Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Varijanta A:

Spoiler

"I'm grateful for the opportunity to play the game I love with such a talented team. My teammates put me in a position to succeed tonight, and I was fortunate enough to knock down some shots. It's always a team effort out there, and I'm just happy to contribute in any way I can."

 

Varijanta B:

 

Spoiler

"I did something that no one else has ever done before," Thompson said. "I looked at Steph immediately when I did it because, I mean, that man's got all the records, so it's fun to push the game forward with him. I'm still so hungry to be great. I'll never be satisfied."

 

 

 

It gets better:

The coaching staff told Thompson that no matter what happens moving forward, he will always be considered one of the best shooters the game has ever seen. 

 

Spoiler

 

 

Edited by freethrow
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Varijanta A:

  Reveal hidden contents

"I'm grateful for the opportunity to play the game I love with such a talented team. My teammates put me in a position to succeed tonight, and I was fortunate enough to knock down some shots. It's always a team effort out there, and I'm just happy to contribute in any way I can."

 

Varijanta B:

 

  Hide contents

"I did something that no one else has ever done before," Thompson said. "I looked at Steph immediately when I did it because, I mean, that man's got all the records, so it's fun to push the game forward with him. I'm still so hungry to be great. I'll never be satisfied."

 

 

 

It gets better:

The coaching staff told Thompson that no matter what happens moving forward, he will always be considered one of the best shooters the game has ever seen. 

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

Cestitke Fritrou 😁

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

phil jackson ima pravilo da ekipa mora biti pravi kontender za titulu ako dodje do 40 pobeda pre 20 poraza. ove sezone to su do sada uradile tri ekipe: boston, milwaukee i denver, i jos samo philadelphia ima sansu da dodje do 40 pobeda pre 20 poraza (skor im je 39-19 ;D).

isto tako, pametniji ljudi u i oko lige imaju teoriju da ekipa mora biti u top10 i u odbrani i u napadu da bi bio pravi kontender, pa sam tako pogledao poslednjih 20 sezona da vidim kako su finalisti zavrsavali regularnu sezonu:

 

3Ecr23H.png

 

nekoliko utisaka:

 

-11 puta je sampion bio u top10 na obe strane na kraju sezona.

-napadi kod sampiona i porazenih su gotovo izjednaceni u proseku, dok je odbrana na drugoj strani u proseku mnogo bolja kod sampiona. uprkos tome, cak osam puta se desavalo da porazena ekipa ima bolju statistiku u odbrani nego sampion. prosek porazenih mnogo kvari cleveland sa 18., 21. i 29. :krstipd4: odbranom.

-pet puta se desavalo da sampion nije u top10 u napadu a samo tri puta u odbrani.

-net rating sampiona nikada nije isao ispod 8.

-dva puta se desavalo da najbolji napad osvaja titulu. tri puta najbolja odbrana i cak sest puta je titulu osvojila ekipa sa najboljim net ratingom. brojke za vicesampiona su 2, 2 i 0. 

-warriorsi 2017. i 2015. su imale brutalne sezone. u sezoni 16-17 su zavrsili kao prvi u net rtg sa cak 4 poena ispred drugoplasiranih spursa. jedina bolja ekipa od njih su bullsi iz 95-96 koji su tada imali cak 5.32 rating poena razlike. takodje, ti bullsi su jedini koji su bili i u odbrani i u napadu prvi u ligi. warriorsi su dva puta zavrsili kao 1-2-1 i 2-1-1.

-sest puta se desavalo da je porazeni u finalu imao bolje statse na kraju sezone od sampiona. 

