Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Jos jednom - veliko hvala Gospodinu Dusku Ivanovicu, ozbiljan posao radi i bukvalno svakog igraca je, koliko je to mogao, stavio tamo gde treba.

Komsijska energija sa starta meca je pregazena zeljom i mudima, bilo je blizu da oni prelome na 2 min do kraja, imali su i suteve za pobedu, ali ide uz ovaj tim ona stara da sreca prati hrabre.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, medobrundo said:

23-26

15-25

41-15

15-22

24-23

16-25

23-27

18-11

17-21

 

Retko se dešavaju mečevi u kojima Partizan ima manje od 20 bacanja po utakmici protiv Zvezde. Od prethodnih 9 utakmica od kada se Željko vratio, svega 2 puta. Ovo je prvi put da su ostali na jednocifrenom broju u prethodnih 10 utakmica. 

 

I u Partizanu i u Zvezdi po tri igrača izvodila bacanja.

 

Da je ovo bila ABA liga, bio bi to festival slobodnih bacanja zasigurno.

 

Dosta gledljiviji derbi, i zbog publike, i zbog kriterijuma da se ne svira svaki kontakt.

 

Ovo je rezultat EL sudija a ne javora, boltauzera, radovića i ostalog ABA smeća.

Edited by Laki21
  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Биће ово још боље после доселекције. Искрено једва чекам да се путеви разиђу са Радуљицом. Иако смо најтањи на позицији три нисам сигуран да ли можемо себи да приуштимо тројку и организатора игре. Велики напредак у корисности Хасана и Петрушева од доласка Ивановића. Продисао тим. Имам утисак да кроз осмех у лету остварујемо ове резултате.  Што се тиче меча синоћ. Спектакл. Визуелни. Прави спортски набој на трибинама. Фантастична слика. Као да је финале ПО СФРЈ Квалитет на паркету, амбијент, инересовање. Алал вера за овај евролигашки дерби. Суђење је било квадратним миљама удаљено од Абине жабокречине. Цели меч сам ишчекивао поентерски учинак Вилдосе. И на крају сам дочекао.  Хвала играчима, стручном штабу на синоћном карактеру. 

Edited by suptil
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

A u rangu sa Kvinsi Milerom sto se tice uticaja na igru nakon sto je sezona pocela. 

Ovaj ugao nije bio do sada:

 

 

Potencira se da nije bilo ubacivanja predmeta na teren a meni se učinilo da sam par puta video kako klinci nešto skupljaju sa terena. Na ovom snimku se to vidi, nešto proleće ka parketu, kako klinci kupe nešto sa poda i posle se čuje kako neko kaže daj ne bacajte koji vam je. Trenutak posle trojke Nedovića i kada Obradović traži tajmaut.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

leday je prljav igrac ali nemojte sa tim tvitovima i logikom, jesul govna od rodjenja ili ih takve prave, nema sudijske deep state zavere pa mora nekako da se kenja.

A mislis da je slucajno da nema prevelike price o sudijama bas sada kada ne sude balkanci?

Javor se cinicno smeje kada ulazi u pionir,Hordov isto tako ispred hale,Uros Nikolic ulazi u raspravu sa navijacima,lomio je po svlacionici posle poraza kkp i takvi iznova i iznova sude?Svi oni mnoge stvari shvataju licno,ko zna kakvim pritiscima su izlozeni,Javoru je svaka u pioniru osvetnicka i kao takvi oni ne mogu biti objektivni a kao neobjektivni ne mogu biti sudije.

 

Ti si taj koji iznova negira realnost i mozda si u deep state-u.Covek koji je imao krivicnu prijavu za napad na sudiju nam je predsednik saveza,jel shvatas ti koji je to nivo,to nema ni na filmu.

  • Like 6
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Knipex said:

Potencira se da nije bilo ubacivanja predmeta na teren a meni se učinilo da sam par puta video kako klinci nešto skupljaju sa terena. Na ovom snimku se to vidi, nešto proleće ka parketu, kako klinci kupe nešto sa poda i posle se čuje kako neko kaže daj ne bacajte koji vam je. Trenutak posle trojke Nedovića i kada Obradović traži tajmaut.


Ne potencira se da nije, već da skoro uopšte nije bilo. Ja sam u onom čaršafu od mog posta napisao da je ubačeno nekoliko upaljača i novčića, i Željko je isto naveo na konferenciji.
Ali se bukvalno moglo na prste prebrojati broj ubačenih sranja.

