Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Za ovo sačekaj bar neku drugu utakmicu jer sinoć je bio među boljima i sa njim smo ili stizali minus ili pravili razliku, tako da, nije ti dobar tajming.

Nedović +8, Petrušev +12. Dvojica igrača kojima se odbrana najviše zamera, sinoć nisu bili krivci zbog ovoliko primljenih poena.

 

S druge strane, Vildoza -21 i Bentil -26.


Naravno, glupo je uzimati bilo kakve zaključke na osnovu jedne utakmice, ali kad pišemo o konkretnom porazu, Nemanja je baš nimalo do vrlo malo kriv.

Ne citas me pazljivo. Nedovic ima gubitnicki mentalitet. On ce davati, mi cemo primati.

 

Pisao sam i pre pocetka sezone da bih ga lagano menjao i za te pare doveo dva dobra i bolja igraca. Njegova statistika me ne zanima previse...

Link to comment
Share on other sites

Trenutno imamo 4.4 ukradene lopte po meču, od uvođenja novog sistema takmičenja (sezona 2016/17) nijedna ekipa nije imala manji prosek... Mi do sada nismo imali manje od 6.5 po meču, a u sezoni 2016/17 smo ih imali čak 9.0 - što je bilo ubedljivo najviše te sezone, a i drugi najbolji prosek gledajući svih 7 sezona (samo je prošlosezonski Uniks imao više).

 

Takođe, ove sezone teramo protivnike na izgubljenu loptu u svega 12.4% poseda, to je naš ubedljivo najmanji prosek do sada. Ball handlerima iz pick and rolla dozvoljavamo 1.023 poena po posedu - najviše do sada, a npr. prošle sezone smo dozvoljavali 0.803 ppp i po tome bili 3. najbolji u EL (u sezoni 2016/17 svega 0.611 ppp i naravno 1. u EL :Hail:). Iz izolacija dozvoljavamo takođe rekordnih 1.268 ppp...

 

Al' nema veze, nadoknadiće sve to naš lepršavi i nadasve efikasni napad, samo da se Vildoza i Nedara još malo uigraju, Iso Kobra podesi nišanske sprave i Bentil počne više da igra licem, a manje leđima.

 

 

  • Like 15
  • Thanks 6
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ček da vidim da li sam dobro shavtio forumski hive mind...

 

- Opšti konsenzus da je Duško Ivanović neuporedivo bolje rešenje u odnosu na trenutnog trenera. To je per se dovoljan razlog da ga angažujemo.

- Ima dobar CV, titule i uspehe, a da li to može da ponovi u 2022/23 u ovako selektiranoj Zvezdi... naravno da može. Zašto zato.

- Duško "White Walker" Ivanović AKA gonič robova igra sa skraćenom rotacijom od 7, 8 igrača. Mi cepamo sa 15. Oni koji otpadnu će to prihvatiti na pravi način, te svojim zalaganjem na treninzima krvavo zaraditi povratak nazad.

- Ima diktatorsko - militantni pristup prema grupi koju trenira iz koje otpadaju mekušci, sline i oni koji su slabašni pa se povrede. On gura sa preživelima do konačnog uspeha. Gledajući naš roster, ti preživeli će biti Pefi stara kajla, Laza neuništivi, Lazarević stena i... ko još? Ne znam, ali jedva čekam da vidim peorku sa ovom trojicom u njoj. Oh wait!

- Svuda sa sobom nosi kamen u kome su uklesana pravila, ima jako nizak prag tolerancije i nije sklon kompromisima, blago rečeno. Idealan mentalni sklop koji odiše poverenjem da će imati razumevanja i strpljenja da od naše bekovske linije Vildoza - Nedović - Džoni napraviti bedem u odbrani perimetra, a od centarske Raduljica - Petrušev - Mitrović - Kuz - Martin najpokretljiviji frontcourt u EL koji preuzima sve od 1 do 5,

- Zbog svoje blage naravi idealan za saradnju sa upravom i menadžmentom kluba, posebno sa onima koji sede kod nas, na čelu sa naivcem romantičarskog pogleda na košarku, Nebojšom Čovićem.

