Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, berti said:

I da li biste pristali na Ka-Ka trampu? Kalinu za Kampaca? Cak i da Kampacu danas skinu zabranu?

Kalina je mega car mnogo bi mi bilo drago da ga ponovo vidim u KKCZ

Ja licno mislim da je Kalina bio umesto Nede recimo do sad da bi rezultati bili slabiji, jer nama je uvek vise falilo talenta u napadu nego cvrstine i snage u odbrani.

Kampaco za Kalinu sad, pitanje da li bi Kalina prista da bude neka 3 4 opcija u napadu sto po napadackom talentu realno jeste, Kalina od prosle sezone sa najvise uzetih suteva i malo stedenja u odbrani , mislim da ne bi valjalo

Edited by djurava
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nikad opuštenije ne iscekujem meč u PG mada je tu bilo i nekih ubedljivih pobeda u ne tako davnoj prošlosti. Ali isto tako i poraza. Jednostavno nemam niti grama sumnje u današnji pozitivni ishod. Samo da nas povrede zaobiđu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni nije bas najjasnija potreba za razmisljanjem o eventualnim promenama u rosteru u trenutku kada igramo strasnu kosarku i dobijamo sve redom. Ovi momci, pa cak i oni koji igraju nesto losije, su zasluzili da im se ne trazi zamena nego da izguraju sezonu u ovom sastavu do kraja. Okej, kada gledamo roster fali kvalitet na 3, treba nam bolji Bentil, ali nije poenta ni u tome da imamo 12 top igraca. Da Bentil igra bolje onda bi Petrusev imao manje minuta, takodje i Lazarevic. Da imamo bolje krilo ko bi nam radio prljav posao koji je trenutno namenjen Lazicu? Ne kazem da moramo, ali nije nuzno lose da imamo igrace koji nemaju problem da u napadu samo coskare dok ce najveci deo posla da rade napadacki najtalentovaniji igraci u timu Vildoza, Nedovic, uskoro i Kampaco. I taj Dobric koji se kritikuje ipak ima veliku minutazu kod Ivanovica sto nije slucajnost. Decko igra uvek za tim, nije mu bitno hoce uzeti 2 ili 12 suteva, cesto je znao iz senke da izmislja poene kada blokiramo u napadu. Fali mu bolja defanziva, ali borba i zelja je uvek prisutna kod njega. Ono sto pokusavam da kazem je da moramo poceti tim da posmatramo kao tim, a ne svakog igraca pojedinacno. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

I da li biste pristali na Ka-Ka trampu? Kalinu za Kampaca? Cak i da Kampacu danas skinu zabranu?

Da, ali ne zbog suvog pojedinacnog kvaliteta koji je vrv i dalje na strani Fakunda, vec zbog toga sto milsim da je trojka tipa Kaline potrebnija ekipi nego plej (uz povratak Dzonija danas/sutra).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Knipex said:

Nimalo mi se ne sviđa što ste toliko samouvereni. Jesmo favoriti, ali u sportu ne pobeđuje uvek favorit. Nije Budućnost toliko loša. Pride i sudijska trojka nimalo ne obećava iole objektivno suđenje.

Nije tolilo losa ali nikada Zvezda nije imala ovoliko napadackog talenta i raznovrsnosti. 

Facu-Luca-Neda-Petrusev. Ludilo. 

 

Jedine sanse su im umor kod igraca Zvezde i ta sudijska trojka. U svakom drugom scenariju +20 bi bilo za Zvezdu.  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Knipex said:

Nimalo mi se ne sviđa što ste toliko samouvereni. Jesmo favoriti, ali u sportu ne pobeđuje uvek favorit. Nije Budućnost toliko loša. Pride i sudijska trojka nimalo ne obećava iole objektivno suđenje.

Samouverenost na forumu i nije loša, bolje nego pesimizam ili letargija. A Duško i ekipa su se sigurno pripremili za Budućnost i sudije i ne idu tamo sa parolom lako ćemo. Protiv MZT-a i Splita je bila dovoljna jedna četvrtina zato što je velika razlika u kvalitetu, ali ovde očekujem fokus od početka pa ćemo videti.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

I da li biste pristali na Ka-Ka trampu? Kalinu za Kampaca? Cak i da Kampacu danas skinu zabranu?

Za Kalinu bih pristao na bilo koji uslov. To što je on uradio u svom prajmu, došao u Zvezdu, a mogao je da bira klub u Evropi je nešto što ću zauvek ceniti. Nije to najavljivao, busao se kako će on da se vrati i slično. Ne, lik je samo došao i to je to.

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Kampaco je i sjajan defanzivac, o napadačkim karakteristikama da ne govorimo. Čovek je poslednjih nekoliko godina jedan od najučinkovitijih igrača u EL...Svaka čast Kalinariju ali ovaj je liga iznad, nedostaje te magije jos od Mwill-a, tako da obe ruke za argentinsku magiju (u duetu).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gostovanje u Moraci nikad nije lako, secam se da smo prosle godine sa sve Kalinom, Voltersom, Holinsom tamo jedva dobili 4-5 razlike, a oni igrali sa 7 igraca u nekom oslabljenom raspadu od sastava.

