Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

41 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ti si očigledno propuštao neke mnogo dobre serije ako ti je ono napucavanje sa Rocketsima bila najlepša serija. Jeste bilo WCF i intenzivno ali sama igra je bila očaj, pre svega zbog Rocketsa koji nisu zalazili unutar linije za 3 osim Harden da izvede bacanja ili baci neki lob Capeli, mada je Draymond tad prilično obesmislio švajcarskog panja. U skorijoj memoriji od lepih serija su mi neke Bostonove iz prošle sezone na Istoku, neke iz Raptors championship runa, pa i ona ludila Denvera i Jute - obračun Murraya i Mitchella gde su obojica igrala košarku karijere.

Jbg, hajde da kažemo da nam se dosta razlikuju ukusi kada je u pitanju basket. Denver Juta je bilo atraktivno, ali taman u rangu Bird i Dominik se napucavaju a ostalih 8 igrača je u fazonu can I go home now. Boston volim da gledam, a Torontov championship run je uključivao trojku u poslednjoj sekundi iz ćoška koja je udarila u plafon (protiv File) i finale protiv toliko osakaćenih GSW, da jedino da im se srušio avion kao Mančesteru bi imali manje igrača. 

 

Primeri bjutiful gejm, za mene, su Spursi, ali kasniji, sa Manuom i Parkerom, Seltiksi 80tih, Klivlend i Portland 90tih, drugi tripit Čikaga, Sakramento Kingsi 2000tih. Od novijih ekipa, sviđa mi se Boston, Finiks više nego Dalas. E da, nepravedno bi bilo ne pomenuti drugi Lebronov Klivlend, koji je bio brutalna ekipa i igrao izuzetno lepu košarku, meni bar.

 

Hjuston GSW je bila ekstremna serija, jedna greška i kraj, spejsing na pola metra, ko trepne dobio je trojku. Jbg, bili smo bolji, teraj dalje.

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Likova kao što je Simons će uvek biti u ligi od kako je krenula u ovom šuterskom pravcu, kao što ih je i bilo. To je sve taj isti tip igrača, možemo ih zvati "JR Smith" profil ili "Jordan Clarkson" profil ili "Nick Young" profil ili "Anfernee Simons" profil. Ima tu nijansi, recimo Zach LaVine je neka gornja granica takvog profila, a otkud znam Malik Monk neka donja - ali to je taj strelac bez savesti tip, kad upada izgleda brutalno, kad ne upada klasično štetočinstvo. Neko je jednom lepo opisao taj profil igrača - samopouzdanje Kobe Bryanta sa duplo manje talenta od njega.

Ovo mi je baš heavy pojednostavljenje, ali dobro. Onda su i Herro i Poole slični tip igrača? 

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tu seriju sam pomenuo jer je Hjuston tada do ekstrema doveo svoju košarku gde je svaki napad izgledao isto - Harden hobluje parket pa ili ide da iznudi bacanje ili baca lob za Capelu ili uzima 2 steps back trojku, a ako prosledi nekome sa strane taj pripaljuje odmah za 3. CP3 je davao neku dozu lepote tu, kad se on povredio jedini funkcionalni dribler uz Hardena je bio Gordon koji je pripaljivao isto bez savesti, svi ostali kod Rocketsa nivo driblinga jednog Braneta Zićle. 

 

Imali su Warriorsi lepših serija od te, recimo ona u prvom mandatu protiv OKC gde su naspram sebe imali talentovaniju ali mnogo lošije vođenu ekipu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Chaos Is Me said:

Likova kao što je Simons će uvek biti u ligi od kako je krenula u ovom šuterskom pravcu, kao što ih je i bilo. To je sve taj isti tip igrača, možemo ih zvati "JR Smith" profil ili "Jordan Clarkson" profil ili "Nick Young" profil ili "Anfernee Simons" profil. Ima tu nijansi, recimo Zach LaVine je neka gornja granica takvog profila, a otkud znam Malik Monk neka donja - ali to je taj strelac bez savesti tip, kad upada izgleda brutalno, kad ne upada klasično štetočinstvo. Neko je jednom lepo opisao taj profil igrača - samopouzdanje Kobe Bryanta sa duplo manje talenta od njega.

 

e jebiga, clarckson / jr / nick young nemaju ama bas nikakve veze sa anferneejem, osim sto su volume scoreri. 

 

uostalom, volume scoreri su danas nasusna potreba ali mi se ne dojmi ova generalizacija "svi su isti", pogotovo sto je glavna karakteristika tri gorepomenuta pre to sto su glupi igraci, pa tek ondy volume trpachi.

Edited by uini
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Razlika između vrhunskog i dobrog jeste konstantnost, zato je Dame vrhunski, a Simons za sada samo dobar, ali treba mu dati kredit, ovo mu je realno druga prava sezona.

Znao sam da će natrpati Denverćane . Prvo jer je sve živo promašio protiv LAL, a drugo jer su denverćani igraju toplo hladno i jer se Joker još uvek drka i pokušava da uključi sve nove + ove što izlaze iz povrede.

