Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

11 minutes ago, DameTime said:

A bukvalno Monte Carlo method, lepo je to @Smrtokapa objasnio gore. 

Ok ali ovde već nešto ne štima. Ako bi u pitanju bila jednostavna simulacija sa fiksnom kvotom za svaki meč, to znači da bi verovatnoća pobede Bostona za svaku utakmicu morala biti preko 90% da bi imali šanse od 72% za preokret. Što je:

1. suludo

2. sa takvom kvotom bi početna verovatnoća pobede Bostona u seriji bila >99%

 

Tako da može biti da je nešto od sledećeg:

1. ova informacija za 72% nije tačna

2. posred je neki kompleksniji model za predikciju koji je osmišljen od trane nekoga ko nije preterano bistar

3. simulator je zakucao i neko treba da javi ESPN-u da pritisnu ctrl+alt+shft i zagase ga u task manageru.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Smrtokapa said:

Ok ali ovde već nešto ne štima. Ako bi u pitanju bila jednostavna simulacija sa fiksnom kvotom za svaki meč, to znači da bi verovatnoća pobede Bostona za svaku utakmicu morala biti preko 90% da bi imali šanse od 72% za preokret. Što je:

1. suludo

2. sa takvom kvotom bi početna verovatnoća pobede Bostona u seriji bila >99%

 

Tako da može biti da je nešto od sledećeg:

1. ova informacija za 72% nije tačna

2. posred je neki kompleksniji model za predikciju koji je osmišljen od trane nekoga ko nije preterano bistar

3. simulator je zakucao i neko treba da javi ESPN-u da pritisnu ctrl+alt+shft i zagase ga u task manageru.

 

Svaka čast za poznavanje materije, priznajem da sa Monte Carlo metodom nisam toliko familijarna. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

 

Svaka čast za poznavanje materije, priznajem da sa Monte Carlo metodom nisam toliko familijarna. 

Tenkju ali sada kada Majami vodi 3-0 račun zaista nije komplikovan i svodi se na najprostiji račun verovatnoće. Boston mora da dobije preostale četiri da bi prošao i to je jedini način, što znači da je verovatnoća prolaska Bostona = verovatnoća pobede Bostona u pojedinačnom meču pa na 4-ti stepen.

 

Edit: siguran sam da im metod za predikciju nije baš toliko jednostavan, sigurno se uzima u obzir još neki faktor inače ne bi bila potrebna nikakva Monte Karlo ili slična simulacija, već bi bio dovoljan digitron 🙂 Ipak, aproksimacija je dovoljna za zaključak da im nešto ne valja ovde.

 

Edit 2: Ma u stvari ne bi me začudilo ni da koriste jednostavni račun verovatnoće koji onda predstave kao vrhunsko dostignuće svojih analitičara.

Edited by Smrtokapa
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Smrtokapa said:

Tenkju ali sada kada Majami vodi 3-0 račun zaista nije komplikovan i svodi se na najprostiji račun verovatnoće. Boston mora da dobije preostale četiri da bi prošao i to je jedini način, što znači da je verovatnoća prolaska Bostona = verovatnoća pobede Bostona u pojedinačnom meču pa na 4-ti stepen.

 

Tačno, zato mi je i nelogično ovo. Moguće da posredi ova 1. opcija kod tebe, da info nije dobra. 

Link to comment
Share on other sites

 

bpi1.png.62c117906e065c5372efd8c3477df853.png

Ipak onaj procenat nije bio ažuriran, ovo je već malo bolje (mada realno nebulozno). Ovo bi u onom pojednostavljenom modelu značilo da Boston ima šanse od oko 75% u svakom od preostalih mečeva.

 

Quote

ESPN's NBA Basketball Power Index (BPI) is a measure of team strength developed by the ESPN Analytics team. BPI is meant to be the best predictor of a team's performance for the rest of the season. BPI represents how many points above or below average a team is. BPI accounts for game-by-game efficiency, strength of schedule, pace, days of rest, game location and preseason expectations.

Tako sam i mislio. Briljantni analitičari su sveli timove na jedan broj (očekuje se da Boston protiv imaginarnog protivnika postigne 6.1 poena viiše nego Majami) i onda na osnovu njega računaju verovatnoću. Džaba im i najbolji matematički aparat, input je sranje pa će se dobiti i sranje output.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Smrtokapa said:

Tako sam i mislio. Briljantni analitičari su sveli timove na jedan broj (očekuje se da Boston protiv imaginarnog protivnika postigne 6.1 poena viiše nego Majami) i onda na osnovu njega računaju verovatnoću. Džaba im i najbolji matematički aparat, input je sranje pa će se dobiti i sranje output.

 

Haha, ovo je predobro. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Miki28 said:
 

 

Jedan od najvecih strijelaca koje je ova liga vidjela. Legendarni Melo👌

 

al' ga je izdramio melo 🙃

nema veze, fina karijera i takoto. baš mi je drago što je igrao za nyk, iako je mogla ta jedna sezona malo bolja da ispadne.

 

22 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ide dres pod svodove Gardena 

 

nema šanse. niti bi trebalo

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Lepo bi bilo da mu negde okače dres, imao je odličnu karijeru, Niksi mi deluju kao najlogičniji izbor, mada nije bilo nekih timskih uspeha

 

već sam pisao; najstarija franšiza ali ima svega osam povučenih dresova

https://basketball.realgm.com/nba/teams/New-York-Knicks/20/Retired-Numbers

 

najsvežiji je ewing. 

kada nisu bernard kinga okačili, neće ni mela

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Први пут сам га гледао као дете на светском првенству 2006 и од тада ми је постао омиљени страни играч и то се није променило до данас. Што се тиче тог повлачења дреса мислим да нема где да се повуче са Никсима ништа није урадио, а у Денверу је носио погрешан број за то.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...