Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

8 minutes ago, Nenad010 said:

I jos jednom se pokazalo da smo mi ovde ipak samo navijaci, neki malo kosarkaski pismeniji ali mahom dunsteri sa dobrim namerama.

Ismevali su mnogi pokusaje sa Petrusevim na 4, eto ga decko se snasao odlicno i igra najzrelije partije u svom zivotu.

Ako sve bude okej, Ben ce vremenom doci na ulogu koju je uvek i imao, 15-20 minuta po mecu, bez prevelike uloge u napadu.

 

 

Misliš da bi Petrušev igrao na PF da ima ko drugi, pored Bentila?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, medobrundo said:

Luka za sada (ne računajući ona tri minuta protiv Bajerna kao zasebnu utakmicu)

 

9 poena, 60% za 2, 6 skokova, 2 asistencije i index 13 po meču.

 

Na 27 minuta 12.2 poena, 8 skokova i indeks 17.

 

Drago mi zaista zbog njega što se posle svega vratio na kolosek i šta više nego pristojno igra najjače evropsko košarkaško takmičenje, iako je delovalo da mu slede Igokee, MZT-ovi i Borci.

Mislim da je svima nama i vise nego drago zbog Luke.

Gledam ga sinoc, on je prototip igraca za sistem Albe.

Samo da je imao jos malo srece, da nije uporpastio mehaniku i sut verujem da bi bio tamo.

Ona nejgova inteligencija u kombinaciji sa igracima kao sto su Sikma, mogu da zamislim kako bi to samo izgledalo.

Nije ga dzabe Trinkijeri doveo u Brose jos onomad.

 

Suvo zlato nam je Luka ove 2 godine, samo neka nastavi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ivanović za 3 u EL 7/25 aka 28%

Nedović za 3 u EL 7/29 aka 24%

Dobrić za 3 u EL 7/35 aka 20%

Marković za 3 u EL 3/13 aka 23%.

 

Ovo je živi kriminal.

 

Niko kapitena da pohvali, čovek je na 50%

 

Jedini jeziviji procenat od gore nabrojanih je Vildozin šut za 2. Pre jučerašnje utakmice, 7/26 (27%)

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sector said:

 

Misliš da bi Petrušev igrao na PF da ima ko drugi, pored Bentila?

Pa tu je Ilic, neko bi mozda gurao i Lazarevica, neko bi przio Bena po 30 minuta.

U svakom slucaju, nema sta da mislim, covek igra 4 i igra odlicno.

 

Ja ne vidim kako bi nam on doneo nesto na 5 u smislu skoka i odbrane, aj jedan na jedan je doveo na pristojan nivo (ali protiv cetvorki!), ali u piku je i dalje tanak.

U napadu bi jedino mogao na pop pa da pripaljuje, eventualno da iznenadi ulazom ko protiv Monaka par puta.

 

Na kraju je nesto dobro proizaslo iz ovog frankenstajn rostera, kapiram da ce ovo Filipu i te kako znaciti u nastavku karijere gde ce, naravno, vremenom i definitivno otici na 5.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Pa dobro, mada zafalilo je malo Bentila u napadu. Praktično smo se sveli na izolacije za Nedovića i Vildozu i neki pik sa Mitrovićem. Petrušev nije ni dobijao lopte, a i Džoni je tu više bio kao mamac jer njega ipak moraš da braniš za razliku od Lazića i trenutnog Dobrića.

 

U svakom slučaju sam jako zadovoljan kako je Duško vodio prethodne dve evroligaške utakmice, nije robovao šablonima nego se prilagođavao u toku meča. Doduše, ne mogu da shvatim početne petorke bez Nedovića, a sa Lazićem i Hollandom, možda je ideja bila da pravimo razliku u minutama kada se zamene petorke jer je Albina rezervna postava ipak skromnija dosta od startera, a i da se Nedović malo krije u odbrani na Delow-u. Imali smo sreće što je Lo nakon povrede u kontra ritmu potpunom.

 

Makabi će biti pravi ispit koliko možemo protiv mid-tier evroligaša.

