Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, realno *w said:

 

Dobro je ispalo za Lejkerse uglavnom, ali za mene je to bežanje od direktnog duela sa najboljim igračem protivničke ekipe koji igra na tvojoj poziciji. Vrlo karakteristično za nba zvezdice, osetljivog ega.

 

Sve u svemu, bitna pobeda Denvera i mislim da je čak mnogo bolje ispalo, nego da su ih rutinirali, neko gore je obrazložio zašto i ja se slažem sa time. 

 

Sigurno da ćemo videti prilagođavanje na Hačimuru., a onda ostaje pitanje koliko dugo Dejvis može da idzrži u ovakvom ritmu na obe strane terena. Mislim da ne može da se poredi trošenje u odbrani ovde, i ono koje je imao protiv GSWa.

 

 

Koliko vidimo, AD nije bežao u prvom poluvremenu, Jokić je pošteno Izdominirao. Videli su da ne ide gameplan i rešili su da menjaju nešto. Najbolje je ne koristiti svoje defanzivne kvalitete tako što bi neko to nazvao bežanjem. Koliko vidimo, Jokić je u drugom poluvremenu bez nekog uticaja, imao je par lucky šuteva, u reketu je definitivno zaustavljen, što znači da je plan upalio. 

 

Naravno, prilagodiće se Jokić, to je nešto što će se neminovno desiti, ali na duže staze on neće biti baš tako dominantan kao što je bio protiv Finiksa.

 

Sinoć je i Džamal pošteno Izdominirao, baš kada je Jokić nestao i on je izvukao ovu utakmicu, a kmeči se o njegovoj odbrani, lol

 

 

Ono što treba da brine Nagetse, više od Hačimure je to da je AD u gostima prelako dolazio do koševa, sinoć je to zamaskirano veoma dobrim prvim poluvremenom, ali će se morati u jednom trenutku prilagoditi prema Dejvisu. Ne bi me čudilo da vidim minute DAJ u plej ofu 2023. godine.

 

Svi ovde pljuju po Plamliju i smeju se, ali videćete koliko će faliti neko visoko drvo za AD.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Horium said:

Ne vidim zasto se toliko preuzima Lebron. Uvek bih se vise kockao sa njegovim sutem za tri nego da me zida ili ide na prodor.

Zato što je u nekom trenutku poslednje četvrtine pre kraja imao 60% iz igre. Bron takođe nije Drejmond da se ostavlja sam na trici. Donosio je neke diskutabilne odluke i na kraju pokvario procenat. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Не знам људи, call me stupid, but...

 

Стварно не полажем толико наде у Вембија, поготово не у прве, макар двије сезоне. Тако ми је непоуздана његова грађа за ту висину, просто толико знакова питања за изузетно интензивну физичку кошарку. Волио бих да чујем мишљења других, јер га заиста нијесам пуно гледао. Али чим видим какав је за ону висину, јавља ми се бојазан за његова кољена и могућност да се сачува од повреда

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Svaka cast Jokicu za monstruozne brojke al treba isto uzeti u obzir da je Davis njega na drugoj strani punio kako stigne. Nakon sto je poceo utakmicu sa 3 od 9 cini mi se, do kraja je sutao 11 od 14.

Osim što je imao i 11 skokova više i samo 12 asistencija više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Svaka cast Jokicu za monstruozne brojke al treba isto uzeti u obzir da je Davis njega na drugoj strani punio kako stigne. Nakon sto je poceo utakmicu sa 3 od 9 cini mi se, do kraja je sutao 11 od 14.


Puni i budi punjen. Sta ima lepse za seksualno liberalno drustvo kao sto je Kalifornija. 😄

  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Big Ticket said:

Не знам људи, call me stupid, but...

 

Стварно не полажем толико наде у Вембија, поготово не у прве, макар двије сезоне. Тако ми је непоуздана његова грађа за ту висину, просто толико знакова питања за изузетно интензивну физичку кошарку. Волио бих да чујем мишљења других, јер га заиста нијесам пуно гледао. Али чим видим какав је за ону висину, јавља ми се бојазан за његова кољена и могућност да се сачува од повреда

 

Možda tako bude ali definitivno je talenat oko koga vredi rizikovati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šalu na stranu, jako su opasni Lejkersi trenutno. Davis je opet dostigao beast peak momenat, potpuno je spreman i fokusiran; a Bron iako stari, ipak nije tamo neki hardenoliki lelemud beskičmenjak, već neko ko dalje oseća odgovornost i glad, i čije iskustvo je neprocenjivo. U prošlosti se pokazalo da je praktično nemoguće izbaciti Lebrona iz PO pre finala, kada ima zdrav i našpanovan tim. Dobri role igrači, svega ima.

