Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

7 minutes ago, medobrundo said:

Kako Nedović uspori vreme na ulazu. Čovek skoči, zatim sagleda situaciju, može li pas nekome, ukoliko ne može, sagleda da li bolje levom ili desnom, da li prvi ili drugi obruč, i proleti pored protivnika na polaganje. Izuzetno elegantno, esencija košarke. Jako zreo meč je odigrao. Fokusirano, odgovorno. Krenuo je loše, čak ga je Duško izveo, ali nakon povrede Vildoze, potpuno je preuzeo komande. Samo da nastavi u ovom ritmu.

 

Iznenadilo me je da je Veseli toliko izgubio na fizikalijama i čvrstini, i Luka i Petrusev su ga pregazili. 

 

@Guru ako moze neka statistika za Lazarevića, u mečevima u kojima je baš imao neke specifične defanzivne zadatke - Klajburn, Vezenkov, Mirotic.. kako je to izgledalo, odnosno da li su ga,  koliko i odakle napadali i sa kakvom uspešnošću.

Nedovic se cak i  u odbrani uozbiljio.Mada to sam ocekivao ipak je on zvezdino dete.

Ne treba Guru da trazi statistiku samo momenat na kraju meca kada se igraci pozdravljaju i kada Mirotic izrazava cestitke/pohvale Lazarevicu za uradjen posao.Dakle i Klajburn i on su to uradili,ne vidja se cesto od takvih igraca...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mislim zaliti se na sudjenje ne pije vode posle onog sranja sa papiricima, mada jeste bio aut bez daljnjeg. Ako morju vec te predstave, odradi to pet minuta prije, napravi sou, a ne ovako pa onda da ganjamo pravdu oko sudijskih odluka. 

Momcima svaka cast, odigrali su vrhunski, sto neko rece ovaj nivo igre je top 8 minimum, jos sa ovim povredama i zabranama.

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, PERICA!!! said:

Mislim zaliti se na sudjenje ne pije vode posle onog sranja sa papiricima, mada jeste bio aut bez daljnjeg. Ako morju vec te predstave, odradi to pet minuta prije, napravi sou, a ne ovako pa onda da ganjamo pravdu oko sudijskih odluka. 

Momcima svaka cast, odigrali su vrhunski, sto neko rece ovaj nivo igre je top 8 minimum, jos sa ovim povredama i zabranama.

Kakve veze imaju papirici sa sudijama, ae to mi objasni? 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Jbg, važna lekcija naučena po pitanju pravljenja faula na +3 i 10ak sekundi do kraja.

 

LM, što se prvih 39:50 tiče, jedna veoma ozbiljna partija domaćih igrača. "Ide ruka" protivniku, pokazali su klasu, "ide ruka" našima, pokazali su ozbiljnost. Top 8 je sasvim opipljiv uz ovakvu igru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam reprizu drugog poluvremena. Od onih -15 pa do +20 je da se pokloniš našoj igri. Odbrana, rešenja u napadu je bilo nešto najbolje ove sezone što sam video od Zvezde. Bez obzira na poraz, napredujemo. Što se tiče Bentila kod njega nije toliki problem nonšalancija, on ima veliki problem sa inteligencijom. Sve radi ofrlje, nekontrolisano. Način na koji je bacio onu loptu u kontri za Holanda je da se prekrstiš i levom i desnom rukom. Gledjaući reprizu nas je najviše poraza koštala jebena trojka. Bar jedna da je ušla kad se lomila utakmica druga bi pesma bila. Prvo na +11 Nedović promašuje, pa onda Petrušev na +10 i odmah u kontri primamo trojku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Kakve veze imaju papirici sa sudijama, ae to mi objasni? 

 

Pazi sve to ima veze, za sve bi da se zalimo, ali nikako da svoje greske ispravimo. Inace sudjenje je bilo po meni ok, izuzev ovog sranja sa linijom, ali to smo isto tako mi morali da primjetimo u tom trenutku, tacnije strucni stab i klupa i traziti provjeru. Opasan propust sudija, ali  i nasih da se ne gleda zadnji napad.

Odmakao sam se od papirica, ali je sustina da moramo malo na sebi da poradimo sto se tice mnogih stvari, milionski ugovori, uzimaju se ozbiljna imena i onda zabrana registracija i onda ovakve predstave gdje pocetak utakmice kasni pet minuta sto se ljubav prema klubu pokazuje ubacivanjem papirica na teren. Malo je neozbiljno, ako se slazes. Vjerovatno cemo dobiti malo i kazne za ovo u sjajnom trenutku kad nam trebaju da skinu zabranu za registraciju igraca.

Nisu sudije nezavisna institucija, to je valjda dio EL organizacije, sve se to broji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dzistrou said:

Jbg, važna lekcija naučena po pitanju pravljenja faula na +3 i 10ak sekundi do kraja.

