Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, bodo said:

Malo

 

Sta kontuzija prsne kosti od onog gaženja? 

Mislim da Kingsi ovo bas muzu posteno kako bi opravdali suspenziju Greena. Sabonis i sam zna da je sve ok sa njim, da ce igrati.

1 hour ago, bodo said:

Sa igrom iz drugog poluvremena su itekako sposobni za to. Ayton nam je drzao glavu iznad vode u prvom a onda je počela sutersku rapsodija Booka kome se još priključio i KD i u završnici Paul. Opet dobra ofanzivna rola Craiga. Njima osim Kawhija i Russa te donekle Gordona nitko nije iskočio. Batum ništa,  Powell i Mann isto bledunjavo. Ovaj put im centri nisu bili pravi. 

I da napokon je prekinut dugi niz poraza CPa na mečevima koje je sudio Scott Foster 😀

Ma vi cete sve bolje i bolje igrati kako bude vrijeme odmicalo. 

Jedino je problematicno sto KD i Booker vec sada gule 45 minuta ali to je posledica tanke rotacije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, freethrow said:

Tipujem da će liga kazniti Dreja jednom utakmicom - pravi kompromis, obogaljena ekipa, ali vam dajemo šansu da se izvučete u četvrtoj  ako dobijete bez Dreje treću. U stilu opšte hipokrizije i dobrobiti lige, ni previše ni premalo.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Mislim da Kingsi ovo bas muzu posteno kako bi opravdali suspenziju Greena. Sabonis i sam zna da je sve ok sa njim, da ce igrati.

Ma vi cete sve bolje i bolje igrati kako bude vrijeme odmicalo. 

Jedino je problematicno sto KD i Booker vec sada gule 45 minuta ali to je posledica tanke rotacije.

Jest. Mada po meni su ključne dve stvari za ovu pobedu. Udvajanje Kahwija u drugom za razliku od prvog te fantastično korištenje udvajanja KD od strane Bookera i Craiga. Bolji Ayton i Paul. Klupa je bas problematična. Nikakav učinak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, bodo said:

Jest. Mada po meni su ključne dve stvari za ovu pobedu. Udvajanje Kahwija u drugom za razliku od prvog te fantastično korištenje udvajanja KD od strane Bookera i Craiga. Bolji Ayton i Paul. Klupa je bas problematična. Nikakav učinak. 

Ovo je meni glavna stvar i ključno prilagođavanje. Posle ovoga su klipersi porađali poene. Lejkersi su u bablu ubili Hjuston nakon izgubljene prve tako što su krenuli da udvajaju Hardena i što su loptu dali Rasu. Mogla bi to da bude taktika i za ovu seriju, Lu je na potezu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koliko je samo Bogdan smisleniji (sa)igrač od ovih zujalica oko njega. Nedostatak atletike ga limitira na role/sporednog igrača, a da bi se izborio za svoju ulogu u tom cirkusu mora konstantno da pripaljuje, i iz neozgradjenih pozicija, što neretko utiče na procente - ali bolje tako, nego da se gasi. I pored svega toga, toliko više smisla za igru, organizaciju.. šteta što nije malo brži ili agilniji

Edited by medobrundo
  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, freethrow said:

Deluje mi da je Russ opet imao dobru utakmicu, iako su izgubili?

 

Veoma dobar Russ, igrao je veoma zrelo. Citavu utakmicu skoncentrisan na game plan, donosio vecinom dobre odluke. Kada je imao otvoren teren, napadao ulazom. Isforsira switch i doda loptu suigracu u boljoj poziciji. Kad god je stizala pomoc na njemu, dodao je otvorenom igracu. Veoma smislen i produktivan u ovoj utakmici.

 

LAC su izgubili serijom koja je pocela krajem 2/4, kad su poceli da igraju svoju match-up zonu. Bespotrebno udvajanje KD-a, kog je Kahwi dosta dobro cuvao 1na1 do tada. Veoma lako su Sunsi dolazili u missmatch, jednim blokom su rasformiravali odbranu. Ne znam sta bi Clippersima, poslije odlicne cetvrtine ipo da se ovako samoubiju, intenzitet odbrane sa zonom je pao za 50%.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Na Celtics - Hawks sve ukupno samo 18 slobodnih bacanja. Dosta čudno. 

 

Sviđa mi se što je Mitchell uzeo samo 11 šuteva, osetio da je Garland vruć pa nije forsirao, trebaće jedna njegova 40+ partija u MSG.

 

Sunsima je ovo bila must win utakmica i odradili su to. Obično role igrači igraju mnogo bolje kod kuće a Clippersi ih imaju dosta sposobnih, očekujem mnogo bolje Powella i Manna u LA-u. PG13 baš fali i kao šuter i kao dribler i kao defanzivac na Bookeru.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, 4th and Goal said:

Spominjao je @gggggggg da će možda biti šanse da zaigra ako se serija oduži.

 

taman i da nekim čudom zaigra, to bi bila samo neka puka sreća da nakon ovolike pauze krene da delje i to protiv arguably favorita za titulu sa zapada.