 

Utoliko je pobeda Denvera i veća; prvi meč je uvek jako bitan u ovakvim serijama.  Naročito s obzirom na institucionalno organizaciono neiskustvo Denvera, kojem je ovo najdalje što je ikada stigao; za razliku od LAL-a kojima je finale lige/titula kao dobar dan.

 

Što se tiče Jokića, njegove monstruozne partije su sad toliko normalne, da i ovo dođe meh mogao je bolje u poslednjoj četvrtini i da ide na nešto tipa 45-25-20; poevropski, on je imao indeks od tipa 65-70, a nije kao da će se ova njegova partija prepričavati, još jedna u nizu.

Edited by medobrundo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Nije ni bilo ocekivano da Davis zaustavi Jokica. Nema igraca u ligi koji ga moze braniti 1 na 1. Davis je laksi od njega solidno, ocekivano je da ce se natrpavati medjusobno. Kad je vec isao na taktiku da Davis ostaje na Jokicu, onda je trebao pustati taj 1 na 1 jbg bez pomaganja pa nek ovaj strpa 50 ako treba. To je bolja opcija nego da ovako strpa 35 i podijeli jos 10+ asista na racun udvajanja. Drugi problem je sto je vecina Jokicevih poena u prvom poluvremenu bila sa poprilicno malo zalaganja. 8 doslo cini mi se iz ofanzivnog skoka nakon uzasnog boxouta u situacijama gdje je Davis isao pomoci, 4 sa slobodnih bacanja i ona 1 trica iz broken playa. Uglavnom plan kako igrati sad imaju, G2 vjerujem da ce dobiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mora Jokic da unosi u kos Hacimuru na  sledecoj utakmici. Ne moze ovaj da ga cuva kada je Jokic resen da poentira. Znaci svaki put kada je ovaj na njemu , Jokic treba da ide na poentiranje. Izvuci ce faul ili ce postici kos . Plus moze  Denver malo raznovrsnije u napadu kada je utakmica tesna , pnr i pop sa Jokicem, to su sigurni poeni za Denver.

7 hours ago, Dracarys said:

Čisto je Jokić bio neutralisan u drugom poluvremenu igre tim gameplanom.

 

Hacimura je bio na Jokicu u poslednjoj cetvrtini a ne u citavom drugom poluvremenu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Jerotije Pantic said:

Kljucna je utakmica broj dva.Mislim da ce to skontati svako ko je gledao ovu utakmicu.Davao sam dosta vecu prednost Nagetsima prije ovog duela ali izgleda da Lejkersi imaju odgovor na njihovu igru, posebno ofanzivno sto je veliko iznenadjenje za mene.Nestvaran Nikolin nivo ali je realno ovakve partije tesko ponoviti.Po meni utakmica broj dva 50/50 sanse i da ce taj duel odluciti seriju.

Denver je samo svojim glupostima vratio Lejkerse u igru , momentum je uz Denver. Posto su vidili da mogu da nabiju ove, samo trebaju malo koncentrisanije u odbrani. Dosta lakih poena su dopustili u drugom poluvremenu. Samo drugo poluvreme je pocelo nakaradno gde su dali onom pajseru Gordonu da prenosi loptu preko  svoje polovine terena i odmah su izgubili loptu, umalo dve lopte . Znaci koncentracija mora da bude na  najvisem  nivou i nece biti problema, barem ne kod kuce.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Big Ticket said:

Не знам људи, call me stupid, but...

 

Стварно не полажем толико наде у Вембија, поготово не у прве, макар двије сезоне. Тако ми је непоуздана његова грађа за ту висину, просто толико знакова питања за изузетно интензивну физичку кошарку. Волио бих да чујем мишљења других, јер га заиста нијесам пуно гледао. Али чим видим какав је за ону висину, јавља ми се бојазан за његова кољена и могућност да се сачува од повреда

 

ako te ne mrzi da slusas 15ominutni hajp koji pocinje sa najvecim prospektima koje je video (pre nba karijere) zakljucno sa ko bi radio trejd za wembyja na draftu (janis, luka i jokic ne idu, golden state ima 7hours meeting koji mozda potrajo i dva dana u ofisu ali odbiju :lol_2: )

 

naravno, strah od povrede je postojeci ali nije realnost na koju se simmons obazire

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Koliko vidimo, AD nije bežao u prvom poluvremenu, Jokić je pošteno Izdominirao. Videli su da ne ide gameplan i rešili su da menjaju nešto. Najbolje je ne koristiti svoje defanzivne kvalitete tako što bi neko to nazvao bežanjem.

