Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Meni se cini da bi Dejm ostao do kraja, ali da je bolje za Portland da ga trejduju.

 

Jednostavno, nemaju nikakve assete kojima bi se nadogradili u bliskoj buducnosti dovoljno da budu kontenderi, pa onda nema nekih narocitih razloga da cekaju da krenu u rebuild.

 

Jedino moze da ih izvadi ako uspeju da prevare nekog Juta-style sa Nurkicem i/ili Simonsom. 😄

 

Cujem Finiksu treba ball-handler a i imaju nezadovoljnog centra, pa taman da padne neki swap 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Brat od Korneta said:

Nesto slabiji napadacki nocas, al fina all around partija.

 

 

" Boston Celtics backup center Luke Kornet has a hilarious moment in Thursday’s matchup against the Brooklyn Nets,

where he was shocked by an excellent play he made in the game. "

 

Ova kosarkaska zver jos uvek ispituje granice moguceg.

  • Love 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

@delgado Nema smisla da lajkuješ neke upise samo zato što Dame nije hteo da igra sa Kingom 😈 

 

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Lillard se od prvog dana u ligi postavio kao faca i spasilac franšize međutim smeta mi što se ponaša kao da nešto njemu liga duguje, ima malo taj Paul Pierce / Melo sindrom da misli da je važniji nego što jeste u istorijskom kontekstu,

 

Opet, ni prvi ni poslednji superstar koji je ostao bez prstena (ako se kao neki ringchaser ne pridruži nekom supertimu pred kraj karijere), a svakako nije najveći igrač bez prstena a nekad se tako postavlja. 

 

Ne bi on ništa rekao kad ga ne bi smarali svake sezone istim pitanjima. Svakako poštujem tvoj sentiment prema Dejmu, ali je po mom mišljenju bez nekog realnog osnova. 

7 minutes ago, Horium said:

Meni se cini da bi Dejm ostao do kraja, ali da je bolje za Portland da ga trejduju.

 

Da li je bolje? Ovako bar imamo media image koji je Dame izgradio za franšizu, a čim on bude trejdovan potonućemo opet na dno javnosti small market ekipa. 

 

7 minutes ago, Horium said:

Cujem Finiksu treba ball-handler a i imaju nezadovoljnog centra, pa taman da padne neki swap 😂

 

@SteveFrancis#3 @bodo Da li nas primate? 🤗

Link to comment
Share on other sites

thunderi oljuštili 76erse; imaju isti br pobeda kao lakersi i portland, jednu manje od minesote.
juta pobedu više (i dva poraza više) od dubsa, isto pobeda kao sunsi i po jednu manje od clippersa i kingsa.
Thunderi mislim da imaju do kraja sezone najlaganiji raspored. Nije nimalo van priče da oni upadnu u neku play-in priču. Štaviše volio bih da pojure sto bolji plasman da vidimo ih bar u tim play-in utakmicama mogu li što više.

Lako je sad po Blazersima udariti ali su oni sa ograničenim assetima, malo cap space i pikova probali da naprave nešto što liči na konkurentnu ekipu. Ljudi su pokušali da omoguće Dameu sto bolju ekipu ali je istorijski teško napravit šampionsku ekipu oko igrača Dameovih karakteristika. Ti igrači oko njega osim Granta ne važe za plus defanzivce već idu od prosjeka ka lošem, a na dubinu su se oslanjali na neke tipove koji su krajnje nepouzdani, svaki na svoj način, ali su bili primorani na taj rizik jer nemaju cap space. Oni su mogli da ne produže neke startere proslog ljeta ali bi i da su ih pustili imali isto malo prostora i cap spacea da njihovu produkciju zamjene. U tom slučaju Dame bi proveo narednih nekoliko godina do penzije igrajući neobaveznu košarku sa fringe NBA igračima a očigledno obje strane su htjele da taj scenario izbjegnu. Čovjek je tu da ostane do kraja karijere i dok god bude mogao da se takmiči, gledaće da se ekipa pravi u skladu sa tim. Uradili su više oni za Damea, nego sto je npr. Dallas za Dirka a on im je cak i titulu donio.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

 

 

 

@SteveFrancis#3 @bodo Da li nas primate? 🤗

Šta da uparimo Damea i Booka. zanimljiva kombinacija ali malo je jedna lopta onda 😁. Jeste da nisam neki veliki fan Aytona ali Nurkića tek ne bi mogao podnijeti. Dejmice moja kako stvari stoje loše nam se piše. ajde mi što izginusmo ko Manchesteri ali šta bješe sa vama. Otajstvo 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bodo said:

Šta da uparimo Damea i Booka. zanimljiva kombinacija ali malo je jedna lopta onda 😁. Jeste da nisam neki veliki fan Aytona ali Nurkića tek ne bi mogao podnijeti. Dejmice moja kako stvari stoje loše nam se piše. ajde mi što izginusmo ko Manchesteri ali šta bješe sa vama. Otajstvo 

 

Malo je jedna lopta, ali zato 100 pts u džepu 😄 Pa vi ste izginuli, mi smo na istom poludepresivnom nivou kao i uvek, samo je početak sezone ulio (očigledno) lažnu nadu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

 

 

" Boston Celtics backup center Luke Kornet has a hilarious moment in Thursday’s matchup against the Brooklyn Nets,

where he was shocked by an excellent play he made in the game. "

 

Ova kosarkaska zver jos uvek ispituje granice moguceg.

