Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 minute ago, Laki21 said:

Rosteri su jednostavno neuporedivi, ovaj tim ima dva igrača za F4, jednog za F8 timove i ostatak makar na sličnom nivou.

 

Pa za to je kriv Covic, 10 sezona pika ovu Evroligu i nikada nije ni blizu napravio tim sa budzetom kakav ima Zelimir za ovu i lanjsku sezonu. Narodu je dokurcilo vise da ih voza na ringispalj ABA, Evroliga , dizanje ruke od iste nakon 20 kola, pa opet ABA liga da bi igrao Evroligu da bi je opet odjavio nakon 20 kola i tako u krug. 

 

Ej bre, ako on ne moze da nabavi pare ( a ova sezona je pokazala da se moze ) o cemu mi pricamo. Da se merimo cije je tatko jaci? Pa evo, ako ove sezone ostane bez Evrolige, sta ce onda? Cenim da ce prvi da digne sidro, sto i nije lose. SNS se u sve mesa u ovu drzavu, zasto bi bilo drugacije i u kosarci. Sta mi izigravamo, neke poslednje mohinaknce, last man standing, cuvare vatre, kao da nismo sezona i sezonama unazad zavisini od iste te drzave. 

 

Vec sam pisao, Covic moze koliko sutra da ode, ne bi me tangiralo uopste, ono soranje po navijacima sa Raduljicom tesko da moze da ga opere i Dunav i Sava, a experimente sa Dovlom i slicnima, da ne govorimo. 

 

KKCZ je odavno zrela za Evro Kup reset, samo sto je konkurencija bila nikakva do lanjske sezone. Ako se i zavrsi u Evro Kupu naredne sezone, to moze samo da bude olaksanje za sve navijace. Nismo mi u Evroligi dve sezone, pa sad da nam bude nesto krivo, gledamo ovaj film 10 sezona unazad, sa identicnim nastavcima, sem par izuzetaka koje potvrdjuju pravilo ( Miller sezona, a i ta sezona je pretila da ode u kurton nevidjeni, da nije izvrseno dopunjavanje rostera u sred sezone).

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Redstar0356 said:

Petrusev igra na jednoj strani a Dusko ne zna da ga sakrije u odbrani. 

Petrusev nije ni bio na ovom nivou pre Duska i svaki njegov napredak je dobrodosao. Da je formiran igrac pa da mu se prigovori nesto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Terry said:

 

Igrali smo protiv iste Albe u tri dana, zar ne? Eto ti reper. Oni ih rutinirali, mi izgledali kao cirkus kolorado. A bitno i nama i njima bilo, a Albi i Bajernu skroz nebitno. Ok, ja sam zatvorenik momenta, ali ako ti vidis nesto smisleno u nasoj igri, svaka ti cast. I to ne govorim o procentima suta, vec jednostavno koncept ne postoji. Izdrkavanje na sutu do 101 i nazad. Amateri. A sto je najsmesnije, ovaj strah i trepet na klupi koga se toboze plasi 90% igraca deluje kao da je Nesa Ilic trener. Izgleda ga niko ne jebava.

 

5 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Ne , ne moze da bude nikakav reper. Igrali su oni u Pireju i pukli 30es razlike, a mi smo igrali samo par nedelja kasnije i dobili mozda i najjacu ekipu u Evroligi, u gostima. Gostovali smo u Tel Avivu i tamo smo dobili. 

Sta cemo sa tim reperima? Dobili smo i Spance u gostima. 

 

Ne mozes na osnovu ALBE da poredis dva tima, to je potpuno van svake logike, nekom jedan tim lezi, nekom ne. Neko je u uzasnoj formi , neko nije. KKCZ vec dva meseca igra sa uzasnom mnogo oscijalcija. Mi da smo zadrzali nivo igre iz 1/4 protiv ALBE , bilo bi 30es razlike za nas. Sto ne znaci da se forma nece stabilizovati u narednom periodu kad Kampazzo bude igrao sve utakmice. 

 

Trenutno ne valja ovo za Evroligu, ali sezona je daleko daleko od zavrsene, cak naprostiv, i dalje mislim da KKCZ ima bolje sanse u finalu ABA lige. Kazem, videce se nakon jos tih 8 kola gde je ko, oni ako hoce top 8 moraju da dobiju top timove, dva pobede nad ALBO-m i PAO kod kuce im nece biti dovoljno za top 8, ni blizu, morace da zveknu nekog od velikana u Areni i verovatno nekog na strani. Tako da polako sa ocenjivanjem sta i kako. 

 

Pratimo svi mi kosarku odavno, znamo da nista nije onako se trenutno cini, prisoner of the moment u sportu zna da bude zajebana stvar, zato niti sam dizao nesto Duska u nebesa u decembru niti cu sada da ga bacim lavovima. 

 

Polako.

