Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ja sam se na kraju toliko iznervirao da nisam mogao da proslavim pobedu. Od +6 na 40 sekundi do kraja, do njihovog suta za pobedu. Koji put vise, rodjaci, koji put?!

 

Motli sutira 1/2, imamo +5, lopta dolazi do najboljeg izvodjaca bacanja u ekipi, i ti trazis tajmaut, COVECE?! Pa trazis sranje i dajes im sansu… Igrom slucaja sam kod keve gledao utakmicu, i kada je Faku ono prvo bacanje promasio imao sam izliv besa koji se skupljao cele sezone, kleo sam, psovao, sve najgore je izaslo iz mene, majka je ustala i otisla iz sopstvenog stana u neverici… 

 

Stefan Lazarevic je daleko, usudio bih se da kazem svetlosnim godinama od igranja Evrolige, i mislim da nas je kostao boljeg plasmana ove sezone, tacnije Duskovo insistiranje na njemu. Deckonja bi morao da bude Skoti Pipen u odbrani da nadoknadi sto sa njim napadamo 5 na 4, on nema nijedan napadacki kosarkaski element. Na momente zna da odigra vrhunski difens, ali je po meni to daleko od dovoljnog da bi bio u relevatnom EL timu. Ivanovic ga ocigledno voli kao sina, verujem da je maksimalno vredan i posvecen momak, ali dzaba.

 

Luka Mitrovic i njegova nemogucnost da uhvati skok… Ma ne mogu da pisem, taman da je prime Stiv Nes umesto Fakua, ovih 17-17 je fantazija u odnosu na falinke koje ovaj tim ima. 

 

 

Edited by Carl Johnson
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

Mislim da je EL pokazala ove sezone sta misli o ideji Crvene zvezde koja ce da ima TOP budzet u takmicenju - to je saseceno u koraku.

 

Naravno da lik koji je sve u drzavi, pocev od peraca ulica, preko glavnog ekonomiste do zaludjenog kosarkaskog trenera moze da napuni budzet kluba tako da moze da dovede koga pozeli, ali onda bi EL verovatno ekspresno izbacila Crvenu zvezdu iz takmicenja (ne bi bilo nista od WC), pa gorepomenuti strucnjak za sve ne bi ni imao kome da daje ogroman novac sledece sezone.

 

Moja amaterska prognoza bi bila da se sprema KKP kao verovatno prvi konj drzave Srbije u trci za tron EL, a KKCZ ce ili u narednu sezonu sa skromnijim budzetom (skromnijim u smislu Hall, Terry i jedan Loyd kao prva zvezda tima) ili u EC. Sa tim sto bi i KKP imao manji budzet ako KKCZ ne bi igrala EL iduce sezone.

Upravo tako. Nema teorije da EL dozvoli 2 power housa iz Srbije i na taj nacin sama sebe finansijski sasece. Nije to ista situacija kao Pao Oli i Real Barsa jer su oni vlasnici. Tako da ako se krene ofanzivno sa ulaganjem u junu nam kuca EL revizija na vrata. Nasa jedina nada je da nekako uzmemo Aba i ove sezone i na taj nacin izbacimo iz kombinacije kkp drzavni projekat. Verujem da onda nece moci tako lako da nastave da upumpavaju lovu. U suprotnom smesi nam se Ec narednih par godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fradler said:

Poslasmo komsije na F4, ali mnogo lepa pobeda. 

 

Fener je u top 3 najbolje ekipe, dali su sve veceras i nije im bilo dovoljno.

Poslasmo, al zamalo. Igraju ili protiv Barse, ili protiv Reala

3 hours ago, Šarunas said:

To bi bilo to od ove sezone.

Tesko cemo sta uraditi u finalu ABA protiv komsija. Oni ce samo dalje podizati formu kroz jake utakmice u TOP8 i F4 dok nama ostaje uigravanje s ABA boranijom sto je svojevrsni antiklimaks nakon EL sezone.

Sledece sezone pamet u glavu.

