Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

super za malog topa

samo nema potrebe sad hajpovati to do besvesti, ne cini mu se usluga na taj nacin

igra protiv sebi nedoraslih, i dalje ima znak pitanja sta ce od te igre moci da prenese na seniorski nivo

 

jel se seca neko cveloa i njegovih statsa u juniorima?

 

Mislim da za razliku od nekih drugih koji su harali u juniorima, on stvarno može da bude jako ozbiljan igrač i u seniorskoj košarci. Meni on liči malo na Calathesa recimo. Fizički jak plej sa dobrim ball handligom i sposobnošču da uposli saigrače. Šut je problem i to mu verovatno nikada neče biti jača strana. Ali može se treningom doterati do nekog pristojnog nivoa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Čočo said:

Koja je fora sa pravljenjem rostera za sledeću sezonu kad nismo u ovoj došli još do PO ABA lige? Ne razumem o čemu vi diskutujete. Verujem da i samo znate da imamo dva puta. Prvi je da igramo EL sledeće sezone i imamo:

Kampaca, Vildozu, Nedovića, Jovića, Topića, Kalinića itd

Drugi put je da igramo EC i imamo:

Markovića, Ivanovića, Dobrića, Lazarevića, Bentila itd.

Tako da dok se ne završi PO ABA lige, ne vidim smisao u sastavljanju rostera za sledeću sezonu.

EL igramo navodni sledece sezone pobedili u finalu ABA ili ne,bar tako kruzi prica

Link to comment
Share on other sites

Moze da kruzi koliko god, bord el ce tek o tome odlucivati, svasta je tu moguce, recimo da ne osvojimo abu moguce da cemo morati da placamo wc a ko zna kakva ce finansijska situacija biti, rano je jos za bilo kakve kalkulacije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

 

 

azL0P2x.gif

 

Evo razmišljam čitavo popodne kako je ovo jebeno moguće. Čovek JE PROMAŠIO ČITAV OBRUČ sa 20cm, sada nije parafraza sprdanje parabola već bukvalno.

Računam da sam bacao loptu na koš tokom života jedno dve godine neprekidno kada bi se sabrali svi minuti i sati koje sam proveo na raznoraznim basketaškim i košarkaškim terenima tokom života i ajde da uzmem od neke petnaeste godine kada je visina i težina lopte prestala da bude faktor evo ja se ne sećam da mi se IKADA dogodilo da iz slične pozicije neometan omašim čitav obruč.

 

I kako je onda jebeno moguće da se ovako nešto desi čoveku koji jede lebac od toga? Evo nisam pametan uopšte. Pri tome nije mu lopta pobegla uopšte jednostavno ju je bacio ko pogačicu apsolutno bez ikakvog osećaja. Pa brate mili. Ovo je da se ostaviš praćenja košarke.

  • Like 5
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

 

Evo razmišljam čitavo popodne kako je ovo jebeno moguće. Čovek JE PROMAŠIO ČITAV OBRUČ sa 20cm, sada nije parafraza sprdanje parabola već bukvalno.

Računam da sam bacao loptu na koš tokom života jedno dve godine neprekidno kada bi se sabrali svi minuti i sati koje sam proveo na raznoraznim basketaškim i košarkaškim terenima tokom života i ajde da uzmem od neke petnaeste godine kada je visina i težina lopte prestala da bude faktor evo ja se ne sećam da mi se IKADA dogodilo da iz slične pozicije neometan omašim čitav obruč.

 

I kako je onda jebeno moguće da se ovako nešto desi čoveku koji jede lebac od toga? Evo nisam pametan uopšte. Pri tome nije mu lopta pobegla uopšte jednostavno ju je bacio ko pogačicu apsolutno bez ikakvog osećaja. Pa brate mili. Ovo je da se ostaviš praćenja košarke.

