Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

37 minutes ago, srlepajce said:

Vamos Argentina

Vamos Vildoza 

 

Ovih 9 dana za resenje slucaja Fakua nije slucajno

Ako osvoje da se proslavi ako ne da se oporavi 😄

Jos koliko dana je ostalo od "onih" 9? 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Dobi Asvel usred Barselone. Sto bi neki rekli dobili smo ih, jer su slab tim 🙂

 

Bitno je da je tebi Virtus pojam jacine, ali nasi siromasi (i oni preko puta) uspese nekako da ih dobiju uz pomoc huka sa tribina.

 

Asvel jeste jedna od najslabijih ekipa, pogledaj njihov sastav pa mi reci od koga su bolji (i ne, nisu pokazali da su bolji od Barce, samo da u EL skoro svi klubovi sebi dozvoljavaju da se ne pojave na svom mecu). Posteno su igrali i mogli su da dobiju.

 

Maccabi je odigrao neorganizovano, mnogo losije nego sto umeju, ali su nesto igrali. Svakako mec koji treba da se dobije jer su ambicije TOP 8 (nema vise Radonje sa 12 igraca i napadacki skromnim sastavom).

 

Virtus je olupina od ekipe koja na prvi pritisak nestaje sa terena. Mnogo laksi mec od bilo kojeg kuci.

 

Dakle, pobeda protiv KKP je prvi plus KKCZ u ovoj sezoni. Kvalitet + zelja protivnika da dobije svim sredstvima. Te pobede su neophodne za plasman u TOP 8. Pobede protiv Bayerna, Asvela, Albe, Virtusa, Zalgirisa kuci su dovoljne samo za nekih 12, 13 pobeda u sezoni, da se kaze da ekipa nije zalutala u takmicenje.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Alba je dobijena u Berlinu.

 

Svaka pobeda pojedinačno gledana, istrgnuta iz konteksta, nije neki neverovatan uspeh. Ipak, treba napomenuti da u 3 od tih 5 mečeva Zvezda nije bila favorit. Čak je i Asvel došao u nezgodnom momentu.

 

Toliko vezanih pobeda već jeste veliki uspeh. Ekipe u EL retko pobede oba meča u duplom kolu, a kamoli vežu po 5 pobeda, naročito ekipe sa slabijim rosterima.

 

Kolika je verovatnoća bila da Zvezda dobije svih 5 mečeva? Pa kladionice kažu, da su stavio 100 EUR i reinvestirao svaki put po dobitku, imao bi blizu 4.000 nakon Nedoviceve trojke. Kvota je zasigurno značajno veća ako se ide unapred na to da se dobija svih 5.

 

Ukratko, veliki uspeh, koji se ne može osporiti nikakvim banalizovanjem i svođenjem argumenta na nonsens. Naročito jer je na tih 5 pobeda, dodata i ona u derbiju u ABA ligi.

 

Ne treba poleteti, već još jače trenirati, jer se nadam da su i igrači sada svesni potencijala šta mogu da urade kao tim.

 

 

  • Like 36
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, goldberg said:

 

Bitno je da je tebi Virtus pojam jacine, ali nasi siromasi (i oni preko puta) uspese nekako da ih dobiju uz pomoc huka sa tribina.

 

Asvel jeste jedna od najslabijih ekipa, pogledaj njihov sastav pa mi reci od koga su bolji (i ne, nisu pokazali da su bolji od Barce, samo da u EL skoro svi klubovi sebi dozvoljavaju da se ne pojave na svom mecu). Posteno su igrali i mogli su da dobiju.

 

Maccabi je odigrao neorganizovano, mnogo losije nego sto umeju, ali su nesto igrali. Svakako mec koji treba da se dobije jer su ambicije TOP 8 (nema vise Radonje sa 12 igraca i napadacki skromnim sastavom).

 

Virtus je olupina od ekipe koja na prvi pritisak nestaje sa terena. Mnogo laksi mec od bilo kojeg kuci.

 

Dakle, pobeda protiv KKP je prvi plus KKCZ u ovoj sezoni. Kvalitet + zelja protivnika da dobije svim sredstvima. Te pobede su neophodne za plasman u TOP 8. Pobede protiv Bayerna, Asvela, Albe, Virtusa, Zalgirisa kuci su dovoljne samo za nekih 12, 13 pobeda u sezoni, da se kaze da ekipa nije zalutala u takmicenje.