 

Verovatno pisu zbog ovog:

 

 

Kakvo nipodavstavanje komentatora... Javio mi burazer kaze reakcija mi je bila u fazonu "samo mi dajte lopte da pokazem sta znam, tek cete vi svi videti..." i "lajte kere Jakobsvelda(vox92)". Cita povremeno sa mog naloga i prevodi jer je banovan...

 

Imao je vec takva zakucavanja iz alej upa iza ledja ove sezone, vidi se na pocetku klipa, tako da nije to nista novo:

 

 

Nastavlja se sa njim 15+ minuta na parketu 11-2 Seltiksa. Steta sto mora da se opravdaju milionski ugovori pa ce da ga skrajnu na klupu kao i uvek cim su i Vilijams ili Horford zdravi. Sinoc bez Horforda a naksinoc bez Vilijamsa.

 

17min, 11 poena, 4-4 za 2, 1-1 za 3, 5 skokova (3 off), 1 asistencija!

 

@Don Dusko cutimo?? 🙂

 

Inace Vilijams za 29 minuta, 8 poena, 5 skokova, 4-7 iz igre...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Suterski raspad Buloka ove sezone, što mu je glavni kvalitet. Prošle godine je umeo na momente da se zapali. Eto njega preko bare po isteku ugovora. Ovako iz glave fg 38%, a trice oko 30%, uz pristojnu minutažu. 

 

Takodje pobratim po najjačoj košarkaškoj karakteristiki Bertans može da mu se pridruži. Posle one sezone u Washu kad je bio pred istek ugovora raspad. Barem je uboo koju sezonu treba da pokida. 

 

Sa kakvim odronom Luka igra. Je li Kleber završio sezonu? Beše tetiva kao razlog za van. Bas bi značio Dalasu da se vrne do PO. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DameTime

You're always welcome, you know that;)

 

Ja bih probao sa Lillyem. Jeste i on sad vec u nekim godinama, ali nema mnogo potentnijih skorera u ligi. Ne vidim problem sa potrosnjom, nas roster je toliko impotentan kada je u pitanju kreiranje poena da se takvo pitanje ne bi ni postavilo. Deo minuta ne bi ni delili na parketu, a uostalom jedan igrac ne moze SAM da nosi ofanzivu ekipe koja zeli neki rezultat. 

 

Videli smo sada jako lepo koji su limiti Aytona i Kala kao napadaca, oni ocigledno nemaju kapacitet za fokalnu tacku napred, cak ni u ovim manjim strecevima utakmica, kamoli tokom cele sezone ili u PO. Sto je opet sasvim kul, ne moze svako da bude star-superstar, ali se potezi moraju povlaciti u skladu sa tim saznanjem. 

 

Cuh juce kod Windhorsta da novi vlasnik cika Ishbia pozuruje stvari i zeli da se sve zavrsi sto pre, pre trejd dedlajna kako bi mogao da ima upliva u konkretna resenja i poteze u bliskoj buducnosti (za ovu sezonu vec). Nadam se da ce nesto uraditi, Siakam, Ogugua, Trae, Shai... sve su to sasvim razlozna (iako ne sva jednako realna) resenja i svaki od tih trejdova bih ja prvi potpisao. Dvaput.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se u Liliku igrački razočarao na svetskom i nakon što ih je Jokić sa G ligašima izbacio u PO. Nevezano za to gotivan mi je lik i zanimljiv za gledanje.

Portland ako razmišlja treba da ga trejduje, ovaj broj pobeda bi ostvarili i bez njega.

Dame-a vidim u Niksima, da daju gomilicu plejeva i pikove i da onda uveseljava sa Bransonom napaćeni narod Njujorka.

