Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 minute ago, quentin said:

 

Ovo naprosto nije tačno. Naš maksimum je mnogo više od ovoga i to smo pokazali u mnogim EL utakmicama i u nekima protiv samog KKP.

Zašto su sad odigrali slabo, pitanje je za trenera, koji je imao dovoljno vremena za pripremu, a posebna motivacija protiv Partizana timu sa domaćom osnovom valjda nije potrebna.   

Ne govorim o rezultatima nego igračima. Dobrić, Marković (sad), Ivanović, Lazarević, Mitrović, Ilić sve su to prosečni i ispod prosečni igrači. I tu računam samo igrače koji su juče bili u timu. A na njih treba dodati Holanda i Kuzmića. Previše proseka za jednu ekipu. 

Rezultate koje smo do sada pravili a o kojima ti govoriš su na bazi ostatka ekipe koja je dijametralno suprotna od gore navedene. Samo Kampaca i Vildozu oduzmi i sve gore tvoje navedeno pada u vodu. Nije problem domaća osnova nego kvalitet iste. Evo ja bih da motivišem svoju babu da trči BG maraton i ona hoće ali ne može više od toga do šetnje do dvorišne kapije. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Gudura said:

Nedovc je blago ubijen u pojam konstantnim Duskovim zlostavljanjem u toku cele sezone. Bukvalno ga na prvu losu sekvencu seli na klupu, iako se radi o jednom od najpotentijih napadaca u evropskoj kosarci.Jebem ga Dusko, daj malo kredita takvom majstoru. U jednom delu sezone nas je maestralno nosio, valjda to znaci nesto? Cime je npr Dobric -bek nesuter koji ne ume da spusti loptu na parket, ali sam nezadovoljan platom i hocu moj deo, necete me prevariti-zasluzio ovoliko poverenje? Ili Petrusev, talentovani lelemud, koji odbranu igra pogledom, ali zato "gledam preko bare, jer sam " too good to be here", pa me zato los dah protivnickog igraca sprecava da dam 2+1"?

A najveci car mi je tu argentinski hipster zarobljen u telu kosarkasa, koji jedan mesec odigra na nivou MVP-a EL, a onda "se povredim posto sam filigranske gradje, patim 3 meseca u odlucujucem delu sezone, jer me devojka ostavila, posto nije saglasna sto pletem sponzoruse po BG splavovima, iako sam mlad, lud,depiliran, savrseno ocupanih obrva, a selfi u liftu radim tako profi, da bi mi Sara Jo pozavidela. I taman kad skupim krhotine svog slomljenog srca, sa mermera hola zgrade u BG H2O, eto zle sudbine u vidu nove povrede primicaca, jer sam prenapregao tetivu dok sam zauzimao selfi pozu u liftu. Nego kad ce ta rata  od 800k plate, valja ispostovati rezervaciju u Lafajetu🧐 Gazda Janakopulose, kad pocistis sve lajne, cujemo se (ako budes imao culo sluha)😤

 

Ja bih da im obojici pokazemo vrata. Eto, Nedovic je uspeo da podigne trofej u Zvezdi, ispunili smo mu to, sad moze da igra salabajzersku kosarku u Baskoniji ili nekoj Italijanskoj ekipi sa sredine tabele. Sto se Vildoze tice, sve najbolje momce, da jebes drugu svaki dan, ali ne u Beogradu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako dovede Teodosića, Marjanovića, Bjelicu, pa i/ili Dubljevića, ostavi/produži ove domaće šljakere kojih ima previše a koji nemaju kvalitet za EL, i nastavi da dovodi domaće "igrače" i da se vodi onom njegovom čuvenom "kupujmo domaće" čisto samo zbog patkometrije sa partizanom i njegovog teranja inata, dejstvovanja nenormalne sujete i ega, Čović i njegovi poltroni iz uprave moraju leteti naglavačke iz kluba koliko odmah, i tu nema šta više da se priča i polemiše, jasno je kao dan, jer je previše bilo.

 

A njegov kum isto treba, pa i mora, da ide iz kluba na kraju sezone, a Čović nek ga isplati lično od svojih para do kraja nenormalnog ugovora koji mu je dao on lično - podsetimo, obeštećenje od 300k, a onda i plata od 1.1m po sezoni (bez bonusa?), za staklenog igrača i hodajuću povredu, koja ne postoji u odbrani i koja jajari u istoj bez ikakvog blama i sramote, a koja je pritom jako bezobrazna i nedisciplinovana, pogotovu prema celoj ekipi, i zbog ovih stvari izuzetno štetna po ekipu.

