lošiji defanzivno.

 

Pokušavam da uhvatim ovu tvoju liniju razmišljanja. Da li onda smatraš da je Jokić među igračima koji bi u svakoj eri imali ovakav impact na igru, ili da mu ipak to što igra danas a ne 90ih dosta pomaže? (videh da si lajkovao fritrouov upis gde ga je spomenuo tu, ali posle si napisao da ipak kontekst na neki način određuje kakva će mu biti karijera)

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, DameTime said:

Da, nesumnjivo da dečko želi da pobedi (mislim da sam već spominjala ovde koliko smatram bullshitom stav kako ima igrača koji NE žele pobedu), ali ovo što je @freethrow a na šta mi se čini i ti @Milos 3.14 ciljaš, jeste koliko je spreman da se iscima za pobedu tj. koliko ga vozi ta želja, cilj, htenje, kako god nazvali. Čini mi se da je i sam odgovorio na pitanje da li sebe vidi da traje koliko i Lebron sa ne; što je potpuno u redu, svi imaju neki svoj ritam i motivaciju. MJ, Kobe, Lebron to su specifični primeri gde su spremni na sve za pobedu i da pokušaju koliko god puta (sličan je i Janis danas), ali to ne znači da igrači poput Nikole ne osećaju pritisak titule i(li) da ne žele da pobeđuju.

 

Kad zaista ne bi osećao pritisak pobeđivanja (titule), u šta bi @Snjofko da ubedi ovde. 

 

Mislim da je Jokic u vise navrata rekao da bi najradije da osvoje titulu i da mu je to ultimativni cilj.

 

Cak mislim da bi Jokic vrlo rado osvojio prsten bez da on bude glavni kolovodja.

 

Cini mi se da mu ova uloga vodje (jer NBA ima tu nakaradnu logiku da najbolji igrac mora biti i vodja) vise smeta nego sto prija. On jednostavno nije taj karakter.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, AgroLaki said:

Svaka cast Vladi, krivo mi je sto se nije ovencao titulom protiv Dzokija ili sa SACom posle one oruzane pljacke, ali neprimereno je stavljati ga u isti kos sa Dzokerom. 

Nije se moglo protiv mladih i poletnih Bullsa i MJ. Uzeli su game 1 ali to je bilo to. 

Bullsi se prilagodili i izmaltretirali Magica iako je imao statisticki dobru seriju ali su ga napali u odbrani, limitirali tranziciju. 

Divac je imao sjajnu seriju, jedino je u game 5 podbacio. 

13 minutes ago, Horium said:

 

Mislim da je Jokic u vise navrata rekao da bi najradije da osvoje titulu i da mu je to ultimativni cilj.

 

Cak mislim da bi Jokic vrlo rado osvojio prsten bez da on bude glavni kolovodja.

 

Cini mi se da mu ova uloga vodje (jer NBA ima tu nakaradnu logiku da najbolji igrac mora biti i vodja) vise smeta nego sto prija. On jednostavno nije taj karakter.

Naravno ali bas ono smetaju price kao Jokic je lagan, bole ga brige za kosarku i te stvari. 

Upravo je susta suprotnost jer ne bi bio ovo sto je danas da mu nije stalo, samo sto on to predstavlja na drugaciji nacin i to je sasvim okej. 

Edited by Miki28
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Jokić je bolji od Divca za 2 klase u apsolutno svim elementima ofanzivne igre. Danas i bilo kada.

 

divac je bio proper 1na1 defanzivac svojevremeno ali sumanuto ga je porediti sa jokicem.

