Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ovo silovanje Dobrića nije od koristi ni njemu ni timu. Sa svakim novim promašajem, ispadanjem u odbrani, izgubljenom loptom ili nekom drugom random gluposti samopouzdanje mu sve više pada. Čoveku bi se napravila usluga da se malo izbaci iz 12, da individualno trenira i resetuje se. Ovako ćemo izgubiti potenciajalno uvek korisnog igrača.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Ovo silovanje Dobrića nije od koristi ni njemu ni timu. Sa svakim novim promašajem, ispadanjem u odbrani, izgubljenom loptom ili nekom drugom random gluposti samopouzdanje mu sve više pada. Čoveku bi se napravila usluga da se malo izbaci iz 12, da individualno trenira i resetuje se. Ovako ćemo izgubiti potenciajalno uvek korisnog igrača.

Sad ce Partizan, njegove musterije, eto mu prilike da se digne i krene uzlaznom putanjom. 

16% za 3 u Aba ligi i 20% u El.. a suter si od kojeg ekipa zavisi. 

 

Primetih kako su me prosle godine, pa i one pre, ljudi ovde napadali, govorili da lupam gluposti kad sam iste ove stvari pisao o Dobricu, sad tih ljudi nema ni na vidiku. Primera radi prosle godine je na prvih 13-15 tekmi EL imao 20% za tri,  ali smo dobijali i imali nekih 5,6 pobeda zbog odlicnih partija Kaline, Woltersa i Mitrovica, pa su se njegove lose partije maskirale i naravno pretocile u kolektivno silbovanje Holinsa (jbg amer je). 

 

Link to comment
Share on other sites

Mozemo komotno da ne uzimamo u razmatranje ovu utakmicu, koja je realno najveca blamaza jos od poraza Partizana od Zadra pre nekoliko godina, i opet ce zakljucak biti isti. Vlada Jovanovic nije dovoljno dobar sada da vodi klub sa visokim ocekivanjima, poput Zvezde.

 

Covek nema autoritet nad svojim igracima, nema respekt od strane sudija, nema dovoljno iskustva da reaguje pravovremeno i spreci raspade ekipe. Vrsi sablonske izmene kao da trenira petlice, rasporedjuje im minutazu bez obzira na ucinak. I ok je ako to cini u nekoj meri u prvom poluvremenu, ali on to radi i u drugom. Sinoc smo sa jednom petorkom stigli na -6 u trecoj cetvrtini, da bi je on kompletno zamenio i ubacio potpuno indisponiranog Dobrica, i tu Zadar opet ide na +11. Na sve to, nadovezao se sinoc jednom sramotnom izjavom pred novinarima kao da mu je Ilic glavni krivac za ovo sto se desilo. Jednostavno on nema osecaj za kosarku jos uvek. Deluje kao neki strebercic koji u teoriji sve to zna ali prakticno nema pojma. Ne ume.

 

Ja se nadam da ce se sam uzeti u pamet i otici koliko danas. Sve drugo nas vuce u sve vecu dubiozu.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Taj last dance scenario koji se odigrao u prosloj sezoni je bio moguc samo kod Radonje. Da je umesto njega bio neko drugi i da je imao umesto Dzonija recimo cak Bilija ili Lojda, mi trofeje videli me bismo. Svi igraci su bili kao sahovske figure, cak je i Laza, kao i uvek kod Ra, bio vrlo bitan. Ovo sada sa skoro istim igracima izgleda tragicno. Isti Laza deluje amaterski, Lazarevic takodje.

Vlada se pogubio. Pogubio se svojevrembo i Alimpije, ali nije imao stav koji sada Jovanovic ima. Vlada kao da se pita koji je vise kurac Covicu, zasto ga ne sklanja sa mesta trenera. Lice mu govori "sta jos treba da uradim da bi me konacno najurio".

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Don Radonja said:

Ono sto mi se ne svidja kod Vildose je da u svakom trenutku zeli da ispadne atraktivan.Lepo je to kad prolazi i tim ti igra dobro ali nema potrebe kad je rez egal da onako u kontri pokusava da doda Lazicu i na taj nacin izgubi loptu tj baci je u aut.