Edited by Шутер из блока
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^ @quentin, jeste pitanje za trenera, jer, glavni & odgovorni, medjutim, neke jako bitne stvari mogu da izvedu samo igraci na terenu;

 

sad pisem o vrlo kratkim parcicima igre, posto u samom pocetku stoje razlozi poraza.

 

prva dva-tri partizanova napada smo odigrali korektnu i cvrstu odbranu. punter ubacivao preko ruke ali sve5;

 

problem nastaje nakon toga, gde smo u seriji od xy napada, jako lose citali partizanove kretnje, odnosno, kasnili smo sa odlukama za korak, sto je sasvim dovoljno da dodjes u situaciju da se kockas sa sutom za tri - sto na koncu partizan i zeli. osnovni gejmplan je kod njih to.

 

ne secam se da li je dusko pre tih 8-9 uvodnih za partizan trazio tajm aut, verovatno nije ali nisam siguran koliko je takva odluka korisna, odnosno, koliko je takav potez alibi za trenera da izgleda bolje.

 

mislim, da kazes igracima profesionalcima ono sto znaju za odbranu od omladinaca, ako ne i ranije: cvrstina x pravovremena anticipacija = dobra odbrana.

 

mi smo u tom najranijem periodu jako pali a vratili smo se, kao i uvek, tako sto je facu na 20+ razlike i cca pola druge cetvrtine, krenuo da pritiska kao da je egal i minut do kraja, pa su u sekundi svi krenuli da ga prate na temu, neko manje, neko vise uspesno.

 

mislim da te stvari profesionalci moraju sami sa sobom da rese; cak iako gresis u nekim fundamentima, ne smes da klones duhom i odustajes. ostalo je izmedju dve i cetiri tekme do kraja, toeto.

 

i u tom smislu je dusko za mene potpuno u pravu sa tom kurcevitom izjavom: moras da verujes dok god postoji promil sanse i jos malo bar iza toga.

 

sto se napada tice, tu verovatno/sigurno ima sta da se zameri treneru - kosarkaski obrazovani  ce izdvojiti ponesto, ja sam naturscik.

 

kosarka je na kraju krajeva igra ritma i u napadu i u odbrani. bez dobrih nedovica i petruseva (plus vildoza out) se ne moze igrati egal sa jakim protivnicima. znam da vec idem na pimpek svima ali zamalo i da nam tako nesto uspe.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Čočo said:

Izjava bi bila da su momci dali sve od sebe ( što i jeste istina ako se uzme u obzir da u ekipi imamo previše igrača prosečnog kvaliteta) a da je pn pokušavao da digne ekipu i da im kroz onakve izjave da na samopouzdanju i veri da oni to mogu.

 

 

"I što je najgore, ili najbolje po nas, I Partizan zna da ćemo ih dobiti"

 

Na koji način ovo "nije" upućeno nikom drugom do njegovim igračima i kako je trebalo da im pomogne? Ponoviću, ako na treningu i u svlačionici igrači ne usade taj osećaj samopouzdanja, džabe kžš. Osim što njemu zgodno dodje ovako "hrabra" izjava. E pa posle ovakve izjave očekujem taktiku u rangu Skariola, a ne Vlade Jovanovića.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Čočo said:

Ne govorim o rezultatima nego igračima. Dobrić, Marković (sad), Ivanović, Lazarević, Mitrović, Ilić sve su to prosečni i ispod prosečni igrači. I tu računam samo igrače koji su juče bili u timu. A na njih treba dodati Holanda i Kuzmića. Previše proseka za jednu ekipu. 

Rezultate koje smo do sada pravili a o kojima ti govoriš su na bazi ostatka ekipe koja je dijametralno suprotna od gore navedene. Samo Kampaca i Vildozu oduzmi i sve gore tvoje navedeno pada u vodu. Nije problem domaća osnova nego kvalitet iste. Evo ja bih da motivišem svoju babu da trči BG maraton i ona hoće ali ne može više od toga do šetnje do dvorišne kapije. 

