Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 minutes ago, fasper said:

Treba reci i da je Partizan odigrao dosta losu utakmicu. Osim Egzuma i Lideja svi ostali losi do ocajni. I opet su nas dobili. Plasim se samo neke utakmice kad ih krene sut mogu svakome da se useru u zivot. Nasa spoljna linija osim Nedovica i Vildoze sve kamenjar do kamenjara a kod njih Egzum, Pantet, Lidej, Naneli, Madar Avramovic, Papapetru svako ima 20+ poena u rukama.

Fali nam centar samo tako, cak mislim da nam je sinoc Martin bio potrebniji od Kampaca.

 

Da sve 3 utakmice protiv nas odigrali loše? Pitamo se i mi valjda nešto. 

 

Madar i Avramović nemaju 20+ u rukama ni na ABA nivou. Pitanje i za Papapetrua.

 

Odnos snaga nas i KKP je sličan trenutno. Oni imaju više EL opcija ali ja lično ne bih mijenjao Nedovića i Vildoza ni za jednog. Uostalom 2 derbija riješena na jednu loptu idu u prilog tome.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Igor_ said:

U okviru cega? 

Pogodio otvorene trojke u drugom, stoji. 

Ali pogledaj snimak utakmice, za njegovih 30minuta, kos mu nije dao samo ko nije hteo. O glupostima u prvom poluvremenu i da ne pricamo, uz par promasenih zicera. 

 

to je tipican dobric, pisem godinama da je jako los defanzivac, mislim, nisam jedini.

 

"u okviru svojih mogucnosti" = poubacivao sta je mogao generalno

 

jebiga, ja od njega ne mogu da ocekujem neke promene u ovom stadijumu karijere. dobric je hustler i prangijator iz realnih pozicija za sut.

Link to comment
Share on other sites

Lazarevic 15 puta ulazi u pun reket na silu

Duska nema nigde da ga izbaci iz igre kako obično to radi kad igrač zasere,Nedovića Lesor čuva na pola terena umesto da napadne i na taj njegov famozni "prvi korak" napravi prednost i lagano da poene ili asistira ne on 25 puta uzima i dodaje Mitroviću ili Petruševu koji apsolutno nikakvu prednost nemaju u reketu kad ih čuva Lidej ili Papapetru.Sve što smo zasrali protiv Zalgirisa smo zasrali i sinoć.I onda posle nam je potrebno neko strpljenje...o Dobriću ne želim ni da pričam čovek je takva sisa...igrač mu ispod koša skače na šut (mislim da je Lidej) on airboluje otvorenu trojku.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Decembarski said:

Smailagić,moja greška.

Uglavnom kako ovo nije faul u napadu?

Sudije se u nekim trenucima gubile... Ovo je bilo odsudjeno sa pola sekunde (pre da je bila sekunda) zakasnjenjem minimalno. U sudjenju je to vecnost. Vecnost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, drakon1 said:

U prvom poluvremenu to je bio i noj utisak. U drugom ne.

Nisu nas oni odvalio u off skoku, ali su imali 8 direktnih poena iz iz off skoka.

Mi samo 4.

Isto iz izgubljenih lopti dali su nam 8 poena, mi 3.

To je -9 poena koje smo jurili celu utakmicu. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, fasper said:

Avramovic je koliko se secam prosle sezone u trecoj finalnoj utakmici dao 9 trojki.

Jedini put u životu je to uradio tad i nije bilo finale nego drugi derbi u ABA na kojem se bogami nismo ni pojavili sem da odbranimo +15 što smo i uradili na kraju.

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

Jedno nepopularno misljenje:

Meni je ovo malo previse derbija.

Inflacija derbija.

Na ovolikom broju se gubi malo draz istih.

Dva u EL, dva u ABI, pa onda jos cca 5 u plej ofu Abe, pa kup, pa jos KLS (kad se igra).

15% utakmica u sezoni su sa KKP.

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clash said:

Jedno nepopularno misljenje:

Meni je ovo malo previse derbija.

Inflacija derbija.

Na ovolikom broju se gubi malo draz istih.

Dva u EL, dva u ABI, pa onda jos cca 5 u plej ofu Abe, pa kup, pa jos KLS (kad se igra).

15% utakmica u sezoni su sa KKP.

Slažem se. Smanjio bih to sledeće sezone bar za dva u EL. 

Ok je njima i u EK. 

 

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da ćemo nakon narednog kola vrlo vjerovatno zaostajati 2 pobjede od Valensije, koju smo dobili u gostima sa oni skrpljenim sastavom. I oni su potpuno ušli u top8 borbu iako im na svakoj utakmici fale bitni igrači. 

 

Mi moramo dobiti bar jedno gostovanje na italijanskoj turneji, s obzirom da gostujemo Makabiju nakon toga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S druge strane Zalgirisu krece tezak raspored a vec su se jednom okliznuli

 

Mnogo je utakmica i svasta moze da se promeni sa dve pobede/poraza

 

Na ovako izjednacenoj EL jako je bitna kos razlika

Npr mi valensiju imamo kuci sa Kampacom a kkp ima losu kos razliku sa njima i sa nama

Bice tu svasta do kraja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TB Told said:

Pa i nije, u prvom poluvremenu je promašio dve otvorene trojke. Pored toga je poklonio dve lopte za 4 lagana poena iz kontre.

