Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 minutes ago, Miki28 said:

Kako nema veze? Ovo klinac ne bi uradio. Dizes se na sut za 3 a cuva te Murray koga jedes za veceru. 50 sekundi do kraja i igras heroball? 

Pa nema Lebron 25 godina, posle 40 minuta ne može se očekivati da rovari svaki napad.

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da su Lejkersi sveukupno ipak malo ozbiljnija ekipa od Denvera. Druga utakmica je kljucna za Denver i jako bitna za Los Andjeles i bice odlicna za gledanje. Ako serija ide sa 1-1 u Kaliforniju mislim da ce laganije zatvoriti seriju nego sto se sada cini mogucim. Bice zanimljivo videti kako ce to izgledati kada stane sut i jedne i druge jer su obe ekipe sutirale strasno za 3.

 

Hachimura, Bruce Brown, KCP i na kraju Reaves sa odlicnim ulogama sporednih igraca.

 

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Pa nema Lebron 25 godina, posle 40 minuta ne može se očekivati da rovari svaki napad.

E pa onda su Lejkersi u probkemu ako on 50 sekundi do kraja ne moze Murraya da unese u kos koji ima 5 faulova a u bonusu su. Jbg, da motamo kablove onda 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

A sta je ovaj sut Lebrona majke ti ako nije otvoren? 

Jeste, ali je 48 minut i broj godina. Kao što @Ječmendonapisa, ovo je za Denver bolje nego blowout. Sledeći meč ne ide iznad 100 poena.

Ispade odlično veče... 1:0...idemo prekosutra na 2:0 ako se potrudimo...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Kako nema veze? Ovo klinac ne bi uradio. Dizes se na sut za 3 a cuva te Murray koga jedes za veceru. 50 sekundi do kraja i igras heroball? 


Trica gore-dole, nije ona presudila mec nego gluposti sa petorkama do polovine trece cetvrtine. Bitno je da znamo kako igrati u G2, Denver nema personal da nam uzme sredinu. 
 

2 minutes ago, Green23 said:

Lejkersi imaju bolji šut na kraju 😀 Denver jeste pogodio par teških šuteva, ali i promašio nekoliko otvorenih.

 

Lakersi ce bez vecih problema zadrzati procente realizacije u reketu. Gordon nije bloker, a Jokic jednostavno ima fizicke limite da bi bio faktor u zastiti obruca. Plus Denver sem Gordona nema igraca kojeg LeBron ne moze unijeti do kosa. Bice vjerovatno promjena i od Malonea i puno vise udvajanja umjesto onako laganog switcha al opet se sve svodi na personal. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro je na kraju. Možda i bolje što je ovako bilo na kraju nego da je Denver lagano dobio. 

Ovaj pad je krenuo kad su na +17 prestali igrati odbranu što se dešavalo protiv Minesote par puta.

 

Sve u svemu do ovog pada odlična igra Denvera, ne sumnjam u pobjedu i u drugom meču. Dejvis ne može ovako šutirati i drugu ubijeđen sam u to. 

Jokić na kraju malo umoran ali nevjerovatna partija, svako udvajanje je neko bio na otvorenom šutu koje su pogađali, a on je 1 na 1 rešavao Dejvisa. Ovo sa Hačimurim meni ne pije vidu, ali momentum je bio takav da je izgledalo kao dobro rešenje. Ne vjerujem da će to praviti neki problem. Samo fokusirano u drugoj i to je to. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

resice meloun par problema, prvi kako da skloni jamala sa lebrona i drugi, jokic na ruia.

 

odlicna pobeda denvera, adaptirace se poprilicno za drugi mec, dejvis je dao 40p, james odigrao svoju all around partiju, rivs isporucio, rui isto..

 

tesko ce sve to da se poklopi, jokic samo 3p u 4/4

 

must win za lejkerse sledeca...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, sere mi se od upoređivanja sa MJ, daj ubacite partije MJ u 39. godini.

 

Bron je uzeo takav šut, nije da je morao, ali da je ubacio, sada bi se slavio. Nije da je bio i glup šut. 

Edited by Dracarys
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Druga utakmica će biti skroz drugačija, ko se bolje prilagodi bolje će i proći. Ideja sa AD na Jokiću je očigledno loša, em ne može da ga brani, em gubi značaj kao sekundarni defender. Vidjećemo koliko će trajati ovo što je Rui igrao u zadnjoj četvrtini, tj. koliko će Jokiću trebati da se prilagodi. Denver mora prestati sa laganim svičovanjem, jedini koji koliko-toliko dobro brani LBJ-a je Gordon. Takođe, ponavljam po stoti put eksperiment sa Jeff Green-om mora prestati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za pocetak da kazem, i izvinjavam se sto psujem, jebem ti ovakve termine! Ovo jedino da se nateram da zaspim u 9, pa da gledam nekako od pocetka.