 

Rezultate proizvode igrači, koji svi zajedno čine tim (uključujući i Kampaca i Lazarevića, i najboljeg i najgoreg), a ovaj tim može da igra mnogo bolje nego što je juče pokazao.

Ergo, ono što si rekao u prethodnoj poruci - da su momci dali sve od sebe - ne stoji.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

 

"I što je najgore, ili najbolje po nas, I Partizan zna da ćemo ih dobiti"

 

Na koji način ovo "nije" upućeno nikom drugom do njegovim igračima i kako je trebalo da im pomogne? Ponoviću, ako na treningu i u svlačionici igrači ne usade taj osećaj samopouzdanja, džabe kžš. Osim što njemu zgodno dodje ovako "hrabra" izjava. E pa posle ovakve izjave očekujem taktiku u rangu Skariola, a ne Vlade Jovanovića.

Zaboravih da napišem u onom postu, po mom mišljenju on sa ovim izjavama, a i još mnogim koje je imao od njegovog dolaska u klub, se baš glupira, i glumi nekog filozofa i patetičara, i mislim da to radi jer eto (velika) većina navijača/simpatizera voli da čuje takve izjave, a koje su šuplje i prazne, i mislim da su samo mlaćenje prazne slame i filozofiranje.

Edited by Шутер из блока
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Шутер из блока said:

Zaboravih da napišem u onom postu, po mom mišljenju on sa ovim izjavama, a i još mnogim koje je imao od njegovog dolaska u klub, se baš glupira, i glumi nekog filozofa i patetičara, i mislim da to radi jer eto (velika) većina navijača/simpatizera voli da čuje takve izjave, a koje su šuplje i prazne, i mislim da su samo mlaćenje prazne slame i filozofiranje.

 

Naravno da je suština u tome da navijači i simpatizeri kluba vole to da čuju, to daje neki pobednički osećaj. Osim što onda pogledaš da je to nakon poraza, a da je zatim usledio još jedan poraz od ekipe koja je znala da će ih oni dobiti. I onda mu se s pravom treba postaviti pitanje - majstore, šta si ti (kao trener, ne demagog) uradio da tvoj tim zapravo dobije? Jer rezultat na semaforu ne podržava tvoju tvrdnju. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

^ @quentin, jeste pitanje za trenera, jer, glavni & odgovorni, medjutim, neke jako bitne stvari mogu da izvedu samo igraci na terenu;

 

sad pisem o vrlo kratkim parcicima igre, posto u samom pocetku stoje razlozi poraza.

 

prva dva-tri partizanova napada smo odigrali korektnu i cvrstu odbranu. punter ubacivao preko ruke ali sve5;

 

problem nastaje nakon toga, gde smo u seriji od xy napada, jako lose citali partizanove kretnje, odnosno, kasnili smo sa odlukama za korak, sto je sasvim dovoljno da dodjes u situaciju da se kockas sa sutom za tri - sto na koncu partizan i zeli. osnovni gejmplan je kod njih to.

 

ne secam se da li je dusko pre tih 8-9 uvodnih za partizan trazio tajm aut, verovatno nije ali nisam siguran koliko je takva odluka korisna, odnosno, koliko je takav potez alibi za trenera da izgleda bolje.

 

mislim, da kazes igracima profesionalcima ono sto znaju za odbranu od omladinaca, ako ne i ranije: cvrstina x pravovremena anticipacija = dobra odbrana.

 

mi smo u tom najranijem periodu jako pali a vratili smo se, kao i uvek, tako sto je facu na 20+ razlike i cca pola druge cetvrtine, krenuo da pritiska kao da je egal i minut do kraja, pa su u sekundi svi krenuli da ga prate na temu, neko manje, neko vise uspesno.

 

mislim da te stvari profesionalci moraju sami sa sobom da rese; cak iako gresis u nekim fundamentima, ne smes da klones duhom i odustajes. ostalo je izmedju dve i cetiri tekme do kraja, toeto.

 

i u tom smislu je dusko za mene potpuno u pravu sa tom kurcevitom izjavom: moras da verujes dok god postoji promil sanse i jos malo bar iza toga.

 

sto se napada tice, tu verovatno/sigurno ima sta da se zameri treneru - kosarkaski obrazovani  ce izdvojiti ponesto, ja sam naturscik.

