Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

3 minutes ago, Don Dusko said:

A meni je sto se pravi bad guy od Petruseva tj zrtve a glorifikuje nasilnik.Jbg.

 

Ja ne mislim da je Filip bad guy, verovatno bi svako od nas postupio isto ili slično u situaciji. Samo mi je ovo bila dobra fora jbg.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, DameTime said:

 

Joj, ja se izvinjavam, ali ima jedna stvar na koju sam se zagrcnula. Naletela sam na tvit gde (pretpostavljam) navijač KKCZ nabraja šta su sve radili igrači KKP na terenu u G5 i postavlja retoričko pitanje - šta je uradio Petrušev? I neko mu odgovori - prijavio ih policiji.

 

Ok, izaći ću sama :lol_2:

Evo zagrcuh se od smeha, verujem da si pomosna na ovo što si napisala😝

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno što ljudi kažu za Markovića, nije došao u godinama kad je bio sposoban da igra na visokom nivou već na kraju karijere, kad ga niko drugi nije hteo, došao da uzme i izmuze još koji "neku paru" (a sigurno nije uopšte imao malu platu), a ne da igra za džabe ili užinu i bus plus karticu, tako da nema potrebe da se glorifikuje/idolopoklonički piše o njemu, ne kažem dao je sve od sebe (skoro) uvek na terenu, onoliko koliko je mogao, borio se, trudio, radio "prljav" posao, "hasl" i tako te stvari koje on može, dao one 2 bitne trojke protiv Partizana (jedna u Kupu, a drugi u 5. utakmici finala ABA prošle sezone), i hvala mu na tome, i sve najbolje i srećno u daljem životu, ali treba reći da je itekako i odneo/bio kontraproduktivan po ekipu (što je delom njegova, a delom trenerova krivica), pogotovu u EL - sa onim njegovim preglupim falovima kad "peca" loptu, a u 90% slučajeva pravi faul, i to za slobodna bacanja, i ne gleda/baš ga briga da li je njegova ekip u bonusu ili ne, baš neodgovorni i nedisciplinovani faulovi za takvog i tako iskusnog igrača, i tako još neke glupe stvari na terenu na oba kraja terena je imao, ali je klub svakako morao da dovede mnogo/daleko mlađeg i boljeg igrača, u oba pravca, a ne da se prvo, nažalost, uvek dovode samo domaći (nebitno da li je igrač mator i da li je kvalitetan, to je sekundarno, već je samo bitno da je eto domaći…), jer "domaći koncept" i "kupujmo domaće", jer eto samo da bi bilo patkometrije i jer Čović ima palanački mentalitet, i onda se dolazi u situaciju da se preplaćuju domaći igrači bez ikakve potrebe, mada nije baš bez potrebe, već zbog, nažalost, potrebe da se tali i to je prisutno kod (skoro) svih domaćih igrača.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Шутер из блока said:

Bukvalno, što ljudi kažu za Markovića - nije došao u godinama kad je bio sposoban da igra na visokom nivou već na kraju karijere, kad ga niko drugi nije hteo. Došao da uzme i izmuze još koji "neku paru" (a sigurno nije uopšte imao malu platu), a ne da igra za džabe ili užinu i bus plus karticu.

 

Tako da nema potrebe da se glorifikuje/idolopoklonički piše o njemu. Ne kažem, dao je sve od sebe (skoro), uvek na terenu, onoliko koliko je mogao, borio se, trudio, radio "prljav" posao, "hasl" i tako te stvari koje on može. Dao one 2 bitne trojke protiv Partizana (jedna u Kupu, a drugi u 5. utakmici finala ABA prošle sezone), i hvala mu na tome. I sve najbolje i srećno u daljem životu!