 

Malo su se uloge obrnule sad kad su ove dve ekipe u pitanju, prvenstveno što se tiče trenera. Koliko sam za Žoca pričala da bez obzira na individualni kvalitet igrača ne uspeva da od njih napravi tim, toliko se na konto poslednjih par izdanja u EL čini da su konačno kliknuli i uhvatili formu. Na drugoj strani, koliko je Duško pronalazio uspešna rešenja kad je tek preuzeo ekipu, toliko sada ne uspeva, a mislim da je k tome što rotira igrače kao na traci. 

 

Kako ste ih dobili u poslednjem derbiju - pa ova ekipa PAR ima obrise low IQ ekipe koliko god da ih je Željko utegao, često se dešava da "trokiraju" usred tekme (evo i večeras), dok je s druge strane pomoćnih fenomenalno izrotirao i stvarno je bio plus što je Duško tu bio isključen.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih podneo jos jednu sezonu Radonje u Zvezdi. Tacno bih se ranio tupim oruzijem, tako da molim bez njegovog prizivanja. Mi sa njim nismo ni dolazili do neizvesnih zavrsnica u bitnim utakmicama u EL, a i kad jesmo obicno su se zavrsavale na nasu stetu, i pritom smo igrali najruzniju kosarku u EL.Ja to ne mogu vise da gledam, kao ni borbu za TOP 15, gde smo u 10 utakmica zamalo pobedili.

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Guru said:

Sve i da nam na klupi sedi Erik Spoelstra, opet bih ga kao forumaški stručnjak kritikovao ako bi rotirao 12 igrača u jednom EL meču, ako bi mu najbolji napadač bio na stabilnih 21-22 mpg, ako bi mu najbolji visoki igrač po 10 minuta blejao na klupi i na kraju skupio ukupno 19 minuta, ako bi na jednoj utakmici izmenjao 5 igrača na istoj poziciji itd. Koliko je Duško na početku zaveo red i doneo neki mir, toliko sada pravi haos i unosi nervozu svojim overreactingom, besomučnim rotacijama i besmislenim klupiranjima, ja čim vidim takav stil vođenja utakmica meni se košarka više ni ne gleda. Ako je ekipa limitirana i neizbalansirana (a jeste), tek onda nema nikakve logike da ti najbolji igrači budu na kratkoj uzici, da bi svaki mediokritet u rosteru dobio minutažu u kojoj očekivano neće uraditi ništa. Imaš lepo za vikend Cibonu, pa tamo odmaraj nosioce, proširi rotaciju, ubaci i Ilića i Holanda ako treba (Raduljicu nemoj), ali nemoj komplikovati u Evroligi gde je jasno kao dan ko može, a ko ne može, posebno nakon 25 odigranih utakmica.

Duško je istu stvar radio i u 6 vezanih pobeda. 

Prvo poluvreme ubaci sve igrače i gleda šta ima upotrebljivo, da li je neko taj meč u ritmu i onda u drugom najviše igraju oni za koje misli da će mu doneti pobedu. Evo i večeras u drugom nisu igrali ni Džoni, ni Pefi, ni Kuzmić. 

A on takve rotacije radi celu karijeru. I sve uspehe i neuspehe je pravio tako. 

 

Kad je došao, svi padali na dupe što ne pati od šablona, što ne mora zvezda tima da ima zagarantovane minute, a sad...alo Duško, đe ti Nedović, Vildoza i Faku 30+ minuta? Numeš da rotiraš kako sam ja zamislio. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gudura said:

Ja ne bih podneo jos jednu sezonu Radonje u Zvezdi. Tacno bih se ranio tupim oruzijem, tako da molim bez njegovog prizivanja. Mi sa njim nismo ni dolazili do neizvesnih zavrsnica u bitnim utakmicama u EL, a i kad jesmo obicno su se zavrsavale na nasu stetu, i pritom smo igrali najruzniju kosarku u EL.Ja to ne mogu vise da gledam, kao ni borbu za TOP 15, gde smo u 10 utakmica zamalo pobedili.

Ovo je inace najlepsa kosarka na svetu...manje je mučno gledati Albu koja je poslednja nego nas.Mi smo dom anti-košarke od 2016te ja ne znam sta se tu generalno promenilo sa Duškom pa sad Duško može da se istrpi a Radonjić ne ali ok.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na pocetku ove serije poraza, ove izjave Duska su trebali da deluju umirujuce i kao sedativ za navijace " Sve je ok, Zvezda se ne predaje, ima sanse za top 8, polako, ovo ono itd itd.." 

Sada mi te izjave kao i ova sada nakon Bayerna, deluju kao zezanje navijaca, valjda misli da smo ludi i da smo totalno operisani od kosarke ( nismo profiji, ok, ali znamo sta je dobro, a sta nije ). Mister Dusko, vec dva meseca KKCZ je u slobodnom padu, sem one utakmice u Tel Avivu, a i ona je pretila da bude replika Kaunasa i Bayerna, tako da mister Dusko, te vase price trenutno mogu samo da izazovu kontra efekat. 