U svakom slučaju, kao i što sam tamo napisao, čestitke na pobedi i na navijanju vaših ljudi koji su bili u Areni! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Laki21 said:

 

Ovo je rezultat EL sudija a ne javora, boltauzera, radovića i ostalog ABA smeća.

 

Pa i Javor, Boltauzer i Radović su EL sudije. 😄 To samo znači da oni kad sude u regionu ili su pod nekim ozbiljnim pritiskom ili glume muda ili su pristrasni. Tipovao bih na prve dve stavke.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja i dalje mislim da ako već dovodimo novog igrača da nam pre treba neko umesto pitbulla, da pokrije 2 i 3 i da ima malo sekundarne kreacije (malo više od Dobrića). Nekako mi je bezveze da imamo ove igrače koje plaćamo a ne igraju, Marković bi se sigurno pretvorio u još jednog takvog ako dođe plej. Nije on neki kvalitet ali nije baš ni potpuno za đubre i Radulja ulogu. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Pa i Javor, Boltauzer i Radović su EL sudije. 😄 To samo znači da oni kad sude u regionu ili su pod nekim ozbiljnim pritiskom ili glume muda ili su pristrasni. Tipovao bih na prve dve stavke.

Apsolutno sve od navedenog,cak bih rekao da se oni najvise dokazuju da su faktor i da se ne plase-sport gubi.Ne znam kako ljudi ne razumeju da recimo Damir Javor,opravdano ili neopravdano trpi prozivke barem 7hiljada ljudi u pioniru i on vise nikada nece objektivno suditi Zvezdi, to je tako.

I to je verovatno manji deo pritisaka na sudije, ko zna sta radi politicar Limar,Covic,Zelimir,Danilovic,Bokan,mediji.Sa stranim sudijama bi sve to bilo teze i verovatno vise nikada ne bi praznili halu.

Ako mogu strane sudije i da se ne zna ko sudi do samog izlaska na teren.Ali balkan je ovo,to je nemoguce,ABA je vise puta dokazala nesposobnost u rukovodjenju,zapravo svaki put

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Ne znam, ja i dalje mislim da ako već dovodimo novog igrača da nam pre treba neko umesto pitbulla, da pokrije 2 i 3 i da ima malo sekundarne kreacije (malo više od Dobrića). Nekako mi je bezveze da imamo ove igrače koje plaćamo a ne igraju, Marković bi se sigurno pretvorio u još jednog takvog ako dođe plej. Nije on neki kvalitet ali nije baš ni potpuno za đubre i Radulja ulogu. 

Vildoza je plej i to prvi sve dok to nije.A nije kada je malo veca tuca,kada ga juri neki Outara iz Monaka...Ne mora ni da odigra lose samo je steta sto bi odigrao jos bolje kao sekundarni plej u tome je stvar.Na sve to nemamo neku napadacku izmenu Nedovicu,treba nam igrac spolja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Knipex said:

Potencira se da nije bilo ubacivanja predmeta na teren a meni se učinilo da sam par puta video kako klinci nešto skupljaju sa terena. Na ovom snimku se to vidi, nešto proleće ka parketu, kako klinci kupe nešto sa poda i posle se čuje kako neko kaže daj ne bacajte koji vam je. Trenutak posle trojke Nedovića i kada Obradović traži tajmaut.

Da, bilo je nesto i na pocetku kad igraci izlaze na teren. Hajde razumem da recimo Zoc ovo sa snimka gore nije video jer je fokusiran na tajmaut ali ono na pocetku se moglo primetiti. Mozda nije video ni ovo pri izlasku. 

 

U svakom slucaju, ruku na srce, nije nista strasno bilo s obzirom sta smo ranije vidjali na obe strane - neki ljudi su stoka i to nikakav apel nece promeniti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uz sve njihove mane, Vildoza i Nedović su ipak 1-2 punch kakav ne pamtim da smo imali, preozbiljan nivo ofanzivnog talenta, brzi, dinamični, imaju vrednost i sa loptom i bez nje, probijaju sa lakoćom, imaju izuzetan domet u šutu, postižu poene na razne načine i što je možda i ključno - imaju sasvim solidne razigravačke sposobnosti za igrače tog profila (score first zujalice). Prilično sam siguran da Nedović kao dvojka ima bolji plejmejking od Partizanovih "jedinica", a o Vildozi i da ne pričam... Još je Nedović za sada na 23.8% za tri, u prethodne dve sezone u PAO-u je bio na 37.2% iz 6.6 pokušaja, kada digne procente ide on lagano na 15-16 ppg.