Tebi je bas tesko sto dobijamo. Ne daj boze da dobijemo jos neku, o cemu ces pisati? Da li si gledao Barsa-Asvel? Ja sam gledao i nije mi se ucinilo da se tu neko nije pojavio. Albu je i Fener juce jedva dobio u Berlinu, ali to tebi nije bitno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, medobrundo said:

Alba je dobijena u Berlinu.

 

Svaka pobeda pojedinačno gledana, istrgnuta iz konteksta, nije neki neverovatan uspeh. Ipak, treba napomenuti da u 3 od tih 5 mečeva Zvezda nije bila favorit. Čak je i Asvel došao u nezgodnom momentu.

 

Toliko vezanih pobeda već jeste veliki uspeh. Ekipe u EL retko pobede oba meča u duplom kolu, a kamoli vežu po 5 pobeda, naročito ekipe sa slabijim rosterima.

 

Kolika je verovatnoća bila da Zvezda dobije svih 5 mečeva? Pa kladionice kažu, da su stavio 100 EUR i reinvestirao svaki put po dobitku, imao bi blizu 4.000 nakon Nedoviceve trojke. Kvota je zasigurno značajno veća ako se ide unapred na to da se dobija svih 5.

 

Ukratko, veliki uspeh, koji se ne može osporiti nikakvim banalizovanjem i svođenjem argumenta na nonsens. Naročito jer je na tih 5 pobeda, dodata i ona u derbiju u ABA ligi.

 

Ne treba poleteti, već još jače trenirati, jer se nadam da su i igrači sada svesni potencijala šta mogu da urade kao tim.

 

 

Ako indirektno pokusavas da pojasnis nesto ili demantujes Goldberg-a, mani se corava

posla Medo🙃

Lakse ces ubediti pripadnika iranske nacionalne garde da proba cvarke😆

Edited by Gudura
  • Like 10
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Pa i Javor, Boltauzer i Radović su EL sudije. 😄 To samo znači da oni kad sude u regionu ili su pod nekim ozbiljnim pritiskom ili glume muda ili su pristrasni. Tipovao bih na prve dve stavke.

 

U pitanju su hulje i osvedočeni lopovi doslovno bez jedne trunke moralnog ili bilo kog drugog integriteta i digniteta.

Jednom lopov, UVEK lopov.

I tu se svaka priča o njima završava.

 

5 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Neozbiljan si i suviše pristrasan i opterećen nečim. Vildoza ima svoj pravac a ovaj nema pravo da ima svoj?

 

 

Vildoza ne vidi Ledeja ali Ledej njega vidi i uprkos tome ne čini ništa da izbegne ili ublaži kontakt.

Prvi put sam ga zapazio kada je u jednom od prvih derbija nakon  dolaska Kalinića u jednom momentu u prolazu IZ ČISTA MIRA ga udario laktom u rebra.

Ovaj se okrenuo sudiji, ne sećam se koji je sudija bio, pokazao ka Ledeju ali se sudija pravio lud.

Kalinić suviše pametan da nokautira budalu i isključi sebe iz utakmice ali je umeo to da vrati na terenu.

Sad je već stiglo do tog stepena da iz sve snage želim da mu neko vrati po bilo koju cenu.

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Bitno je da je tebi Virtus pojam jacine, ali nasi siromasi (i oni preko puta) uspese nekako da ih dobiju uz pomoc huka sa tribina.

 

Asvel jeste jedna od najslabijih ekipa, pogledaj njihov sastav pa mi reci od koga su bolji (i ne, nisu pokazali da su bolji od Barce, samo da u EL skoro svi klubovi sebi dozvoljavaju da se ne pojave na svom mecu). Posteno su igrali i mogli su da dobiju.

 

Maccabi je odigrao neorganizovano, mnogo losije nego sto umeju, ali su nesto igrali. Svakako mec koji treba da se dobije jer su ambicije TOP 8 (nema vise Radonje sa 12 igraca i napadacki skromnim sastavom).

 

Virtus je olupina od ekipe koja na prvi pritisak nestaje sa terena. Mnogo laksi mec od bilo kojeg kuci.

