Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Bas ruzna utakmica, lose navijanje, teze mi je pao Zalgiris, pogotovu Barsa. 

 

Pobeda Partizana zasluzena, komsijama cestitam od srca, pokazali su karakter, imali su herca, plan, vecu zelju, bolju koncetraciju i vise raspolozenih igraca. 

 

Zvezda je umorna, van fokusa, nedostatak Martina ponovo uzima danak, sledi lud ritam, i ako se izgura nekako februar, moze se ocekivati nesto smislenija kosarka. 

Velika je ovo pobeda za Partizan, mozda najveca poslednjih 10ak god. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ledej nije protiv Dede dao na svim utakmicama koševa kao na ovom večeras. Simpatični su i dobri momci Mitar i Petrušev ali pobede se osvajaju voljom i spremnošću i da se pobiješ za svaku loptu. Trpa ga Ledej bez da se barem faul napravi, ajde mlad je valjda će skapirati da je košarka borba za pobedu a ne samo statistika. Komšije manje loši i zasluženo nose dva boda, nismo imali snage,volje i znanja da  dobijemo večeras. Sad barem da budemo dosledni i preskočimo kup u Nišu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mnogo smo se radovali povratku Ivanovica, naravno s ljudske i zdravstvene strane. Ali, ovde se pravilo kao da smo ozebli i  njega cekamo kao sunce. On je dolaskom Duska odigrao par soldinih utakmica, ali on je na zalost limitiran igrac na EL nivou.

 

I isto tako i za Martina se gaje neke velike nade. Da li se ja secam dobro ili smo mi do njegove povrede redovno bili nezadovoljni ili mlaki na njega. Sad odjednom ce on da nam iz povrede spasava sezonu na centru? Nije nego. Mi 28.2. treba da registrujemo Campazza i ako moze centra. Nije me briga ko ce da izgubi minute, sedi duze na klupi ili ispadne iz 12.

9 minutes ago, Guru said:

Bilo bi lepo da u budućnosti izbegnemo ove petorke u kojima nisu ni Vildoza ni Nedović, kao i da ne pokušavamo na važnim utakmicama na silu da razigravamo prilično skromnog igrača kakav je Nikola Ivanović. Takođe, da se u završnici utakmica ne insistira po svaku cenu na ovim odbrana-napad izmenama, jer sve i da se na -2 i 36 sekundi pre kraja petorka Dobrić-Lazić-Lazarević-Petrušev-Mitrović odbrani i uhvati defanzivni skok, kako tačno ta petorka treba da postigne koš na drugoj strani? Nadam se da će Martin brzo da se vrati i da će biti u dobrom stanju, jer je baš zajebano igrati košarku bez centra. Petrušev malo da zaigra odbranu na perimetru, jer ovo je ispod svakog nivoa.

 

Bukvalno sam se to zapitao kad je Dusko poceo da "pleše" sa izmenama vec u 1. poluvremenu i petorkama u kojima nije bilo ni Vildoze ni Nedovica. Ipak nije ovo rukomet...

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Oseti se da smo u odredjenom padu forme sto je i normalno za ovo doba godine ( plus smo imali kadrovskih problema duze vreme). Previse se sranja dogodilo ove godine: Dovlin period, povrede igraca koji su u odlicnoj formi u tom momentu, kradja protiv Barse kada smo na vrhuncu samopouzdanja, katastrofa sa Kampacovim neregistrovanjem. Mozda je to i previse pehova i za koje jesmo, i za koje nismo krivi da bi se uslo u top 8 ( ne kazem da je propala prica, ali smo znatno dalje od njega nego sto je delovalo pre mesec dana ). Od tima zelim samo da se pobije svaku utakmicu do kraja pa sta bude ( da nastavimo da igramo smislenu kosarku, sto danas u prvom poluvremenu uopste nije bio slucaj ) kao i domace trofeje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Trener crveno-belih Duško Ivanović objasnio je osnovni problem tima.

– Velika je razlika između izgubljenih i osvojenih lopti. Mi smo hteli da dobijemo meč brzo, brzo, brzo, ali ne može. Protiv nas je odličan tim, tako da se nije moglo tako

Upitan je zašto je malo koristio Nemanju Nedovića u drugom poluvremenu i da li je nešto ljut na njega.

– Svi su treneri malo ludi. Kakva ljutnja? Pa nema to veze. Da li ću da zamerim nekome? Ma nema šanse. Niko nije podbacio, nije bitno kako neko igra nego šta on da. Svi koji su igrali su dali sve od sebe. Ušao sam u svlačionicu i rekao im mirno spavajte. Igraćemo mi još sa Partizanom i što kaže Matija Bećković: “Ćeraćemo se još.”

Publika?

– Naša publika je bila super i ja sam čestitao navijačima Partizana. Naša publika je bila odlična, to je naša pobeda.

 

Dusko 😁

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, K.Dot said:

Brat Holand presedeo na klupi ceo meč, Dalibor bi barem mogao da bije Ledeja.