 

kosarka je na kraju krajeva igra ritma i u napadu i u odbrani. bez dobrih nedovica i petruseva (plus vildoza out) se ne moze igrati egal sa jakim protivnicima. znam da vec idem na pimpek svima ali zamalo i da nam tako nesto uspe.

Mislim da je itekako kasnio sa tajmautom/ovima, i to je još jedna od zamerki i direktno njegovih grešaka sinoć, koje su itekako koštale ekipu i igru na terenu u oba pravca.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Шутер из блока said:

Mislim da je itekako kasnio sa tajmautom/ovima, i to je još jedna od zamerki i direktno njegovih grešaka sinoć, koje su itekako koštale ekipu i igru na terenu u oba pravca.

 

opet kazem, ako igras dobru odbranu a gubis zbog losih izbora u napadu, tajm aut je neophodan sto pre.

 

ako gubis jer kasnis sa preuzimanjima i generalno prepoznavanjem napadackih situacija iz kojih te kaznjavaju, tajm aut je ono, "igrajte cvrsce i agresivnije, razmisljajte brze"

 

ali okej, siguran sam da je dusko imao svoj komad propusta i losih odluka.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DameTime said:

 

Naravno da je suština u tome da navijači i simpatizeri kluba vole to da čuju, to daje neki pobednički osećaj. Osim što onda pogledaš da je to nakon poraza, a da je zatim usledio još jedan poraz od ekipe koja je znala da će ih oni dobiti. I onda mu se s pravom treba postaviti pitanje - majstore, šta si ti (kao trener, ne demagog) uradio da tvoj tim zapravo dobije? Jer rezultat na semaforu ne podržava tvoju tvrdnju. 

Tačno, slušao sam svaku njegovu kzš i izjavu, ali on, kao i kad su mu postavljali neka konkretna i dobra pitanja vezana za košarkaške stvari - njegove lične greške i loše stvari koje je radio i uopšteno igru na terenu u oba pravca, nije odgovarao uopšte adekvatno i stručno, i objasnio onako kako treba te stvari, pogotovu ne detaljno i da razjasni kako treba, već je samo pokvareno i prepotentno zaobilazio ta pitanja i odbijao da kaže onako kako jeste i kako treba da odgovori jedan tako iskusan i trofejan trener, u stilu "ja sam trener, a vi ste samo obični novinari koji nemate pojma o košarci, ko ste vi da meni postavljate ta pitanja?, bavite se vi svojim poslom, a ja ću svojim i nemojte da brinete", baš dosta demagoških izjava i kzš, a onda i neke baš alibi iste. A ekipa mu s druge strane ne zna bukvalno gde bije i šta radi, totalno pogubljena i raštimovana, ili nadigrana, i to na obe strane terena, a pogotovu u napadu (gde je totalno bezidejna, previše praznih minuta, i nekonstantna).
 

Koliko-toliko normalna pitanja mu uglavnom (samo) postavi legendarni Rajko, jer očigedno samo on ima, sa oproštenjem, muda za ista nažalost, mada je i on čini mi se prestao jer vidi da nema nikakve poente, s obzirom na to kakvi su odgovori od strane Ivanovića, i da samo nažalost prave budalu i cirkuzanta od njega, to jest ismejavaju ga ljudi i "navijači"/"košarkaški znalci" i verovatno neće više toliko da dozvoli to da rade.

Edited by Шутер из блока
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, uini said:

 

opet kazem, ako igras dobru odbranu a gubis zbog losih izbora u napadu, tajm aut je neophodan sto pre.

 

ako gubis jer kasnis sa preuzimanjima i generalno prepoznavanjem napadackih situacija iz kojih te kaznjavaju, tajm aut je ono, "igrajte cvrsce i agresivnije, razmisljajte brze"

 

ali okej, siguran sam da je dusko imao svoj komad propusta i losih odluka.

