Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

duško ima i principe i muda, nebitno kako ćemo to da nazovemo ali je uz 500 promašenih slobodnjaka albe, to bio razlog pobede;

nedović daje loptu u ruke u samoj završnici, ide na klupu. vildoza cepa airball sa 17 metara, šut koji niti je bio iznuđen, niti bi doneo bog-zna-šta, ide na klupu.

 

vraća se nedović sa klupe kao da je nov čovek ušao, vraća i vildozu koji se presabrao od kratkog mindfucka. odlični potezi, gde bi većina trenera držala dva najbolja igrača u igri bez obzira na sve, jer su oni krivi ako useru a ne trener.

 

nije ovaj sastav uopšte toliko loš i skarabudžen kao što se ovde doživljava, iako ima tu očiglednu ruppčagu na niskom krilu, tj SF.

sve ostale pozicije su donekle pokrivene, sad je naravno teži deo posla podići igrače koji su u banani a održati formu onih koji rade pos'o trenutno.

 

što kažu duško & @Dropkick Murphys, samo askeza i molitva.

  • Like 23
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Uf, luda utakmica. Duško je odlično vodio meč, a definitivno je naš smallball prelomio i petorka Vildoza - Nedović - Ivanović - Petrušev - Mitrović. To nam je svakako i daleko najpotentnija napadačka petorka, ali je uspela i dosta toga da brani, međutim neće uvek moći. Iako su Nedović i Vildoza ovo izneli poenterski i to na smenu, Luka Mitrović je bio taj koji nam je davao stabilnost a u napadu je birao sjajna rešenja. Raduje ponovo partija Petruševa, nikakvo ludilo ali postaje izuzetno koristan i sve bolji defanzivno. Nedović od tragičara do heroja ali tako to bude kad imaš pravi pristup, mora malo više da koristi prodor jer i dalje ima prvi korak NBA nivoa. 

 

Nažalost, ponovo smo do ulaska ove petorke uglavnom igrali sa čovekom manje u napadu. Holland je neozbiljan igrač za ovako organizovanu i intenzivnu košarku. On je zapravo klasičan basketaš, ima tu nekih veština svakako ali timske kretnje, pozicioniranje na terenu, igra bez lopte, učešće u timskoj odbrani - sve to mu deluje kao kvantna fizika i tu nema neke pomoći jer je već veteran. 

 

Mnogo patimo na skoku kad je Martin u igri.

 

Alba nas je momački častila promašenim bacanjima, očigledno su i oni osećali ozbiljan pritisak nakon serije poraza. 

 

Iz proverenog izvora sam čuo da je Duško na treningu pred svima rekao Raduljici da nespremnijeg igrača u životu nije video, mislim da se na njega uopšte ne računa, ko zna koja je tu kombinacija radila i zbog čega.

 

Dve teške pobede u clutchu su nas vratile malo u igru a sutra je ozbiljan izazov jer je Makabi individualno mnogo moćniji i od Asvela i od Albe, pa da vidimo.

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

vildoza cepa airball sa 17 metara, šut koji niti je bio iznuđen, niti bi doneo bog-zna-šta, ide na klupu.

 

 

 

Ja tada rekoh - pa što ga vadiš koji moj. Bolje da sam ćutao. Pre toga je imao dobre poteze, bez obzira na ovaj šut mislio sam da je bolje da ostane u igri. Ipak, ono što ja ne znam, zna Duško, a on je znao šta radi. Zna on naravno da ovakvom igraču morate dati određenu slobodu, tada je on najbolji. Ovo vađenje iz igre je samo da mu skrene pažnju da nije bilo vreme da tu slobodu koju ima zloupotrebi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zanimljiva mi je sinoć bila mala minutaža Bentila. Nije igrao nešto al nije bio ni kriminalan, međutim očigledno je da Duško ne robuje šablonima i većinu minuta na 4 je pojeo Petrušev.

Mislim da ima veze sa tim da ga je Sikma punio a kod Petrusave se i nije naigrao

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zanimljiva mi je sinoć bila mala minutaža Bentila. Nije igrao nešto al nije bio ni kriminalan, međutim očigledno je da Duško ne robuje šablonima i većinu minuta na 4 je pojeo Petrušev.

Jer je odbrana izgledala katastrofalno u tim momentima, Sikma se bukvalno setao i radio sta je htio. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzonii said:

Ono kad mislis da si pit bull, a u stavni si obican pikinezer.

Pozdrav od john RUPU hollanda...