Zato što je očigledno da u svakom trenutku želi da ima Nedovića ili Vildozu na parketu, osim ako se obojica baš raspadnu. Što je i logično, to su jedini igrači kod nas koji mogu nešto da urade 1 na 1. Sviđa mi se kako se preporodio Ivanović, skroz drugi govor tela ima na terenu, igra pametno i ne srlja previše, mnogo mu znači kada pored sebe na 2 ima Vildozu ili Nedovića, a ne Lazića, Dobrića ili Markovića.

Edited by Green23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je dobro što nas je Duško Ivanović preuzeto, jer čovek ima izgrađen identitet, karakter i samopouzdanje, kao i filozofiju igre i znanje kako da istu uspostavi na parketu. Odnosno, deluje da će gurati svoju priču, koju će ipak u manjoj ili većoj meri prilagoditi rosteru.

 

Treneri početnici uglavnom nemaju ništa od toga, i onda imaju breme Radonjića koji je rudario i donosio trofeje, breme ludog Čovića, a ipak i neke sopstvene ideje i zamisli. Na kraju završiš tako što pokušavaš da igraš Radonjićevu košarku, u kojoj se poštuje lopta i u kojoj treba dosta koncentracije, odgovornosti i fizikalnosti (i furaš neke domaće petorke sa kojima samo on zna kako da održi rezultatski balans); sa primesama Čovićevih pojačanja i njihovih osobenosti; i još na to da nalepiš neki svoj pečat. U početnih par mečeva pod Vladom J smo i izgledali pristojno, valjda je to neka inercija i institucionalna memorija igrača koji su bili pod Radonjom. I onda takvu košarku treba da održiš tako što minute daš Raduljici, tako što u sastavu imaš Vildozu i Nedovića (igrače koji manje više nisu bili, niti su fit za Radonju), itd.. i pritom pokušavaš da udovoljiš svim igračima, dok ekipi malo ne krene, pa da zaista na talasu rezultata i gradiš kakav takav autoritet. 

 

Ovoj ekipi je sada potreban potpuno otklon od Radonjićeve košarke, i zato je i potreban neko kao Duško, ko će autoritativno da uspostavi svoj model.

 

Mislim da ovoj ekipi fali dosta viši nivo agresivnosti, odnosno da rudarenje u napadu moramo da zamenimo konstantnim napadanjem protivnika i korišćenjem sopstvenih prednosti, koje su vidljive i na EL nivou. Što manje statične košarke, što manje napada u kojima čekamo po 10 sekundi da Lazić primi loptu kako bi je odmah predao i trčao da pravi negde drugde blok.. a što više pravljenja viškova sa Nedovićem i Vildozom, pa i Ivanovićem, prodor igre, pik n popa sa Bentilom i Petruševim, skraćenog rolla sa Lukom koji će prepoznati višak, drive n kick situacija u kojima se pronalaze u ćoškovima Lazić i Dobrić.. može da se igra sa dosta uručenja, konstantno u pokretu, naročito jer su Vildoza, Nedović i Luka dosta dobri dodavači.. Nedovićeva ulaz igre je zaista vrhunska, fantastičan prvi korak. Vildoza nije toliko dobar na ulazu, nije takav finišer niti napravi tako dobru separaciju, ali je bolji dodavač. 

 

Sve gore navedeno ne znači divljinu, iako podrazumeva da se nekada napadi završavaju u ranoj fazi. Znači dosta treninga, automatizacije, konstantnog fokusa i agresivnosti, da se ekipa natera da trči umesto da stoji i igra statične izolacije.. tako nešto je Duško i najavljivao. To takođe znači da će nam biti potrebno i dobro trčanje u odbranu, što je takođe potrebno dosta vežbati. Ukoliko se igrači zaista napune samopuzdanjem, to može fino da izgleda. Imamo i široku rotaciju da održimo tu energiju, kao i par defanzivnih specijalaca koje treba koristiti u skladu sa pritvnikom.

 

Sumanuta je ideja da imaš igrače kao što su Nedović i Vildoza, a da igraš neku čekalicu, nešto sa malo kretanja lopte, a dosta fizičkog kontakta i blokova.. jednostavno ljudi nisu za takvu košarku.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Kad se kenja po Radonjicu nek se zna da je doveo Mitrovica i da su njega i Mitra svi napusavali. Slobodno mogu reci da je Mitar nas najbolji igrac.

 

Vlada bi ovo resio u FT..igra se ne razlikuje od Vlade Jo..