 

 

2023:

 

GjlDEKZ.png

 

trenutno ovako stoje stvari, do kraja sezone ce se menjati brojke naravno, ali u svakom slucaju se vec moze naslutiti ko kako stoji, bar od ovih ekipa koji nisu pravile promene u ekipama u sred sezone.

boston je trenutno po ovoj statistici glavni favorit, jedino cleveland i philadelphia osim njih imaju izbalansirane statse u vrhu.

milwaukee je katastrofa u napadu a denver ne bas najbolji u odbrani. obe ekipe po sadasnjoj formi idu uzlaznom putanjom kada su u pitanju napad (mil) i odbrana (den). u poslednjih 20 sezona sampion nije bio ispod 19. u napadu u 11. u odbrani. ako nista drugo, nuggetsi su prva odbrana lige u clutchu. 

memphis pati u napadu, pogotovo od odsustva adamsa. sacramento zna sam u jednom pravcu a knicksi su bolji nego sto se misli. 

poslednje cetiri ekipe nisu bas relevantne za ovo jer su pravile dosta velike promene kod deadlinea, tako da njihovi statsi u ovom trenutku ne znace puno. phoenix je uprkos tome i dalje u top10 ukupno.

 

  • Like 11
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Tek sad sam saznao za rezultat sa meča LAC-Sacramento. Incredible. Kad je završio meč Sunsa htio sam odgledati i završnicu u LA , međutim bilo je već 13 razlike i 4 minute i nešto do kraja i odoh na spavanje .Kad ono otišlo u dva produžetka i pobjeda Kingsa i skoro 180 ubačemih poena. @AgroLaki svaka čast tvojima na ovako ludom meču. Monk porobio.

Edited by bodo
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

Russ sa 17 pts i 14 assista u debiju za LAC... Lejkeri na aparatima. Što se tiče sjajnog posta koji je @gggggggg ostavio, imam gut feeling da Milvoki ide po drugu titulu (sa Janisom), bez obzira na to što im je Off Rtg trenutno loš. 

Ne, nismo na aparatima. Lebronovci jesu. Russ je odlican igrac. Jutros su izgubili kad je morao izaci zbog 6te licne a PG13 cuvali zbog minutaze. Kawhi crko.

Ne znam samo kako je mogao Powell igrati 25+ zaredom minuta, sramno. Jos Batum. 

 

Lue je pogrijesio sto nije ubacio u oroduzecima Gordona ili Manna ali dobro, tek 1 mec. Opasni ce biti Klipani, bas opasni. 

 

Bucksi su no1 favoriti sa Istoka pa onda Fila i Boston mrtva trka. Vcrs duel te 2 ekipe, gdje mi je Fila favorit.

Boston je prevara

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Ne, nismo na aparatima. Lebronovci jesu. Russ je odlican igrac. Jutros su izgubili kad je morao izaci zbog 6te licne a PG13 cuvali zbog minutaze. Kawhi crko.

Ne znam samo kako je mogao Powell igrati 25+ zaredom minuta, sramno. Jos Batum. 

 

Lue je pogrijesio sto nije ubacio u oroduzecima Gordona ili Manna ali dobro, tek 1 mec. Opasni ce biti Klipani, bas opasni. 

 

Bucksi su no1 favoriti sa Istoka pa onda Fila i Boston mrtva trka. Vcrs duel te 2 ekipe, gdje mi je Fila favorit.

Boston je prevara

 

Dobro, Lejkeri minus ti 😄 pošto je bilo još navijača LAL sem Bron-fanova koji baš nisu fond of Russ. 

 

Slažem se, vrlo široku rotaciju imaju Klipani, samo ne znam da li će uspeti nešto da urade baš ove sezone... Mann je top igrač i mora Lue više da ga koristi.

 

Pitao si prvobitno zašto je Off Rtg bitan, pa mislim da moraju ipak malo da ga poprave kako bi osvojili, ne može u NBA baš sve na krvava kolena. Doduše evo gledam, Off Rtg im je 2021. bio malo bolji nego sad (116 pts prema 112 pts). Ja isto tipujem na Bakse, za Boston mislim da će pokleknuti pred kraj, isto i za Denver... 

Link to comment
Share on other sites

Lue je dobar u PO , dosta se prilagođava i spreman je da eksperimentiše. Biće nezgodni klipani, ali mislim da ne mogu do kraja.

Sa zapada su mi favoriti Finiks i Denver, a sa Istoka bi sve sem Bostona bilo baš iznenađujuće za mene.