O tom snimku sam bas juce pisao,ne znam zasto se bilo kakva defanzivna zver ocekivala kao sto su pojedini pisali,lik nema veze sa vezom,kad trci vidi mu se da je trom

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zanimljiva mi je sinoć bila mala minutaža Bentila. Nije igrao nešto al nije bio ni kriminalan, međutim očigledno je da Duško ne robuje šablonima i većinu minuta na 4 je pojeo Petrušev.

qoa4flY.png

 

Često ova statistika nije previše relevantna, ali Duško kao da je imao live praćenje, pa u poslednjih 4 minuta regularnog dela i ceo OT niko od ove četvorice nije prišao terenu. 
Nije sad neko čudo što trener vidi koji igrači mu prave minus, ali za sada Ivanović to vrlo dobro kontroliše u završnicama. Baš ima osećaj.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, mada zafalilo je malo Bentila u napadu. Praktično smo se sveli na izolacije za Nedovića i Vildozu i neki pik sa Mitrovićem. Petrušev nije ni dobijao lopte, a i Džoni je tu više bio kao mamac jer njega ipak moraš da braniš za razliku od Lazića i trenutnog Dobrića.

 

U svakom slučaju sam jako zadovoljan kako je Duško vodio prethodne dve evroligaške utakmice, nije robovao šablonima nego se prilagođavao u toku meča. Doduše, ne mogu da shvatim početne petorke bez Nedovića, a sa Lazićem i Hollandom, možda je ideja bila da pravimo razliku u minutama kada se zamene petorke jer je Albina rezervna postava ipak skromnija dosta od startera, a i da se Nedović malo krije u odbrani na Delow-u. Imali smo sreće što je Lo nakon povrede u kontra ritmu potpunom.

 

Makabi će biti pravi ispit koliko možemo protiv mid-tier evroligaša.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, jaka blazic said:

nedovic uzeo 19 suteva :classic_mellow:

6/19, uz par teskih, teskih erbolova... 

apsoluto kriminalan i uzasan i odvratan je bio sve do dva ulaza u produzetku.

7/27 trojke, osim luke niko bar malo raspolozen spolja.

luka mitrovic je nas sikma. 

 

Ja ga nisam tako doživio. Zato sam i bio iznenadjen onolikom pljuvačinom na live threadu, kad sam prvi put ušao tamo pred kraj utakmice. U odbrani je bio sigurno angažovaniji i aktivniji nego inače. A prvu liniju njihove odbrane je lagano probio jedno 49 puta u 50 pokušaja. Efikasnost, što se tiče procenta šuta nije bila dobra, to se može reči. Ali je mnogo poena došlo baš iz te njegove sposobnosti da probije prvu liniju odbrane i udje u reket.

 

Pored toga je na lajvu bilo mnošto komentara da je bilo jasno da če promašiti zadnji šut u, jer je choker i sisica. Ali neznam kome drugom bi dali loptu u tim momentima da reši. Dva igrača koja za 3 klase odskaču od ostatke tima po tim individualnim sposobnostima su on i Vildoza. Sad, možda Vildoza stvarno ima više herca za to, možda i ne. Ali je meni logičnije da loptu dobije neko, ko se celu utakmicu šeta kroz njihovu odbranu, nego igrač kome se napadački arsenal sve više svodi na to da odapne tricu iz trka sa 9 metara.

 

42 minutes ago, Chaos Is Me said:

Uf, luda utakmica. Duško je odlično vodio meč, a definitivno je naš smallball prelomio i petorka Vildoza - Nedović - Ivanović - Petrušev - Mitrović. To nam je svakako i daleko najpotentnija napadačka petorka, ali je uspela i dosta toga da brani, međutim neće uvek moći. Iako su Nedović i Vildoza ovo izneli poenterski i to na smenu, Luka Mitrović je bio taj koji nam je davao stabilnost a u napadu je birao sjajna rešenja. Raduje ponovo partija Petruševa, nikakvo ludilo ali postaje izuzetno koristan i sve bolji defanzivno. Nedović od tragičara do heroja ali tako to bude kad imaš pravi pristup, mora malo više da koristi prodor jer i dalje ima prvi korak NBA nivoa. 

 

...

 

Meni se je činilo da je juče baš mnogo koristio prodor. Svakako je ratio između prodora i šuta iz driblinga bio mnogo bolji nego u prošlim utakmicama.

 

18 minutes ago, djurava said:

Mislim da ima veze sa tim da ga je Sikma punio a kod Petrusave se i nije naigrao

 

Petrušev krenuo da me podseča na Davidovca iz prošle sezone. Niotkuda zaključao igrača za kojeg bi pre 10- ak dana rekli da če mu utrpati 30 poena. A u napadu odmeren i efikasan.

 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ja ga nisam tako doživio. Zato sam i bio iznenadjen onolikom pljuvačinom na live threadu, kad sam prvi put ušao tamo pred kraj utakmice. U odbrani je bio sigurno angažovaniji i aktivniji nego inače. A prvu liniju njihove odbrane je lagano probio jedno 49 puta u 50 pokušaja. Efikasnost, što se tiče procenta šuta nije bila dobra, to se može reči. Ali je mnogo poena došlo baš iz te njegove sposobnosti da probije prvu liniju odbrane i udje u reket.