 

Sad imaju sasvim solidnu petorku stranaca (Bel Hejns-Grin-Rejnolds-O'Brajan-Kaba) + upotrebljive domace sljakere (Popovic, Atic, Lazic, Kuridza, Kamenjas). Mislim da su potcenjeni ovde, neki dan su na gostovanju razbili 30 razlike ekipu koja je u nemackom prvenstvu dobila Bajern. Nije to vise onaj But-Vajt cirkus, sad imaju dovoljno municije da zaprete svima, makar na domacem terenu. Verovatno ce i prvi put u sezoni napuniti halu.

 

I pored svega bih cenio rutinskih desetak razlike da ne sude specijalci, ovako ocekujem mec na jednu do dve lopte.

 

Zna li se da li je Bentil otputovao sa ekipom?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Crvena zvezda Meridianbet ove sezone djeluje premoćno! Kako se tebi, kao kapitenu, čine privikavanja dvojice sjajnih igrača iz Argentine, Kampaca i Vildoze?

Branko Lazić: “Privikavanje njih dvojice je zaista prošlo odlično! Mnogo igrača, stranih, je prodefilovalo kroz Crvenu zvezdu svih ovih godina, ali mi se čini da se niko nije tako brzo adaptirao kao Fakundo u Luka. Mimo toga i mi smo se kao tim dobro adaptirali na njihov stil igre, a radi se, kao što možete i sami da vidite, o nevjerovatnim individualcima. Jedva čekamo da budemo kompletni, bez povređenih igrača, pa da u takvom sastavu zaigramo u Evroligi onako kako možemo i moramo”

Duška Ivanovića prati glas da je tiranin kada su treninzi u pitanju. Godinama unazad ti si fizički jedan od najspremnijih igrača u Srbiji. Kako iz tvog ugla i perspektive gledaš na tu “tiraniju”?

Branko Lazić: “Ono što bih ja, po pitanju Duška, u prvi plan istakao jesu rezultati koje on pravi od kako je došao ovdje. Naravno, treninzi nisu lagani, nekada padnu teže, nekada lakše, ali iz takvih treninga i takvog profesionalizma dolazimo do rezultata koje Crvena zvezda trenutno ima”

 

  • Like 17
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

I da li biste pristali na Ka-Ka trampu? Kalinu za Kampaca? Cak i da Kampacu danas skinu zabranu?

 

Zašto bi bilo ko menjao vrhunskog pleja za krilo, daš igrača na ubedljivo najvažnijoj poziciji (makar u evropskoj košarci) za igrača na najmanje važnoj poziciji - suludo. :classic_sleep: 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, fradler said:

Gostovanje u Moraci nikad nije lako, secam se da smo prosle godine sa sve Kalinom, Voltersom, Holinsom tamo jedva dobili 4-5 razlike, a oni igrali sa 7 igraca u nekom oslabljenom raspadu od sastava.

 

Sad imaju sasvim solidnu petorku stranaca (Bel Hejns-Grin-Rejnolds-O'Brajan-Kaba) + upotrebljive domace sljakere (Popovic, Atic, Lazic, Kuridza, Kamenjas). Mislim da su potcenjeni ovde, neki dan su na gostovanju razbili 30 razlike ekipu koja je u nemackom prvenstvu dobila Bajern. Nije to vise onaj But-Vajt cirkus, sad imaju dovoljno municije da zaprete svima, makar na domacem terenu. Verovatno ce i prvi put u sezoni napuniti halu.

 

I pored svega bih cenio rutinskih desetak razlike da ne sude specijalci, ovako ocekujem mec na jednu do dve lopte.

 

Zna li se da li je Bentil otputovao sa ekipom?


Saglasan!!! 💯

 

U proteklih 15-ak godina, jedina lagana pobeda u Morači je sa Tomićem protiv evroligaške Budućnosti na otvaranju sezone…

 

Dvadesetak razlike, sjajna utakmica Reglanda, Berona, Perpera i ostatka ekipe…

 

Momci srećno danas!!!

 

#ZVEZDAIZNADSVIH

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

ZNAJU NAVIJAČI KO JE NAJVEĆI ZVEZDAŠ IKADA

– Posle 15 godina sam se vratio u Pionir. Prelepo sam se proveo, bilo je divno da osetim ponovu tu atmosferu. Publika me je toplo primila, nije me to iznenadilo, znaju oni ko je najveći zvezdaš ikada. Evroliga je veliko takmičenje, Zvezda je veliki, veliki klub, moram to da kažem i za Partizan. Skoro da mislim da ljudi ovde ne shvataju koliko Zvezda i Partizan su važni za ovu zemlju, za ove ljude koji dolaze u ne baš najsrećnija vremena, imaju pare za kartu, da su toliko odani. Pošto sam celog života igrao samo za publiku, to mi se i sada svidelo – poručio je Zoran Slavnić u emisiji “60 minuta s Vladom i Acom” na MaxBet radiju.