Naravno, pričam o situaciji kad su svi zdravi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gggggggg said:

phil jackson ima pravilo da ekipa mora biti pravi kontender za titulu ako dodje do 40 pobeda pre 20 poraza. ove sezone to su do sada uradile tri ekipe: boston, milwaukee i denver, i jos samo philadelphia ima sansu da dodje do 40 pobeda pre 20 poraza (skor im je 39-19 ;D).

isto tako, pametniji ljudi u i oko lige imaju teoriju da ekipa mora biti u top10 i u odbrani i u napadu da bi bio pravi kontender, pa sam tako pogledao poslednjih 20 sezona da vidim kako su finalisti zavrsavali regularnu sezonu:

 

3Ecr23H.png

 

nekoliko utisaka:

 

-11 puta je sampion bio u top10 na obe strane na kraju sezona.

-napadi kod sampiona i porazenih su gotovo izjednaceni u proseku, dok je odbrana na drugoj strani u proseku mnogo bolja kod sampiona. uprkos tome, cak osam puta se desavalo da porazena ekipa ima bolju statistiku u odbrani nego sampion. prosek porazenih mnogo kvari cleveland sa 18., 21. i 29. :krstipd4: odbranom.

-pet puta se desavalo da sampion nije u top10 u napadu a samo tri puta u odbrani.

-net rating sampiona nikada nije isao ispod 8.

-dva puta se desavalo da najbolji napad osvaja titulu. tri puta najbolja odbrana i cak sest puta je titulu osvojila ekipa sa najboljim net ratingom. brojke za vicesampiona su 2, 2 i 0. 

-warriorsi 2017. i 2015. su imale brutalne sezone. u sezoni 16-17 su zavrsili kao prvi u net rtg sa cak 4 poena ispred drugoplasiranih spursa. jedina bolja ekipa od njih su bullsi iz 95-96 koji su tada imali cak 5.32 rating poena razlike. takodje, ti bullsi su jedini koji su bili i u odbrani i u napadu prvi u ligi. warriorsi su dva puta zavrsili kao 1-2-1 i 2-1-1.

-sest puta se desavalo da je porazeni u finalu imao bolje statse na kraju sezone od sampiona. 

 

 

2023:

 

GjlDEKZ.png

 

trenutno ovako stoje stvari, do kraja sezone ce se menjati brojke naravno, ali u svakom slucaju se vec moze naslutiti ko kako stoji, bar od ovih ekipa koji nisu pravile promene u ekipama u sred sezone.

boston je trenutno po ovoj statistici glavni favorit, jedino cleveland i philadelphia osim njih imaju izbalansirane statse u vrhu.

milwaukee je katastrofa u napadu a denver ne bas najbolji u odbrani. obe ekipe po sadasnjoj formi idu uzlaznom putanjom kada su u pitanju napad (mil) i odbrana (den). u poslednjih 20 sezona sampion nije bio ispod 19. u napadu u 11. u odbrani. ako nista drugo, nuggetsi su prva odbrana lige u clutchu. 

memphis pati u napadu, pogotovo od odsustva adamsa. sacramento zna sam u jednom pravcu a knicksi su bolji nego sto se misli. 

poslednje cetiri ekipe nisu bas relevantne za ovo jer su pravile dosta velike promene kod deadlinea, tako da njihovi statsi u ovom trenutku ne znace puno. phoenix je uprkos tome i dalje u top10 ukupno.

 

Denver je imao katastrofalnu odbranu na pocetku sezone dok su se uigravali novi igraci, Murray i MPJ vracali iz povrede i dok su eksperimentisali sa postavama, bili su valjda 28. posle prvih 10 utakmica. Prva postava je bila solidna od starta ali klupa bila dno dna. U poslednjih 40 utakmica su sedma odbrana lige a valjda su top 5 u poslednjih 20. Ocigledan pomak se desio kad su prvo DAJ i posle Hyland prestali da dobijaju minute. Ovim tempom bi trebalo da zavrse u top 10 odbrana do kraja sezone a realno su i bolji od toga.

3 hours ago, gggggggg said:

c6dX0dI.png

 

:baby:

Sanjace onih 20 minuta po mecu i slobodu koju su mu davali u Denveru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Dobro, Lejkeri minus ti 😄 pošto je bilo još navijača LAL sem Bron-fanova koji baš nisu fond of Russ. 