 

Ali treba reći da je itekako i odneo/bio kontraproduktivan po ekipu (što je delom njegova, a delom trenerova krivica), pogotovu u EL - sa onim njegovim preglupim falovima kad "peca" loptu, a u 90% slučajeva pravi faul, i to za slobodna bacanja, i ne gleda/baš ga briga da li je njegova ekipa u bonusu ili ne. Baš neodgovorni i nedisciplinovani faulovi za takvog i tako iskusnog igrača. I tako, još neke glupe stvari na terenu na oba kraja terena je imao.

 

Ali je klub svakako morao da dovede mnogo/daleko mlađeg i boljeg igrača, u oba pravca. A ne da se prvo, nažalost, uvek dovode samo domaći (nebitno da li je igrač mator i da li je kvalitetan, to je sekundarno, već je samo bitno da je eto domaći…). Jer "domaći koncept" i "kupujmo domaće", jer eto samo da bi bilo patkometrije i jer Čović ima palanački mentalitet. I onda se dolazi u situaciju da se preplaćuju domaći igrači bez ikakve potrebe. Mada nije baš bez potrebe, već zbog, nažalost, potrebe da se tali i to je prisutno kod (skoro) svih domaćih igrača.

 

 

There I fixed it. 

 

Malo sam se pogubio na kraju, ali ovo je najbolje sto sam mogao. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Wingwalker said:

Ja pitam za tebe...
Kako si preživeo titulu...?
Kakav je osjećaj?
Pretpostavljam trebaće još vode da protekne da se to procesuira valjano...odviklo se.

Uz dobar rostilj i `ladno pice mnogo se lakse prati.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Eto zavrsila se i ova luda sezona puna uspona i padova. Da sam prezadovoljan - nisam, ali nisam ni nezadovoljan. Na skali od 1 do 10 ocenio bih sezonu sedmicom, a da je osvojena Aba liga bila bi to neka jaka osmica. Dva osvojena trofeja i konacno smo bili konkurentni u EL na pravi nacin, igrali sa svima ravnopravno na bilo kojem terenu. Takodje i Kampaco u nasem dresu je nesto sto ce se dugo pamtiti. To su pozitivne stvari. Negativne svakako lutanje na pocetku sezone sa trenerom i ocajnim rosterom, Raduljica, ispustene pobede u EL protiv slabijih rivala koje bi nas odvele verovatno u top8.

 

Osvrnucu se kratko na finalnu seriju. Utisak mi je pozitivan, mada naravno ne moze da bude uspeh ako se izgubi i ne osvoji trofej. Nije sramota izgubiti od ovakvog rivala, pogotovo ne na pet utakmica. Igrali smo cele sezone egal sa Partizanom iako smo imali slabiji roster, ali ocigledno bolju timsku igru. Na kraju se moze reci da je i ovaj put prednost domaceg terena igrala presudnu ulogu. Izgubili smo od Zadra u Pioniru i od Cibone u gostima, nas rival nije imao takve kikseve.

 

Ne mora poraz u Aba ligi da bude nuzno los pogotovo sto je sasvim realno da zbog toga necemo izgubiti mesto u EL. Moze da bude cuveni samar koji nam je trebao i da naucimo na greskama bez vecih posledica. Mada poznavajuci Covica, tesko. 
 

Tim ce naravno ponovo da se raspadne i sledi nam sve iz pocetka. Ako nista drugo, makar cemo imati Ivanovica od pocetka na klupi. Apsolutno sam za njegov ostanak, iako je imao bagove u vodjenju tima. Smatram da je vise dobrih stvari doneo, a i uz Radonjica je najozbiljnije ime koje je sedelo na nasoj klupi godinama unazad sto moze biti bitno prilikom sklapanja tima. Igracima koji nas napuste zelim puno srece u nastavku, sve cu ih pamtiti po dobrom. Od prvog do poslednjeg dana sezone su nas klub prezentovali na pravi nacin, casno i profesionalno. Pokazali su i u porazu da su veliki, a sto se mene tice nema tog pehara na koji bih pristao a da imamo u timu igrace koji ne postuju protivnicke igrace, klubove, koji se tuku, huliganisu, provociraju i pevaju uvredljive pesme. 
 