Zbog ABA bi bilo dobro da odu na F4 jer bi se istrosili (ovo pisem bez da znam datume). Inace, nece otici na F4 zbog gore napisanog 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Profesor said:

Vildozina kontrola lopte je nesto apsolutno jezivo. Ne mogu da se opusitm ni kod najosnovnijeg prevodjenja. 

 

Večerašnji favoriti:

 

ezgif-com-video-to-gif-9.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-10.gif

 

 

Sezonski favoriti iz EL  (otvarate na sopstvenu odgovornost):

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-11.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-12.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-13.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-14.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-15.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-22.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-16.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-17.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-18.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-19.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-20.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-21.gif

 

 

Bonus sa poslednjeg ABA derbija:

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-23.gif

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 9
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

Na kraju je iza Baskonije i Zalgirisa, klubova koji trose dosta manje novca na plate igraca. Cinjenice su cinjenice, a bajka o "jadnom sastavu koji je bio totalni autsajder, a dosao do 17 pobeda" je bajka.

 

Dosta manje novca ne trose sigurno, s obzirom da Ulanovas, Brazdeikis, Evans, Smits, Hauard, Tompson, Henri itd. ne igraju za sicu. Zapravo, pitanje je da li je Zvezdin roster koji je izgurao 75% el utakmica (bez Kampaca) uopste skuplji od rostera Zalgirisa i Baskonije. 

 

Ta Zvezda je objektivno i bila autsajder skromnog sastava. Zaboravlja se da se radi o ekipi u kojoj tokom citave sezone vrlo bitne uloge imaju Dobric i Mitrovic, smesno placeni igraci koji u vecini evrokup timova ne bi bili starteri. Pa i Lazarevic, koga dobar deo kls timova ne bi bas oberucke uzeo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fradler said:

Zaboravlja se da se radi o ekipi u kojoj tokom citave sezone vrlo bitne uloge imaju Dobric i Mitrovic, smesno placeni igraci koji u vecini evrokup timova ne bi bili starteri.

 

Dobrić uopšte nije smešno plaćen, ima sasvim solidan ugovor za naše uslove, kao i Marković, Ivanović, Petrušev...

 

11 minutes ago, fradler said:

Pa i Lazarevic, koga dobar deo kls timova ne bi bas oberucke uzeo.

 

'Ajde da ne preterujemo, bio je najbolji igrač FMP-a uz Nenadića u poslednjoj sezoni tamo, 11 ppg i 5 rpg, shooting splits 48-36-77 i indeks korisnosti 14.4, uz vrhunsku odbranu.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, fradler said:

 

Dosta manje novca ne trose sigurno, s obzirom da Ulanovas, Brazdeikis, Evans, Smits, Hauard, Tompson, Henri itd. ne igraju za sicu. Zapravo, pitanje je da li je Zvezdin roster koji je izgurao 75% el utakmica (bez Kampaca) uopste skuplji od rostera Zalgirisa i Baskonije. 

 

Ne igraju, ali osim Henrija to su i dalje igraci koji imaju slabiji evroligaski CV od Nedovica i Vildoze. Na primer, Martin ima mnogo jaci CV od Kotsara/Enocha ili Hayesa. No, zato ne mozes da racunas ni Baskoniji Henrija, ako neces Zvezdi Campazza.

 

24 minutes ago, fradler said:

Ta Zvezda je objektivno i bila autsajder skromnog sastava. Zaboravlja se da se radi o ekipi u kojoj tokom citave sezone vrlo bitne uloge imaju Dobric i Mitrovic, smesno placeni igraci koji u vecini evrokup timova ne bi bili starteri. Pa i Lazarevic, koga dobar deo kls timova ne bi bas oberucke uzeo.