 

promasio dve, ubacio tri otvorene u drugom. jebiga, to je odlicno [3/5] a bolje nego da je ubacio tri pa promasio

 

te prodate i generalno nicim izazvani potezi sa loptom, je klasicni dobric.

 

da je ubacio nesto na ulazu [0/3], to bi bila vrhunska partija za njegove kapacitete, ovako je bio samo dobar.

 

mislim, najbolji dobric je onaj koji sutira 100% ali trudim se da budem realan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobrić je bio skandalozan u prvom poluvremenu ali je drugo odigrao ok, teško može bolje od toga u EL. Podbacio je Petrušev što nas je i koštalo pobede, malo njegovih poena a u odbrani je bio baš loš, imam utisak da je Ledej svih svojih 20 poena dao preko njega i to još mislim da je većinu ubacio u četvrtoj četvrtini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da može da se desi da ove godine odigramo 77 utakmica, a da 15 budu derbiji sa Partizanom (skoro svaka peta utakmica). Ovo je tek treći 🙂

 

možda to i nije loše, da prestanu te utakmice sa se doživljavaju tako sudbonosno

Edited by medobrundo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno je da smo svaki napad kad je trebalo da povedemo u drugom poluvremenu promašili,a Partizan je svaki napad kad je trebalo da se odlepi dao trojku i ovo su one utakmice kad misliš da se igralo jos 40 minuta da bi isto bilo.

 

U prvom poluvremenu smo branili Leosora i Smajlija preuzimanjem što nam je konstantno pravilo mismeceve pod košem koje je Partizan lagano rešavao. To bi bili ili ziceri ili izlazni pas na tri koji je Partizan pogadjao u visokom procentu ( što je bilo za očekivati jer su u orvom EL derbiju te šuteve promašivali).

U drugom smo odustali od te vrste odabrane što je dalo rezultat.

 

Moraju Lazarević i Pefi da imaju više minuta na ovakvim utakmicama,a Dzoni maltene da ni ne ulazi. Fizički inferiorni igrači nema šta da traže na EL utakmicama. Zanimljivo da je Saša Obradović rekao da imamo najboljeg defanzivca na 4 u Evropi,a da on odigra samo 18 minuta i Lidej da ti da 20 poena.

 

Još jedan poraz koji ide na dušu Ivanoviću i želeo bih da se što pre sabere i da pogleda one utakmice od pre mesec dana koga je i kada rotirao. Ne razumem zašto menjas nešto što dobro funkcioniše.

Vilodoza/Nedović uvek jedan mora biti na parketu.

Lazić/Lazarević uvek jedan mora biti na parketu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nejasan je i onaj potez uvođenja Nedovića tek na dva minuta pred kraj. Imam utisak da ta naša stara garda trenera voli taj neki svoj inat da istera, a sve ređe se viđaju neki plodovi toga. Pobednik je naravno Pešić, kojem Nemanja nije igrao ispred Čovića dok je prodavao neku filozofiju, a poslednji je onaj skandal sa Jokićem. Ok mi skroz da Duško drži disciplinu, ali što su ga onda uopšte i vraćao u igru na dva minuta pred kraj. Nije fer ni prema igraču, premalo je to vremena, a od njega se očekuje instant impakt. I u prvom poluvremenu je klupirao Dobrica 15 sekundi nakon početka utakmice, pa ovaj nije mogao da se dozove u pp. Sa druge strane, Ivanović je bio katastrofalan, a dobio minute pre Markovića. Ne sumnjam da on zna bolje i da je neku logiku imao, on najbolje zna šta priča i traži.. ali rezultat nije dalo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U toku utakmice imao sam utisak da je ovo najslabije vođena utakmica Ivanovića od kada je došao. Možda sam tada razmišljao u afektu, ali evo sad kada pročitam upise vidim da je tu bilo nekih wtf odluka, ali što bi rekli valjda on zna šta radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

to je tipican dobric, pisem godinama da je jako los defanzivac, mislim, nisam jedini.

 

"u okviru svojih mogucnosti" = poubacivao sta je mogao generalno

 

jebiga, ja od njega ne mogu da ocekujem neke promene u ovom stadijumu karijere. dobric je hustler i prangijator iz realnih pozicija za sut.

I iz realnih pozicija je pod upitnikom. 

Kad se sve sabere i oduzme nije mu mesto u EL, al kad je vec tu , sve vise od 15minuta je mnogo. 

Inace i protiv Zalgirisa kad se lomilo, i sinoc je na neke odbijene lopte u napadu okretao ledja, umesto da uhvati ofanzivni skok, on cim neko sutne krene da trci u odbranu, ne gleda kos.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...