 

nikolu eventualno mozemo iz zabave porediti sa kreshom cosicem kojeg niko ovde nije gledao

 

svakako je vazna ta pretecha-veza, kresho-diki-dzokic, sto bi reko lebron jeijms, sumanuto je porediti bilo koga sa nekim ko na ovom nivou igra 3 ili 8 sezona.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svaki put u plejofu Denver je eliminisan od dosta talentovanije i "zdravije" ekipe. Nije da su se sad prosipali i ispadali godinama od nekih outsidera u prvoj rundi dosad i da Jokic nije dobar plejof igrač i da njegova igra se ne prenosi u postseason. Čovjek je isao duboko u plejofu dok je posle njega 2 strijelac bio Will Barton koga sad niko ni u buyout nece da uzme. Taj "pritisak" koji se pravi bi imao smisla da Jokic igra lose u zavrsnici i da usled njega ne mogu da naprave taj sledeci korak.

Ljudi se ponašaju kao da se sa MVP nagradom stiče tapija za uzimanje titule. Treba bas dosta da se poklopi da bi se uzela titula u NBA a od kako se Jokic isprofilisao kao lider ekipe to se Nuggetsima jos dogodilo nije. Ove sezone imaju opet šansu ali jos je daleko plejof i svasta se može desiti do aprila.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

Zapravo je obrnuto u poslednje vreme - ekipe koje su favoriti za titule su obično one koje imaju više superstar igrača koji svojim igrama "poništavaju" jedan drugog i koje često moraju da rade load management.

 

primer su mi MVP titule Westbruka i Hardena u periodu kada su igrali peak Lebron, Stef i KD, ali u šampionskim ekipama. Zatim Kawhi.

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, MrTwister said:

Svaki put u plejofu Denver je eliminisan od dosta talentovanije i "zdravije" ekipe. Nije da su se sad prosipali i ispadali godinama od nekih outsidera u prvoj rundi dosad i da Jokic nije dobar plejof igrač i da njegova igra se ne prenosi u postseason. Čovjek je isao duboko u plejofu dok je posle njega 2 strijelac bio Will Barton koga sad niko ni u buyout nece da uzme. Taj "pritisak" koji se pravi bi imao smisla da Jokic igra lose u zavrsnici i da usled njega ne mogu da naprave taj sledeci korak.

Ljudi se ponašaju kao da se sa MVP nagradom stiče tapija za uzimanje titule. Treba bas dosta da se poklopi da bi se uzela titula u NBA a od kako se Jokic isprofilisao kao lider ekipe to se Nuggetsima jos dogodilo nije. Ove sezone imaju opet šansu ali jos je daleko plejof i svasta se može desiti do aprila.

 

Ovo su validni razlozi koji nam pomažu da razumemo (i opravdamo) tu situaciju, ali za 10-20 godina će se pričati samo o tome da li je osvojio titulu ili ne. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Pokušavam da uhvatim ovu tvoju liniju razmišljanja. Da li onda smatraš da je Jokić među igračima koji bi u svakoj eri imali ovakav impact na igru, ili da mu ipak to što igra danas a ne 90ih dosta pomaže? (videh da si lajkovao fritrouov upis gde ga je spomenuo tu, ali posle si napisao da ipak kontekst na neki način određuje kakva će mu biti karijera)

Svidelo mi se fritrouvovo razmišljanje u oba posta iako se ne slažem u potpunosti, nema delimični lajk, jbg.

 

Jokić 90ih ne bi imao ovu karijeru i impakt kao što je ne bi imao ni Janis čak i da izuzmemo stav lige prema evropskim igračima i zbog toga po meni ne mogu u istu rečenicu sa KD.

 

@uiniŠto se tiče Divca njegova NBA karijera mi deluje prilično potcenjena i to pre svega ovde kod nas. Čovek je trajao, imao dobre minute, igrao važnu ulogu ( drugi , treći igrač tima) u suštinski ekipama sa šampionskim kapacitetom.

 

Da ne budem pogrešno shvaćen, Jokića i njegovu igru obožavam, ako ga zdravlje i malo sreće posluži ostaće upamćen kao jedan od najboljih evropskih igrača i verovatno kao najbolji naš igrač.