 

LM, što se prvih 39:50 tiče, jedna veoma ozbiljna partija domaćih igrača. "Ide ruka" protivniku, pokazali su klasu, "ide ruka" našima, pokazali su ozbiljnost. Top 8 je sasvim opipljiv uz ovakvu igru.

Koja tacno lekcija?Plan je bio da se pravi faul samo je Barsa imala srecnu okolnost da se Higins odlucio za pas pre prelaska polovine,gde smo mi hteli da pravimo faul,to je jedina greska.Petrusevu neki zameraju ali ja mislim da nije bilo realno da on faulira Mirotica u takvoj situaciji a da on ne dobije 3 bacanja.Iza glave da je baci na kos dobio bi 3 bacanja.Vidjena je i protiv Uniksa prosle sezone takva kradja a kamoli protiv nas.Lagana 3 penala bi imao.

 

 

 

Dakle ukoliko ne bude direktne zamene sa Betnilom ne vidim zasto dovodimo Polonaru pre nekog igraca 3/2.

1)zasto uzimati Petrusevi bilo koje minute i potencijalno ga terati da igra samo na 5

2)Bentil je dovoljno dobar za igraca sa klupe i nepotrebno je placati mu nek sumu a dati mu otkaz pa jos na sve to plata Polonare.

3)cak i Lazarevic sada uzima minute na 4

4)Holand i Dobric su cesto jako losi(problem na 3),kada je odluka da Branko igra manje mi imamo rupu na 2 iza Nedovica pogotovo sada kada nema Vildoze.Evo Dobric je juce popunjavao na 2 a znamo njegov dribling i donosenje odluka.Zakljucak je da nam je mnogo potrebniji igrac 3/2 nego 4/5.

 

Dakle za Polonaru ima mesta samo ako Bentil dobije otkaz a to mi nije logicno kad imamo rupe na nekim drugim mestima.U suprotnom pomeramo Petruseva na 5,Lazarevic gubi minute itd...I to sve govorim kao neko kome se Polonara svidja kao igrac.

A ako i treba pojacanje u reketu treba da bude petica ali ocigledno da ne mozemo naci pravu.Na 4 Petrusev/Bentil na 5 novi centar,Petrusev/Luka.

 

Sve to oko Polonare i jeste jer nismo pronasli ocigledno adekvatnu peticu ali sa povredom Vildoze nisam siguran da nam je potrebnije pojacanje u reketu nego na 3/2.I to je sad verovatno gotovo ako imamo dogovor sa njim a igraca na 3/2 necemo naci za dan.Opet losa sreca

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jbg, ona turska verzija Dušana Ristića je pre ovog meča imala 28% za 3 u EL. Svakako nije iznenađenje što je pogodio otvorene šuteve, ali isto tako je mogao i da ih promaši sve. U narednom meču hoće, u ovom je pogodio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Losmi17 said:

Milion detalja je bilo, ali mislim da je Dusko poentirao, Sanli nas je dokosurio.

To smo lose branili, i te dve trojke su ekstremno bitne bile.

 

islo se cesto ispod bloka satoranskom (satoranskym?) a ispalo je 5/6 za tri, ukljucujuci i tricu koju je zabio u seriji sanli-abrines-satoranky-higgins-mirota

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

Jbg, ona turska verzija Dušana Ristića je pre ovog meča imala 28% za 3 u EL. Svakako nije iznenađenje što je pogodio otvorene šuteve, ali isto tako je mogao i da ih promaši sve. U narednom meču hoće, u ovom je pogodio.

I ovo mu je prvi mec posle povrede i ako neko ostaje sam u Barsi treba biti on,nije realno da sve dobro pokrivamo 40min...Meni su drasticno vece greske Holanda i Dobrica pri cuvanju Abrinesaali drasticno

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fasper said:

Ako je zadnja loza onda minimum mesec dana.

To sve zavisi, od nedelju dana, pa navise.

Vrhunska utakmica. Navijaci su nam dva puta ubili momentum papiricima. Nije samo Kalinic gadjan, kada je izlazio gadjan je i Saras. O kakvoj ventilaciji pricate, kada je sat i po pre utakmice hala vec bila krcata, a onda su ljudi nastavili da ulaze. 

Sto se poslednjeg napada tice, jbg, desava se. Desava se i greska sudija. Idemo dalje. Bez Vildoze i Ivanovica ce nam faliti poena, pa ako se gleda jos neko onda sam za 3/2 ili ce nam Nedovic crci. Bez centra mozemo do povratka Martina.

I na kraju Srecna Nova godina i da u narednoj bude pre svega puno zdravlja, a onda i puno zajednickog radovanja 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...