 

Slažem se, vrlo široku rotaciju imaju Klipani, samo ne znam da li će uspeti nešto da urade baš ove sezone... Mann je top igrač i mora Lue više da ga koristi.

 

Pitao si prvobitno zašto je Off Rtg bitan, pa mislim da moraju ipak malo da ga poprave kako bi osvojili, ne može u NBA baš sve na krvava kolena. Doduše evo gledam, Off Rtg im je 2021. bio malo bolji nego sad (116 pts prema 112 pts). Ja isto tipujem na Bakse, za Boston mislim da će pokleknuti pred kraj, isto i za Denver... 

Nije uopste bitan vise pa sam zato pitao. Nikada se nije desilo u istoriji lige da je toliko timova pretumbalo ekipu kao sada a da su kandidati za titulu. 

 

Zapad je pakao. Vidjece se tek koliko su Klipani, Sunsi i Lejkersi popraviki ekipu. 

Tu se trazi sampion

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Nije uopste bitan vise pa sam zato pitao. Nikada se nije desilo u istoriji lige da je toliko timova pretumbalo ekipu kao sada a da su kandidati za titulu. 

 

Zapad je pakao. Vidjece se tek koliko su Klipani, Sunsi i Lejkersi popraviki ekipu. 

Tu se trazi sampion

 

Pa ja bih rekla da je bitan, u smislu da im je potrebno da ga ipak malo poprave da bi išli do kraja jer mora i napad da šljaka, ali kapiram da će se to ispeglati do i tokom PO. Ma jeste Miki, polako s tim šampionskim ekipama...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Russ sa 17 pts i 14 assista u debiju za LAC... Lejkeri na aparatima. Što se tiče sjajnog posta koji je @gggggggg ostavio, imam gut feeling da Milvoki ide po drugu titulu (sa Janisom), bez obzira na to što im je Off Rtg trenutno loš. 

 

E stvarno evo nije mi dobro ceo dan. Odavno je provaljen da je stetocina i stat-whore, tako da je promenio sa 5 timova u 5 godina, dobacuju se svi kantom i sad kad je konacno ogoljen kao igrac, dolazi u fazu karijeru da mu daju buyout od 47M samo da ga ne gledaju i ulazi za minimalac. Nije on sad nista vise od Erika Bledsoa dok je jos bio iole kosarkaski ziv. Malo postaje degutantno da svaki novi trener prica kako ce da iskoristi Russovu brzinu i tranziciju, a u realnosti - lik je neSuter, kamenjar, promasuje i bacanja i otvorene zicere, salje random pasove u aut, gubi lopte kao na traci i skretnicar u defanzivi. Popustanjem fizikalija nije vise tako lako pospremati sve te zicere i prodore, a svi mu se odmicu i ignorisu ga. Vogel je jedini imao muda da ga benchuje i bezveze je dobio otkaz. Ham za sada prilicno bezlican trener, ali tek je pocetnik. 

 

Evo malo exclusive contenta, drug mi radi u Aspenu u restoranu, i Russ je svratio malo na odmor :

 

rw1.jpg

 

rw2.jpg

 

Bar imam da odgledao 20ak normalnih utakmica do kraja sezone pa i da ne uhvatimo taj plejin, ovo do sada je bio teror i horor, sada cu znatno vise ceniti svoj zivot kada vise ne moram da gledam RW u svom timu. Izraz lica PG-a sve govori.. Odavno je SKip rekao - Zabavan je Russ, eksplozivan je i dobar lik, ali nije pobednik nego ga prosto zabole da li ce ekipa pobediti/izgubiti, svoju igru nece menjati i bice kamikaza i nemoguce je da nijedan superstar a igrao je sa svima razlicitih skilseta i karaktera nije uspeo da se poklopi sa njim. Dok je bio u prajmu nadoknadjivao je sve ovo surovim atleticizmom, sada je postepeno propadao iz sezone u sezonu posl. 5 godina i dosao do vet-min igraca. Jbg.

 

rw3.jpg

Edited by delgado
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...