Godinama je bilo nekih nesporazuma u odnosima sa Zvezdom. Da li vaše prisustvo utakmicama zači d aje sada sve u redu? 

– Ljubav prema mom klubu ne zavisi od toga da li sam u njemu ili nisam. Dugo sam mislio da bi sa mojom malenkošću možda bili za zrno bolji, oni tako nisu mislili i tu se završava svaka priča oko mog angažovanju u Zvezdi. Ne mogu svi da budu u Crvenoj zvezdi. To nijednom nije poremetilo nije poremetilo mene da budem ono što jesam u srcu i eksplicitno. Često ili po neki put kad bi me pitali da nešto kritikujem, njima se to nije svidelo, a znaš koliko mene to interesuje da li im se sviđa ili ne ako govorim iz srca i pošteno. Čitavog života sam bio takav. Sa Čovićem je uvek bilo toplo-hladno, ali ja na to hladno nikad nisam obraćao previše pažnje jer ja nisam bio u Zvezdi. U poslednje dve-tri godine naš odnos, Čovićev i moj, promenio, s njegpve strane, naravno,na bolje i ja to poštujem. Ja sam i došao da bodrim Crvenu zvezduja sam došao da bodrim Crvenu zvezdu, a ne da se zbližavam s njim. Vrlo smo korektni, jedni drugom želimo sve najbolje, a pogotovo Crvenoj zvezdi. To je jedina moja misija zbog čega sam i došao.

O Jokiću: Jesu Ameri izmislili košarku, ali Srbin hara NBA ligom

 

Kako komentarišete gest Saše Obradovića kad je poljubio Zvezdin grb na centru, pre meča sa Monakom?

– On je poljubio iz prostog razloga: kad je izašao na teren zviždali su mu. Onda je on ljubljenjem grba hteo da pokaže “ja sam Zvezdaš i dalje”. Onda su ga gromoglasno pozdravili. Njegov odnos sa Zvezdom je bio čisto profesionalnog neslaganja oko njegovog otkaza i dalje naplate. Ja nikad u životu nisam imao te probleme sa Zvezdom jer nikad u životu Zvezda meni nije ni mogla da duguje, zato što se nikad  nisam dogovorao da bih nešto od Zvezde uzeo. Smatrao sam da to moram na drugim mestima. Kad sam video da drugi uzimaju, i to papreno više, shvatio sam da je to nepravda, ali više nisam hteo to da ispravljam.

EKSTREMNA ČVRSTINA U ODBRANI

Šta je Zvezda dobila Ivanovićevim dolaskom?

Luka Vildoza i Duško Ivanović (Foto: Starsport)

– Duško je osvojio tri titule Španije. Biti prvak Španije a da nisu u Barseloni ili Real Madridu… stime si sve rekao.Duško je dao ekstremnu čvrstinu u odbrani. Rezultat 10:0 u oba takmičenja to i potvrđuje. Neke životne okolnosti su mu pomogle da shvati da igračima mora da se da i neka ljubav, on je to uradio u Zvezdi. Pozdravio sam ga posle druge utakmice, poželeo mu dobrodliošcu i zahvalio mu se što je došao u Zvezdu. Šokirao se kad me video. On je jedan od retkih koje mogu eksplicitno da pohvalim, a ja ne hvalim ako tako ne mislim. Voleo bih da uđemo u Top 8, a posle se ništa ne zna.

Crvena zvezda je napravila sjajan posao angažovanjem Kampaca?

– Plej je najbitnije mesto, srce i duša tima, hrani sve oko sebe, odavno nisam bio srećan kao sada, dolaskom Kampaca. Pre toga me oduševio dolazak Vildoze, sve zna, drži košarku u malom prstu, to se vidi i to pleni. Drago mi je što će Kampaco da igra od 1. marta u Evroligi, voleo bih da se ušunjamo u Top 8, on je rasan plej i nijedan klub ne može da ostvari vrhunske rezultate bez vrhunskog organizatora igre – odgovorio je Zoran Moka Slavnić.

 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Naša posla 2.1 said:


Saglasan!!! 💯

 

U proteklih 15-ak godina, jedina lagana pobeda u Morači je sa Tomićem protiv evroligaške Budućnosti na otvaranju sezone…

 

Dvadesetak razlike, sjajna utakmica Reglanda, Berona, Perpera i ostatka ekipe…

 

Momci srećno danas!!!

 

#ZVEZDAIZNADSVIH

I 2016/17.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Николица said:

Хеје, ја бих само Калину додао, никаква замена. То би била брутална екипа онда😁.

Onda može i Raduljica na centru 😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...