Kako mislis nas igrac, od kad je Mitar u PAO?

  • Like 16
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Kad se kenja po Radonjicu nek se zna da je doveo Mitrovica i da su njega i Mitra svi napusavali. Slobodno mogu reci da je Mitar nas najbolji igrac.

 

Vlada bi ovo resio u FT..igra se ne razlikuje od Vlade Jo..

Resio bi +15 za Albu

Link to comment
Share on other sites

Quote

–Duško je trener 30 i više godina, trofejni trener, ima ogromno iskustvo ali ono što je veoma potrebno kada je u pitanju vrhunski sport su rad zasnovan na disciplini i red. Hijerarhihja mora biti vojna, da zna svako gde mu je mesto i šta radi, i u napadu i u odbrani se postavljaju pravila Autoritet ne stičete samo drakonskim merama, kažnjavanjima i ostalim. Sam po sebi se stiče na osnovu znanja i poteza koje povlačite i na osnovu njih dobijate rezultat. Zato je važna ova pobeda, jer je rezultat ogromnog rada, a rad mora biti na vrlo visokom nivou. Ja ne znam šta znači biti umoran u radu, a posebno u profesionalnom sportu. Enormna su primanja i mora biti i enorman rad, dodaje Čović.

A postavio pocetnika za trenera

Sad prica o autoritetu :default_coffee:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, medobrundo said:

 

Niko kapitena da pohvali, čovek je na 50%

 

Jedini jeziviji procenat od gore nabrojanih je Vildozin šut za 2. Pre jučerašnje utakmice, 7/26 (27%)

Popravio je to juce sa 4/5 za 2 ali svakako da je generalno lose na 35% je sut za 2 poena. To je najvise do onih nonsalantnoh ulaza gdje to bas ne prolazi u EL. 

 

Za 3 ima 41%, odlicno

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kad se kenja po Radonjicu nek se zna da je doveo Mitrovica i da su njega i Mitra svi napusavali. Slobodno mogu reci da je Mitar nas najbolji igrac.

 

Vlada bi ovo resio u FT..igra se ne razlikuje od Vlade Jo..

 

Broj forumaša koji su na prethodnim stranama kenjali po Radonjiću: 0

  • Like 35
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kad se kenja po Radonjicu nek se zna da je doveo Mitrovica i da su njega i Mitra svi napusavali. Slobodno mogu reci da je Mitar nas najbolji igrac.

 

Vlada bi ovo resio u FT..igra se ne razlikuje od Vlade Jo..

Влада Јо није могао да реши Задар кући а Албу у гостима би баш решио. Набили би нас 20 разлике после оне серије кад је Холанд последњи пут био у игри.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce Dusko ubuduce izbegavati petorke kao onu sa starta drugog poluvremena. Imali smo srece da nas nisu prelomili tu. U svakom trenutku ili Nedovic ili Vildoza moraju da budu na terenu, a neretko i obojica. Ne vidim zasto ne bi igrali 30ak minuta u EL, jedino tako imamo sansu da nam se napad ne raspadne totalno u nekom trenutku. Sa svim svojim manama, diskutabilnom selekcijom suta i ostalim stvarima oni su ipak odlicni napadaci na EL nivou i znacili bi mnogim ekipama, a nama su apsolutno neophodni obzirom na ostatak rostera.

Odlicne odluke da se zaigra sa 3 beka, kao i da se preuzima maltene sve. Ja mislim da je to glavni razlog nase pobede jer Alba ima taj napadacki stil da koriste i najmanju prednost koju ostvare u tim kontinuiranim kretnjama, a kad preuzimas sve onda toga nema puno. I onda dolazimo do druge stvari, a to je nasa vrhunska odbrana protiv njihovog napadanja mismatcha na niskom postu. Ta preuzimanja bi bila besmislena da nismo dobro branili taj mismatch jer bi nas unakazili iz napada u napad. Tako da to mi je najjaci utisak od sinoc, nase branjenje njihovog napadanja mismatcha na niskom postu, jer to ipak zahteva poprilicnu uigranost u odbrani, a plus je taj igrac bio Sikma, koji uglavnom to kaznjava. Ali juce su cesto bili potpuno bezidejni iz tih situacija.

Edited by Del Piero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...