- Ima interes da dođe kod nas jer je mator i ne može više da bira kao pre, a i mi smo EL tim, bato.

 

Sada (malo) ozbiljnije.

Ako Čović ikada promeni sadašnjeg trenera, to će biti u krajnjoj iznudici, kada rezultati budu u nizu loši (a on procenjuje šta je loše - vidimo i da poraz od Zadra kod kuće nije problem, kao ni 1/6 start u EL), a pritisak javnosti bude toliki da se ne može tolerisati. Daleko smo od toga, jer ne videh ni jedan medijski nastup preCednika u kome brani VJ i struku oko njega (doduše, slične egzibicije mi nisu u fokusu interesovanja, pa je moguće da mi je nešto promaklo).

Ako nastavimo da gajimo odavno kreiranu atmosferu oko kluba u kojoj su porazi na strani u EL neminovnost (ovogodišnja mantra na tu temu: Osim PAO, VJ nije imao ni jedan kiks u EL) i ako se napad koristi kao najbolja odbrana potencirajući uvek isto pitanje: Ko je očekivao da Zvezda dobije na strani Efes, Barsu, Real... Ili - ni sa boljim trenerima i igračima nikad nismo dobili Fener u Stambolu, ni sa Ilićem i Preletom, ni sa Avdijom i Žižićem, profesor Nikolić pedesetpete tamo izgubio 20 razlike itd, onda idemo sigurnim putem ka propadanju. Ko je očekivao da se dobije Efes na strani? Evo, ja sam očekivao. Igramo EL deset godina, milione evra smo potrošili tokom te decenije i promenili stotinu igrača, pa valjda smem da očekujem da će moj klub ići na pobedu u svakom meču EL. Ili ipak ne smem? Pogni glavu i ćuti, jer : seti se gde smo bili 2011. Ili, dominacija u ABA i KLS kao najdalje što Čović može da dobaci, Svi se sećamo 2011, neki i mnogo duže. A što se tiče dominacije, kaže čaršija da je neminovnost prolongirana za jednu godinu, pa me interesuje pod kojim parolama ćemo nastaviti od 2023.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mister-no said:

Zapravo, Kuzmanović (u podcastima) već izvesno vreme priča upravo to, kako je Bentil opasniji licem prema košu i da mu nije jasno zašto se forsira igra leđima. I da bi bio daleko opasniji kada bi u repertoaru češće radio ovo.
Znam da je čovek pod hejtom ali ima i neke pametne..
Isto to mislim što se tiče Bentila, ali je ta igra leđima trenerova instrukcija nije do igrača toliko.

 

Jedino što Bentil može od igre sa licem prema košu je baciti trojku. Tako da neznam dali i koliko je to opasnije od njegove igre ledjima. Sa kojom može da igra na čistu fizičku dominaciju, gde mu od euroligaških četvorki mogu parirati samo Yabusele i LeDay

A to što on (kao u jednom slučaju juče), unese svog čuvara u koš, pa se onda baci unazad do linije za slobodna bacanja kako bi zabacio fadeaway, to je drugi par cipela.

 

Ja ne kažem da on ne treba da baca sa distance. Apsolutno treba, jer mu i to ide dobro. A i igrač koji u napadu može na više načina da pripreti je jako nezgodan za čuvanje. Ali činjenica je da je čovek nenormalno jak za svoju poziciju, a jedna od najjednostavnijih situacija da napraviš prednost na postavljenu odbranu je, da igrač iskoristi svoju moč da ugura čuvara u koš sa niskog posta i finišira iz blizine. Ili da tom čuvaru pomognu njegovi saigrači sa udvajanjem, pa da lopta onda zaokruži i pronadje otvorenog šutera.

