Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, Miki28 said:

Konacno pobjeda i AD koji lici na sebe. Sad odmor nekoliko dana, taman da se Lebron ali i Sroder mogu vratiti u tim. 

 

Igra on vecinu vremana na vrhunskom nivou, problem je sto ga se iz nekog razloga pocne ignorisati u drugom poluvremenu nakon sto porobi u prvom. Sinoc to nije bio slucaj i odmah bolesne brojke. Skoro svaki napad kad je on na parketu treba igrati pick s njim kao rollerom jer od toga nema neke odbrane. Eto sinoc kad su se Netsi priblizili poceo se igrati taj pick i skoro svaki napad je bio otvoren sut, a u slucaju promasaja on je lagano uzimao ofanzivni skok. Nadam se da nece bit budale pa ga trejdat. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Igra on vecinu vremana na vrhunskom nivou, problem je sto ga se iz nekog razloga pocne ignorisati u drugom poluvremenu nakon sto porobi u prvom. Sinoc to nije bio slucaj i odmah bolesne brojke. Skoro svaki napad kad je on na parketu treba igrati pick s njim kao rollerom jer od toga nema neke odbrane. Eto sinoc kad su se Netsi priblizili poceo se igrati taj pick i skoro svaki napad je bio otvoren sut, a u slucaju promasaja on je lagano uzimao ofanzivni skok. Nadam se da nece bit budale pa ga trejdat. 

Slazem se ali ti koliko ima do trenera i saigraca ima takodje i do AD koji jednostavno nije nametljivac tako da kazem. Jednostavno treba svima da stavi do znanja da je glavni i da mu daju tu loptu i odjebu. I tako iznova i iznova dok im se ne usadi u glavu ali mi on djeluje da ide linijom manjeg otpora. 

Nedopustivo je da on ima manje od 5 pokusaja iz igre prosjecno u 2 pol ove sezone, negdje sam naisao na taj podatak ali sada ne mogu naci to. On ispod 20 suteva po mecu ne smije da zabrsi utskmicu a nerijetko i 25. 

 

E sad nisam gledao mec ali jesam highlightse i jutros je taj skok sut radio a onda kad to ide, druga je prica. Ipak smatram da je kod AD najbitnije da odigra jedno 5-10 utakmica na vrhunskom nivou sa 25-30 poena, da se oslobodi mentalno tog pritiska koji osjeca oko povreda. Ja sam ubijedjen da ga to koci da bude ubitacan ove sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28.6 pts, 6 ass i 5 reb, deoba 1. mesta na Zapadu. MVP? 😄 

27 minutes ago, Miki28 said:

Naravno ali ove godine je bas vidljivo. Sad gledam, on u Lejkerisma ovih sezona ima oko 17 FGA prosjecno. Presmijesno za takvog igraca ali dobro, neko drugi mora 20+ FGA da ima🤔

 

Znam, ali kažem dugo je to problem i pokazuje neki stav koji očigledno postoji u LAL te da se ne prihvata da AD treba da bude prvi igrač ekipe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Konačno Dejvis neka krštena utakmica u napadu. Poslednji put kada je išao na 37+ poena je sezona 2020/2021. 

31 minutes ago, propolis said:

Embid na dve utakmice šutnuo 40 slobodnih bacanja 😂😂😂

 

 

Nemam sumnju da će uskoro da postane jedan od favorita za MVP

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DameTime said:

Znam, ali kažem dugo je to problem i pokazuje neki stav koji očigledno postoji u LAL te da se ne prihvata da AD treba da bude prvi igrač ekipe. 

Šta ovo treba da znači?

 

Irving je kod Brona imao najviše šuteva u ekipi, sa veliki razlogom. Dejvis se ne ističe, slab karakter.

 

Veći broj poena ne znači nužno da je glavni igrač u ekipi, već onaj ko kontroliše utakmicu. Bron to sve manje može, vreme da se na AD stavi veliki teret!

