Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

6 hours ago, Miki28 said:

Sledece sezone sa 2 Max-a na teren, Christie i Lewis🔥🔥🔥 

Bice i JHS zanimljiv za pracenje, svidja mi se ono sto sam vidio. Malo tog suta sa nabaci da bi oslobodio sebi prostor i bice to 👍

Sad da rijesimo Reavesa i Ruija pa polako. 

Vidim da je Chicago zainteresovan za Bambu. Poslati im paket koji se ne odbija za Bald Mambu👏

Meni se sto se tice igraca najvise svidja onaj UDFA centar sto su pokupili, Castleton cini mi se, vise i od JHS i od Maxa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Zvezdinho said:

Ja pricao sa jednim bratkom iz BG i jos pre jedno 2 meseca mi rece da nakon ove sezone ce Vezenkovu prioritet da bude da zabode NBA ugovor.

 

 

okej ali sa sabonisom u kingsima nema smisla. zamenu za barnesa da ne komentarisem.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Interesantan draft Denvera. Kao prosle godine Booth uzeo igrace daleko ranije od raznih draft prognoza, tako da verujem da je uzeo tacno ono sto je hteo. Svi su stariji, iskusni college igraci gde je plan i nada da ili direktno ili za godinu ili dve imaju jasnu ulogu u timu kao Braun ove sezone. Strawther klasican suter sa losijem odbranom ali dovoljno visak da to ne bude veliki problem. Pickett mi je posebno interesantan, vrlo atipan igrac. On mi je od ovog drafta Denvera i igrac sa najvecim potencijalom iako je najstariji. Verujem da ce preko leta biti borba izmedju njega i Gilespija za jedno mesto na plejmejkeru. Ali verujem da ce Piket dobiti cvrst roster spot, a Gillespie jos jedan 2 way ugovor posle povrede. Hunter Tyson takodje dobar suter, ali on ce sasvim sigurno za pocetak samo dobiti 2 way ugovor. Ali verujem da je neka mala nada Booth-a da Strawther i Tyson budu pun pogodak i da moze da se trejduje MPJ u buducnosti jer ce njegov ugovor zbog novog CBA biti sve veci problem. Tako da ja licno ocekujem od Denvera:

 

1: Murray, Pickett (novi SRP exception), Ish (vet min)

2: KCP, taxplayer MLE, Braun

3: MPJ, Watson, Strawther

4: Gordon, Vlatko, Green (vet min)

5: Jokic, Nnaji, Jordan (vet min)

 

2 way:

Gillespie, Tyson, summer league igrac

 

Ako kojim cudom Brown odluci da ostaje, onda moze i Brown i taxplayer MLE, ali onda bi morao neko da napusti roster. Tu je verovatno najlogicnije da Nnaji ide negde za jedan SRP jer bi po mojoj projekciji tako Denver ostao ispod second apron-a.

Edited by Milko Miller
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

@bodo i zvanicno Beal u Sunsima. S obzirom da je od starta znak ? bio na dolazak CP3 mogu reci da je bio itekako dobar potez. Finale, WCF i 1/2 zapada za 3 sezone. Od tada evo KD, Beal u timu, nesto sto je prije par godina bilo nezamislivo ( posebno igrac kalibra KD da trazi trejd u Sunse ).

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Jesi li slucajno ispratio ista ovog malog JHS sto su ga Lakersi uzeli? 

 

Hm. Tesko mi ga je oceniti u potpunosti, uzorak mi je nedovoljan, ali nekih par crtica: lopts mu jeste potrebna, nije bas blur i za sada je jasno da prakticno u potpunosti operise 'iz dzepa'. Zanimljivo je i da je prema synergyevoj shot quality metrici on bas odskocio kao najbolji realizator tih teskih, sutinski losih suteva u citavoj koledz kosarci. Pa eto.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

 

@bodo i zvanicno Beal u Sunsima. S obzirom da je od starta znak ? bio na dolazak CP3 mogu reci da je bio itekako dobar potez. Finale, WCF i 1/2 zapada za 3 sezone. Od tada evo KD, Beal u timu, nesto sto je prije par godina bilo nezamislivo ( posebno igrac kalibra KD da trazi trejd u Sunse ).

Jest njegovim dolaskom započelo je jedno pobjedničko razdoblje i zavladao je pobjednički mentalitet koji je 10 uzastopnih godina prije toga bio samo misaona imenica. Phoenix je sada postao vrlo poželjna destinacija i to je jedan veliki iskorak going forward. Hvala Paulu za sve ali nekako prirodno došao je i taj trenutak za rastanak. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

 

@bodo i zvanicno Beal u Sunsima. S obzirom da je od starta znak ? bio na dolazak CP3 mogu reci da je bio itekako dobar potez. Finale, WCF i 1/2 zapada za 3 sezone. Od tada evo KD, Beal u timu, nesto sto je prije par godina bilo nezamislivo ( posebno igrac kalibra KD da trazi trejd u Sunse ).