 

Valjda je jasno posle Ilicevih sekvenci da aj sto nije spreman trenutno za EL, al da nije ni fajter bas neki, niti je neki mudonja, niti ima to i dont give a fuck kao npr Lazarevic. 

 

Prilicno se mlohavo predstavio za nekog kome je fizika glavni adut. 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Loše odigrano, sve je jasno, baš baš loše.

 

Idemo dalje ,tako se kaze 

 

Kako god da se zavrsi ova sezona ,kako god, treba postaviti nekoliko pitanja: ko vodi ovaj klub, ko je doveo trenera amatera , glavnog igraca koji sprovodi njegove amaterske zamisli na terenu - plejmekera anonimusa Adamsa, ko potpisuje rahmetli Raduljicu 2 godine,

Kao i mnogo druga pitanja...

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Markoss said:

Bentil isto, covek na 4 sekunde cuva Eksuma na metar, a lik najefikasniji igrac KKP do tad, i vec je ubacio trojku

Nije, to mu je bila prva trojka. I na prethodnim mečevima i večeras se videlo da je instrukcija da se Eksumu brani ulaz, po cenu da mu se da prostor za šut za tri poena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, K.Dot said:

Brat Holand presedeo na klupi ceo meč, Dalibor bi barem mogao da bije Ledeja.

 

Ilic? Pa pre ce Holand da prebije Ledeja nego Ilic, covek izgleda smotano, smuseno i mekano u random Aba utakmici, na sta li bi licio u derbiju sa skoncentrisanim i naelektrisanim Partizanom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Markoss said:

 

 

Bentil isto, covek na 4 sekunde cuva Eksuma na metar, a lik najefikasniji igrac KKP do tad, i vec je ubacio trojku. Tolko pocinje da frustrira ta njegova ogranicenost, al opet ima neke karakteristike koje nam znace. 

 

 

 

Ma da je na metar bilo bi dobro, Egzum na centru a on ga čeka na liniji za 3 poena, još krenuo da se povlači nazad da može Egzum da šutne ljudski. :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TB Told said:

Nije, to mu je bila prva trojka. I na prethodnim mečevima i večeras se videlo da je instrukcija da se Eksumu brani ulaz, po cenu da mu se da prostor za šut za tri poena.

 

Sve i da je to instrukcija, ako ima 4 sekunde do kraja napada, a covek stoji na centru, neces ga pustati ni da sutne, ni da ide na ulaz, vec ga samo malo ispratiti nogama i naterati da sutira preko tebe. Bentil bi to trebalo da moze, tacnije ne da bi trebalo, vec moze, jer je pokretljiv.

 

Nego je decko jednostavno taraba, vrv se i on setio toga da je instukcija da se pusta za 3pt Eksum, i onda mu nije palo na pamet da ukljuci mozak i ne dozvoli mu da sutne. 

 

Svakako je Eksum najraspolozeniji bio, i nije uopste bilo logiko provocirati ga nesto puno ni da sutira ni da ide na ulaz, vec ga braniti kao Pantera npr, od kog je pomenuti bolji igrac. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pefi je trebalo više da igra večeras. Ne znam što je Ivanovića forsirao kad je ovaj skroz van bilo kakve forme i samopouzdanja. Marković je imao dobre utakmice u poslednje vreme. 

Odluka da razigrava Ivanovica, na ustrb Pefija, resila je ovaj derbi. 

 

Morao bih reci da se malo preteruje sa hjpom Lazarevica., lepa je ta njegova odbrana, ali decko je rukometas u napadu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pefi je trebalo više da igra večeras. Ne znam što je Ivanovića forsirao kad je ovaj skroz van bilo kakve forme i samopouzdanja. Marković je imao dobre utakmice u poslednje vreme. 

 

Pefi je i u ovom old timer stanju, dosta pouzdaniji igrac od Ivanovica, pogotovo je dosta vise profilisan za pobednicki basket od potonjeg. Meni je Dzoni gotiva lik, deluje kao dobar momak, ali on kao da je muda zaboravio u Podgorici. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dugo se ovoliko nisam iznervirao. Ocajna utakmica, jedino za utehu je da cemo ih u abaligi tuci bez vecih problema sa Martinom i Kampacom. 

I jedna molba, da vise nikad ne vidim Dobrica 30minuta na parketu, jeste pogodio neke trojek u drugom, ali smo silu poena primili preko njega, a o sekvenci u drugom poluvremenu da ne pricam. 

Mec je resila iz mog ugla, odluka da se krene sa duom Vildoza Nedovic, a ne kao ranije Nedovic sa klupe, cim sh njih dvojica bili na odmoru, raspali smo se, kao i u 4/4.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, K.Dot said:

Brat Holand presedeo na klupi ceo meč, Dalibor bi barem mogao da bije Ledeja.