 

 

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Evo i izveštaja iz Kalifornije. Prvo, Agrolaki, rispek, imate ozbiljnu ekipu sa ozbiljnim igračima, natprosečno dobrog trenera i odličnu osovinu sa Sabonisom koji je meni jbg uvek bio dobar igrač sa tim svojim zajebanim sitnim pivotiranjem i polaganjem o tablu. Fox Mari Herter mogu da zabiju 60 poena skoro svakoj odbrani, a kada bi se maaaalćicke pojačala klupa to bi IMHO bila ekipa za donji dom plejauta-plejofa. 

 

GSW se zvanično raspada, a ovako vidljivih stvari ima mnogo. Ne znam kolika je krivica Kerra, ali svakako da sada već ulazi u vode koje nisu tako prijateljske i u kojima neće biti lako gurati priče o zamoru šampiona, nedostatku motivacije veterana, neuklopljenosti novih igrača, neiskustvu supertalentovanih igrača. Nešto opasno smrdi i imam utisak da to nekako ne dospeva u javnost, nemam nikakav dokaz, ali imam utisak da postoji užasna tenzija u ekipi i da ima nekoliko klastera igrača koji ne komuniciraju ili furaju pasivno agresivne stavove jedan prema drugom. Stefa razumem u potpunosti - on je čovek kako se završio prošlogodišnji plejof uzeo da trenira, da trči, da šutira i da diže tegove i došao je spreman i zategnut kao sajla. Kapiram da je razočaran ovim narativom o two timelines i da hoće da iskoristi ostatak svog prajma makar pobeđujući utakmice, mislim da mu je 2021. bila dovoljna. Klej je jednostavno raspad, da oba kraja terena. Dobija veteran calls, pa se ne vidi da na svakom meču napravi jedno 8 faulova, šutira u pogrešnom trenutku (ovo ne umem egzaktno da objasnim, mora da se gleda - znate kada igrač dobije loptu pa uvek ima izbor da li da odmah pripali ili da napravi samo fintu ili da doda i najviše jedan dribling, a onda uz taj dribling može a ne mora i jedan korak - e pa to je već 5 mogućnosti i Klej ove godine bira pogrešnu, a kada si u formi nekako uvek biraš pravu). Kleja bih opasno poslao na neko rehabilitovanje jer i sam ponosno ističe da ga je još strah i da nije pipnuo loptu od leta. G League ili rehab sa Kawhijem negde, uz ćaskanje i smejanje. Poole se ne snalazi, one nošene su mu ubile dobar deo entuzijazma i kao da ga je napokon sustigao Drejmondov udarac, pesnica koja je najduže putovaa, da parafraziram meni lično groznog lika Momu Kapora. Nema definisan identitet, trud i umeće u odbrani mu previše osciliraju i kao da ima te momente u kojima se isključi iz svega i igra neku svoju igru, van flowa cele ekipe. Wiggins koji je bio više nego solidan do sada, večeras je bio slab, pogotovo u zagrađivanju i skoku. To je lik koji je pre pola godine gasio i Dončića i Tejtuma, a sada ga Domantas (kojeg jako cenim) radi na budalu što bi rekli klinci. Ne znam šta bih rekao za Drejmonda. Od početka sam bio (i ostao) uveren da se ona pesnica ne može tek tako progutati i iako Drejmond pokazuje izvesnu energiju na terenu i to pokriva solidnom statistikom, plašim se da je tu negde problem i da svi očekuju da se nešto desi. Klinci se ne snalaze - Kuminga je na momente prethodnih godina delovao kao da će biti neki siromašni Kahwi, sada deluje kao solidan betonligaški bodibilder koji je došao na basket da se zagreje pre nego što ode da odradi bidžu i propadanja. Wiseman je manje više ispao iz priče, a Drejmond na 5 još dve utakmice i doći će do gadne povrede...