 

Dakle, pobeda protiv KKP je prvi plus KKCZ u ovoj sezoni. Kvalitet + zelja protivnika da dobije svim sredstvima. Te pobede su neophodne za plasman u TOP 8. Pobede protiv Bayerna, Asvela, Albe, Virtusa, Zalgirisa kuci su dovoljne samo za nekih 12, 13 pobeda u sezoni, da se kaze da ekipa nije zalutala u takmicenje.

 

Ne blamiraj se sa ovakvim upisima, kvalitet tima se ne ocenjuje po zvucnosti imena, to svako zna ko bar malo prati kosarku i sport , generalno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Au koje omalovazavanje nasih rezultata kao da smo nivo Barse po finansijama i igrackom kadru pa nam nisu nista posebno vezane pobede protiv donjeg doma EL. A pogotovo ovo sve dobija vecu tezinu jer smo promenili trenera i u hodu uigravali dva najbitnija igraca sa timom. Pa mi smo u prethodnim sezonama cesto gubili upravo te utakmice gde je pobeda vec vidjena. Svaka pobeda u EL je velika, pa i protiv poslednjeplasiranih ekipa jer one igraju bez velikih ambicija i pritiska, rastereceno, a kada im je dan mogu da dobiju i jace od nas. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Ne blamiraj se sa ovakvim upisima, kvalitet tima se ne ocenjuje po zvucnosti imena, to svako zna ko bar malo prati kosarku i sport , generalno. 

Na osnovu zadnja 3,4 njegova posta valjda si zakljucio da je on miljama udaljen od kosarke i da ne treba njegova baljezganja o kosarci da uzimas zdravo za gotovo. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/sport/evroliga/zvezda-niz-pobede-dusko-ivanovic-evroliga/?widget=samo za vas 75%&segment=nova-default&article=Ivanović na pragu da nadmaši Radonjića i najimpresivniji Zvezdin niz u Evroligi&ref=personalized

Nakon Asvela pred Ivanovićevom mašinerijom padali su redom Alba u Berlinu, Makabi i Virtus u Beogradu i Partizan u prepunoj „Areni“.

Istina je da raspored nije bio pretežak u ovom periodu, da rivali nisu iz samog vrha evropske košarke, ali daleko od toga da bilo koju pobedu treba umanjiti, čak naprotiv.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Koga briga da li su rivali iz vrha ili nisu, nismo ni mi iz vrha Evrolige, tako da nama svi ovi rivali dodje kao derbiji, svaka utakmica u Evroligi za KKCZ je derby za Duska i momke. A i to sto je neko na zacelju, ne znaci da je slab, bila je i Zvezda na 1 6, verovatno su navijaci Bayerna ismejavali Trinkijerija jer je puko od "nikad gore Zvezde" kako su je videli u tim trenucima, ali sada se jelte, menja narativ, pa kazu "e brate , vidi ti ovo, KKCZ vezala 5 pobeda, pa to znaci da onaj poraz Bayerna u BG nije bio takav epski neuspeh kako se mislilo tada"

 

Znaci, batalite te price ko je kakav, nije ovo JSL u fudbalu, pa da igras sa poluamaterima, to je jasno svakom ko prati bar malo kosarku.

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 29
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, VISOKOLETAC said:

Tebi je bas tesko sto dobijamo. Ne daj boze da dobijemo jos neku, o cemu ces pisati? Da li si gledao Barsa-Asvel? Ja sam gledao i nije mi se ucinilo da se tu neko nije pojavio. Albu je i Fener juce jedva dobio u Berlinu, ali to tebi nije bitno.

 

 

Aman, bez kvotovanja

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Malo tehničkih detalja naše odbrane sa poslednjeg derbija

 

Duško se odlučio da protivničke ball handlere kod centralnog pika brani na sledeći način:

 

Madaru se išlo ispod bloka sa usmeravanjem u levo + flat. Pet ili šest uspešnih zaustavljanja ove vrste smo imali na meču. Stopirali smo primarne akcije, ali i ostavljali rizik šuta za 3 u par navrata, koji su doduše bili preko ruke i koji nisu ušli.

Puntera smo isto usmeravali levo, išli iznad bloka + flash. Ideja je da se brzim pojavljivanjem našeg visokog zaustavi šut iz driblinga (za 3 ili 2). Ostavlja se sloboda za pas koji Punteru nije jača strana.