 

 

Mislim da je to u prvih par utakmica dobro funkcionisalo i da je pre svega zbg toga, Bentil imao nekoliko odličnih utakmica. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

Trenutno imamo 4.4 ukradene lopte po meču, od uvođenja novog sistema takmičenja (sezona 2016/17) nijedna ekipa nije imala manji prosek... Mi do sada nismo imali manje od 6.5 po meču, a u sezoni 2016/17 smo ih imali čak 9.0 - što je bilo ubedljivo najviše te sezone, a i drugi najbolji prosek gledajući svih 7 sezona (samo je prošlosezonski Uniks imao više).

 

Takođe, ove sezone teramo protivnike na izgubljenu loptu u svega 12.4% poseda, to je naš ubedljivo najmanji prosek do sada. Ball handlerima iz pick and rolla dozvoljavamo 1.023 poena po posedu - najviše do sada, a npr. prošle sezone smo dozvoljavali 0.803 ppp i po tome bili 3. najbolji u EL (u sezoni 2016/17 svega 0.611 ppp i naravno 1. u EL :Hail:). Iz izolacija dozvoljavamo takođe rekordnih 1.268 ppp...

 

Al' nema veze, nadoknadiće sve to naš lepršavi i nadasve efikasni napad, samo da se Vildoza i Nedara još malo uigraju, Iso Kobra podesi nišanske sprave i Bentil počne više da igra licem, a manje leđima.

 

 

Da bi bila relevantna statistika, trebalo bi sačekati kraj sezone ili bar da odigramo sa svima po jednom.

Na lošeg i neiskusnog trenera i nabacan roster se namestio i raspored koji i nije morao. Nije opravdanje za sve gluposti koje pravimo, jer smo mogli bolji utisak da ostavimo, ali rutinirali su nas u gostima ovi timovi, uz šampiona Evrope.
 

Spoiler

VSkyFLQ.png

 

Svakako da će se popraviti ovi podaci koje si napisao, ako ne zbog Vlade Jo i naše bolje igre, onda zbog lošijih protivnika.

 

A kad smo kod trenera, bukvalno plačemo za nekim koji ume da iskoristi sve vrline pojedinaca, a sakrije njihove mane. Da se forsira do iznemoglosti ono što umeju i da se ne pokušava ono što im i na treningu slabo prolazi. 
Ovako, svako radi šta hoće i zato smo tu gde jesmo.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

defanzivno je ovo verovatno jedna od najslabijih ekipa koje su imali u 10 godina, pogotovo na bekovskim i krilnim pozicijama, tako da nije nista cudno.

 

cak i ekipa sase obradovica, koja je imala promaju na pleju i epski se raspadala nakon 10ak tekmi - je imala loyda i waldena, koji kradu lopte kao blesavi, iako se to ne odrazava na timsku odbranu uvek.

 

mi moramo da igramo borderline vrj napad da bi uspeli ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Jedino što Bentil može od igre sa licem prema košu je baciti trojku. Tako da neznam dali i koliko je to opasnije od njegove igre ledjima. Sa kojom može da igra na čistu fizičku dominaciju, gde mu od euroligaških četvorki mogu parirati samo Yabusele i LeDay

A to što on (kao u jednom slučaju juče), unese svog čuvara u koš, pa se onda baci unazad do linije za slobodna bacanja kako bi zabacio fadeaway, to je drugi par cipela.

 

Ja ne kažem da on ne treba da baca sa distance. Apsolutno treba, jer mu i to ide dobro. A i igrač koji u napadu može na više načina da pripreti je jako nezgodan za čuvanje. Ali činjenica je da je čovek nenormalno jak za svoju poziciju, a jedna od najjednostavnijih situacija da napraviš prednost na postavljenu odbranu je, da igrač iskoristi svoju moč da ugura čuvara u koš sa niskog posta i finišira iz blizine. Ili da tom čuvaru pomognu njegovi saigrači sa udvajanjem, pa da lopta onda zaokruži i pronadje otvorenog šutera.

