Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

7 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Budu li Bentil i Martin iole ovako korisni, imamo cemu da se nadamo u potencijalnom finalu ABA.

Imamo i ovako. Partizan jako zavisi od igre 1-1 i suta iz takvih situacija i driblinga. Za sada ih to sluzi i deluje impresivno. Njima je neophodan FG od min. 50% i uz to sut za tri od min. 40%. Ako ih sut stane kao protiv nas u KRK ili sinoc protiv Barce u 2. poluvremenu onda im je stanje kriticno. Sinoc su pred kraj utakmice imali po komentatoru Sk samo 4 asista, a Barca 20+. Tako da je individualna odbrana i matchup u odbrani od ozbiljnog uticaja na rezultat.

 

Oporavkom Smajlagica i Avramovica im je roster siri, ali ako nosioci udju u probleme sa faulovima u 1. poluvremenu onda su vrlo ranjivi. Njima treba mnogo da se poslozi i imaju tanju klupu. Ako neko od prvih 7-8 podbaci ili ima problem sa faulovima, onda... Tako da uopste nismo bez sanse, ali jeste sranje da ce 99% imati prednost domaceg terena.

Edited by drakon1
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Laki21 said:

Još jedna gorka pobeda i nemoguće je ne pitati se ponovo i ponovo šta smo mi to igrali kada je trebalo.

 

Evo dobili smo i odgovor da uz raspadnutog Dobrića Holand može da bude više no koristan i da bi on, da je dobio koji minut kada je trebalo u utakmicama gde je ovaj šutirao 7-1 i slično, u stvari najvše profitirao od Kampacovih veština asistiranja.

 

Jezivo je što to nije video onaj ko je trebao, kao ni što šta drugo, no sad je voz otišao i samo možemo da mu mašemo sa stanice.


Баш тако. Када можемо да истрпимо Лазаревића са онолико промашених зицера могли смо и лошу одбрану Холанда али да пљусне неку трицу кад никог не иде а након што га свевидећи Факу погоди у трепавицу.

Кад год Факу направи магију сјетим се Човића и шта је са кретенским потезима направио од сезоне која се само са мало памети могла дуго дуго памтити…

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ona oteta pobeda nad Barsom, i da smo recimo dobili skoro dobijene meceve sa Zalgirisom i Paom. Sad bismo slavili gotovo siguran top 8. I to nije nesto sto je bilo toliko daleko koliko deluje u prethodnoj recenici. Tuga

Znači prošli bi ako se samo nama skinu utakmice gde smo ispustili veliku razliku u poenima. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, drakon1 said:

Imamo i ovako. Partizan jako zavisi od igre 1-1 i suta iz takvih situacija i driblinga. Za sada ih to sluzi i deluje impresivno. Njima je neophodan FG od min. 50% i uz to sut za tri od min. 40%. Ako ih sut stane kao protiv nas u KRK ili sinoc protiv Barce u 2. poluvremenu onda im je stanje kriticno. Sinoc su pred kraj utakmice imali po komentatoru Sk samo 4 asista, a Barca 20+. Tako da je individualna odbrana i matchup u odbrani od ozbiljnog uticaja na rezultat.

 

Oporavkom Smajlagica i Avramovica im je roster siri, ali ako nosioci udju u probleme sa faulovima u 1. poluvremenu onda su vrlo ranjivi. Njima treba mnogo da se poslozi i imaju tanju klupu. Ako neko od prvih 7-8 podbaci ili ima problem sa faulovima, onda... Tako da uopste nismo bez sanse, ali jeste sranje da ce 99% imati prednost domaceg terena.

Za prednost domaceg terena smo opet sami krivi jer smo kretenski izgubili od Cibone ( iako se Partizan pomalo srecno iskobeljao protiv Splita i COL ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Budu li Bentil i Martin iole ovako korisni, imamo cemu da se nadamo u potencijalnom finalu ABA.

Naravno. Ne vidim što ne mogli da ih dobijemo, vodimo 3:2 u međusobnom skoru. Kampaco je najbolji igrač u obje ekipe, mada moram priznati da Egzam igra brutalno. Ako je u stanju da gađe oko 40% za tri onda postaje skoro nezaustavljiv. 

 

Njihova prednost je što ni na jednoj poziciji nemaju rupu, a mi smo bez prave EL opcije na 3 i na 5. Mana im je što nemaju uopšte duboku rotaciju. To je standardnih 6 igrača koji su nosioci (Papapetru najmanje) + Madar, Avramović i Smailagić, koji generalno daju solidan doprinos, ali imaju solidne mane.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nekad igras dobro, nekad ne. Nedovic je nepotreban..

 

Holand korisniji.

 

 

25 minutes ago, Константин said:


Баш тако. Када можемо да истрпимо Лазаревића са онолико промашених зицера могли смо и лошу одбрану Холанда али да пљусне неку трицу кад никог не иде а након што га свевидећи Факу погоди у трепавицу.

Кад год Факу направи магију сјетим се Човића и шта је са кретенским потезима направио од сезоне која се само са мало памети могла дуго дуго памтити…

 

Ne postoji odbrana koja može da pokrije toliku nesposobnost u napadu. Makar na ovom najvišem nivou. Da je u stanju makar zicer da nabode na pola metra od koša, OK. Ovako, jednostavno igrač manje.