Denver je jedino protiv gsw izašao sa stavom ajde da igramo. Svi se oštre na prvaka

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Denver baš nekako energetski mlako i to protiv ekipe koja igra b2b, ali vjerujem da je njima najbitnija integracija Mareja i Portera, kao i pronalazak konstantne rotacije za plejof. Trenutno ove Malounove klasične rezervne petorke, pogotovo sa Džordanom na centru, nemaju smisla, ali nadam se da će vremenom odustati od toga.

 

Sviđa mi se ova ekipa Blejzersa, zabavni su za gledanje, puni hastla i energije. Konacno imaju solidnu rotaciju krila oko udarnog tandema, ali mislim da će ih opet ograničiti veličina bekovke linije za neki veći domet. Na momente protiv Lejkersa izgledali su kao djeca u odbrani, Sajmons je možda gori od Lilarda na tom dijelu terena. Sad su poremetili Denver nekakvom zonom, pa me zanima da li će se često opredjeljivati za tako nešto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Juce Boston otvorio sa 12-0. 

 

Ubrzo su otisli i +19 i onda na scenu stupa rezverna petorka Bullsa predvodjena Dragicem,Carusom i Jones JR.

 

Kakvu energiju su uneli, bukvalno su ih samleli za 6-7 minuta kosarke.

 

Naravno glavni utisak je taj krater koji Boston ima pod kosem, sto je ajde njihova rak rana vec dugi niz godina i nije neka novost. Bice porodjajne muke dok se ne vrati moj brat od tetke.

 

Ali onda sam uzeo da vracam film i razmiljam koliko su tek Filadelfija i Majami losi kad se to uopste nije osetilo cak su ih i nadskocili?!

 

Cikago mnogo simpaticna, kad se vrati Lonzo tacno imaju bekova da sastave 2 vrhunske petorke samo od ballhandlera....

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

 

Ja ne znam da li neko puškom tera da se gledaju LAL i Bruklin, sem ako si navijač istih (a i tad ne moraš)? Ja sam propustila po 20 i više utakmica PTB jer mi se nije sviđalo kako izgledaju na terenu. A ako već gledaš, koja je poenta u sprdanju sa tim igračima? Šta, oni će to da pročitaju pa će zbog naših komentara da zaigraju bolje? Mislim, not gonna happen, a gomila se hejt bezveze. 

Ljudima je često mnogo više stalo do njihovog omiljenog kluba da bi tek tako praktikovali to "ne moraš da gledaš ako ti se ne sviđa kako izgledaju".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Ljudima je često mnogo više stalo do njihovog omiljenog kluba da bi tek tako praktikovali to "ne moraš da gledaš ako ti se ne sviđa kako izgledaju".

 

Ma ja ovde ne mislim na navijače kao kad npr. Miki kritikuje Lejkerse, uini Nikse, fritrou GSW itd. Mislim na likove kojima je glavni content na mrežama pljuvanje određenog igrača. Izem ti to uživanje u gledanju košarke kad ti je glavno da šeruješ mim Vestbruka sa ciglom u ruci. 

Edited by DameTime
forma
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

I ja sam htela da prokomentarišem da mi je ban za delgada bezveze, nego neću da uvek ja pokrećem te stvari ovde. 😄 Mogli ste obrisati post i zamoliti ga preko PP da ublaži komunikaciju i toeto.

Neka ga malo, da jos dublje utvrdi svoju ljubav prema Majami Heat-u.

Previse su bljestava svijetla Los Andjelesa za delgisu a Udonis Haslemu treba pomoc oko odrzavanja Heat kulture😀

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Neka ga malo, da jos dublje utvrdi svoju ljubav prema Majami Heat-u.

Previse su bljestava svijetla Los Andjelesa za delgisu a Udonis Haslemu treba pomoc oko odrzavanja Heat kulture😀

 

Zlico jedna! Pusti bre delgada 😄 imaš veće probleme trenutno od toga što on navija za tvoj tim 😛 

Link to comment
Share on other sites

Solidno je SA rastochio Minesotu, prema hajlajcima. Nadavao im se Poljski Rodman polaganja i shaky kucanja iz kontri,

gde je uglavnom bila rupa u odbrani Minesote u tranziciji.

Verovatno je tesko kad vrancuski hrast treba da potrci nazad.

Lepo su im ljudi govorili, nemojte da presadjujete taj hrast cak iz Jute, ogromno je drvo, promenice pejzaz.

Tvrda je zemlja, hladna, da li ce se primiti uopste ? Imate onoliki javor tamo....

 

Ali jok

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Očekivao sam da Minesota rasturi prve 2 sedmice, raspored im je baš sprdnja. Kad ono navijači im već počeli sa zvižducima, Filadelfija stajl. Nešto im šteka odbrana sa Katom na 4, ne mogu reči da sam iznenađen. Primaju oko 21 poen iz kontre po utakmici, poslije Dubsa za koje me ne čudi, najgori su u ligi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

 

Ma ja ovde ne mislim na navijače kao kad npr. Miki kritikuje Lejkerse, uini Nikse, fritrou GSW itd. Mislim na likove kojima je glavni content na mrežama pljuvanje određenog igrača. Izem ti to uživanje u gledanju košarke kad ti je glavno da šeruješ mim Vestbruka sa ciglom u ruci. 

uini ne navija za Nikse nego za Karmela 

  • Ha-ha 8
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...