Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

10 minutes ago, hakeem said:

 cim se @kum žoržo javio jasno je da se nesto desava...novi igrac nije u ovoj situaciji sigurno, tako da sto se tice Vlade pitanje je dana...

Samo cekam Covica na jutarnjem programu da nas ohladi izjavom kako ima puno poverenje u Dovlu. A i pred Bajern je sam rekao i ako izgubimo nista se nece promeniti jer to nije nista strasno. (u smislu promene strucnog staba). 

Link to comment
Share on other sites

Igra Bena trenutno najvise podseca na igru Milka i Pera onomad kod Alimpija.

Krenuo fantasticno, preuzeo odgovornost, onda kada je video da kola idu nizbrdo i da se ne zna ko sta radi, digao ruke i poceo da pripaljuje iz svih pozicija, sto da se znoji i gura dole pod kosem.

 

Naravno, dvojica gorepomenutih su tranziciju u stavu i igri imali negde oko nove godine ako me secanje dobro sluzi, Ben je tu dosta pozurio.

Sto je nekako i najgore, sve ovo jos uvek moze da se ispegla,  ni kiks u ABA u rezultatskom smislu nije nenadoknadiv, gubice i Partizan sad kad ih je stigao umor. 

Nevolja je sto je kouc dolaskom Vildoze pogubio (klimav) autoritet sa kojim smo usli u sezonu, poslednjih par meceva  umesto da napredujemo kao da nazadujemo u pogledu timske igre i sporovodjenja plana iz pripreme meca.

 

Moram da pomenem i Kuza, pominjao sam ga pre 10 dana i govorio o njegovoj odbrani od pika, o tome koliko moze znacajan da nam bude bez obzira na ucinak u napadu.

Eto covek dobio sansu prvi put u sezoni i za 7 minuta potvrdio sve to. Ako Vlada nije totalno upao u paniku trebalo bi pod hitno da nadje 10-15 minuta za njega, a da Raduljicu lepo postavimo na poziciju Cirbesa iz prosle sezone, da sedi pored klupe i u pauzama izmedju utakmica pije po skadarliji o nasem trosku.

 

Za bolje nije, a nismo ni mi sa njim.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nenad010 said:

Moram da pomenem i Kuza, pominjao sam ga pre 10 dana i govorio o njegovoj odbrani od pika, o tome koliko moze znacajan da nam bude bez obzira na ucinak u napadu.

Eto covek dobio sansu prvi put u sezoni i za 7 minuta potvrdio sve to. Ako Vlada nije totalno upao u paniku trebalo bi pod hitno da nadje 10-15 minuta za njega, a da Raduljicu lepo postavimo na poziciju Cirbesa iz prosle sezone, da sedi pored klupe i u pauzama izmedju utakmica pije po skadarliji o nasem trosku.

 

Za bolje nije, a nismo ni mi sa njim.

 

 

Mali problem je sto Raduljica moze da ponudi svojih 0 minuta, pa ce Kuzmic morati da uzima minute od nekog drugog centra - Mitrovica (kao sad), Martina ili Petruseva.

 

Inace, sto se tice tzv. plana i vizije da Partizan bude dominantan tako sto mu se pumpa mnogo vise para, zao mi je, ali takav plan ne moze da se uoci ako se pogleda na vrednost igraca pod ugovorom. I jedni i drugi odskacu i previse od ostatka lige, ali niko nije kriv Covicu sto je preplacivao igrace od 11. do 15. mesta po rosteru.

Link to comment
Share on other sites

Malo se glorifikuje igra Kuzmića, verovatno zato što je do sad bio na ledu i što su očekivanja od njega nikakva. Fino je što je pokazao da je i dalje za profesionalnu košarku ali nas je Motley juče rastavio, pa i Kuza usput. Dijagnoza je vrlo jednostavna i sve se odvija onako kako smo i pričali letos kad je ova karabudževina sastavljena i data u ruke pripravniku - veoma smo loši defanzivno a u napadu nemamo dovoljno talenta da pravimo razliku na toj strani terena. Nedović je juče bio odličan pa opet nije bilo ni blizu dovoljno. Iako smo veći deo meča bili u egalu ja sam imao utisak da Fener treba samo da prebaci iz druge u treću brzinu i da nas oduvaju što se i desilo. Fino i što se jedan igrač bez driblinga poput Meliha usrao u Braneta zadnjeg veznog koji ovde ne služi ničemu. Idu sad lakše utakmice u EL pa od njih valjda zavisi i sudbina pripravnika. E da, Ivanović bukvalno u EL izgleda kao junior, upadljivo slabiji i fizički nesposobniji od svih ostalih na parketu. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Mali problem je sto Raduljica moze da ponudi svojih 0 minuta, pa ce Kuzmic morati da uzima minute od nekog drugog centra - Mitrovica (kao sad), Martina ili Petruseva.

 

Inace, sto se tice tzv. plana i vizije da Partizan bude dominantan tako sto mu se pumpa mnogo vise para, zao mi je, ali takav plan ne moze da se uoci ako se pogleda na vrednost igraca pod ugovorom. I jedni i drugi odskacu i previse od ostatka lige, ali niko nije kriv Covicu sto je preplacivao igrace od 11. do 15. mesta po rosteru.