 

Da li menadžment čeka neki rok (koji? ja se ne razumem u te rokove) da nešto uradi, da li očekuju da će ova ekipa samo da odluči okej izgubili smo 15 utakmica hajde da igramo, da li planiraju neki trejd koji nisu mogli da sada da naprave, zaista ne znam. Ovo ni na šta ne liči i siguran sam da su svi svesni toga, samo mi nije jasan plan. Kuka se na prošlogodišnju klupu koja jeste sjajno funkcionisala, kuka se na nedostatak GP2, Belog, Otto Portera, ali po meni nije u tome ključ, nego u ovih startnih 5-6 igrača a tu deluje kao da je nešto puklo.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Sticajem okolnosti gledao sam dosta Sixerse ove sezone iako su grozni za gledanje (posebno kad Harden hobluje parket driblingom), stvarno je smešno šta se sve svira na Embiidu kao faul, ponekad imam osećaj da je dovoljno da uđe u reket i kao napravi kretnju šuta odmah sviraju faul i šalju ga na bacanja. Samo mu prave medveđu uslugu jer će opet da plače u PO kad promene kriterijum i ne budu mu svirali faul za sve i svašta.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sticajem okolnosti gledao sam dosta Sixerse ove sezone iako su grozni za gledanje (posebno kad Harden hobluje parket driblingom), stvarno je smešno šta se sve svira na Embiidu kao faul, ponekad imam osećaj da je dovoljno da uđe u reket i kao napravi kretnju šuta odmah sviraju faul i šalju ga na bacanja. Samo mu prave medveđu uslugu jer će opet da plače u PO kad promene kriterijum i ne budu mu svirali faul za sve i svašta.

Svirace isto tako samo ako njega i Filu odaberu da oni budu ti.GSW je recimo izgradio dinastiju na ilegalnim blokovima,i to im je bilo dozvoljeno u utakmicama za titulu.Nije njima problem da odrade zadatak ni u PO.NBA je prvo sou pa deset mesta prazno pa kosarka iako imaju ubedljivo najbolje kosarkase pa se mora pratiti.Regularni deo sezone ne treba ni komentarisati,top timovi cesto igraju bez briga pa se desi i da neka Juta napravi izvanredan rezultat iz vedra neba,desava se da Sabonis hvata 15-20 skokova(neak i uz tripl dabl) dok na svetskom i eurobasketu nikad nije imao ni 10sk a sigurno da je tu mnogo fizicki dominatniji nego u NBA.I ostale anomalije koje se desavaju u regularnom delu sezone....

 

Da me ne jure fanovi GSW dacu jednu izjavu Boguta,ima toga jos samo ne mogu da trazim sad,doslovno covek kaze kako mu nije bilo jasno sta mu sve dozoljavaju.Zaza je posle samo nastavio tradiciju.

I knew if I was in Milwaukee and I set that I’d foul out in the first quarter, but playing in Golden State, when they started to become that underdog team that was building up, I knew once Steph or Klay got hot, the refs would be in the moment as well.

I could literally clothesline someone off the next pindown, I know Klay just hit 3 in a row, the crowd’s on their feet as he’s getting his 4th and I could punch somebody in the face on a screen, knock em out and they wouldn’t call it. Klay would get his 4th 3, and even the refs would go “Wow” (and ignore it), it was crazy.

https://thesportsrush.com/nba-news-could-closeline-someone-in-golden-state-and-not-get-called-bogut-explains-how-stephen-curry-ran-around-bad-screens-and-referees-turned-a-blind-eye-to-it-all/

Ima mnostvo primera,kao da Morentu ne bi sudili nosene da nije treci cetrvti igrac po donosenju gledanosti ili Pulu da nije u GSW,to je decku bukvalno 70% igre.Moguce je sa "float" driblingom raditi svasta ali on to siluje van svakih pravila.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Šta ovo treba da znači?

 

Irving je kod Brona imao najviše šuteva u ekipi, sa veliki razlogom. Dejvis se ne ističe, slab karakter.