šteta za clipperse, skoro da nisu imali sve značajne faktore na raspolaganju kada se računa, od kada su sastavili ekipu

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Sviđa mi se što je Mitchell uzeo samo 11 šuteva, osetio da je Garland vruć pa nije forsirao, trebaće jedna njegova 40+ partija u MSG.

 

meni npr ne treba.

  • Like 10
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Mislim da Kingsi ovo bas muzu posteno kako bi opravdali suspenziju Greena. Sabonis i sam zna da je sve ok sa njim, da ce igrati.

Sta ima da pravdaju, kao da svi nemamo oci?
Ne razumem logiku, nije ga povredio, pa ne mora suspenzija?

Da dodam da suspenzija jeste sramotna, tacnije deo gde ga suspenduju samo 1 mec, a ne do kraja serije. I to ni manje ni vise, nego nakon sto su videli reakcije nakon Samsovog tvita, koji je prvobitno javio da verovatno nece biti suspendovan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, freethrow said:

 

Kouč Majk nadigrava Kerra već dva puta, objektivno. Da li je Kerr ostao bez odgovora nakon 10 godina avangardnog basketa? Možda.

 

 

Ja mislim da ima do toga sto je krompironi bio u GSW 5-6 godina i da zna sta Ker jede i kako prdi, ko je kome od igraca muvo zenu/devojku, dok se Kingsima niko nije preterano bavio, svima su u mislima Memfis ili Lejkerzi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Sta ima da pravdaju, kao da svi nemamo oci?
Ne razumem logiku, nije ga povredio, pa ne mora suspenzija?

Da dodam da suspenzija jeste sramotna, tacnije deo gde ga suspenduju samo 1 mec, a ne do kraja serije. I to ni manje ni vise, nego nakon sto su videli reakcije nakon Samsovog tvita, koji je prvobitno javio da verovatno nece biti suspendovan. 

Po meni je mogao da prođe i bez suspenzije, razlog bi bio činjenica da je Sabonis ovo izazvao držanjem Grina za nogu. Npr. kad je Jokića onaj Moris valjda isprovocirao, niko nije zahtevao njegovu suspenziju, iako je udario lika s leđa. Naravno, ovo nije isti slučaj, Grin je uradio nešto što deluje dosta lošije - mogao je "kulturnije" da mu vrati, ali bitno je i ko je bio provokator/inicijator. 

Svakako nije nepravda što je suspendovan, samo kažem da ne bi bilo strašno i da nije. Ovo je dobio prvenstveno zbog prethodnih ispada, što su i naglasili iz NBA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne kažem da će presuditi u ovoj seriji ali Clippersi nisu poznati po tome da imaju jak domaći teren. U stvari bolji su u gostima gde su uz Kingse  jedini u pozitivi na zapadu. Istina nisu ni Sunsi bauk u gostimi bili u RS ali retko kad su i igrali kompletni kao šta je sad slučaj. Dve lake pobede  su imali u LA protiv njih ove sezone sa šarolikim sastavom. Bit će svakako zanimljivo do kraja. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Trejo prevara

 

Quote

Poslednjih osam utakmica koje je Trae Young odigrao u Playoffu:

9/22 FG - 2/8 3PT
5/18 FG - 1/5 3PT
2/12 FG - 0/5 3PT
3/11 FG - 3/10 3PT
6/14 FG - 2/6 3PT
10/20 FG - 2/10 3PT
1/12 FG - 0/7 3PT
4/17 FG - 0/6 3PT

 

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, bodo said:

Ne kažem da će presuditi u ovoj seriji ali Clippersi nisu poznati po tome da imaju jak domaći teren. U stvari bolji su u gostima gde su uz Kingse  jedini u pozitivi na zapadu. Istina nisu ni Sunsi bauk u gostimi bili u RS ali retko kad su i igrali kompletni kao šta je sad slučaj. Dve lake pobede  su imali u LA protiv njih ove sezone sa šarolikim sastavom. Bit će svakako zanimljivo do kraja. 

 

Postoje li uopće navijači Clippersa? Navijači Kawhija, PG-a i drugih postoje ali ono da netko kaže - odmalena navijam za Clipperse...sumnjam da to postoji.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro braco i sestro, sta se radi ?

 Evo konacno sam se dogegao do mog "vikenda" i ne mogu da vam opisem koliko #jedvaCekam da gledam vecerasnji program plejofa. Juce sam stvarno imao priliku da se nagledam kosarke u smeni, medjutim bile su sve one-sided tekme.. Nemam nista protiv da Morant i Giannis odmore veceras, kako bi bili skroz spremni za nastavak serije.

 

 @freethrow Zaboravih da ti spomenem kako smo pre 10ak dana Chaos i ja opet uzeli ucesce u kosarci 4v4 na Tashu, igrali smo u protivnickim ekipama, neretko se i cuvali, njegovi su dobili, ali prezentovali smo zavidan nivo igre obojica obzirom na sve zivotne faktore koji nas okruzuju

  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...