Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

pogresna je [po meni] percepcija da bentil igra da nabije statse.

 

nama je jedini go-to potez u pozicionom napadu rutinsko spustanje bentilu da zida za neki poluhorog ili fade away.

 

mislim da bi on bio srecniji kada bi, kao i do sada, radio stvari koje inace radi dobro a ne ove gde se muci ali mora jer nemamo drugu opciju.

edit

da zakljucim, bentil je jako opasan kada je okrenut licem prema kosu. ledjima i ne bas.

Slazem se ali imao je jučer baš a dobro je to netko primetio od forumasa JOBlike heroball pokušaja kada je bilo i boljih rešenja pa se stoga stiče dojam kao da igra vise za svoju statistiku a manje za benefit svog tima. Treba ga malo obuzdati po tom pitanju jer nama Nedovic prvenstveno treba biti go-to guy. Ali svakako uz Vildozu koji će biti i bolji s vremenom jedini stranac koji je zadovoljio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tacno je da bentil u svom losem izdanju lici na joba, medjutim, to sto on dobija od tih job-situacija, diktira plejmejker, tj nasa postavka igre, kojoj je to najcesce resenje, bez aspiracije da lopta kruzi pa se nadje bolja situacija.

 

bentil nema cak ni prosecan pregled igre, pa kada ga vec stavis u tu situaciju, za ocekivati je da se zavrsi pokusajem za sut.

 

opet kazem, mislim da ni njemu to ne ide u prilog i da je to pitanje za trenera, vildozu i ostale ballhandlere.

 

da mi na toj poziciji imamo kralja kao sto je dyahawn pierre ili makar dostupnu uber siromasnu verziju u vidu luke mitrovica, onda bi to automatsko spustanje visokom da igra ledjima imalo vise smisla, jer bi otvaralo opcije za sut a ne samo jednosmernu ulicu koja se lako brani kada nemas nekog majstora post-igre

 

@bodo

Edited by uini
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Wingwalker said:

Ne mogu previše da zameram strancima jer iako su top plaćeni profesionalci, teško je zamisliti kako oni u stvarnosti vide Vladu i njegov smehotresni stručni štab zašro već sada gledaju da, pored plate, izvuku što više za sebe.Da imamo samo naznake tima sa glavom i repom i bar pismenog EC trenera...mogli bi da očekujemo da Vildoza, Bentil pa i smoreni Martin u prvom derbiju grizu kao kurjaci u prepunom Pioniru. Ovako su tu isključivo zbog EL i minutaže jer tu kintu bi svejedno uzeli (Nedara excluded). Luka Kep da je bio ovde večeras verujem da bi bar nešto rekao Bentilu kada je ušao u onaj JOB štetočina mod. Ako smo već sa EL na ćao-zdravo...dajte da se saberemo do ABA derbija jer ako nas tu ponize, i onih 1,5k semenkara i rodbine protiv Zadra biće nam wet dream.




 

Ja takodje ne mogu zameriti strancima nista

Oni su dosli ipak stvarajuci sliku o klubu na osnovu Radonjicevog sistema

Znalo se ko je 12-14 igrac

 

Verujem da su u soku ko i mi. Ovo sad se ne zna ko pije ko placa

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

tacno je da bentil u svom losem izdanju lici na joba, medjutim, to sto on dobija od tih job-situacija, diktira plejmejker, tj nasa postavka igre, kojoj je to najcesce resenje, bez aspiracije da lopta kruzi pa se nadje bolja situacija.

 

bentil nema cak ni prosecan pregled igre, pa kada ga vec stavis u tu situaciju, za ocekivati je da se zavrsi pokusajem za sut.

 

opet kazem, mislim da ni njemu to ne ide u prilog i da je to pitanje za trenera, vildozu i ostale ballhandlere.

 

da mi na toj poziciji imamo kralja kao sto je dyahawn pierre ili makar dostupnu uber siromasnu verziju u vidu luke mitrovica, onda bi to automatsko spustanje visokom da igra ledjima imalo vise smisla, jer bi otvaralo opcije za sut a ne samo jednosmernu ulicu koja se lako brani kada nemas nekog majstora post-igre

 

@bodo

Nazalost gresis na vise nivoa.Jeste i JOB i Bentil dobijaju dosta lopti dole,ciljaju ga trener i igraci to stoji ali uvek treba uzeti u obzir nacin zavrsavanja.Pogledaj situacije od ranije,nazovimo to pocetkom sezone,Benitil je uvek kada dobije loptu smireno prvo sagledao teren (jer zna da ga udvoje kada pridje reketu) pa tek ako nema dodavanja isao u soliranje.Cesto je pokazivao jako dobar pregled igre(mene je iznenadilo),saradnja sa Martinom je bila EL nivo,bas su prodavali lake minijature.Sada samo obruc vidi,fadeaway preko dva igraca se juce desio vise puta...nije to odabir ni jednog trenera sigurno,pa ni naseg.