 

 

Treba i njemu trener

8 minutes ago, berti said:

Nisam ispratio, je li bio neki jutarnji program? Jesu li bili bocni udari, kuhinje, ulice, kafane, porezi, prirezi...

Screenshot-20221108-092106.jpg 

😄

  • Like 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ono sto mi se ne svidja kod Vildose je da u svakom trenutku zeli da ispadne atraktivan.Lepo je to kad prolazi i tim ti igra dobro ali nema potrebe kad je rez egal da onako u kontri pokusava da doda Lazicu i na taj nacin izgubi loptu tj baci je u aut.
 
 
Neće se u tom segmentu ništa promeniti. Vlada mučeni u njemu sada vidi Svetog Luku spasitelja koji mu je svojim dolaskom doneo najveći upis u karijeri...prvu i poslednju EL pobedu ali mu i obezbedio još neko vreme na radnom mestu sa najvećom platom u karijeri. A tako mlad...
Ovaj poraz jeste prilično tužna priča...ali se desio pred soma i po navijača...da ipak Čoki sačeka Žoca da nas onako momački izuserava u prepunom Pioniru pa onda može da proba i onog drugog Vladu...sa brkovima. Šta mu teško?


Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jedini krivac je Coki

 

Slazem se.

 

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

promena trenera nece nista doneti.

 

Jedino ako novi trener bude sadasnji trener FMP-a recimo. Bilo koji iskusniji trener doneo bi boljitak, prosto je nemoguce da ne bude tako.

 

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

U tom slucaju nek mali uci.

 

Neka se on uci na 3 puta jeftinijem timu, daleko je manje stresno i za njega i za budzet Srbije.

 

11 minutes ago, Devil In My Pants said:

Promene u Zvezdi dolaze promenom ove vlasti i stvarno se nadam da ce ovde biti hapsenja.

 

Hapsenja nece biti, vidi pod Bjekovic, Zecevic, Curkovic, Karadzic, Dzajic, Terzic... isto tako ti je i u kosarci. To su rezimski ljudi i hapsenja nece biti, samo ce ih drugi rezim koristiti, kao i sadasnje preletace.

 

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Limar je za njega genije..

 

Ne postoji dovoljno tup covek za koga bi taj bio genije.

 

Izvini morao sam ovako da rasclanim tvoj upis koji u toliko malo recenica obiluje i zdravom logikom i nezamislivom gluposcu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sam B said:

Hapsenja nece biti, vidi pod Bjekovic, Zecevic, Curkovic, Karadzic, Dzajic, Terzic... isto tako ti je i u kosarci. To su rezimski ljudi i hapsenja nece biti, samo ce ih drugi rezim koristiti, kao i sadasnje preletace.

 

😳

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sam B said:

 

Slazem se.

 

 

Jedino ako novi trener bude sadasnji trener FMP-a recimo. Bilo koji iskusniji trener doneo bi boljitak, prosto je nemoguce da ne bude tako.

 

 

Neka se on uci na 3 puta jeftinijem timu, daleko je manje stresno i za njega i za budzet Srbije.

 

 

Hapsenja nece biti, vidi pod Bjekovic, Zecevic, Curkovic, Karadzic, Dzajic, Terzic... isto tako ti je i u kosarci. To su rezimski ljudi i hapsenja nece biti, samo ce ih drugi rezim koristiti, kao i sadasnje preletace.

 

 

Ne postoji dovoljno tup covek za koga bi taj bio genije.

 

Izvini morao sam ovako da rasclanim tvoj upis koji u toliko malo recenica obiluje i zdravom logikom i nezamislivom gluposcu.

Limar je obezbedio budzet, doveo Zelimira i tuce kvalitetnih igraca. Pre toga tu je bio i Trinkijeri. Cokiju je dupe spasavao Dejo. Coki nikad nije doveo trenera renomea Trinkijerija npr..