Takodje,jos sad kad sam ublizio vidim kako je lepo izbacio,nije mu ispala iz ruku,izgleda da mu je neka teta bacila crnu magiju,drugo objasnjenje nemam

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Mislim da za razliku od nekih drugih koji su harali u juniorima, on stvarno može da bude jako ozbiljan igrač i u seniorskoj košarci. Meni on liči malo na Calathesa recimo. Fizički jak plej sa dobrim ball handligom i sposobnošču da uposli saigrače. Šut je problem i to mu verovatno nikada neče biti jača strana. Ali može se treningom doterati do nekog pristojnog nivoa.

Ako se ne varam u klsu sutne 4,2 trojke na mecu a sutira 45%.Nisu to najversatilniji sutevi ali definitivno da se nece skupljati mnogo sa njega.

Kada bi imao u ponudi sut iz nekih kompleksnijih situacija,driblinga ili nekog naskoka priblizno brzom kao Vildoza/Teo ja bih mu garantovao karijeru.

Da naglasim nije to sve cist sut iz mesta,ima nekih iz istrcavanja a ima i domet ali fali mu jedna dimenzija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Dusko said:

Aranitovic?Isto mada su njega povrede zeznule.

 

Aranitović je bio tipičan akcelerant kao i Voja. Obojica su forte ostvarivali prvenstveno na fiziku, dok Topić i te kako ima skilla i osećaja a deluje i da ima dobru glavu.

 

Samo potpuni ludaci mu ne bi dali šansu (i to PRAVU) u seniorskoj konkurenciji.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ne moze Top da se poredi ni sa Cveletkovicem, ni sa Aranitovicem.

 

Prvi je plej od 180cm sa fudbalskom gradjom, jasno je kao dan bilo da ce mu biti pretesko da prebaci igru iz juniora medju seniore, te da ce morati nesto da dovede do savrsenstva, a on je uglavnom statirao i nije pedalj napredovao od pionirskih dana. 

 

Aranitovica jesu povrede unakazile, ali ni on, kao ni Voja Stojanovic, nisu ne znam kakvi talenti, veci fizikalci pre svega, sa solidnim kosarkaskim skillom, i ta bully igra je ubedljivo najteza da se prenese medju seniore, osim ako nisi freak of nature kao Zion ili Janis. 

 

Brojke su tu manje bitne, i nije hajp oko Topica zbog turnira nekog, nego jer decko realno nema neki ozbiljniji nedostatak da bude odlican seniorski igrac. Doslovno krem de la krem sto se tice talenta i jedini koji moze s njim u tu recenicu je Borisa Simanic. Jbg los primer, ali cinjenica, eventualno moze i Marko Guduric tu, mada je on late bloomer bio kod nas, i tek je na U20 izbio u pravu zizu javnosti, a onda najblizi njima je Aleksa Radanov.

 

Aranitovic, Stojanovic, Cvetkovic, Rebic, Tejic, Ristic, sve je to klasa ispod. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Evo razmišljam čitavo popodne kako je ovo jebeno moguće. Čovek JE PROMAŠIO ČITAV OBRUČ sa 20cm, sada nije parafraza sprdanje parabola već bukvalno.

Računam da sam bacao loptu na koš tokom života jedno dve godine neprekidno kada bi se sabrali svi minuti i sati koje sam proveo na raznoraznim basketaškim i košarkaškim terenima tokom života i ajde da uzmem od neke petnaeste godine kada je visina i težina lopte prestala da bude faktor evo ja se ne sećam da mi se IKADA dogodilo da iz slične pozicije neometan omašim čitav obruč.

 

I kako je onda jebeno moguće da se ovako nešto desi čoveku koji jede lebac od toga? Evo nisam pametan uopšte. Pri tome nije mu lopta pobegla uopšte jednostavno ju je bacio ko pogačicu apsolutno bez ikakvog osećaja. Pa brate mili. Ovo je da se ostaviš praćenja košarke.


Један асист Кампаца ( и то врхунски) је сјебао и Вилдоза преко зицера али је сам на себе пролупао само што није изишао из дворане. Овај безмудаш  се није пуно потресао. Битно је да је Добрић опустио руку за 3п на +15…

Иначе није ми промакла Факуова изјава од прије једно мјесец дана како тим можда нема пуно талента али битно је да се боримо до краја. И не изјавио овако нешто, само промашених зицера се нагледао више него задњих 10 година.