 

Stranci jesu u banda rezimu,srecom imamo ih malo.Vildoza sutira gluposti kojih bi se nekad i Majk Dzejms postideo,Martinu se ne znoji previse,Bentilu je defanziva dosta opala a u napadu je skoro totalni privatnik.Posle ljudi pisu protiv dolaska Ivanovica,pa ko ce ove da vrati u red?Pogotovo sa ovakvim stanje na tabeli,tako se njima vraca motiv.Zvezdan i Tomic sigurno nece,ZVezdan je iz Monaka otisao zbog svadje sa igracima a Tomic isto izgubio svlacionicu pa otisao.Samo Dusko.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta oscilacija u igri i sada već tradicionalno veliki pad u energiji u poslednjih 7 - 8 minuta. Od -3 za svega par minuta uz snažnu i grubu igru Fenera do -16.  Nervozne reakcije Itudisa u toku utakmice i nekoliko iznudjenih tajmauta opet ukazuju da nije baš sve išlo rutinski za njih. Tim pokazuje napadački kvalitet, povratak sa -12 na + 5 u prvom i početkom drugog perioda i kontrola dešavanja na terenu nisu zanemarljivi. Koliko je početna petorka bila inferiorna toliko je druga sa pretežno domaćim igračima neočekivano donela rezultat. Dobar ulazak u drugu i četvrtu četvrtinu, dakle direktno posle pauza na kojima trener ipak daje nekakve instrukcije igračima. 

 

Opet smo izgubili zbog loše odbrane, slabe adaptacije na jaku i snažnu igru na granici faula u četvrtom periodu kao i zbog nemoći da se serija prekine kada kola krenu nizbrdo. Veliko je pitanje da li svi ovi igrači, osim Lazica i Lazarevica, mogu odbrambeno da se izdignu na viši nivo. Bentil, koliko god bio dobar napred, odbrambeno ima velike propuste, konstantno je na ničijoj zemlji. Holanda da ne pominjemo koji je  slaba tačka bilo da čuva bekove za koje je prespor ili krila (Pjer ga je masakrirao), gomila situacija u kojima nam puca odbrana tako da je njihov šuter sam kao duh. Odlično smo uštopovali Vilbekina pa i Kalatesa ali nismo računali na Motlija i možda bi baš Ilić sa svojim dugim rukama i dobrim skokom mogao njemu da isparira, pa taman i sa ličnim greškama. Što se tiče izmena u rosteru, a osnovu svega prikazanog, deluje da bez Holanda i Martina ništa ne bi izgubili na kvalitetu. To što oni donose u napadu nama apsolutno nije neophodno za neko poboljšanje igre jer nam je odbrana za sada veći problem.

 

Elem, Fener je odlično posložen, vrhunski vođen i sa ovako raspoloženim Gudurićem koji je vezivno tkivo teško da neko može da ih dobije u Ulker areni. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta se dešava u 4/4 ali sada već deluje da nije slučajno:

 

EFES

9:20 do kraja -4

finalno -13

 

BASKONIA

3:27 do kraja -6

finalno -17

 

REAL

3:30 do kraja -5

finalno -16

 

FENER

8:39 do kraja -2

finalno -14

 

Znači mi smo u sve 4 utakmice realno bili u igri u 4/4, imali aktivan rezultat i sve izgubili ispostaviće se ubedljivim dvocifrenim rezultatima. Na ovo može da se doda i PAO gde smo imali +2 na dva min do kraja kao i Monako gde smo bili tu negde.

 

Sa druge strane, moj subjektivni osećaj dok sam gledao je da nijednu ne bi dobili da se igralo još 3 dana i to me najviše plaši, baš deluje da ekipa ima luzerski mentalitet, jako bih voleo da grešim.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Tim trenutno izgleda kao skup basketasas, sa parom bekova Nedovic Vildoza koji mogu da zabave publiku i Kuzmica koji je i sa 30% snage moze da pokaze zasto je ne tako davno bio defanzivna elita na evroligaskom nivou. Sinoc 18 min skoro pa perfektno , cisto da nas malo podseti na Dejin zlatni period kad je drzao reket protiv najboljih centara Evrolige. 

Sve u svemu, ovo NIJE takmciarski tim, da li moze biti, to zavisi iskljucivo od trenera, ali ovo sto gledamo je neozbiljno, govor tela vecine njih je veoma los, bez energije, odbrana i ne postoji. 

 

VJ nije kriv u smislu sto ne moze bolje od ovoga, nije se sam doveo na ovo mesto. Agonija se samo nastavlja, publike ce biti sve manje, a porazi ce se nizati kao u cirkusu. Promene pod hitno ! 