 

izasli bi brze iz bonusa, to bi sigurno pomoglo. dalibor nije bas najbolji sa rotacijama bio prosli put kada sam ga gledao a to su u ovakvoj tekmi laki poeni

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Markoss said:

 

Sve i da je to instrukcija, ako ima 4 sekunde do kraja napada, a covek stoji na centru, neces ga pustati ni da sutne, ni da ide na ulaz, vec ga samo malo ispratiti nogama i naterati da sutira preko tebe. Bentil bi to trebalo da moze, tacnije ne da bi trebalo, vec moze, jer je pokretljiv.

 

Nego je decko jednostavno taraba, vrv se i on setio toga da je instukcija da se pusta za 3pt Eksum, i onda mu nije palo na pamet da ukljuci mozak i ne dozvoli mu da sutne. 

 

Svakako je Eksum najraspolozeniji bio, i nije uopste bilo logiko provocirati ga nesto puno ni da sutira ni da ide na ulaz, vec ga braniti kao Pantera npr, od kog je pomenuti bolji igrac. 

U toj situaciji je trebalo da priđe bliže, ali on je izabrao da sluša savete trenera. Uostalom on posle toga nije zamenjen, već je igrao više od dva minuta, dok nije napravio treći faul. Da je uradio nešto što Ivanović nije želeo išao bi na klupu, kao npr. Vildoza kada je u trećoj četvrtini na -2 šutirao u 8 sekunudi napada i odmah posle toga je zamenjen.  Eksum je na isti način čuvan i u nastavku.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

izasli bi brze iz bonusa, to bi sigurno pomoglo. dalibor nije bas najbolji sa rotacijama bio prosli put kada sam ga gledao a to su u ovakvoj tekmi laki poeni

 

Pritom je i prizivanje Holanda aka basketasa potpuni nonsens. On je lik koji nema mesta u ovakvoj utakmici, tacnije, mozes da ga probas i da dobijes ono sto dobijas od njega cele sezone - 0 od 2 za 2, 1 skok, 3 faula od cega dva potpuno besmislena, i jedno 6 poena preko njega iz 3 napada, jer konstantno kasni. Sve i da ubaci neki kos, ili ukrade neku loptu, prosuce na drugoj strani brzinom svetlosti. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma sve je ok, rezultati su nam tu negde, malo iznad naseg standarda za ovo doba godine, bar mozemo, zahvaljujuci Luki i Nemanji, da vidimo i malo atraktivnog basketa.

Ionako je f8 ostao u Kaunasu prosle nedelje.

Sad slede 2 poraza u Italiji, iako se ocajnicki nadam da gresim, utakmica na krv i noz sa albom i ako to dobijemo, jos jedan antologijski poraz od makabija od 2 razlike.

Fakundo ce da dodje da se pretvorimo u putujuci cirkus, tzv Balkan Globetrotterse.

A potajno se nadam 3w u nizu, jbg, nada zadnja umire...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbg, pad u formi što je i očekivano i opet bi pobedili da je jedna lopta ušla u koš.

 

Svaki šut za izjednačenje/+1 stoji na obruču i izađe. Džonijeva trojka vrti se izađe, Vildozin ulaz stoji na obruču 2 sekunde lopta i neće, Mitar tu iz odbitka opet stoji na prvom obruču i izađe.

 

Dobro je da je Neda dao onu trojku pa smo bolji međusobno. Do povratka Kampaca ako pobedimo 2 utakmice i dalje smo u igri za TOP8 vrv, mada pitanje. Sa 3 pobede je to već dobra priča ali biće baš teško to izvesti.

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

Najblaze receno nisam fan Bentila, a ocito nije ni Dusko, ali morao bi da mu pronadje kakvu-takvu ulogu. Trenutno nam ne sluzi ama bas nicemu, ovih 4-10 minuta bi mogao da odradjuje i Dalibor. Ubijen je u pojam i totalno gurnut u zapecak, a nije on bas toliko neupotrebljiv, Mesini je igrao prosecno 20+ minuta u top 8. Sta bi tek bilo s njim da je doveden Polonara? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TB Told said:

U toj situaciji je trebalo da priđe bliže, ali on je izabrao da sluša savete trenera. Uostalom on posle toga nije zamenjen, već je igrao više od dva minuta, dok nije napravio treći faul. Da je uradio nešto što Ivanović nije želeo išao bi na klupu, kao npr. Vildoza kada je u trećoj četvrtini na -2 šutirao u 8 sekunudi napada i odmah posle toga je zamenjen.  Eksum je na isti način čuvan i u nastavku.

 

Trebao je da ga sacuva. Imas 4 sekunde do kraja, igrac ti stoji na centru, imas da ga sacuvas osim ako nisi Ognjen Kuzmic, a on Skoti Vilbekin. Ne pustas ga da sutira za 3, ne pustas ga da sutira za 2, vec odigras odbranu, gde ti on sutira preko ruke. Nijedan trener mu ne bi rekao, odmakni mu se nekoliko metara i pusti ga da sutira, jer u takvom vremenskom okviru, samo malo da odigras odbranu, igrac nema vremena ni za sta, sem za sut preko ruke. 

 

Bold je i problem, jer Eksum nije toliko los suter koliko bismo mi voleli da jeste. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...