Ovde su u pitanju obe stvari, i očajan/nepostojeći napad i totalna bezidejnost u istom, i uopšteno game-plan kako i gde tačno i jasno napasti od prve do zadnje sekunde (u zavinosti naravno od toga i dešavanja na terenu) utakmice, a onda i podjednako, a možda i malo više, ista takva odbrana, i premekana, očajno branjenje linije za 3 i perimetra (pogotovu u prvom poluvremenu, ali i posle nije bilo kako treba u drugom), i izlasci na close-outima (što nam je jedna od većih boljki u odbrani od dolaska Ivanovića), a i ti i tamo defanzivni skok i građenje istog (gde su u nekim situacijama bukvalno skidali sa glave lopte našim igračima, pogotovu u prvom poluvremenu). Ne zna se bukvalno šta je gore bilo, baš očajno "spremljena" utakmica i taktika Ivanovića i njegovog stručnog štaba, totalno razočaravajuće za takvog trenera i ovoliko vremena na pretek za detaljnu i kvalitetnu pripremu i taktiku.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

Sad kad se glava ohladila, ocajno nase izdanje. Mora bolje kako od strane Duska tako i igraca i mislim da ce biti bolje. 

 

Valjda se Luca vrati, da ne gledam onog Dzonija tapkam u mjestu Ivanovica vise. Idealan igrac na +15, 20 da ga uvedes na 2 min do kraja da ubije tempo svima i smuci kosarku gledaocima.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

Pre utakmice sam naveo Bentila i njegovu defanzivu na Ledeju kao jednu od kljucnih tacaka ove serije i moram da priznam da me je poprilicno razocarao u ovom prvom mecu. S obzirom na skroman doprinos u napadu, ocekuje se da makar u odbrani odradi posao kako treba, ali je potpuno podbacio. Nije me mrzelo da malo bacim pogled na situacije sa pocetka utakmice gde smo odmah u startu dozvolili jednoj napadacki pretalentovanoj ekipi lake suteve, i onda naravno da ce im to dati krila da u nastavku sutiraju u nenormalnim procentima. Ostavljam u spojleru slike situacija koje cu objasniti.

 

Ovde je normalno i prirodno da ce Dobric i Lazic kao spoljasnji igraci da preuzmu Pantera i Nanelija, a da ce Bentil na Ledeja koji mu je inicijalno i "dodeljen". Medjutim, Bentil okleva, verovatno na trenutak razmatrajuci i opciju da krene ka Smailagicu, a nakon toga i ka Naneliju. Ovde mozemo da pricamo i o Lazicu koji je najpre bio na Panteru, pa na trenutak pokusao da spreci dodavanje ka Ledeju, pa tek na kraju izasao na Nanelija, cime je mozda i zbunio Bentila, ali ostaje cinjenica da je Bentil citavu odbranu proveo statican i nije krenuo ni na jednog igraca. Na kraju Ledej ostaje sam na poziciji iz koje uglavnom poentira bez problema.

Spoiler

WpR7fGS.png

UDiK1K5.png

mCBG9yl.png


Sledeca situacija u neku ruku jeste individualni kvalitet Nanelija koji pogadja iz daleke pozicije, ali u drugu ruku ne igras ovako staticnu odbranu protiv ekipe koja ti je vec ubacila 10 poena za 3 minuta igre. Od prijema lopte do upucenog suta Bentil je bio pasivan i dopustio lak sut. Ovde mora da se stoji blize, iako jeste nizi i brzi igrac, ali bolje i faul nego trojka.

Spoiler

0BgDD4p.png

z95UqdH.png

 

Ponovo zbunjeni i neodlucni Bentil, krece bez potrebe ka Lesoru koji je krenuo da pada i vise ne predstavlja opasnost ka kos, a i da nije pao pitanje kako bi mu Madar iz ovog ugla proturio dodavanje. Rezultat je ponovo otvorena pozicija za Ledeja, ovog puta za 3p.

Spoiler

WnFjMP2.png

rn5YowV.png

iPJabxk.png

 

Posle toga je Bentil otisao na klupu i ulazi Petrusev, koji verovatno nije odigrao nista bolje u odbrani, ali ajde sad da ne trazim i za njega. Izdvojicu jos jednu situaciju iz 4/4 gde smo se vratili na -8. Ceka se Andjusic za dodavanje i Bentil nicim izazvanim procenjuje da ga Nedovic nece stici i izlazi na njega. Naravno, Ledej ostaje sam, opet.