 

 

Mislim da je to u prvih par utakmica dobro funkcionisalo i da je pre svega zbg toga, Bentil imao nekoliko odličnih utakmica. 

 

 

 

 

 

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

@Dropkick Murphys Statistika se neće popraviti sama od sebe, igramo presmešnu odbranu na perimetru koja lagano puca i iz čega primamo poene i direktno i iz drive & dish/drive and kick situacija, nema agresivnosti na ball handlerima, ne teramo ih na izgubljene lopte i teške šuteve, strana pomoći je prečesto na ničijoj zemlji, rotacije uglavnom kasne... Za kvalitetniju odbranu je pored mnogo boljeg trenera neophodan i adekvatan personnel, a nama je najbolji defanzivac na perimetru... Evo ne znam, možda ova olinjala verzija Lazića? Priča o prejakim protivnicima je pala u vodu nakon one sramote protiv Zadra, sa ovakvom odbranom ćemo proslaviti i te slabije Evroligaše jer i oni imaju dovoljno oružja i talenta da eksploatišu ovu mekanost i dezorganizovanost koju demonstriramo na toj strani terena.

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bodo said:

potpisujem 100%. toliko puta prožvakana tema bez naslova u ABI nema EL ( osim u primeru WC šta samo po sebi nije izvesno ako uopšte i dođemo u to finale)i tako u krug. sve ostalo je irelevantno u odnosu na titulu u ABI

Izgubili smo mi ABU od Budućnosti, malo se resetovali u tom trenutku sa solidnim trenerom, koji je iskopao odlična pojačanja za neke normalne pare i vrlo brzo se vratili u EL gde smo opet počeli da bacamo pare, a bez rezultata. I naravno čuveni začarani krug, u početku sezone bitna je EL pa čim izgubimo korak onda je bitna ABA zbog EL. Mislim da nije smak sveta ako ne osvojimo ABU ove sezone, naročito ne bi bio smak sveta da je ovaj tim pametnije selektiran u smislu da rezultat rada i iskustva iz ove sezone isporuči u sledećoj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Guru said:

@Dropkick Murphys Statistika se neće popraviti sama od sebe, igramo presmešnu odbranu na perimetru koja lagano puca i iz čega primamo poene i direktno i iz drive & dish/drive and kick situacija, nema agresivnosti na ball handlerima, ne teramo ih na izgubljene lopte i teške šuteve, strana pomoći je prečesto na ničijoj zemlji, rotacije uglavnom kasne... Za kvalitetniju odbranu je pored mnogo boljeg trenera neophodan i adekvatan personnel, a nama je najbolji defanzivac na perimetru... Evo ne znam, možda ova olinjala verzija Lazića? Priča o prejakim protivnicima je pala u vodu nakon one sramote protiv Zadra, sa ovakvom odbranom ćemo proslaviti i te slabije Evroligaše jer i oni imaju dovoljno oružja i talenta da eksploatišu ovu mekanost i dezorganizovanost koju demonstriramo na toj strani terena.

 Pa baš se i ne slažem. 

Mi ćemo igrati lošu odbranu, ali će lošiji timovi slabije koristiti. A evo, uporedićemo posle narednih 7 utakmica. 

 

A Zadar opet ne ide u priču oko EL, jer...sam Vlada Jo je rekao da su mislili da će ovi da se predaju, pa im je takva bila i priprema utakmice. 

Svakako će EL igrati ozbiljnije. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Trigger said:

Izgubili smo mi ABU od Budućnosti, malo se resetovali u tom trenutku sa solidnim trenerom, koji je iskopao odlična pojačanja za neke normalne pare i vrlo brzo se vratili u EL gde smo opet počeli da bacamo pare, a bez rezultata. I naravno čuveni začarani krug, u početku sezone bitna je EL pa čim izgubimo korak onda je bitna ABA zbog EL. Mislim da nije smak sveta ako ne osvojimo ABU ove sezone, naročito ne bi bio smak sveta da je ovaj tim pametnije selektiran u smislu da rezultat rada i iskustva iz ove sezone isporuči u sledećoj. 

