Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

15 minutes ago, fillam said:

 

Stalno ponavljaš ove stvari, kao da je broj slobodnih bacanja isključivo posledica sudijske želje da nekome poklone poene, a ne toka utakmice i načina na koji se određena ekipa napada ili brani.

Činjenica da ti ta brojka služi kao kriterijum tendencije sudija mi samo govori o tvom elementarnom nerazumevanju košarke.

Tendencija sudjenja se pokazala na prethodnom derbiju. Neću se vraćati na to ali kad već spominješ. 

A što se tiče moje tendencije suđenja hoću samo ravnopravni odnos prema svima. Bez obzira ko je trener. Bez da gledamo ono što smo gledali u prethodnom derbiju. Veća sudijska tendencija se dugo nije videla na ovom prostoru.

I da, ne razumem se u košarku.

Edited by Čočo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

 

I? Vuk pojeo kupus...nikom ništa, Javor će malo da ga sisa i to je sve?

 

A da nas zasluženo kazne bilo bi opet "JAO ŠTA NAM RADEEEE!!!!"

 

Jednom ćemo morati da se naučimo redu, samo je pitanje koliko ćemo do tada da patimo.

Pa sta bi trebala da bude kazna? To za Javora ne podrzavam, ali sam kao sudija doziveo i mnogo gore stvari. Ide u rok sluzbe. Nije za primer, ali ni kapitalni zlocin.

 

Sta da radimo kad i ako nas kazne? O tom po tom. Ne treba spekulisati unapred ako se ne zna da li ima kazne i da li ce neko iz kluba da na to reaguje.

 

Ali, udaljavamo se od teme tj. mesaju se sad babe i zabe. A to je, da je sudija prijavio nesto u zapisniku sto nije bilo sastavni deo utakmice.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Broj izvedenih slobodnih bacanja puno, puno više ovisi o stilu igre pojedine ekipe i osobinama igrača nego o kriteriju suđenja ili nekakvoj tendenciji. 

 

Evo vam najbolji primjer, statistika iz ove sezone ABA lige. 

 

spacer.png

 

Zadar je prvi prvenstveno zato što ima Luku Božića koji ima takav stil i način igre da ga svi puno fauliraju i često šalju na liniju slobodnih bacanja. Za razliku od njih, Cedevita nema takvog igrača već su to uglavnom igrači koji vole opaliti izvana umjesto da napadaju na obruč. 

A možda netko smatra da je ovo pokazatelj da Zadar ima najbolje suđenje, prihvaćam i takve stavove, samo bih volio da čujem objašnjenje čime su to osigurali s obzirom da nemaju prebijene pare kao klub. 

  • Like 12
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Pamtimo ovaj upis, može?

 

Zbog čega bi ga pamtili? Pretpostavljam da aludiraš na neki predstojeći derbi, ali i dalje ne razumem. Meni broj slobodnih bacanja nikad nisu, niti će biti argument za potenciranje sudijske tendencije, jer ogroman broj faktora u igri utiče na njih.

 

Čovek je mrtav-hladan izjavio da je nezadovoljan suđenjem jer je Budućnost izvela više slobodnih bacanja u utakmici gde nisu maltene ništa mogli da odbrane, i primili bi 110 poena iz igre da se Dobrić pojavio.

 

Isto tako je nekoliko puta brojao Partizanova bacanja u EL kao dokaz sudijske tendencije u utakmicama gde Partizan ima po 15 poseda više od protivnika koji ne može nikako da se odbrani. 

To je apsolutno neprepoznavanje konteksta igre, i puko čitanje brojeva u službi Šta nam rade mantre.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, fillam said:

 

Zbog čega bi ga pamtili? Pretpostavljam da aludiraš na neki predstojeći derbi, ali i dalje ne razumem. Meni broj slobodnih bacanja nikad nisu, niti će biti argument za potenciranje sudijske tendencije, jer ogroman broj faktora u igri utiče na njih.

 

Čovek je mrtav-hladan izjavio da je nezadovoljan suđenjem jer je Budućnost izvela više slobodnih bacanja u utakmici gde nisu maltene ništa mogli da odbrane, i primili bi 110 poena iz igre da se Dobrić pojavio.