 

Sa druge strane čisto igrački, košarkaški (minus postignuća timska i individualna) po meni nije mnogo bolji ako je uopšte bolji od Divca ili recimo Gasola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Svidelo mi se fritrouvovo razmišljanje u oba posta iako se ne slažem u potpunosti, nema delimični lajk, jbg.

 

Jokić 90ih ne bi imao ovu karijeru i impakt kao što je ne bi imao ni Janis čak i da izuzmemo stav lige prema evropskim igračima i zbog toga po meni ne mogu u istu rečenicu sa KD.

Zasto to mislis za Janisa?

Link to comment
Share on other sites

Vidi, problem sa istorijom igre je što stalno napreduje u svakom pogledu. Realno 3x MVP u 2020tim godinama Jokića stavlja u GOAT priču, u smislu da je već sada na nivou ili bolji od Birda čisto igrački. Ja se sećam, verovali ili ne, 1990 i priče malobrojnih entuzijasta NBA lige u nas, kako je Džordan dobar i leti i kuca, ama nema titulu jer je prejak Boston, prejaki su Pistonsi, a kada su došli do finala Lakersi su, ako me sećanje ne vara, bili blagi do srednji favoriti. Suština je slična - i Bullsi bez Džordana i Nuggetsi bez Jokića su bottom-feederi, tankadžije i probisveti. U tom smislu, ukoliko su zdravi (a deluje da jesu), oslobođeni raznih ispostaviće se loših igrača poput Boneless Nuggeta, na Jokiću jeste ogroman tlak, ali ne u smislu MVPjisanja, nego legasija. 

Edited by freethrow
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, freethrow said:

E da, tu je Bill Simmons imao jedan lep uradak o Ajversonu i isticao je baš to, isto intangible kvalitetu koja se ne da obuhvatiti statistikom. Tu želju za pobedom, willing your team into victory, i da je to izdvajalo Ajversona od, recimo Gervina i mnogih drugih. To nešto definitivno prisutno i kod Lebrona, Giannisa, Garnetta, Manua, Stefa, dok je bio zdrav i Kleja... Nešto džordanovski i birdovski. 

Bas se iskazao titulama Ajverson...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Zasto to mislis za Janisa?

Janis je igrač sa dosta tehničkih manjkavosti i tu ne mislim samo na šut i sa igrom koja zahteva određeni prostor. Taj prostor je nekad bio dosta manji zbog stila igre, jednostavno postojao je zid u reketu.

Sa druge strane igra stalno napreduje, odnosno preciznije stalno se menja. Recimo Toronto igra sa gomilom krila , ako njihov eksperiment upali , ako to postane dominantna ideja smanjiće se prostor . Pričam sad hipotetički.

Previše Janis zavisi od fizikalija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Janis je igrač sa dosta tehničkih manjkavosti i tu ne mislim samo na šut i sa igrom koja zahteva određeni prostor. Taj prostor je nekad bio dosta manji zbog stila igre, jednostavno postojao je zid u reketu.

Sa druge strane igra stalno napreduje, odnosno preciznije stalno se menja. Recimo Toronto igra sa gomilom krila , ako njihov eksperiment upali , ako to postane dominantna ideja smanjiće se prostor . Pričam sad hipotetički.

Previše Janis zavisi od fizikalija.

Ja u Janisu vidim Shaqa iz Orlando dana. Shaq je i tada bio ludilo od igraca

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Milos 3.14 said:

Meni nisu slični, ali da Šek je bio ultra zanimljiv i vrhunski igrač, a Penny mi je bio i ostao jedan od omiljenih košarkaša.

Shaq je svakako od starta igrao p&r i igru ledjima ali na pocetku Orlando dana je dosta trcao i tranziciju, posebno prve 2 sezone. U tom smislu mogu vidjeti Janisa ( ovog u zadnjih nekoliko sezona ) da bi mogao da igra i u 90tim. 

O kasnijem Shaqu, zadnje sezone Orlanda i LAL dane znamo sve. Tu vec nema poredjenja.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...