Moracu da pogledam snimak prvog poluvremena i start trece.
Uzasna odbrana u drugom, bukvalno smo mogli da izgubimo, sto ne bi smelo da se dogadja, nakon +20 na poluvremenu. Najvise krivim Jokaru, jer je pustio ona 3-4 lagana floutera Dejvisu i tako mu dozvolio da se uvede u odlican ritam. Nema potrebe da ostavlja onoliko prostora, dovoljno je da bude na duzinu ruke od njega. Od AD suteva za 3 i onih fejdavej moze da se zivi bez problema. Takodje Gordon i Porter moraju biti jedini cuvari na Dzejmsu, sve ostale lagano unosi u kos.

Sto se napada tice, ovo je izgledalo kao lagani suterski trening. VIdeo sam i pomenuo neko da su valjda pokusavali da udvajaju Jokaru na pocetku? 😄 Samoubistvo u najavi. Ne brinem se ako je ovo iz drugog poluvremena plan Lejkersa, tako da nas brane. To su maltene non stop otvoreni sutevi, narocito za 3. Isto ovo sam video u 6. mecu protiv Ratnika, samo oni nisu mogli otvorenu trojku da ubace. I to ajde ostali, nego Stef i Klej, nisam mogao da verujem sta gledam. Uz KCP, MPJ, Dzamala i Brauna + Jokarine sa centralne pozicije, ne brinem sa te strane.
Ali odbrana MORA bolje!

Da ne zaboravim, steta takodje sto ovo nije reseno na vreme, da se odmore Jokic i narocito Dzamal, koji je skapao na kraju. Gledao sam ga u jednom od onih poslednjih napada, jedva se dovlacio sa loptom na njihovu polovinu. Ocigledno da to sto ga muci nije nikakav trik ili kako vec nazvase ovi komentatori. Valjda ce biti 100% za sledecu.

Edited by Sombor Shuffle
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

Iskreno, sere mi se od upoređivanja sa MJ, daj ubacite partije MJ u 39. godini.

 

Bron je uzeo takav šut, nije da je morao, ali da je ubacio, sada bi se slavio. Nije da je bio i glup šut. 

Nema nikakve veze sa MJ kao sto sam i napisao u textu. 

Ovo su 2 preglupa napada, oba su bila na -3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kljucna je utakmica broj dva.Mislim da ce to skontati svako ko je gledao ovu utakmicu.Davao sam dosta vecu prednost Nagetsima prije ovog duela ali izgleda da Lejkersi imaju odgovor na njihovu igru, posebno ofanzivno sto je veliko iznenadjenje za mene.Nestvaran Nikolin nivo ali je realno ovakve partije tesko ponoviti.Po meni utakmica broj dva 50/50 sanse i da ce taj duel odluciti seriju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo sam cekao da Miki opljune po Bronu prvom prilikom

I meni se sere od njegovih heroball stepback trojki kad ih sutira 26% i ovde je stvarno morao birati drugo resenje kad smo vec dosli u situaciju da ukrademo makar produzetke 

 

 Ipak, celu tekmu stizes ogromnu razlike iz ambisa, los gameplan sa tri beka i raspadanje mrtvog Stakora, prekasno stavljen Rui na Jokica, ono sto smo svi mi na forumu mislili da ce biti od pocetka... Svakako vise raduje ovo nego da je ostalo 30+ znamo da mozemo da igramo sa Nuggetsima i G2 je sada must win ako mislimo da produzimo seriju.

 

 Svaka cast Jokicu i Denvericanima na pobedi i partiji, sprecio me posao da gledam majority of 4/4, ali drago mi je da smo respondovali a za pobedu je svakako bila bas premala margina greske. 

 

  

Link to comment
Share on other sites

Ovo je serija za Čančara, mora ući u rotaciju.

Ko je gledao Denver video je gomilu ovakvih tekmi gde daju cca 70 poena za poluvreme i onda se bore da izvuku pobedu. Očajna defanziva na obe strane.

 

Taktički da sam Ham i da sam video da Hačimura na Jokiću ima smisla pustio bih blow out i odmorio AD i LBJ. Ovako i Denver zna šta da očekuje. 

 

Važna pobeda, čak i ako bude 1-1 , moraju da nateraju Lejkerse da rade.

 

Kao što sam pretpostavio pre serije ide Hačimura na Jokića i uvlačenje Mareja, a ne Jokića u pik. Samo ovo je došlo ranije nego što sam mislio što je dobro za LAL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, delgado said:

Samo sam cekao da Miki opljune po Bronu prvom prilikom

Bullyball. To se trazi. Niko ne moze da ga cuva, niko. Ovo zadovljavanje i uzimanje nekih nerozonskih suteva uopste nije potrebno. 

Ovo vrlo lako moze da bude momentum breaker i nesto na ata cemo se vratiti na kraju serije. 

 

Ako nista bar znam da ce izaci u game 2 u fullu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I Hačimura im je pravio dar mar ispod koša, nemaju igrača koji može braniti toliko poena iz reketa. Gordon ne može sve da pokriva, jer je na Bronu.

 

Otkad je Rui krenuo da čuva Jokaru, AD je zaigrao svoj najbolji basket, čak je zalepio i banančugu Jokiću i Dejvisa treba koristiti na način na koji najbolji utiče na tim, a to je help defensive.

 

Videćemo da li Nagetsi imaju odgovor na ovu igru Lejkersa, ako nemaju, sledi 1:1.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...