 

Isto tako je nekoliko puta brojao Partizanova bacanja u EL kao dokaz sudijske tendencije u utakmicama gde Partizan ima po 15 poseda više od protivnika koji ne može nikako da se odbrani. 

To je apsolutno neprepoznavanje konteksta igre, i puko čitanje brojeva u službi Šta nam rade mantre.

Nadji mi post gde komentarišem to o čemu govoriš a tiče se KKP. Možda jesam o suđenju vama u EL, a o brojanju vaših bacanja, nikad! Ne iznosi neistine. 

Jesam, nezadovoljan sam i uvek ću biti. Jer će na kraju baš ta bacanja možda da odluče bitnu utakmicu a protiv nas  ove sezone 70% ekipa je imalo više.

Edited by Čočo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je neverovatno da u 2023. godini neko komentariše Čovićeva saopštenja, osim u svrhu podsmeha, bacanja nekih fora i sl. Koga uopšte ta saopštenja targetiraju, osim što iskazuju njegovu nemoć i nedostatak stvarne relevantnosti i uticaja. Da sutra prošetaju Pukl i Javor Knezom, da izađu u klub, sednu u kafanu, da li bi im se bilo ko obratio? A kamoli uradio bilo šta više - i kad je zabeleženo da su sudije imale bilo kakve neprijatnosti? Dakle, Čović je bio i ostao budala, i nemojmo precenjivati njegov uticaj, a naročito kao se to odražava na bezbednost sudija. Ne odražava se nikako u suštini. Ja se nadam da ćemo imati veoma rigorozno pridrzavanje pravila u finalu, i da će hale da se prazne za svaki incident - i da kad se jednom isprazni, nema povratka domaćih navijača do kraja serije. Čovića ukoliko je moguće finansijski kažnjavati.

 

Što se tiče slovenačkih sudija, nemojmo se praviti slepi i zaboravni. Stari su to dripci i pizde, i daleko od toga da treba da se osećaju prijatno u Pioniru. Nije do nacionalnosti, mada su se oni nekako zgodno grupisali. I Nikolić je posle suđenja u Kupu komotno mogao da potraži drugo zanimanja, a svakako ni njemu nije prvi put.

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Guru said:

 

Može kada se igra protiv ovakve Budućnosti sa Atićem i Rejnoldsom na trojci

 

 

Glavni razlog što smo Budućnosti dali 93 poena je što na trojci nije igrao Lazarević, nego ofanzivni virtuozi Lazić i Marković... Da je igrao Lazarević dali bi bar 30 poena manje, bio bi egal meč, a možda bi čak i izgubili.

 

Znam da nije to razlog  i da bi sinoc dali 93 poena pa cak i da sam ja igrao na 3 ali Markovic i Lazic  su prajm Markus Vilijamsi u poredjenu sa Lazarevicem. Sto se tice talenta za tapkanje lopte

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sharp said:

Broj izvedenih slobodnih bacanja puno, puno više ovisi o stilu igre pojedine ekipe i osobinama igrača nego o kriteriju suđenja ili nekakvoj tendenciji. 

 

Evo vam najbolji primjer, statistika iz ove sezone ABA lige. 

 

spacer.png

 

Zadar je prvi prvenstveno zato što ima Luku Božića koji ima takav stil i način igre da ga svi puno fauliraju i često šalju na liniju slobodnih bacanja. Za razliku od njih, Cedevita nema takvog igrača već su to uglavnom igrači koji vole opaliti izvana umjesto da napadaju na obruč. 

A možda netko smatra da je ovo pokazatelj da Zadar ima najbolje suđenje, prihvaćam i takve stavove, samo bih volio da čujem objašnjenje čime su to osigurali s obzirom da nemaju prebijene pare kao klub. 

Mi imamo Kampaca, Vildozu i Nedovića pa ne vidim ni da smo u prvih 5. A sva trojica često su u reketu i idu na obruč.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Klasicno valjanje u blatu, by NC ... tu je tata a ovo je preventiva. Pokusava da obezbedi fer sudjenje u finalu pa otuda ova priprema. Sta fali, nece se baci ...