 

Spoiler

jf3Zio0.png

xCavevD.png

VFc5U04.png

 

 

Dakle, za nepuna tri minuta u 1/4 tri ozbiljne greske na racun kojih primas 8 poena. Ne moze se ovako uci u utakmicu protiv ovakve ekipe Partizana. Kada im dozvolis otvorene suteve na pocetku i ne udjes im jako u telo, onda ce kasnije da ispogadjaju i kada odigras dobru odbranu, pa ces da se cudis kako to da sutiraju 9/12 za tri. Pa tako sutiraju cele sezone, nije nista novo, na tebi je da to sprecis koliko mozes, ili da im pariras na drugoj strani terena poenima sto sa petorkama sacinjenim od Pefija, Lazarevica, Dobrica tesko da mozemo.

Edited by СтелаРоса
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ispratio nešto utakmicu, zanima me koja je Lazarevića uloga bila u odbrani i kako je odradio? Vidim da nas je Leday natrpao i tu je ili Lazarević podbacio ili Ivanović ukoliko to nije bio Lazarevićev striktni i jedini zadatak

Link to comment
Share on other sites

Dobrić iako svakako nepostoji u odbrani i pliva u istoj, nije smeo/trebao da čuva Eksuma - kad je on bio primarni defanzivac na njemu, iako ovaj nije odigrao neku vrhunsku partiju, izvuko je neka bacanja i (pre)lake poene, ali svakako, pričam uopšteno, jer je moglo itekako da nas još više i deblje košta.
S druge strane Nedović, iako isto ne postoji u odbrani, je dosta kasnio u odbrani, pogotovu u probijanju blokova i protrčavanjika kroz iste (u dijamantu i drugim akcijama), na jebenom Anđušiću koji je iovako spor igrač, i imao je dosta sreće jer ovaj nije pogodio neke otvorene šuteve kao sa treninga iz totalno otvorenih pozicija.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

Nisam ispratio da li komentarisao onaj odgovor Duškov na pitanje o minutima Nedovića? Pitanje je potpuno na mestu, ne znam što ga je onako izignorisao grubo.

Majstore, ako nema Vildoze, nek igra jbni Nedović, šta radi mrtvi Pefi na terenu više, joj kad je bacio onu blažujku sa trojke, Goran Grbović se hvata za glavu, zakazuje majstore za ujutru u 7…

 

Od kombinacije Smailagića i Petruševa bi se mogao napraviti NBA all star igrač, ali od onog ostatka samo pacijent za Kovin/novi kolacic za Zabelu.

Alen je glup i bori se, Petrusev je pretalentovan i sisica. Obojica imaju dobre gabarite i ok sut.

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A Marković sa onim njegovim karakterističnim (u negativnom kontekstu naravno) presmešnim i očajnim faulovima, koje pravi od bukvalno početka sezone i u (skoro) svakoj situaciji (i kad smo u bonusu i kad nismo, ne bira bukvalno), kad "peca" loptu protivnika i pokuša da je izbije iz ruke protivnika, a isti dobije lagano i prelako najmanje 2 slobodna bacanja (a vrlo često, pogotovu u EL gde je neuporedivo/daleko veći kvalitet i ozbiljnost igrača, i 2+1 situacije), a to radi jer je prespor, nemobilan, neagilan i bukvalno "nema" lateralne kretnje, i ovo je baš neodgovorno, nedisciplinovano i lenjo, a onda i bezobrazno od njega, bukvalno to radi konstantno i sa velikim bolom u predelu prepona, što je nedopustivo.

Edited by Шутер из блока
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Utakmicu sam gledao sa dosta manje žara nego inače, nekako mi je sve antiklimaks nakon NBA finala, predugo traje ova sezona ali to znamo. Ovo je tek prvi meč i ovo je serija, ništa još nije izgubljeno. Partizan je bio bolji (mnogo bolji u prvom poluvremenu) ali opet je moglo da se zakuva da nismo imali pravi kombo loših poteza u finišu - Dobrić sam kao duh lomi obruč, Campazzo izgubljena lopta i onda ono Nedovićevo proseravanje kad umesto da šutne trojku (bolja pozicija od 90% uzetih u toku sezone) gubi loptu. Tu su bili i kretenski faulovi na Punteru u bonusu, to su automatski 2 poena za KKP jer ovaj ne promašuje bacanja ove godine. Bilo je i dobrih stvari u drugom poluvremenu, nekoliko baš lepih akcija gde Partizani nisu mogli ni pogledom da isprate loptu, ali sve u svemu - mlako i slabo ako želimo da savladamo ovako kvalitetnog rivala. Muka opet duplo veća minutaža od Martina iako je iz aviona vidljivo da ima patološki strah od Lessorta (koji nije odigrao ništa specijalno) a počinje da ga razvija i u odnosu na Smailagića koji se pošteno nakucao sinoć kao na treningu, Petrušev u kontra ritmu skroz, Bentil preprosečan. Imali smo više skokova, dobra stvar. Nedović mora da igra više, uz sve mane. Nema leba od Markovića i zaista je frapantno da on odigra 20 minuta. Falio je Vildoza jer smo opet imali periode igre kad baš delujemo jalovo i kad se moramo vratiti na čuveni iso za Dobrića. Mislim i da je Lazić trebalo da igra malo više.

