Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Just now, freethrow said:

Uini ima prefinjen smisao za humor, molim lepo.

Janisov je malo Bolji život vajb.

 

I? Kakve to veze ima s bilo čim? Niti su sve Janisove foritze smešne, niti uinijeve, niti moje, niti Pere/Žike/Mike, poenta je da je humor više od jedne specifične osobe koja nešto izgovara ili piše. I svako ima svoj senzibilitet, ne treba nam policija za to.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

. I svako ima svoj senzibilitet, ne treba nam policija za to.

 

treba nam policija jer los humor krivi ljude, pa glasaju za sns 20 godina kasnije. relativizovanje i tvrdnja da je sve stvar licne percepcije, nije tacna bez obzira na cesto ponavljanje.

 

postoji kvalitet i treshijana. djana je treshijana.

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

relativizovanje i tvrdnja da je sve stvar licne percepcije, nije tacna bez obzira na cesto ponavljanje.

 

Ovo su fenomenološka pitanja tj. pitanje pravca koji neko zauzima glede ovakvih društveno-psiholoških pojava. Što se mene tiče, humor definitivno spada u ono što nastaje društvenom (međuljudskom) ko-konstrukcijom i kao takav nije egzaktno određen. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Miki28 said:

Mogli su ali igrac imao operaciju i odsutan pola godine koje su se kasnije pretvorile u 2 godine neigranja i 3 sezona 1/3 sezone odigrano.

 

Ti gledas iz sadasnje perpektive ali tada se mnogo ocekivalo od Wigginsa, Exuma a posebno od Parkera. Svi su mislili da je sigurica. Embiid je bio primamljiv ali su se svi bojali tih povreda imajuci u vidu Odena i ostale visoke koji su bili bust a imali problema sa povredama u startu.

Exum je jedino uspeo u NBA 2k15 mycareer modu

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Oh ne. Ali činjenica da se humor smatra subjektivnim može da se odnosi gotovo isključivo na ideju ili koncept da ono što određenim grupama ljudi jeste duhovito (ne smešno!), neće biti duhovito drugim grupama ljudi. U tom smislu, da, i Kursadžije objektivno jesu duhovit uradak jer zasmejavaju veliku grupu ljudi (oskudnog obrazovanja, skromnih mentalnih prohteva i bez velikog strpljenja, te nenaviknute na malo više reference).  Iz te perspektive, Janisova spontanost u nastupima može biti do neke granice zabavna i pozitivna, ali onda dolazimo do pokušaja da bude duhovit, dakle privremeno napuštamo sferu spontanog i ulazimo u neki pokušaj kreiranja predstave, nečega što bi, po njegovoj percepciji, trebalo da zabavi, nasmeje i tu nailazimo na probleme. Da ostanem u NBA kosmosu, pošto je to ipak tema, mogu da navedem nekoliko zabavnih nastupa (uglavnom ciničnih) Hardena i KDja, smešne momente Ja Moranta (pre nego što je počeo da glumi superstara i prime D-Rosea), čak i Anta ili Jokića. Ali suština je da, da, kapiram Uinijev bes jer ga i sam često osećam i pravim neke veze u glavi: Bijelo Dugme + Čorba vode u Valentino i Plavi Orkestar, a to posle vodi u rat i sankcije i bombardovanje.

 

Sam ću izaći.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tako je, to je ideja. Ali osim sa nivoa klike (grupe ljudi) to se spušta i na individualni nivo, tj. nivo dijade. Recimo neka (interna) šala nastane u ko-konstrukciji i između tebe i mene. Danas nam je duhovita, meni sutra možda ne bude, a velika je verovatnoća da nekom 3. neće uopšte biti. Zato kažem da je to fenomenološko pitanje odnosno pitanje da li neko zauzima poziciju realizma - da humor kao takav može biti omeđen stvarnim, opipljivim pojavama koje ga do te mere određuju da se on može okarakterisati kao dobar ili loš. Ja smatram da ne može. Ili hajde da ostanemo u NBA okvirima. Humor se može operacionalizovati i rade se istraživanja na tu temu, no zamislimo da ovde sprovedemo anketu i pitamo posetioce NBA teme da rangiraju sledeće "nastupe" igrača po humorističnosti (ili kažu da je uopšte ne smatraju duhovitom): Janis sa ovim "trash talk-om", Jokićevo I wouldn't draft myself i onu Foxovu izjavu koja je ovde kačena pre dan-dva. I zamislimo da rezultat bude takav da niko ne smatra Janisov nastup humorističnim, dok je Jokić svima humorističan a Fox negde na sredini. Mi iz toga ne možemo izvlačiti zaključke tipa Janisov humor je loš (ili nepostojeći), dok je Jokićev dobar a Foxov okayish. Najviše što možemo reći jeste da je na ovom uzorku ljudi pokazano da je Janisov nastup najmanje duhovit. Ja razumem da ti i uini imate drugačiji standpoint nego ja pošto ste stariji i okej je da pravite takve relacije, ali je poenta da je to i dalje vaša konstrukcija, koja može da se poklopi sa nečijom tuđom konstrukcijom ali i ne mora. I to je cela poenta ovog mog ranta gde sam protiv toga da neko nekom izigrava inspektora za humor @freethrow

Link to comment
Share on other sites

Kakav show Moranta u 3Q, nerealno sta radi decko. I Jaren igra brutalno na obe strane. Jebiga, nista da se prigovori ovde momcima, prejaki su za nas bez D-Loa i Brona. Loni Voker proradio, naravno, sad ga se setio Ham da ga ima u rotaciji :ajme: 

Link to comment
Share on other sites

U pravu je Lord, nisu u stanju nista da sacuvaju, Memfis samo slucajno ne poentira u drugom poluvremenu 

Sad da covek pita Hama sto je retard izbacio Lonija iz rotacije, napadacki je potentniji od svih polovnjaka koje je furao ove godine

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

Ubise nas izgubljene lopte, 24 naspram 6. Jbg ne moze da se dozvoli da Sroder sutira za 3 poena u tako bitnom posjedu na -6.

 

Odbrana u 3/4 katastrofalna. Ham ne zna sta radi.

 

26 izgubljenih lopti, 39 primljena poena iz toga. Ovo sto ke Sroder vcrs radio je kriminal. Kulminacija izgubljena lopta prije oar minuta kad je stao kao kip da protrce svi iz Memfisa. Sramno.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Sto ne proba covek Bambu malo da ubaci da zastiti reket koliko su nas izmasakrirali Morant, Tilman i JJJr.

Covek ne zna gde bije, Vogel je bio trenercina za ovog Sreka, oterali smo coveka ni zbog cega

 

EDIT : Bas cudno da je uzasna organizacija napada sa velikim br turnovera u izostanku Kinga, hm...

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce DLo igrati sutra protiv OKC, must win utakmica.

Sroder sa druge strane nadam se da ce popiti klupu. 

Ham sraman vcrs, uopsteno i cinele sezone

 Njegove defanzivne seme i prilagodjavanja su ravna 0. 

 

Sto se tice drugih utakmica, Jokic izganjao TD u 3/4 i zavrsio mec.

 

Simpaticna ekipica Bruklina, Janis se malo posprdao sa njima i konacno Bucksi no1 na istoku, kako dolikuje.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...