Sto je najgore, ovi dripci i zasluzuju avansno spominjanje

 

Edited by Plant
Link to comment
Share on other sites

Od uvođenja plejofa u ABA ligi (sezona 2014-15) mi imamo skor 18-4 kada nam sudi gospodin Pukl, valjalo bi da predsednik Čović odradi ovo i za regularnu sezonu i za sve druge sudije, da se potom napravi tabela koja ce konstantno da se apdejtuje i da onda u saopštenjima prevashodno ciljamo one sudije sa kojima imamo najgori skor. Razmislio bih i o uvođenju drugih statističkih kategorija u tu tabelu, tipa odnos slobodnih bacanja nas i protivnika, prosečan broj grešaka (na osnovu nezavisne sudijske ekspertize), broj grešaka po posedu itd.

 

Jeste da ovo iziskuje dosta vremena i truda, al' mislim da u 2023-oj moramo da napredujemo kao klub i uvedemo ozbiljniju analitiku, jer nam je suđenje ako ne najveća, onda svakako jedna od najvećih prepreka u ostvarivanju još boljih rezultata.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Čočo said:

Mi imamo Kampaca, Vildozu i Nedovića pa ne vidim ni da smo u prvih 5. A sva trojica često su u reketu i idu na obruč.

 

 

Ovo jednostavno nije točno. 

 

Campazzo u prosjeku po utakmici 5.6 pokušaja za 3, dok za 2 ima 3.6

Vildoza 4.4 za 3, za 2 - 2.3

Nedović 5.3  za 3, za 2 -2.7

S time da ovo uključuje apsolutno sve pokušaje za 2, ne samo one na obruču. Dakle omjer kod sve trojice je debelo na strani šuteva izvana.

Da se razumijemo, ja ne vidim problem u tome, dapače. Campazzo i Vildoza su na oko 40% za 3 u ABA ligi, dok je Nedović oko 35%, znači prije da ih ne uzimaju dovoljno nego da ih uzimaju previše.

 

Za usporedbu Luka Božić uzima cca 3x više pokušaja za 2 nego za 3 - 10.1 vs 3.1

 

 

 

Edited by Sharp
.
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Čočo said:

Povlačim sve što sam rekao pre neki dan o eventualnom novom pleju ako ode Faku. Ne postoji taj igrač koji može da pruži ono što Faku daje ovoj ekipi. Ja sam sinoć na tribini plakao posle one sekvence od sreće jer takav igrač igra kod nas a izgleda da ću plakati prvi put i za igračom koji odlazi. 

Ko je Igračo?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, fillam said:

 

Zbog čega bi ga pamtili? Pretpostavljam da aludiraš na neki predstojeći derbi, ali i dalje ne razumem. Meni broj slobodnih bacanja nikad nisu, niti će biti argument za potenciranje sudijske tendencije, jer ogroman broj faktora u igri utiče na njih.

 

Čovek je mrtav-hladan izjavio da je nezadovoljan suđenjem jer je Budućnost izvela više slobodnih bacanja u utakmici gde nisu maltene ništa mogli da odbrane, i primili bi 110 poena iz igre da se Dobrić pojavio.

 

Isto tako je nekoliko puta brojao Partizanova bacanja u EL kao dokaz sudijske tendencije u utakmicama gde Partizan ima po 15 poseda više od protivnika koji ne može nikako da se odbrani. 

To je apsolutno neprepoznavanje konteksta igre, i puko čitanje brojeva u službi Šta nam rade mantre.

 

Pa upravo to, da bih proverio u nekoj sledecoj prilici da li to isto mislis i kad su uloge drugacije.

 

Inace se slazem da samo slobodna bacanja van konteksta ne mogu da se uzmu kao kriterijum ocene sudjenja.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Čočo said:

Mi imamo Kampaca, Vildozu i Nedovića pa ne vidim ni da smo u prvih 5. A sva trojica često su u reketu i idu na obruč.

Mi smo drive&kick ekipa gdje ta 3 koje navodis koriste prodor i cesce izvlace loptu napolje za slobodnog saigraca ili urucuju visokim igracima na kucanje. 