 

Veći broj poena ne znači nužno da je glavni igrač u ekipi, već onaj ko kontroliše utakmicu. Bron to sve manje može, vreme da se na AD stavi veliki teret!

 

 

 

 

Znači da AD treba da bude glavni igrač  jer je sposoban i da kontroliše tekmu i da daje poene.

Pa nas je umalo pregazio sam za 1/4, na obe strane terena nismo znali gde se nalazimo, Nurkića je iškolovao sa 40% snage. A izgubili ste jer umesto da jašete na tom talasu vi ste popustili a AD je bio u naletu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

 

15 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Da me ne jure fanovi GSW dacu jednu izjavu Boguta,ima toga jos samo ne mogu da trazim sad,doslovno covek kaze kako mu nije bilo jasno sta mu sve dozoljavaju.Zaza je posle samo nastavio tradiciju.

I knew if I was in Milwaukee and I set that I’d foul out in the first quarter, but playing in Golden State, when they started to become that underdog team that was building up, I knew once Steph or Klay got hot, the refs would be in the moment as well.

I could literally clothesline someone off the next pindown, I know Klay just hit 3 in a row, the crowd’s on their feet as he’s getting his 4th and I could punch somebody in the face on a screen, knock em out and they wouldn’t call it. Klay would get his 4th 3, and even the refs would go “Wow” (and ignore it), it was crazy.

https://thesportsrush.com/nba-news-could-closeline-someone-in-golden-state-and-not-get-called-bogut-explains-how-stephen-curry-ran-around-bad-screens-and-referees-turned-a-blind-eye-to-it-all/

Ima mnostvo primera,kao da Morentu ne bi sudili nosene da nije treci cetrvti igrac po donosenju gledanosti ili Pulu da nije u GSW,to je decku bukvalno 70% igre.Moguce je sa "float" driblingom raditi svasta ali on to siluje van svakih pravila.

 

Inače flagrantne nošene je u ovoj novoj eri basketa započeo Isaiah Thomas, ako ćemo iskreno.

 

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, freethrow said:
  Reveal hidden contents

 

 

 

Inače flagrantne nošene je u ovoj novoj eri basketa započeo Isaiah Thomas, ako ćemo iskreno.

 

Tako je,i zalili su se treneri javno da ga je zato nemoguce cuvati,Nurse valjda, i nikom nista.Mozda i ima na snimku da bas on govori,ne gledam jer znam slucaj.Ima jos mnostvo ovakvih primera da se stvarno tezi ka marketingu i igraca kojima je nesto dozvoljeno itd.

Jednostavno 95% ljudi koji gleda kosarku bi pre videlo tu 4tu, 5tu trojku Kleja nego sto bi videli pravednu kosarku i faul Boguta u napadu.A kad je vec tako naravno da ce Ameri malo pogurati da Embid postigne 60 a ne 30, 40,jer eto,sad pricamo o tome i to je zeljeni publicitet.

Na kraju,vecina navijaca to zeli,igraci dobijaju od tog marketinga pa je i eticki pitanje da li je to pogresno,iako je lose po kosarku.

Edit: a pre toga je Ajverson radio slicno,ne bi omaleni igrac mogao da bude onakav skorer u to vreme.Ker je nedavno spominjao zbog Pula,da to jeste nosena ali je Ajverson ubedio sudije davno da nije.Bas tako je rekao.To je sto se tice tog float driblinga ali kazem,to se koriste i van granica regularnog.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam ponovo pogledala higlights sa ovog meča i mislim da je ovo najimpresivnija partija jednog igrača u PO kojoj sam svedočila na neki način, kad se uzmu u obzir efikasnost (% šuta) i momentum u kom su se dešavali svi šutevi (za izjednačenje i u clutch situacijama). Nemoguće je da se igrač ne oseti ne samo fizički već i emotivno ispražnjeno nakon ovoga, a da mu je tim izgubio. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...