To je to. Srecno nam svima u prelaznom roku.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

https://sportklub.n1info.rs/blog/blog-ostalo/dozet-za-sk-aba-trofej-mozemo-da-se-ljutimo-samo-na-sebe

 

Dok su ovakvi na čelu, a i uopšteno u klubu, "daleko" ćemo dogurati… Neće biti nikada nikakvog boljitka i napretka, a kamoli ozbiljnog i kvalitetnog rezultata i uspeha u EL, to je za takve/sa takvima naučna fantastika. 

Naravno, nažalost i kao što su i ptice na grani znale, nastavlja se sa usađenim u i oko kluba (velika većina navijača tako razmišlja i takav stav ima nažalost) Čovićevim palanačkim mentalitetom i Čovićevim nebuloznim i (pre)glupim konceptom "kupujmo domaće" i "domaća osnova". Lik kaže da je sezona "uspešna", pa mislim da dalje nema šta da se priča niti polemiše, cirkuzant i Čovićev poltron običan.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2023 at 10:03 PM, necke said:

Kontam da je mozda jedan od te dvojice Luka Mitrovic, mada bio je kapiten i dugo je u Zvezdi da bi radio protiv svog kluba.

 

Bas mi deluje bezveze ova vest, a s obzirom da je MaxBet objavio postoji debela osnova za sumnju u istu.

 

On 6/23/2023 at 10:24 PM, Benito said:

Meni je ovo ozbiljan skandal, ako je tacno klub hitno da se oglasi i obojicu otpusti.

A da malo razmislite o nacinu kako obradjujete informacije sa interneta pre optuzivanja prema ko zna kakvim licnim afinitetima?

Ili da sacekate malo jer je demantovano od strane udruzenja.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

 

A da malo razmislite o nacinu kako obradjujete informacije sa interneta pre optuzivanja prema ko zna kakvim licnim afinitetima?

Ili da sacekate malo jer je demantovano od strane udruzenja.

Kao sto vidis ja sam se ogradio u slucaju da nije tacno, mada me uopste ne bi iznenadilo obzirom na karakter pojedinih nasih igraca.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Benito said:

Kao sto vidis ja sam se ogradio u slucaju da nije tacno, mada me uopste ne bi iznenadilo obzirom na karakter pojedinih nasih igraca.

Sta te ne bi iznenadilo? Kakav to karakter imaju POJEDINI igraci a pojedini nemaju?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Filbi said:

Sezona u kojoj nisu usao u top8 bez ruskih klubova u evroligi ne moze biti uspešna.

 

Sezona je delimicno uspesna, ne kao sto pise u tekstu, jer nismo osvojili Aba ligu. Evroliga sa 17/17 je po meni solidno dobra evroligaska sezona i ne bi to delio na uspesno top8 i neuspesno sve ispod.

 

Prica o Rusima ti nije bas realna jer su otisli Cska, Zenit i Uniks a dosli Partizan, Virtus i Valensija ali je recimo Fener neuporedivo jaci nego prosle sezone kao i Monako. Armani takodje samo imali povrede jbg. Zalgiris je zaista igra nestvarno jedan deo sezone i zasluzili su top8. Jako tesko da ce ponoviti sezonu, to bi bilo bas za veliki rispekt s obzirom kakvim budzetom raspolazu.

Top8 je apsolutno nerealan sa aspekta budzeta i ne uci u top8 ako nemas budzet u barem top10 klubova ne moze se smatrati realnim neuspehom.

 

Imali smo dosta srece da Armani i Efes imaju ozbiljan broj povreda, narocito Armani. Inace bi i oni bili ispred nas.

 

Mi smo sezonu zapoceli kao 14. klub po budzetu za plate onda smo dolaskom Vildoze 3. kolo i Duska 7. se popeli na 12. i sve do 9 kola pred kraj kada smo se popeli za jos jedno ili dva mesta. Sto je granicno 11. na 10.