Koliko odmah. 

Pizdariu sa Raduljicom ne vredi ni da se kometarise, nisam ocekivao da Covic toliko nisko padne i da izvlaci pare iz kluba preko svog pajtosa Raduljice ili nego drugi vec, jer logikom ne moze da se razume njegovo dovodjenje. 

 

Sve u svemu , sezona jos uvek nije propala, ali ako Covic nesto drasticno ne promeni u vodjenju kluba, ima samo da se cuje zvuk patika na utakmicama KKCZa.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, filip83 said:

Ne znam šta se dešava u 4/4 ali sada već deluje da nije slučajno:

 

EFES

9:20 do kraja -4

finalno -13

 

BASKONIA

3:27 do kraja -6

finalno -17

 

REAL

3:30 do kraja -5

finalno -16

 

FENER

8:39 do kraja -2

finalno -14

 

Znači mi smo u sve 4 utakmice realno bili u igri u 4/4, imali aktivan rezultat i sve izgubili ispostaviće se ubedljivim dvocifrenim rezultatima. Na ovo može da se doda i PAO gde smo imali +2 na dva min do kraja kao i Monako gde smo bili tu negde.

 

Sa druge strane, moj subjektivni osećaj dok sam gledao je da nijednu ne bi dobili da se igralo još 3 dana i to me najviše plaši, baš deluje da ekipa ima luzerski mentalitet, jako bih voleo da grešim.

 

meni laički to izgleda (pričam pre svega kada gledam ove tekme, statistika to samo potkrepljuje) kao nemogućnost našeg trenera i naših igrača da izvuku neka validna rešenja kada su protivnici (trner i njegovi igrači) naučili nešto na osnovu iskustva tokom aktuelne tekme i zatvorili ti opcije koje su radile.

 

nešto od toga sigurno ide na neuigranost, pošto evo u sedmom kolu nedović prvi put igra iz sve snage a pre toga su jedan za drugim dolazili vildoza i ko sve već između.

nešto od te neuigranosti ide na trenerovo eksperimentisanje sa 15 igrača, gde je kuzmić prvi put zaigrao u drugoj četvrtini sedme tekme el, ostale da ne pominjem.

nešto od toga verovatno ide na neiskustvo i-ili neznanje trenera.

nešto od toga ide na činjenicu da smo igrali protiv opasnih ekipa, minus bajern i pao.

 

cenim da su 2 od 4 gorepomenute stvari sasvim dovoljne da doživiš kolaps na kraju tekme protiv ovakvih ekipa.

 

a još jednostavnije, mi u kontinuitetu gubimo puno lopti i to jako jeftino a nemamo talenat da se vratimo dovoljno često iz tih prodaja, pošto nemamo usput ni odbranu koja će u kontinuitetu da koriguje te prodaje u napadu.

 

treba nam i bolji difens i raznovrsniji napad, treba nam puno toga da se makljamo do kraja tekme sa najjačima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, uini said:

 

meni laički to izgleda (pričam pre svega kada gledam ove tekme, statistika to samo potkrepljuje) kao nemogućnost našeg trenera i naših igrača da izvuku neka validna rešenja kada su protivnici (trner i njegovi igrači) naučili nešto na osnovu iskustva tokom aktuelne tekme i zatvorili ti opcije koje su radile.

 

nešto od toga sigurno ide na neuigranost, pošto evo u sedmom kolu nedović prvi put igra iz sve snage a pre toga su jedan za drugim dolazili vildoza i ko sve već između.

nešto od te neuigranosti ide na trenerovo eksperimentisanje sa 15 igrača, gde je kuzmić prvi put zaigrao u drugoj četvrtini sedme tekme el, ostale da ne pominjem.

nešto od toga verovatno ide na neiskustvo i-ili neznanje trenera.

nešto od toga ide na činjenicu da smo igrali protiv opasnih ekipa, minus bajern i pao.

 

cenim da su 2 od 4 gorepomenute stvari sasvim dovoljne da doživiš kolaps na kraju tekme protiv ovakvih ekipa.

 

a još jednostavnije, mi u kontinuitetu gubimo puno lopti i to jako jeftino a nemamo talenat da se vratimo dovoljno često iz tih prodaja, pošto nemamo usput ni odbranu koja će u kontinuitetu da koriguje te prodaje u napadu.

 

treba nam i bolji difens i raznovrsniji napad, treba nam puno toga da se makljamo do kraja tekme sa najjačima.

Pobedili smo Zadar poslednju cetvrtinu.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Trigger said:

10 pobeda u EL

Finale ABA

Kup 🏆

KLS 🏆

Jel bi bili zadovoljni sezonom?