 

Pa on je dosao nespreman pa je igrao, tako da cemo videti sta cemo i kako sa njim, bilo bi najbolje za sve da on ostane na tih svojih 0 minuta.

Verovatno da ce svoje minute Kuz dobijati na ustrb Petrusevih minuta, i posredno na racun Iliceve uloge jer ce Filip opet na 4 kada budemo bili kompletni.

To je daleko od idealne varijante ali u ovom momentu mislim da nemamo bolje.

Uvek cu pre biti za to da Petrusev igra 4 jer znam da ce nas manje busiti preko njega u odbrani, a i da ce u napadu odigrati nesto na talenat i raznolikost u igri, za razliku od njegovih alternativa Lazarevica i Ilica koji jedino sto mogu jeste da prave pametne faulove i u napadu stanu u cosak. Prvopomenti je koristan na 3 i tu treba da ostane, od Ilica jos niko ne zna sta da ocekuje.

Kapiram da ovaj drugi deo nije bio upucen meni.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Chaos Is Me said:

Malo se glorifikuje igra Kuzmića, verovatno zato što je do sad bio na ledu i što su očekivanja od njega nikakva. Fino je što je pokazao da je i dalje za profesionalnu košarku ali nas je Motley juče rastavio, pa i Kuza usput. Dijagnoza je vrlo jednostavna i sve se odvija onako kako smo i pričali letos kad je ova karabudževina sastavljena i data u ruke pripravniku - veoma smo loši defanzivno a u napadu nemamo dovoljno talenta da pravimo razliku na toj strani terena. Nedović je juče bio odličan pa opet nije bilo ni blizu dovoljno. Iako smo veći deo meča bili u egalu ja sam imao utisak da Fener treba samo da prebaci iz druge u treću brzinu i da nas oduvaju što se i desilo. Fino i što se jedan igrač bez driblinga poput Meliha usrao u Braneta zadnjeg veznog koji ovde ne služi ničemu. Idu sad lakše utakmice u EL pa od njih valjda zavisi i sudbina pripravnika. E da, Ivanović bukvalno u EL izgleda kao junior, upadljivo slabiji i fizički nesposobniji od svih ostalih na parketu. 

Nisu centri toliki krivci za partiju Motlija koliko je ostatak ekipe.Cesto su ostajali da cuvaju i Motlija i coveka koji je probio,bekove i morali su da pomazu na Pjeru kada igra dole koga Branko nije moga da cuva a nije ni trebao.Motli je prakticno iz tih 2na1 situacija dao barem 15p pa su jos i sudije svirale neke presmesne situacije za 2+1.Motli je rasturio samo Petruseva jer decko igra centra a ne voli i ne praktikuje kontakt,jednostavno nespojiva kombinacija.Posle se ljudi cude kad ga treneri sutnu na kraj klupe ili stave na 4.Lesor napravi karijeru samo zato sto se siba maksimalno u 100% vremena,to je osnovna odlika centra koliko god moderna kosarka nalazi neke nove poslove za njih.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Rastavio nas je Motley juce ali rastavljao je i mnogo bolje ekipe od nas. Bas ozbiljan igrac. Veci problem je naravno sto nam je Melih utrpao 20p, a koliko se secam promasio je jos 2, 3 otvorene trojke. Podsetilo me na utakmicu sa Zalgirisom cini mi se u sezoni 2016/17 kad nas je Milaknis zatrpao u Pioniru dao je 5 6 trojki iz tih izlaznih kretnji. Ali tad smo imali trenera, pa smo sledeci mec u Kaunasu to vrhunski branili, mislim da je samo jednom prosla ta akcija.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MisaF said:

Samo cekam Covica na jutarnjem programu da nas ohladi izjavom kako ima puno poverenje u Dovlu. A i pred Bajern je sam rekao i ako izgubimo nista se nece promeniti jer to nije nista strasno. (u smislu promene strucnog staba). 

Kad bi Covic uvek pricao ono sto misli gde bi nam bio kraj...kao i svi politicari...u stvari ne znam dal sam ikad cuo da je neki predsednik kluba rekao nemamo poverenje u trenera, ispravite me ako gresim...mozda Pesic, ko zna ko je uopste voljan da preuzme ovo...

 

Link to comment
Share on other sites

Mali Top tragičar protiv Borca iz Zemuna, na 79-79 Slodes ima poslednji napad, on krene na ulaz na 5-6 sekundi do kraja, izgubi loptu u driblingu i Borac zvekne buzzer beater sa 10+ metara. Inače, na 3 utakmice za 26.0 minuta ima 20.7 poena, 4.7 skokova, 4.7 asistencija, 4.0 ukradene lopte, 3.3 izgubljene, uz 56.8% iz igre, 37.5% za tri i 87.5% sa bacanja. 

 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Mali Top tragičar protiv Borca iz Zemuna, na 79-79 Slodes ima poslednji napad, on krene na ulaz na 5-6 sekundi do kraja, izgubi loptu u driblingu i Borac zvekne buzzer beater sa 10+ metara. Inače, na 3 utakmice za 26.0 minuta ima 20.7 poena, 4.7 skokova, 4.7 asistencija, 4.0 ukradene lopte, 3.3 izgubljene, uz 56.8% iz igre, 37.5% za tri i 87.5% sa bacanja. 

 

Jbg, samo neka stice iskustvo.Makar tamo nije tragicno ako izgubis utakmicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...