 

Sledece sezone opet necemo biti u top10 klubova po budzetu na plate u Evroligi i top 8 se ne moze postaviti kao realan cilj. Nijedna ozbiljna firma ne posluje tako niti postavlja nerealne ciljeve kao realne, isti je slucaj sa ozbiljnim klubovima.

 

Naravno da ce top8 biti kosarkaski cilj, da ce se dati sve od sebe da se ode sto dalje, naravno da ukoliko dovedemo Mirotica i Kalinica ni f4 nije nemoguc, ali pricam o realnom cilju u smislu cime raspolazes a i cime raspolazu drugi jer ne postojimo samo mi i Rusi koji su otisli vec i drugi koji su se znacajnije od nas pojacali.

 

Kao sto kladionice daju realne kvote, kao sto berza funkcionise na osnovu trzista, kao i svaki posao uostalom sto funkcionise.

 

Suvise bi bilo neozbiljno da klub najavi top8, to je Covic jednom uradio u sezoni 20/21 i nadam se da je nesto naucio iz toga. Bas to nam je sezona sa najmanje pobeda od kad igramo Evroligu. Karma reklo bi se. Naravno da u klubu treba medju sobom da pricaju i da veruju u to, svi, i uprava i igraci i trener, ali da izadju pred pocetka sezone da to postave javno kao cilj i da se na osnovu toga zasniva uspeh/neuspeh znaci da u realnom poslovanju nismo ni za pedalj odmakli, sto izgleda i nismo, bez obzira sto cemo imati 3x vise novca nego tad.

 

Zvezdini realni ciljevi su 3 trofeja i sto bolji plasman u Evroligi na kraju regularnog dela sezone. S obzirom da nismo vise najsiromasniji, dakle ispod 14. mesta bi bio neuspeh. Izmedju 14. i 10. mesta realnost. 7.-10. mesto iznad realnih mogucnosti (sto bi trebao da bude kosarkaslji cilj u svlacionici) i od 6. do 1. mesta bi bilo bas iznad realnih mogucnosti za sta bi trebalo da se desi da nama ne budu povredjeni nosioci uopste tokom sezone kao sto su bili Partizanu ali osim Armanija i Efesa (odnosno bilo koja 2 bogatija kluba) bi trebalo jos 2 kluba od najbogatijih da imaju znacajan broj povreda, sto cemo se sloziti sanse su male da se sve to poklopi.

 

2 trofeja i ako na to dodamo 50% pobeda u Evroligi je po meni delimican uspeh. 3 trofeja kao prosle sezone je uspeh. 2 ili 3 trofeja plus top8 je bas veliki uspeh iz nase perspektive. f4 i 2, 3 trofeja bi bio strasan uspeh. 1 trofej bez top8 je po meni tek neuspeh ili recimo top8 sa 0 trofeja je takodje bukvalno nikakav uspeh. Tako bi ja to podelio i izasao javno sa tim da se zna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Filbi said:

Meni je bolje ici na trofej u Evrokupu.

Pokazati ambiciju za trofej.

 

Mislim da bi to sustinski bio ispravan put iz vise razloga.

Prije svega da se odradi pravi skauting, da dodju igraci koji su skautirani na pravi nacin da napreduju i budu zalog za el ili za eventulanu masnu prodaju. E tu bi mogli da vidimo ustvari da li je Ivanovic ono sto mi ocekujemo od njega.

Ovako kad igras zagarantovani EL onda si mamac samo za ispusene muštikle, uhljebe pred kraj karijere, ljubav do zadnjeg centa (malo cudno zvuci 😀), a mi koliko god se to mislilo nemamo taj novac i luksuz da to placamo.

Zato bih volio to da vidim, cisto da vidimo da li ovo sve sa Duskom i  pomocnicima na kojima je on prije svega insistirao ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...