 

Pored toga je na lajvu bilo mnošto komentara da je bilo jasno da če promašiti zadnji šut u, jer je choker i sisica. Ali neznam kome drugom bi dali loptu u tim momentima da reši. Dva igrača koja za 3 klase odskaču od ostatke tima po tim individualnim sposobnostima su on i Vildoza. Sad, možda Vildoza stvarno ima više herca za to, možda i ne. Ali je meni logičnije da loptu dobije neko, ko se celu utakmicu šeta kroz njihovu odbranu, nego igrač kome se napadački arsenal sve više svodi na to da odapne tricu iz trka sa 9 metara.

 

 

Meni se je činilo da je juče baš mnogo koristio prodor. Svakako je ratio između prodora i šuta iz driblinga bio mnogo bolji nego u prošlim utakmicama.

 

 

Petrušev krenuo da me podseča na Davidovca iz prošle sezone. Niotkuda zaključao igrača za kojeg bi pre 10- ak dana rekli da če mu utrpati 30 poena. A u napadu odmeren i efikasan.

 

Sve 5, bravo za komentar, bukvalno bih sve isto napisao

Edited by Gudura
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ja ga nisam tako doživio. Zato sam i bio iznenadjen onolikom pljuvačinom na live threadu, kad sam prvi put ušao tamo pred kraj utakmice. U odbrani je bio sigurno angažovaniji i aktivniji nego inače. A prvu liniju njihove odbrane je lagano probio jedno 49 puta u 50 pokušaja. Efikasnost, što se tiče procenta šuta nije bila dobra, to se može reči. Ali je mnogo poena došlo baš iz te njegove sposobnosti da probije prvu liniju odbrane i udje u reket.

 

Pored toga je na lajvu bilo mnošto komentara da je bilo jasno da če promašiti zadnji šut u, jer je choker i sisica. Ali neznam kome drugom bi dali loptu u tim momentima da reši. Dva igrača koja za 3 klase odskaču od ostatke tima po tim individualnim sposobnostima su on i Vildoza. Sad, možda Vildoza stvarno ima više herca za to, možda i ne. Ali je meni logičnije da loptu dobije neko, ko se celu utakmicu šeta kroz njihovu odbranu, nego igrač kome se napadački arsenal sve više svodi na to da odapne tricu iz trka sa 9 metara.

Upravo tako. Bas zesca pljuvacina a kao sto sam vec pisao radije bih da izgubimo sa Nedovicem ili Vildozom koji sutiraju poslednji napad nego da mi o tome odlucuju Holland, Lazic pa i ovaj Dobric. 

 

Nisu savrseni igraci, Nedovic je lose sutirao ali nije to bila losa selekcija suta. U bekim ulazima je ulazio previse mekano, u nekim je pogresno odlucivao da li da ide na prvi iki drugi obruc ( par puta su ga zalijepili kad je isao na drugi obruc ) ali isto tako evidentno je da tek se vraca ta snaga u nogama da moze da napada non stop i samim tim sto je imao dosta ulaza sinoc ( gdje je prvi korak i dalje fenomenalan ) znaci da se osjeca sve bolje i komfornije na terenu a kad je tako otvorice se kako njemu tako i ostalima teren upravo zbog te njegove mogucnosti da probija odbrane protivnika.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sada gledam snimak utakmice, koliko je Dobric bio ocajan juce, bukvalno igrac manje kad je na terenu.. Pre je bar na sutu bio siguran kada ostane sam a sada jedva dobaci do obruca ali meni nije jasno kako mu od toliko trenera koji su prosli kroz kkcz niko nije promenio ovu nakaradnu tehniku suta, moguce da bi mu to pomoglo..

Link to comment
Share on other sites

Neda i Vildoza moraju da rešavaju, s tim ako se otvori Petrušev, ili pik s Mitrom može biti opcija. Imamo tu prostora za napredak ja bi i na Bentila u ćošku išao kad nam treba trojka.. U svakom slučaju ne mora to biti nužno 1 na 5 od ove dvojice ali svakako oni rešavaju..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I jos jednom se pokazalo da smo mi ovde ipak samo navijaci, neki malo kosarkaski pismeniji ali mahom dunsteri sa dobrim namerama.

Ismevali su mnogi pokusaje sa Petrusevim na 4, eto ga decko se snasao odlicno i igra najzrelije partije u svom zivotu.

Ako sve bude okej, Ben ce vremenom doci na ulogu koju je uvek i imao, 15-20 minuta po mecu, bez prevelike uloge u napadu.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...