 

Kakav igrač, izdigao ih je nenormalno :Hail::Hail::Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovo je prvi draft posle solidno vremena gde nisam nešto mnogo proučavao igrače, pogotovo one lutrijske...

naš voljeni EOY je odlučio da 24. pika (olivier-maxence prosper) preda dalasu i upakuje holmsov ugovor (12 mil sledeće, 12.8 player option posle) za manje-više ništa.

ustvari za cap space, jer bi trebali da imamo 35 milki dostupnog cap-a. ja se kao nadam da bi nešto zanimljivo moglo da stigne iz dalasa (ko je njima uopšte u rosteru sada?), samo bojim se da će to biti neki glupi pik druge runde, da NBA ne blokira trejd. jel uopšte moguće da predaš kasnog FRP i nepoželjni ugovor za ništa?

nekako sam očekivao posle kjubanovih bravura da će dalas biti trejd verzija džaka za udaranje jer im treba svega sem plejmejkera i ball-handlera. ali svega.

 

u drugoj rundi imali dva pika, odabrali one starije sa golemom kilometražom u ncaa, ništa razvijanje, ništa mogući plafoni, nego odma' i sad.

ne očekujem tu mnogo jer monte u prethodna 3 drafta nije baš briljirao u drugoj rundi. prošle godine ga je predao za neki budući SRP. ako je ubo sa ovim - ave cezare!

 

e sad kojeg bi to fri agenta ganjali još nije jasno i neću da ispadam smešan... svašta se priča po www bespućima. divac i dalje ostaje kao najjače fri agent ime u kingsima u zadnjih 30-tak godina.

 

nadam se da ovaj kep prostor nije namenjen samo sabonisovom novom ugovoru i ničemu više... to bi mi bilo degutantno štekanje par excellance. pritom on sledećeg leta ističe.

barns istekao, ništa se ne zna.

 

 

vezenkov - da, očekujem da se uskoči donekle u barnsove cipele, bar što se napada tiče, 3P šut je tu, katovi tu, prodori tu. e, za defanzivu ne znam, slabo ga gledah.

PF-a može da igra u NBA, bez problema, em će biti rezerva, em smo mi imali razne microball postave minule sezone.

pravi naslednik barnsa treba da bude kigan marej, ali bez čokiranja i sa boljim procentima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uini said:

 

evo probaj da stavis vezenkova na krilo ili cak pf u nba ( u evropi igra uglavnom centra), pa javi kako je ispalo.

 

 

 

U Evropi je igrao u 99,9% vremena na PF. Na C su bili Fall, Black i Bolomboy. Mlohav je bratko suviše za centra, nije neko ko uživa u kontakt igri.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

 

U Evropi je igrao u 99,9% vremena na PF. Na C su bili Fall, Black i Bolomboy. Mlohav je bratko suviše za centra, nije neko ko uživa u kontakt igri.

 

ja sam nesto zapamtio da mu je glavni forte brzo & efikasno zavrsavanje akcija na 2-3 metra od obruca, sto moze biti njegova prednost i u nba, ukoliko igra u ekipi koja zna da "dotera" do takve situacije (gde je on konstantno u missmatchu, bilo protiv jacih-sporijih ili nizih igraca)

 

medjutim, bio sam ubedjen da ne uzima vise od par trica po tekmi; sad vidim da ih je uzimao cca 5 u el i to blizu 38%. ako to moze da prenese u nba, onda da, greshan sam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bas sam gledao kada je Jokic prvi put postigao 40 poena i bas je to uradio protiv Porzingisa 2017. godine. Neverovatno koliko ga je jos tada lako resavao i koliko visina ne znaci puno kada umes dobro da se guzis i pozicioniras.

 

Tako ce ovaj Viktor Vembadabapranajama na kraju cisto zavisiti od suta. Nema snagu da dominira u reketu, a svi njegovi skilovi ce samo na kraju biti u sluzbi toga da ce imati vise neometanih i lakih suteva od bilo koga drugog. Medjutim, ako ih ne pogadja, sve ja dzabe. 47 posto za dva i 27 za tri u prosloj sezoni pokazuju da ima tu posla puno i da nista tu nije izvesno oko njegove karijere.

 

Opcija b je naravno da se nabudzi i dominira u reketu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...