 

Holand i Vildoza su prvenstveno basketaši, pa onda košarkaši. I kao takvi mogu da imaju svoju ulogu ako se pametno iskoriste. I da, Vildoza ju uprkos solidnoj kontroli lopte dvojka a ne kec.

 

Nedović je uz sve mane koje se tiču decision makinga i odbrane bolji košarkaš sve u svemu, prvenstveno jer povremeno može da probije do koša. No, s obzirom da je staklen na kraju krajeva dobiješ isti kurac drugo pakovanje.

 

Za iduću sezonu ili jedan ili drugi, nikako obojica.

Edited by Laki21
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Čočo said:

Mene interesuje u nekoj ludoj sreći ukoliko Baskonija,Zalgiris,Efes i mi, eventualno i Armani imamo po 17/17 ko ide dalje. Zna li ko u to da gleda?

Okej mi definitivno ne. S obzirom da svi imaju bolji medjusobni osim Efesa. 😂🤦

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Onakve mozdane slomove kakve smo mi imali, barem u tolikoj meri, nije imala nijedna ekipa ove godine. Tu smo zasigurno prednjacili

Pa ako su toliko česte bili, verovatno nisu ni moždane slomove, već realan pokazatelj kvaliteta ekipe koja nije za Top8.

 

13 minutes ago, Čočo said:

Mene interesuje u nekoj ludoj sreći ukoliko Baskonija,Zalgiris,Efes i mi, eventualno i Armani imamo po 17/17 ko ide dalje. Zna li ko u to da gleda?

Mi svakako ne😅

Jedine sanse da mi imamo najbolji bilans u direktnim susretima je da i Valensija isto ima 17/17 jer samo tu imamo dve pobede. 
Ako te zanima tačno tvoj scenario, tu bi prošao Efes. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Petrušev deluje kao da može licem napasti bilo kog visokog u EL kada nije skupljen reket i da izvuče faul ili skoruje (Tavares excluded). Ne samo što mu skil i frejm to dozvoljavaju već što je željan čelindža i uči iz toga. I dalje mu uspeva da u napadu iznenadi rešenjem koje nismo videli cele sezone u njegovom skil setu...kao ono polaganje o tablu na drugi obruč poput iskusnog beka ili ovih par utrčavanja u reket na kraju napada kada su ga ispoštovali Bentil i Martin. Jako spretne ruke ima, može svaki pas u kretnji da prihvati i ide neustrašivo u završnicu. Ne sećam se kada je napravio faul u napadu kada krene na koš. Da ga ne ureknem...balans u doskoku mu je top level. Sa toliko poena na obruču niko ga ne treska o parket. To nije samo do fizikalija...i tajming se pita.
Bilo bi korisno i za nas i za njega da na tim slabostima u timskoj odbrani poradi u narednoj sezoni upravo sa Duškom uz nešto jaču minutažu, posebno kad preko leta nabaci još malo krtine. Dečko za dve nedelje puni 23.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nini3112 said:

Bas me zanima kako ce izgledati duel Tyus-Martin,meni slicnan tip igraca,bice zanimljivo ali Asvel kod kuce ume lepo da odigra

Asvel ne zna da se sabere u EL. Imaju 0:10 poslednje 10 utakmice. A takvi nas najviše vole. Odličan ispit za ekipu i pokazatelj da li je ovaj napredak samo bum ili stvarno idemo na bolje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Što neko reče...on je profesionalac, ne utiče privatni život na njega...i ja sam raskidao 100 puta, pa šta mi fali, evo pišem na forumu bez problema

Ja sam jedan od tih koji su to pisali..ocito,sem ovog dela "raskidao sam 100 puta" lol
I dalje smatram da je to..bullshit.

Jer,lika je ostavila cura..vau..mozda mu se to prvi put desilo? Ok,ajde da mu to uracunam kao olaksavajucu okolnost. Cura. Ne verenica. Ne zena. Nije mu se raspao porodicni zivot..razumeo bih da je citav zivot izgradio sa njom..stvorio familiju..ono - 4,5 dece..i jednog dana - puf! - nema vise nicega. Nestala sa decom,ostavila ga golog k'o pistolj. E,to bih razumeo.
Ovo ne. Mlad covek..ne znam da li je atraktivan zenskom polu..verovatno jeste..sportisti su cesto magnet za devojke. Pri tome,lepo zaradjuje,radi ono sto voli..nije da je ostao bez svega i staje mu zivot..

Kazem..bs. I to kazem kao neko ko izuzetno emotivno reaguje na mnogo sta u zivotu i mnogo toga prima k' srcu. Ovu pricu ne pusim,zao mi je.

Moze ovo na lustraciju ^

  • Like 6
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nini3112 said:

 

 

Prvi korak ka resavanju problema koji imas je priznavanje da imas problem. Dobro je da je prosao tu fazu. Nadam se da od sada ide samo napred i da ce biti jos bolji nego sto je bio. 

 

Potreban nam je, ne moze Facu da vuce ceo tim na svojim ledjima, ili Neda na svojim nogama (pu-pu). 

 

Vamos Luca! 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...