Exum je branjen ispod bloka + drop, čime se akcentovalo zaustavljanje njegovog snažnog prodora do kraja i opet ostavljala sloboda za pas što mu nije forte.

Nunnally nije imao veliku minutažu, ali onih par napada koji su pokušali sa njim kao primarnim ball handlerom smo lagano rešili sa over + drop.

 

Kod pika na starni, što je Partizan retko koristio, lako smo zaustavljali njihove krilne igrače (Trifa i Anđušić koliko se ja sećam) ice odbranom, oba puta sa ukradenim loptama. Partizan nema igrače koji mogu uspešno da iskoriste ostavljen prostor po čeonoj liniji (osim možda Exuma, koji nije ulazio u pik na strani), a njihov ball handling i kreacija za druge su jako skromni, pa nije ni čudo što Partizan napada na ovaj način u malom procentu.

 

Posebna priča je naš switch kod pika. Tu smo jako dobro, još u prvom derbiju, neutralisali njihove teorijske prednosti mismečeva, a njihova nesposobnost da realizuju nizak-visok prednost na bilo kom delu napadačkog polja je za njihovu veliku brigu. Naša collapse odrana kod preuzimanja visoki-niski se pokazala dovoljnom da zaustavi njihove bekove kod prodora (imali smo 2 ukradene iz takvih pokušaja Anđušića i Exuma), a nismo im dali bilo koji povoljan mismeč u reketu gde bi njihov visoki izdominirao nad našim bekom.

 

Generalno, iskoristili smo činjenicu da Partizan nema "klasičnog" pleja, pa smo njihove bekove koji umeju da kreiraju za sebe pre nego za druge zaustavili teorijski najboljim izborom za svakog od njih. Punteru i Nunnelly-ju iznad bloka jer umeju da pogode iz driblinga, a Exumu ispod, sprečavajući ulaz. Možda je nekome, na prvi pogled, bilo malo iznenađenje što smo i Madaru išli ispod bloka. Pošto nemam pristup statsima ove vrste, moram se osloniti na memoriju, pa reći da je to zato jer je bolji u catch & shoot i uže gledano iz spot up situacija nego iz driblinga. Takođe, ako mu se ide iznad bloka, Madar može lako iskoristiti svoju veliku brzinu i prvi korak i napraviti velike probleme.

Rezultat naše odbrane centralnog pika je bio prilično dobar, mislim da ni jedna situacija sa rollerom nije prošla. Ostavio se prostor za pop igru, što su mahom bili šutevi za 3 za koje mislim da ima prostora da uspešnije branimo, posebno kod Nedovića i Vildoze koji nisu ne znam kakvi defanzivvci. Ostatak naše spoljne linije (Pefi, Lazić, Lazarević) je jako dobro stizao na close out i bar dignutom rukom ometao taj šut. Pomogao nam je i prilično loš Partizanov spacing, kao i upitan protok lopte, sa čime kubure još od dolaska Željka.

 

Znalo se i pre ovih mečeva da Partizan ne forsira igru na niskom postu. U oba derbija na prste jedne ruke se mogu nabrojati situacije kada Lessort igra leđima protiv naše centarske linije. Da je bila bolja kontrola def skoka, pre svega kod građenja Francuza, mislim da bi potpuno neutralisali njihovu low post igru. No, lako je to reći, Lessorta teško da je zaustavio i jedan protivnički tim do sada u sezoni. Ali, eto i tu ima nekog prostora za napredak.

 

Akcija koju igramo za Bentila ispod levog lakta je prošla katastrofalno po njih sa LeDayem u prvom derbiju, pa je ovoga puta Željko pokušao da iz ove postavke napadne sa Papapetrou-om. Imao je malo više uspeha nego njegov saigrač, ali daleko od toga da nam je to sistemski predstavljalo problem u odbrani.

 

 

  • Like 28
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ljubitelj baklave said:

Koga briga da li su rivali iz vrha ili nisu, nismo ni mi iz vrha Evrolige, tako da nama svi ovi rivali dodje kao derbiji, svaka utakmica u Evroligi za KKCZ je derby za Duska i momke.  

Potpis (osim gramatike 😉)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...