Pa ja mislim da je bitno da osvojimo ABU ako želimo prolongirati povratak na dobro nam poznata vremena u debeloj seni komšija šta povlači sa sobom i celi niz drugih problema,  prvenstveno financijskih pa i kadrovskih itd. Neminovno je da će i do toga doći jednoga dana ali ako može čim kasnije. 

Link to comment
Share on other sites

  pricamo bajke ovde o Tomicu, covek otisao posle 3-4 kola u El...kao i te sezone kad je Tomic bio trener porazi u Aba mnogo govore o nasoj ekipi...cim se izgubi neka utakmica od autsajdera na ovaj nacin kao protiv Zadra jasno je koliko je sati...pa sam pogled na nasu centarsku liniju mnogo govori...Mitrovic, Martin, Petrusev, mozda je Martin neka bio dobar zastitnik obruca ali vise nije...defanzivni skok mozemo da uhvatimo jedino kad protivnicki centar nije u nasem reketu...s obzirom da nam je udarna bekovska linija manje vise bez opasna u odbrani trebali bi da imamo nekog ko moze koliko toliko da im cuva ledja...

 

 ako ne promenimo nesto i ne popravimo odbranu mozemo polako da se spremamo za leto 2023 i prelazni rok...ja bih licno probao sa Petrusev Kuzmic kombinacijom na 4 i 5 ali u tom slucaju bi morali iz struke da ukljuce malo mozak pa da se spusti par puta Petrusevu da zida jer tu mozemo da imamo prednost...imamo jos dosta rezervi u napadu koje mozemo da koristimo ali odbrana je kljuc...tu da se nadje neko resenje ili da se drugacije formiraju petorke, da se malo promeni odbrana od pika...

 

 takodje da sam trener igrac koji ne zagradi posle bacanja bi trebao dobiti po plati, posebno iritantno je kad se ne zagradi suter i on pokupi loptu...bazicne stvari koje se uce jos u najmladjim kategorijama a desavaju se propusti na tom nivou ( istini za volju desavaju se svima )...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

To ces tek krajem mjeseca mozes da vidis kad prodju ovi dueli sa Asvelom, Albom, Makabijem i Partizanom u Aba. To mu kroji dalju sudbinu

Ako mu do sada nije odredilo sudbinu sve ovo sto se desava, onda ga neka tu i dalje. Ako mu sudbinu nije odredilo na sta lici tim, lelemudisanje, odsustvo autoriteta, nesnalazenje, antiosecaj za izmene...  Neka ga tu onda doveka

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Molim vas da o osvajanju aba lige pričamo tek kad Vlada Jovanović ode sa klupe i to tek AKO zamena bude trener sa romingom.

 

U situaciji gde ti Zadar saspe 98 poena u tvom dvorištu presmešno je i razmišljati o osvajanju bilo čega pa čak i ako je Partizan jedini pravi rival. Nema smisla zaista.

 

Mi imamo falinki, pre svega na poziciji 3, ali daleko je ovaj tim od slabog.

 

U narednom periodu hoću da vidim daleko više saradnje Vildoze i Petruševa, to nam je dobra karta. Hoću da gledam što manje petorki gde su i Vidoza i Neda uajedno i neću ni monut da gledam Pefija, Lazu i Lazarevića u isto vreme na parketu.

 

Odbarana mora mnogo da se unapredi, da li će moći...pa...trener mora da bude baš autoritet i znalac. Zasrali smo mnogo selekcijom rostera, defanzivno.