 

U kkp se nije ugradio u nista. Puni Arenu, mi Pionir kad se podele karte Delijama..

 

Trenutno smo poslednji u EL...

 

Jovanovic se nije pitao nista, Zelimir se pitao sve.

 

Savic naspram Keselja, itd...Jovanovic nije kriv....da ne idem na ugovore igraca...Prisionica je bolja od Zeleznika..

 

Ti nezadrzis Deja...jos pustis pricu koga drugog ako ne Jovanovica??? :-))) slagao za Lasa...ma idi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo dobro. Ne zbog poraza kao poraza, vec zbog poraza kao posledice sta se desava. Gledamo Film Alempije 2.0. Tim je skockan kako je skockan. Vec smo sezonama navikli da imamo rekreativce u timu (Zirbes, Keselj, Simonovic, Raduljica), dakle ljude za koje se pri potpisivanju ugovora zna da nisu ni za ABA, a kamoli za EL. Da li se tu vracaju neki dugovi, ne znam. Ali da se tako ugovaraju igraci u jednom EL klubu... meni nepojmljivo. Ok, titule na balkanu su uzete, ali to govori vise o jacini konkurencije u ABA i KLS nego o nama. Prava slika se vidi vec nekoliko godina u EL.

 

Tim ima solidne igrace. Da li su svi oni ono sto nam treba? Nisam siguran. Nekad i manje dobri igraci daju odlicne rezultate ako se dobro nadopunjuju i ako ima hemije medju njima. Meni se cini da nije do novca. Imamo veliki kadar i ja za razliku od mnogih ne mislim da je prevelik. Imali smo proslih sezona i manje centara i drugih igraca koji su u slucaju povreda dovodili do toga da smo se krpili kako znamo i umemo (npr. Davidovac je bio sve u timu, neretko i play i centar). Da li se moglo kupiti manje, a bolje? Verovatno. Ali, odluka je drugacija. I onda bi imali probleme druge vrste.

 

Trener je druga prica. Ne treba biti toliko naivan pa nasesti na pricu da Jovanovic nema pojma itd. Ima covek nekoliko klubova iza sebe, i reprezentacija je tu. Zavrsio je i skole, kurseve itd. Mozda to nije za EL klub, ali da covek nema pojma je uvredljivo i za njega, jos vise za onog koji to govori. That being said... Couch nije do sada pokazao zasto bi on trebao biti trener evroligaske Zvezde. Ne radi se samo o tome da li radi gresku u vodjenju utakmice (to se smanjilo), ali jos vaznije je da li se vidi sta ekipa igra i koji joj je TM. Kod Radonjica je jasno da je odbrana sve i sva, sve ostalo je podredjeno tome. Kod Jovanovica ne vidim to. Mozda igramo ofanzivno, ali sa katastrofalnim procentima za 3 i sa sl. bacanja ta ideologija igre neslavno prolazi. Nisam od onih koji smatraju da mu se nikako nije smela pruziti sansa , ali do sada nisam video razlog za njegovo postavljanje na tu funkciju, a jos manje vidim tu neku perspektivu u buducnosti.

 