 

Imamo problem sa nedostatkom tog trećeg ball handlera, jeste Ivanović solidno igrao pre povrede, al' baš sam skeptičan da je on dugoročno dobro rešenje za tu ulogu, što generalno zbog kvaliteta, što zbog igračkog profila i fizikalija... Marković je protiv Virtusa uspeo da izvuče 1 vintage superkorisnu partiju, al' tek se na to ne može računati u kontinuitetu... On nikada nije bio veliki napadač (blago rečeno), al' je sada u fazi karijere kada koš može da postigne otprilike samo ako nabode neku trojku (a šut mu je vrlo loš), prodori do kraja, flouteri, iznuđivanje faulova i bacanja, igra na postu protiv nižih igrača - 0 bodova. Još su naravno godine učinile svoje i na drugoj strani terena, pre svega u nogama...

 

Dobrić isto u ovakvoj raspodeli ima baš nezahvalnu ulogu - da u petorkama sa Vildozom bude drugi ball handler, a kada umesto Vildoze uđe Pefi, onda Dobrić praktično postaje go to guy i prinuđen je da radi sve ono u čemu je izrazito loš - kreacija za sebe i druge iz p&r-a i izolacija, šutevi iz driblinga, isilovani prodori, pokušaji pasova kada ostane bez driblinga i ne zna šta će sa loptom... On neće nikada ući u formu ako nastavi da radi stvari koje dokazano ne ume, a bez tog trećeg ball handler-a će hteo ne hteo morati da ih radi. Nije ni čudo što takve petorke porađaju poene, ja se sav preznojim dok gledam i slavim svaki poen kao gol.

 

Opet, nisam siguran da možemo taj problem da rešimo u popularnoj doselekciji, o tome je trebalo letos razmišljati bez obzira što tada nije bilo Vildoze, pošto je Adams isto projektovan kao taj dinamični score first PG sa nešto plejmejkinga i upitnom selekcijom šuta/poteza, znači sve i da je kliknuo i postao najbolja verzija sebe, opet bi nam falio gorenavedeni profil igrača.

 

 

Edited by Guru
  • Like 17
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Jedva sam čekao EL derbi i sasvim je opravdao očekivanja. Pravi spektakl kojeg odavno nije bilo.
Uglavnom je sve već ispričano i podelio sam uredno plusice dok sam imao.
Iskoristio bi samo priliku da pohvalim Petruseva, necerovatna transformacija.
Ali dodao bi i.....
Jasno je da bi i derbije u Aba trebalo da sude strane sudije. Konačno smo imali košarkašku utakmicu a ne festival fajlova i bacanja i kompenzacija. Da se razumemo bilo je grešaka i sinoć ali greške nisu problem dok nema tendencije. Javor, Boltauzer, Radović, Nikolić i ostala bagra ovo nikad ne bi ovako osudili iako bi svakako mogli.
Vidite kako može da se pobedi derbi i na gostovanju kada imaš pošteno suđenje???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Недовић је ту да га метне кад треба. 1/7 за три. Али знаш да је :циган и то најлепши" и да ће да испоручи тако напаљен против Партизана. Тај квалитет са стажом нам је потребан за јадранску супрематију. Против овог и оваквог Партизана. Значи у месо без пардона. А то је Недовић. 

Link to comment
Share on other sites

Moramo da vratimo gastarbajtera iz Barselone i sto se mene tiče to bi bilo to. Kalina pre Kampaca a ako se ima za obojicu - vrh.

Sto se tekme sinoc tiče Partizan je igrao odbranu ponajviše voljom a manje pameću i talentom sto je rezultiralo velikom potrošnjom igrača. Takodje, Rumenige je malo rotirao pa su mu glavni igrači igrali previše i tako se dodatno trošili. Vremenom su im padali procenti ubacaja tako da nema ništa slučajno u promasenim otvorenim sutevima u završnici. Sve je to teorija verovatnoće 🤷‍♂️.

Kod nas je samo Vildoza proveo puno vremena na parketu ali se manje trošio u odbrani jer je imao ekipu da ga pokriva. 
Ukratko sinoc je presudio bolji Energy Management by Duško Ivanovic. 
Deluje mi da Rumenige to nije shvatio bar je tako delovalo meni na kzš a možda je i krio. Nadam se da je ovo prvo. 

Link to comment
Share on other sites

Da li se neko od vas seća Markovića iz Hemofarm dana (tada respektabilan klub i na nekom današnjem evrokup nivou i legitiman kandidat za titulu u regionu)? Taj Marković je neretko davao i 20+ poena po meču, imao dobar prodor, kucao povremeno. Ne mogu da se setim kad se tačno on prešaltao na ulogu zadnjeg veznog po kojoj se i proslavio uostalom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...