 

Apsolutno ne mislim da se ne treba prilagoditi. Jednostavno priznati da nema rešenje za njega, da će mu dati 50 sa 80% šuta i da je potrebna timska pomoć i to je to. Pa da onda baš ne trošimo reči na hvaljenje njegove defanzive u toj meri.

 

Neuporedivo je lakše prepustiti direktnog protivnika drugom igraču, pa samo uskakati sa strane kada Jokić već ostane bez driblinga i slično, nego odigrati pravu 1 na 1 odbranu. I posle primiti ko zna koliko trojki zbog toga, ali jbg, to prosečan čitač statsa ne vidi kao njegovu grešku.

 

 

1 hour ago, Dracarys said:

Koliko vidimo, Jokić je u drugom poluvremenu bez nekog uticaja, imao je par lucky šuteva, u reketu je definitivno zaustavljen, što znači da je plan upalio. 

 

Jokić je u drugom poluvremenu imao 13 poena (7-5 iz igre) 7 asistencija i 6 skokova. Praktično ništa.

 

A čak i gledanje samo tog učinka, koji nije mali, je vrlo površno. Treba sagledati koliko su otvorenih pozicija imali ostali, na konto straha od Jokića. Pa samo na otvaranju treće, nekoliko PNRova koji su završeni se AD ne odvaja od Jokića, samim tim ne pokriva otvoren šut posle bloka. Pa pomoć Rivsa Dejvisu, odmah primljena trojka itd.

 

Ne znam šta, verovatno da da 50p 20as 20sk, savršeno raspoređenih po minutama, pa da se kaže da je bilo dobro.

 

 

 

 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Cenim SAS kao frencajz i Popa, ali malo mi bzvz ovako navlacenje. Ipak, sve je bolje nego da je prvi pik otisao u Klivlend ili jos gore Minesotu, da decko propadne ko zeton. Tim dvema fransizama treba zabraniti prve pikove narednih 20 godina. Ja bih prvog pika dao Sakramentu, Klipersima i Niksima u narednom periodu. 

Tj ok je ovo sa lutrijom, da ti ne znaci da istankujes sa 12 pobeda za sezonu, ali ja bih uveo neki kruzni sistem, Sakramento sledece godine dobija prvog pika, a naredne 30, pa one tamo 2, pa onda 29 i tako se svi rotiraju, bez obzira na poziciju. Jeste bzvz ako si sad igrao WCF, pa sutra dobijas prvog pika, al mozda bi manje bilo smisleno paliti ovolike tenkove po nekoliko godina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, 40Wins said:

Cenim SAS kao frencajz i Popa, ali malo mi bzvz ovako navlacenje. Ipak, sve je bolje nego da je prvi pik otisao u Klivlend ili jos gore Minesotu, da decko propadne ko zeton. Tim dvema fransizama treba zabraniti prve pikove narednih 20 godina. Ja bih prvog pika dao Sakramentu, Klipersima i Niksima u narednom periodu. 

Tj ok je ovo sa lutrijom, da ti ne znaci da istankujes sa 12 pobeda za sezonu, ali ja bih uveo neki kruzni sistem, Sakramento sledece godine dobija prvog pika, a naredne 30, pa one tamo 2, pa onda 29 i tako se svi rotiraju, bez obzira na poziciju. Jeste bzvz ako si sad igrao WCF, pa sutra dobijas prvog pika, al mozda bi manje bilo smisleno paliti ovolike tenkove po nekoliko godina. 

Sprdas se nadam se

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 40Wins said:

Cenim SAS kao frencajz i Popa, ali malo mi bzvz ovako navlacenje. Ipak, sve je bolje nego da je prvi pik otisao u Klivlend ili jos gore Minesotu, da decko propadne ko zeton. Tim dvema fransizama treba zabraniti prve pikove narednih 20 godina. Ja bih prvog pika dao Sakramentu, Klipersima i Niksima u narednom periodu. 

Tj ok je ovo sa lutrijom, da ti ne znaci da istankujes sa 12 pobeda za sezonu, ali ja bih uveo neki kruzni sistem, Sakramento sledece godine dobija prvog pika, a naredne 30, pa one tamo 2, pa onda 29 i tako se svi rotiraju, bez obzira na poziciju. Jeste bzvz ako si sad igrao WCF, pa sutra dobijas prvog pika, al mozda bi manje bilo smisleno paliti ovolike tenkove po nekoliko godina. 

 

Mi trošimo prime sezone Lillarda na tankovanje. Bukvalno zaslužujemo #1 pika narednih 5 godina minimum...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...