Sinocnja utakmica je blamaza. Poraz kao poraz, ali izgubiti od Zadra (ne zato sto je Zadar, nego zato sto su bili bez najboljeg igraca i igrali sa mozda njih 7 sveukupno) usred Beograda na onakav nacin je nedopustivo. Nacin koriscenja igraca je meni malo neobican, pre da se radi o nekom fetisu. Juce imamo 15:13 negde 4.5 minute do kraja i Jovanovic uvodi all-white, all-domace (+ Ivanovic) igrace i gleda kako rezultat ide na konacnih 19:27 (znaci 4:14). 3 sekunde pre kraja cetvrtine ulazi jos reda radi Bentil. Da li se htelo pokazati da i mi imamo domace igrace za trku, ne znam. Ali, takve zezalice su nas kostale vec rezultata i u drugim utakmicama. A nije da nije bilo boljih opcija na klupi. I tu se ne radi o tome, da li trener menja 11, 12 igraca u utakmici ili njjih 7-8. Iz nekog razloga su njih 12 u zapisniku i ako svaki od njih daje doprinos treba da igra svako od njih. Ali, uvoditi igrace koje hoces da razigravas kad je rezultatski skakljivo zna biti mac sa dve ostrice. Ne samo da rizikujes da se igrac koji nije najspremniji ukanali, nego on jos ukanali svoje saigrace i uvodi ili vraca protivnika u igru. Ako se pritom jos izvodi igrac koji je vruc i dobro mu ide, onda se covek sa pravom pita da li trener i strucni stab gledaju istu utakmicu kao i navijaci. Primer: u Baskoniji se vade Bentil i Vildoza koji su jedini isporucivali, da bi na parketu igrala all-domaca (+Ivanovic) petorka. Rezultat te egzibicije znamo...

 

Tim ima potencijal, ali igra lose. Malo igraca bljesne u jednoj utakmici, ostali igraju suvi prosek ili ispod toga. U sledecoj se pojavi neko drugi, a oni koji su prosli put bili dobri ne pojave se na tekmi. Ne znam sta ce se desiti u junu. Ali ovo sto sad gledam, ne sluti na dobro. Moze biti da su u klubu ovo sezonu svesno zrtvovali pa da sledece dobiju trenera, Topica i tim. Ali, ima nacina da se i sa takvim ciljem igra bolja kosarka i da se izbegnu cirkuske predstave kao sinoc. A sinoc je bila tipicna ABA utakmica gde nam se ne igra, gde pola tima ne moze da se motivise, a druga polovica kuburi sa formom. Po pravilu tad krene protivnika sut à la frizideri sa parkinga, ulecemo u minus i onda na silu pokusavamo da spasemo sta se spas'ti moze. Sinoc nije moglo. A da je bilo takvih tekmi i pod Radonjicem, Tomicem, Sakotom, Alimpijevicem... bilo je. Samo tada je konkurencija u ABA bila u pravilu slabija od nas.

 

Ove sezone smo mi underdog. KKP igra vrlo dobro, prvo poluvreme protiv PAO je bilo lepo za gledati. Hrabro, isli napadacki da se posibaju, pogadjali i igrali agresivnu odbranu. Pao nije znao gde udara. Ok, posle su malo smanjili gas i PAO se utegao, ali pobedili su zasluzeno. Takvu igru od moje Zvezde na strani davno nisam video sto zbog drugacijeg stila igre, sto zbog pristupa igrama na strani gde stalno nesto opipavamo i uglavnom zavisimo da li ce domacin da trokira pa da mi uzmemo neplaniranu pobedu na strani. Verovatno ce i KKP da stagnira ili padne u formi, ali sigurno je i da ce da se pojacaju. Mislim da ove sezone treba gledati kako, sta i gde. Osvojiti bilo sta bice vrlo tesko. Pogotovo sto kod njih, ako se izuzme Mijailovic, rad na klupi i u scoutingu deluje bolje nego kod nas.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pitao bih samo Dovlu kako je misliio da ce ekipa koja u proseku daje po 90 poena po utakmici da izadje i da se preda ? A i kakav je to 3 puta jaci trening od utakmice na dan pred utakmicu, od kada su treninzi dan pred udakmicu tako jaki i intezivni? Da nisi mozda tu premorio igrace pa se onako vukli po terenu kao babe.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatno nas najsramotniji poraz dugo vremena unazad, ja ne pamtim vecu bruku. U ABA ligi poslednjih 8,9 godina ne znam koliko smo utakmica izgubili kod kuce, mozda najvise 10ak, ali cini mi se da su svi porazi bili od ekipa iz vrha. Jedini ovako skroman tim koji je bio vrlo blizu pobede u Pioniru (da se ja secam) je Split u Sasa Obradovic sezoni. Svaka cast momcima iz Zadra, bilo bi nezasluzeno da su prosuli ono sinoc.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...