 

Napad nam ima puno potencijala ali ne lezi vraže, dobar napad često je direktna posledica čvrste odbrane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno kako Holand nikako ne uspeva da pobegne od cuvara i dobije loptu u makar pristojnoj poziciji za sut, sto bi trebala da bude njegova osnovna uloga i igra u napadu. Da li su blokovi visokih igraca nepravovremeni ili slabi, ili je on spor i ne krece se dovoljno pametno, ne znam, ali bas nam na ovu spoljnu liniju fali neko ko je u stanju da na ovakav nacin pogadja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, bodo said:

Pa ja mislim da je bitno da osvojimo ABU ako želimo prolongirati povratak na dobro nam poznata vremena u debeloj seni komšija šta povlači sa sobom i celi niz drugih problema,  prvenstveno financijskih pa i kadrovskih itd. Neminovno je da će i do toga doći jednoga dana ali ako može čim kasnije. 

Do toga je već došlo još 2019 što se tiče finansija, ali je prvo korona to prolongirala pa Radonja i Kalina mimo postavljenih planova pobedili u petom meču. Na kraju sezone su rešene i te kadrovske smetnje, tako da prepreka više nema. 9 stranaca u ekipi ti verovatno nešto govori, tako da bih bio prezadovoljan finalom ABA lige i neskidanjem gaća u toj seriji. Naravno tu mnogo pomaže Čovićeva sujeta i totalno neplanski rad kad nema stabilnog trenera, nego se on guzi gde mu nije mesto. Sa 2 trofeja, finalom ABA lige protiv ovakvog protivnika i sa 10 pobeda u EL ja bih bio prezadovoljan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, K.Dot said:

Žoc ako je pametan neće zapinjati previše  sad u derbiju, čak mu se više isplati da izgubi tu utakmicu. Ako ne daj bože Vlada Jo bude ugažen vrlo lako se mogu upaliti crvene lampice kod Ćokija.

Nebojša ako je pametan, napraviće atmosferu linča u ABA derbiju 28. novembra gde smo mi domaćini i da se nada da će izazvati revanšizam 10 dana kasnije kada oni nas dočekuju u EL, pa da bar par budala (ili desetina), od onih 20k ljudi, napravi sranje...i da komšije prođu s nekom baš opasnom kaznom. 

Long shot, ali to mu je jedna od boljih šansi da izvadi sezonu, pošto drukčije nume. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, СтелаРоса said:

Nije mi jasno kako Holand nikako ne uspeva da pobegne od cuvara i dobije loptu u makar pristojnoj poziciji za sut, sto bi trebala da bude njegova osnovna uloga i igra u napadu. Da li su blokovi visokih igraca nepravovremeni ili slabi, ili je on spor i ne krece se dovoljno pametno, ne znam, ali bas nam na ovu spoljnu liniju fali neko ko je u stanju da na ovakav nacin pogadja. 

 

Da. 

 

Ovo isto važi i za Dobrića. Kad zavrtimo akciju gdje naši rasni šuteri istrče kroz blokove na 45° svako u dvorani i pored TV-a zna ishod toga. Nisu u stanju stvoriti milimetar prostora. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, СтелаРоса said:

Nije mi jasno kako Holand nikako ne uspeva da pobegne od cuvara i dobije loptu u makar pristojnoj poziciji za sut, sto bi trebala da bude njegova osnovna uloga i igra u napadu. Da li su blokovi visokih igraca nepravovremeni ili slabi, ili je on spor i ne krece se dovoljno pametno, ne znam, ali bas nam na ovu spoljnu liniju fali neko ko je u stanju da na ovakav nacin pogadja. 

 

To uopšte nije adekvatna uloga za Holanda, mi ga bukvalno koristimo kao da je Kerol/Beron//Kuric, a on je neuporedivo bolji spot up šuter nego iz izlaznih kretnji... U prethodne dve sezone su mu off screen situacije činile nekih 11-13% poseda (iza spot up, tranzicije i p&r ball handler), ove sezone mu iste čine čak 35% u ABA i 39% u EL (ubedljivo najzastupljeniji play type). Mislim može on da pogodi i iz izlaznih kretnji, ali nikako nije navikao da se to ovoliko forsira, jednostavno nije taj profil igrača.

 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...