At this point, KLS je revijalno takmičenje, tako da ne. Za EL, 8 ili 10 ili 12 pobeda, po meni, isti K. Il si u plejofu ili ne, jedino što još donekle uvažavam kao neki uspeh je bar da budeš u igri za plejof do samog kraja. 

Osvajanje ABA je za mene razlika između uspešne i neuspešne sezone ove godine. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

edit pt2

sampionska izjava kuzmanovica, kada polovinom poslednje cetvrtine, nedovic pola sata mesa kalatesa u izolaciji i onda konacno nadje prolaz da vozi do kosa;

 

kuzma genije:"zasto ne mozemo i sledeci napad ovo da igramo?"

 

..i onda nakon sledeceg napada primeti kako nismo isto ono odigrali.

 

haos.

 

Moron je primetio da je sreća što se Petrušev vratio na svoju prirodnu poziciju četri.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Tunji Awojobi said:


At this point, KLS je revijalno takmičenje, tako da ne. Za EL, 8 ili 10 ili 12 pobeda, po meni, isti K. Il si u plejofu ili ne, jedino što još donekle uvažavam kao neki uspeh je bar da budeš u igri za plejof do samog kraja. 

Osvajanje ABA je za mene razlika između uspešne i neuspešne sezone ove godine. 

Za par sezona jedino šta će se brojati od ove sezone su trofeji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Trigger said:

10 pobeda u EL

Finale ABA

Kup 🏆

KLS 🏆

Jel bi bili zadovoljni sezonom?

Pa ne, to je neuspešna sezona.

 

Uspešna bi se mogla nazvati u slučaju ovakvog nekakvog ishoda:

 

10-11 u EL

Osvajanje ABA

Osvajanje KLS-a

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Tunji Awojobi said:


At this point, KLS je revijalno takmičenje, tako da ne. Za EL, 8 ili 10 ili 12 pobeda, po meni, isti K. Il si u plejofu ili ne, jedino što još donekle uvažavam kao neki uspeh je bar da budeš u igri za plejof do samog kraja. 

Osvajanje ABA je za mene razlika između uspešne i neuspešne sezone ove godine. 

potpisujem 100%. toliko puta prožvakana tema bez naslova u ABI nema EL ( osim u primeru WC šta samo po sebi nije izvesno ako uopšte i dođemo u to finale)i tako u krug. sve ostalo je irelevantno u odnosu na titulu u ABI

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Sa Nedovicem srece nema..ne moze on  toliko da da, koliko moze da primi, a i navikao covek da bude medju poslednjima u EL. 

 

Pisao sam i pre da je Kuzmic bolji od Martina i Petruseva. Jbs Petruseva, pored njega ce svaki centar biti mvp utakmice..bas ce on Motlija da brani..

Za ovo sačekaj bar neku drugu utakmicu jer sinoć je bio među boljima i sa njim smo ili stizali minus ili pravili razliku, tako da, nije ti dobar tajming.

Nedović +8, Petrušev +12. Dvojica igrača kojima se odbrana najviše zamera, sinoć nisu bili krivci zbog ovoliko primljenih poena.

 

S druge strane, Vildoza -21 i Bentil -26.


Naravno, glupo je uzimati bilo kakve zaključke na osnovu jedne utakmice, ali kad pišemo o konkretnom porazu, Nemanja je baš nimalo do vrlo malo kriv.

Link to comment
Share on other sites

Videh komentar na netu 

 

Ciganima umire nada, ostace im trener Jovanovic Vlada 

 

 

 

Inace, sto se tice statistika u cetvrtim cetvrtinama, nema tu sta da mozgate, jednostavno svi su protiv nas igrali na leru i onda zapnu u cetvrtoj i lagano slome. To se videli na svim  utakmicama, cim se mi na neciji individualni kvalitet odvojimo na +5, oni stegnu odbranu i za 2 minuta se vrate. Jednostavno, rutiniraju nas svu kako stignu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pogresna je [po meni] percepcija da bentil igra da nabije statse.
 
nama je jedini go-to potez u pozicionom napadu rutinsko spustanje bentilu da zida za neki poluhorog ili fade away.
 
mislim da bi on bio srecniji kada bi, kao i do sada, radio stvari koje inace radi dobro a ne ove gde se muci ali mora jer nemamo drugu opciju.
edit
da zakljucim, bentil je jako opasan kada je okrenut licem prema kosu. ledjima i ne bas.
Zapravo, Kuzmanović (u podcastima) već izvesno vreme priča upravo to, kako je Bentil opasniji licem prema košu i da mu nije jasno zašto se forsira igra leđima. I da bi bio daleko opasniji kada bi u repertoaru češće radio ovo.
Znam da je čovek pod hejtom ali ima i neke pametne..
Isto to mislim što se tiče Bentila, ali je ta igra leđima trenerova instrukcija nije do igrača toliko.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...