 

Lazarevic je igrac ranga 11. ili 12. igraca Zalgirisa i Baskonije, a onda pogledas ko su ti igraci i vidis da su u pitanju anonimusi koji ne mogu mnogo da kostaju. Po pozicijama, sve tri ekipe:

 

Crvena zvezda: Vildoza - Nedovic - Dobric - Bentil - Martin, Ivanovic - Markovic - Lazic - Petrusev - Mitrovic + Kuzmic, Holland, Ilic, Lazarevic i Raduljica

Zalgiris: Evans/Taylor - Brazdeikis - Ulanovas - Smits - Hayes, Lekavicius - Dimsa - Butkevicius - Polonara/Cavanaugh - Birutis + Giedraitis, Lukosiunas, juniori

Baskonia: Thompson - Howard - Giedraitis - Hommes - Enoch, Heidegger - Marinkovic - Diez - Costello - Kotsar + Kurucs, Raieste, Sederkeskis, juniori

 

Od ovih igraca sa kraja klupe najskuplji su igraci KKCZ, jer mislim da niko ove sa Baltika u oba preostala kluba nije video u nekoj ozbiljnoj roli u bilo kojem EL mecu.

 

Od igraca druge petorke, Zalgiris ima dvojicu koja su skuplji, jer zasto mislis da je Mitrovic ultrajeftin naspram Birutisa koji je do ove sezone bio samo domace stablo? Takodje, osim Marinkovica i Costella niko ni u drugoj petorci Baskonije nije skup.

 

Prelazimo na prvu petorku: Crvena zvezda - 4 stranca, svi sa ozbiljnim evroligaskim iskustvom, jedan domaci koji vec 5-6 sezona igra EL u KKCZ. Zalgiris - dva stranca koja nisu imala ozbiljnu rolu u EL, Ulanovas koji je sutnut iz Fenerbahcea, hajde da kazemo da Brazdeikis i Smits imaju neki renome. Baskonia - igrac iz EC, igrac bez EL iskustva, jos jedan igrac bez EL iskustva, uz Enocha koji je propustio dobar deo sezone i Giedraitisa koji je role player.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

 

A zamisli da su Vildozi svirali "Djurdjevdan jeeee, a ja nisaaaaaam, s oooonoooom koju voooooliiiiiiiim"!

 

Ukanalili bi ga ne samo do kraja sezone nego i do pola sledece. Ju ju ju...

 

Ah da, sreca da ne razume ni "U boj, krenite junaci svi" 😄 

Mozete da pokusate i sa

 

:s_d:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pacino said:

Jos termin bio po tvom ukusu

 

ma imao sam neki intenzivan biznis i okupio se sa porodicom posle i nisam palio ni forum ni tv.

 

bije fener al bije i vildoza na pocetku

kranuo i facu, 10-15. itudis ne postuje zeljkov seniority u kumstvu, grobarima se budi nada.

Edited by uini
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kampaco je tačno ono što je Čović uvijek govorio da nikad nije mogao da ima i što objektivno nikad nismo ni imali: stranac koji nije mačka u džaku nego neko za koga znaš da će da pravi razliku.

Svi smo se ove sezone nervirali jer smo bili klimavi na centru, jer smo morali da gledamo Lazarevića u napadu, jer je Dobrić bio ono što jeste, ali ja bih sve to prihvatio da gledam i iduće sezone (uključujući Braduljicu iza koša), samo ako bi ostao Kampaco, i Duško na klupi.

Edited by quentin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, posteno smo odradili i ovu i niz poslednjih utakmica, cak posredno pomogli KKP da ima najlakseg moguceg protivnika u top 8, sto je lepo, nije bilo glupiranja i odmaranja. E sad to sto im je Makabi oteo tog protivnika jbga to je samo bonus. 
Za finale ABA bi bilo bolje da su na fajnal foru zbog fokusa i potrosnje, ali mislim da su Real i Barsa upravo jedine ekipe u EL koje KKP (a i mi da je doslo do toga) ne moze da prodje u seriji na 3 dobijene.


Verujem da ce biti novca i naredne godine, ali sigurno ga nece biti za bacanje, a mi smo ove godine umeli i da bacimo fino.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...