 

Inače , noćas sam ničim izazvan sanjao SGA u Juti , dobar su basket cepali on i Markanen

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ih bre 🥰 Mislim da bi nastalo ludilo da Dame pređe iz PDX u PHX. Generalno on ne bi imao problem da pronađe sredinu - u smislu prihvatanja od strane navijača i saigrača - ali očigledno će da fura svoju filozofiju do kraja. Svakako se nadam da ćete vi naći nekog kvalitetnog skorera koji će vam pomoći da nastavite tamo gde ste stali. @SteveFrancis#3 @bodo

Za Svetsko razumem, ali za taj PO u kom su ispali od Denvera koji je bio jako oslabljen ne razumem. U toj PO seriji odigrao je jednu od najmoćnijih individualnih partija u PO uopšte, zaista ne znam šta je tu mogao više da uradi. Svakako utakmice između Denvera i PTB su uvek interesantne i ja im se radujem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Milos 3.14koliko sam omatorio, mislim da sam polsednji put sanjao NBA igrača X u ekipi Y negde 90tih, kada sam tripovao da bi Kris Malin mogao da pređe u Finiks, a ne u Indijanu. Sada samo majstori, moleri i ponekad Slobodan Milošević...

 

Dejm u Finiksu, to je sad manje više završeno? 

 

Ne znam, malo sam se i ja smorio sa Lejkobizmima i poželeo da vidim šta je ostalo od Stefa. Možda da vam ponudimo Poolea i Wisemana, a vi nama Dejma.

 

On a side note, jedan od većih gotivaca ove lige, Sir Miles Plumlee, u narodu poznat i pod nadimkom Plumi, promenio šutersku ruku. Jedan igrač kojeg bih jako jako jako voleo da vidim u GSW.

Link to comment
Share on other sites

Ja nikad do sad nisam sanjao x NBA igrača u y NBA ekipi, sanjao sam da Bađo igra u C Zvezdi sredinom devedesetih i sad ovo. 

@DameTime Što se tiče serija Denver -Portland jesu super za gledanje.  A u vezi  Dejma citiraću jednog velikog kouča " Imao je dobru statistiku, ali nije igrao dobro" 😁

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Dobar u piku said:

Zna li se čega,ili je klasično preskakanje zbog umora(mada to za Nikolu nije svojstveno).

Adrian Wojnarowski rece na ESPN-u da je u pitanju valjda desni prst.Sigurno preskece veceras,a za dalje ce videti

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

@DameTime Što se tiče serija Denver -Portland jesu super za gledanje.  A u vezi  Dejma citiraću jednog velikog kouča " Imao je dobru statistiku, ali nije igrao dobro" 😁

 

Duško je veliki kouč, ali to što je izjavio za Petruševa (btw da bi primirio situaciju, iako dečko igra odlično da ne oseti pritisak i da ne "poleti") ne može da se primeni na svaku situaciju. Ili to važi i za Jokićeve brutalne statse kad ekipa izgubi? Daj nemojmo se zezati... Šta je mogao bolje da odigra u toj utakmici, pa i u toj seriji uopšte? Imao je on dosta loše PO serije u kojoj mu nisu samo statsi bili loši već i igra. Inače nisam pristalica toga da jedan igrač dobije utakmicu, ali da je te večeri PTB dobio Denver, to je jedna od retkih situacija kad bi se moglo reći da je jedan igrač sam dobio. Naravno, Denver je timski bio bolji i zasluženo slavio. Inače to je za mene postao derbi Zapada u poslednjih par sezona, priuštili su toliko dobrih utakmica i uzbudljivih PO serija, da je uvek posebna atmosfera kad igraju. Uvek bude dosta poena, glavni igrači ne razočaraju i prirede show, a uvek iskoči i neko od pomoćnog osoblja na jednoj ili obe strane.

 

Btw da se nakačim na ovo oko snova košarkaša, jedini igrač kog sam sanjala i to je bilo pre 10ak dana, je Stefan Lazarević iz KKCZ. I to sam sanjala da se udajem za njega 😂

  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

@gggggggg To je i drugar protumačio, pa kaže to je poslovni uspeh pošto jelte sanjah sina kneza Lazara 🙂 Daleko bolje tumačenje od ovog što sam ja videla u snu. 

 

Spoiler

A zašto Lazarević? Pa tih dana sam s društvom gledala Zvezda-Barsa u nekom kafiću i ja ovako vizuelno stalno Lazarevića nazivam Nedovićem. Tako da su mi baš pomerili dupe zbog toga. A drugar i prijateljica mi poželeše da se u 2023. udam (srsly??) Tako da je moj mozak nekako povezao ta dva. Ali to nije sve (top shop glas), sanjala sam da imam tri venčanja jedno za drugim, prvi neki lik iz srednje, drugi Lazarević i treći ne znam ko je. Prvog sam što se kaže ostavila pred oltarom, da li sam se udala za Lazarevića ne znam jer sam se tu probudila, a ne znam ni ko je bio treći mladoženja. Možda nekad saznamo ili to be continued... Thanks for coming to my Ted talk.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...