 

Suđenje sasvim dobro, evo i to neko da prevali preko tastature.

 

Možemo dosta bolje od ovoga i mislim da će ovo da ide u 5 utakmica.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ovo je tek prvi meč i ovo je serija, ništa još nije izgubljeno. Partizan je bio bolji (mnogo bolji u prvom poluvremenu) ali opet je moglo da se zakuva da nismo imali pravi kombo loših poteza u finišu - Dobrić sam kao duh lomi obruč, Campazzo izgubljena lopta i onda ono Nedovićevo proseravanje kad umesto da šutne trojku (bolja pozicija od 90% uzetih u toku sezone) gubi loptu.

Eh da je polomio obruc nego ispali airball na 2 min do kraja.

 

Ipak je prelomila ona sekvenca kad je Neda promasio otvorenu trojku i posle toga Facu polaganje i preglup faul nad Punterom. Usla im je bila opasno voda u usi.

 

Nedopustivo je da Neda igra manje od Markovica u kojim god uslovima. Dusko mora da smanji rotaciju a ne da igra sa 12 igraca. U slucaju faulova ili ne daj Boze povrede da ubaci nekog ali ovako, ni slucajno sa 12 igraca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 said:

Eh da je polomio obruc nego ispali airball na 2 min do kraja.

 

Ipak je prelomila ona sekvenca kad je Neda promasio otvorenu trojku i posle toga Facu polaganje i preglup faul nad Punterom. Usla im je bila opasno voda u usi.

 

Nedopustivo je da Neda igra manje od Markovica u kojim god uslovima. Dusko mora da smanji rotaciju a ne da igra sa 12 igraca. U slucaju faulova ili ne daj Boze povrede da ubaci nekog ali ovako, ni slucajno sa 12 igraca. 

Mislim da će teško skratiti rotaciju, kad već nije do sad mislim da neće ni sad, jer se bukvalno ne zna ko je gori u oba pravca pa mora da isprobava i kombinuje do besvesti dok nađe pravu i odgovarajuću petorku (osim Kampaca i sad Vildose pre ove povrede, to jest od početka plejofa, svi drugi su nekonstantni i nepouzdani, pogotovu u napadu, tako da imamo premalo uopšte igrača, a onda kamoli kvalitetnih i ozbiljnih, da bi uopšte mogao da skrati rotaciju), a onda i jer je to uostalom i jedna od njegovih trenerskih, i njegove košarkaške filozofije, mana i ono što ga karakteriše, te hokejaške izmene bez ikakve potrebe i logike, stalne rotacije i igranje svih igrača koji su u sastavu na tom meču, baš nekako šablonski deluje, kao što to karakteriše neke uglavnom španske trenere (tipa evo prvi na pamet mi pada Mateo, ali ima tu i još dosta takvih trenera).

Edited by Шутер из блока
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Мало је вероватно да они сутра могу поновити овакво шутерско издање, а мало је вероватно и да неће уследити реакција Душка и екипе тако да све је отворено и даље, али сутра је кључна утакмица. Суђење је било мање више коректно са по пар грешака на обе стране, једино срамотно је било техничка за Лазаревића.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, medobrundo said:

Nisam ispratio nešto utakmicu, zanima me koja je Lazarevića uloga bila u odbrani i kako je odradio? Vidim da nas je Leday natrpao i tu je ili Lazarević podbacio ili Ivanović ukoliko to nije bio Lazarevićev striktni i jedini zadatak

koliko se sjecam u prvom je malo igrao a tu je Leday porobio (20p)

u drugom je vise igrao ali je uglavno cuvao Pantera

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...