Sinoc smo imali preko 20 takvih akcija od te 3 gdje se Dobric ispromasivao na asistencije Facua ali isto tako Petrusev, Lazic, Bentil ispogadjali trojke pa cak i Pefi. 

Nama je Dobric neko ko cesce napada kos i izvlaci bacanja od te trojice pa onda Luka koji nakon pika se otvara ili daje pas u cosak ili ide na kucanje.

 

Juce je napravljen podjednak broj faulova od obje ekipe s tim da smo mi vise napravili nad njihovim igracima koji su bili primorani da nekako idu na obruc jer su ubijeni u pojam plus Green koji je majstor da izvuce bacanja pri sutu. Kod nas niko od te 3 nije bas majstor ala Punter ili Green da izvuce faul pri sutu. 

Edited by Miki28
edit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Čočo said:

Mi imamo Kampaca, Vildozu i Nedovića pa ne vidim ni da smo u prvih 5. A sva trojica često su u reketu i idu na obruč.

 

Ne bih se bas slozio. Odavno Vildoza ne ide na obruc, prvenstveno sutira spolja. Nedovic ponekad, ali i on sve cesce ide na neki flouter ili poludistancu ili sut za 3, inace je urnisao protivnike kada je isao na obruc (primer Albe u Berlinu). Kampaca ne mozes da stignes da bi ga faulirao.

@Miki28 Neda itekako moze da izvlaci faulove ali to ne radi. U pravu si za drive and kick.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drakon1 said:

Nema. Ako je imao pretnje pred utakmicu ili saopstenje shvata kao pretnju, onda to treba javiti ABA pred utakmicu, pa da ABA odluci sta i kako (javno obracanje, menjanje sudija, igranje utakmice bez publike itd.).

 

Opet kazem: Zapisnik obuhvaca utakmicu. To podrazumeva dolazak sudija na istu (vreme odredjeno pravilnikom ABA), samu utakmicu, i vreme dok se ne zakljuci zapisnik (ev. i neka kavga na parkingu posle utakmice). Sve pre i posle tog perioda je prvenstveno slucaj za organe krivicnog gonjenja uz mozda neku dodatnu sankciju ABA. Ali, ovakva opaska u zapisniku utakmice u kojoj nije bilo nikakvih problema 8ili ih je bilo?? Ako jeste, onda ok), je bezveze i pogresna.

Nisi u pravu, sve veezano za utakmicu može da uđe u zapisnik, posle to rešava liga i procenjuje da li je bilo razloga za neku "dojavu". Ja mislim da je Pukl na specifičan način ukazao da neće vipe tolerisati targetiranje od strane čovića i da ABA to treba da reši, veruj ki sudije su solidarni međusobno i brzo elimunišu onog ko se kurči.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fillam said:

 

Poštujem to što se ovde većina gnuša Čovketovih poteza, ali njegova saopštenja itekako imaju svoju publiku, a neki od upisa ovde su samo potvrda toga.

 

 

Odredjenog IQ-a :wicked:

 

Drugim recima Covic pise saopstenja za njih, ali citamo ih manje-vise svi, ne sto volimo nego sto jbg... treba da znamo sta nam ludak radi sa klubom. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

Od uvođenja plejofa u ABA ligi (sezona 2014-15) mi imamo skor 18-4 kada nam sudi gospodin Pukl, valjalo bi da predsednik Čović odradi ovo i za regularnu sezonu i za sve druge sudije, da se potom napravi tabela koja ce konstantno da se apdejtuje i da onda u saopštenjima prevashodno ciljamo one sudije sa kojima imamo najgori skor. Razmislio bih i o uvođenju drugih statističkih kategorija u tu tabelu, tipa odnos slobodnih bacanja nas i protivnika, prosečan broj grešaka (na osnovu nezavisne sudijske ekspertize), broj grešaka po posedu itd.

 

Jeste da ovo iziskuje dosta vremena i truda, al' mislim da u 2023-oj moramo da napredujemo kao klub i uvedemo ozbiljniju analitiku, jer nam je suđenje ako ne najveća, onda svakako jedna od najvećih prepreka u ostvarivanju još boljih rezultata.

 

A koji skor bismo imali da nije bilo saopštenja? 

Nebojša obavio dobar posao. Pametnom dosta. 

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...