Edited by Константин
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Don Dusko said:

Ni meni ali to niko ne pominje.Bitno je da se pomene dezurni krivci.

A Vildoza je kosarkas.

 

Nije da ga nešto posebno branim, ali su situacije različite. Kampaco je sve u hali pa i njega iznenadio asistencijom, drugo, bio je leđima okrenut košu. Treće, nije omašio čitav obruč. Tako da nijeza upoređivanje 1/1.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 said:

 

Nije da ga nešto posebno branim, ali su situacije različite. Kampaco je sve u hali pa i njega iznenadio asistencijom, drugo, bio je leđima okrenut košu. Treće, nije omašio čitav obruč. Tako da nijeza upoređivanje 1/1.

Iznenade i lopte Dobrica i Lazarevica kada dodju do obruca.Pa ga se uplase pa promase. 

Jbg profesionalac je nema lakseg kosa od toga jbg.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L' Imperatore said:

Šut je problem i to mu verovatno nikada neče biti jača strana.

Molim?

 

U KLS ima 86% slobodna bacanja za sezonu, 45% za tri. Za ove 3 utakmice ima 100% bacanja (32 od 32 valjda), 7 od 11 za tri. 

 

Sada se pitam koji su mu procenti potrebni da bi mu šut bio jača strana :classic_biggrin:

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Molim?
 
U KLS ima 86% slobodna bacanja za sezonu, 45% za tri. Za ove 3 utakmice ima 100% bacanja (32 od 32 valjda), 7 od 11 za tri. 
 
Sada se pitam koji su mu procenti potrebni da bi mu šut bio jača strana :classic_biggrin:
Ko je u pitanju...?
Ne mogu da povežem.
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Darko said:

Molim?

 

U KLS ima 86% slobodna bacanja za sezonu, 45% za tri. Za ove 3 utakmice ima 100% bacanja (32 od 32 valjda), 7 od 11 za tri. 

 

Sada se pitam koji su mu procenti potrebni da bi mu šut bio jača strana :classic_biggrin:

 

Procentualno, Papagiannis ove sezone bolje baca trice od Barona. Pa to ne znači da je bolji šuter od njega.

 

Ja sam više mislio na to kako izgleda njegov šut. Meni je njegov izbačaj izgledao presporo. Zbog toga je imao male šanse da iiz driblinga uputi neki pristojan šut preko odbrane. Što je za beka dosta bitan element u igri. Zbog toga bi onda teško zadržao ove procente protiv evroligaških odbrana. To je ono o čemu smo pričali kad je on u pitanju. Šta od njegovih kvaliteta je on sposoban da prenese na nivo, gde bi mi želeli da ga gledamo u skorijoj budučnosti. A po mom mišljenju, šut bi mogao da bude problem u samom startu.

S tim da se moram ograditi i reči da nisam gledao ovaj turnir do sada. Ovo komentarišem po onome što sam video (pre svega) na prošlogodišnjem turniru. Ako je u međuvremenu popravio šut, onda nemamo problem. Ako nije, bolje je to reči i raditi na tome (dobro je što je to jedna od stvari koja se može ispraviti treningom), nego stvarati iluziju kako je sve ekstra i na kraju dobiti Stefana Pena 2.0

 

@Wingwalker

 

Topić

 

 

Edited by L' Imperatore
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, L' Imperatore said:

Ako nije, bolje je to reči i raditi na tome (dobro je što je to jedna od stvari koja se može ispraviti treningom), nego stvarati iluziju kako je sve ekstra

A ok, mislio si na šut iz driblinga/spor izbačaj. Nisam primetio problem ali obratiću više pažnje. Ako jeste problem, slažem se sa boldovanim. Mada nema šanse da bude Peno. Po onome što sam video od Topa, podseti me na Dončića kada sam ga prvi put video u Realu sa 16 godina (kome btw šut nije izgledao kao jača strana). Ako jedan Real može da napravi mesta za klinju od 16, vala bi jebena Zvezda mogla dati Topu pravu šansu sa 17. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...