 

Pogledajte kako je vas pomocnik rotirao i vodio Kup derby, pa popricajte sa njim, nije nisto strasno da se i cuje neki savet od mladjih, zajedno ste u strucnom stabu. Ako svi mi vidimo da dva meseca bauljamo po noci, a da je svaka naredna sve losija i losija i sve veca blamaza na parketu, o cemu mi pricamo? 

 

Da ne idemo u celu losu serij, nek uzmemo samo ove zadnje dve. Prvo ALBA te razbije 25 razlike na domacem parketu za 30 minuta, ista ta ALBA koja danas u 3/4 pukne sa 30 razlike, da , 30es razlike samo u jednoj cetvrtini je pukla. Ili ovo danas, 21 5 closing serija domacina , sa +9 ides na -7. Za 5min igre u finisu utakmice. 

 

Jel smo mi ludi sada sto postavljamo ova pitanja ili smo opet mi glupsoni i treba da slusamo nekog da nam kaze kako eto ne gori kuca, nego samo se malo upalila zavesa, tepih, zid, namestaj, ali sve ce biti ok. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

KKCZ je odavno zrela za Evro Kup reset, samo sto je konkurencija bila nikakva do lanjske sezone. Ako se i zavrsi u Evro Kupu naredne sezone, to moze samo da bude olaksanje za sve navijace. Nismo mi u Evroligi dve sezone, pa sad da nam bude nesto krivo, gledamo ovaj film 10 sezona unazad, sa identicnim nastavcima, sem par izuzetaka koje potvrdjuju pravilo ( Miller sezona, a i ta sezona je pretila da ode u kurton nevidjeni, da nije izvrseno dopunjavanje rostera u sred sezone).

 

👍

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi88 said:

Nebitan mec za nas u sustini je ovo bio... 

Nadam se da cemo dici formu u narednih meseci, kada krene borba za realne trofeje za nas.

Apsolutno nebitan najslabija ekipa od nadolazećih 9...
Koliko vas "doktor" plaća da smarate sa "realnim trofejima".

Link to comment
Share on other sites

Valja uzeti predah od ove teme na neko vreme. Nema se više ni šta pametno reći ni pročitati i tako će biti do plej ofa abe. Ili ako dobijemo komšije za 2 nedelje, mada onda nećemo dobiti zbog trenera nego jer je naš 3. najbolji igrač nosio zelene patike a Želimir je nosio Rolexa a ne AP i slične priče.  Kao što su i ostali derbiji dobijeni jednim igračem a ne jer se i trener nešto pita tu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nas klub se nestrucno vodi. Koliko novca je ulupano da se konstantno bude od 12 do 15 mesta u evroligi? Cemu to? Gde je bilo kakav plan i koncept, bilo sta? Nema nicega vec poduze vreme.

 

Sto kaze Maradona iznad, vreme je za veliki reset, za obnavljanje kostura tima i jovo nanovo. Ovo vise nema smisla. Ovaj rezultat se moze postici i sa 3 miliona jeftinijim timom.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nekoime123 said:

Apsolutno nebitan najslabija ekipa od nadolazećih 9...
Koliko vas "doktor" plaća da smarate sa "realnim trofejima".

Izginemo da dodjemo do Evrolige i onda kad se lomi sezona i napravi kiks dodjemo do ovih komentara o "realnim trofejima".

 

Treba lepo reći usrali smo motku i da malo pogledamo jedni druge šta trpimo već 16 sezona unazad bez jedne reči protiv ove gamadi iz uprave.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Od kako postoji ovaj format EL, mi nismo ni jednom igrali top8 a samo jednom smo bili blizu istog. Trofeje osvajamo u kontinuitetu, tako da je kuknjava za bilo kime iz prošlosti besmislena, imo.

 

Sad zašto je to tako, pa prvenstveno zbog manjka novca da se kupuju kvalitetni EL igrači a istovremeno sve siromašniji domaći kadar, koji se sveo na to da igra EL samo zato što su u Zvezdi.

 

Ove godine smo dobili ozbiljna sredstva ali je Čović do tad već napravio sranje od selekcije sa užasnim strancima, pa je već bilo kasno. Ipak, malo više boli u odnosu na prethodne sezone poput prošle kad baš ništa nisam ni očekivao u EL.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dusko ima jednu boljku, iako dobar i iskusan EL trener on jednostavno ne funkcionise pod pritiskom, ko prati njegovu karijeru zna da je tako, sto se dokazalo i sada kod nas. Kada je preuzeo tim u momentu totalne anemije on prosto nije mogao gore od prethodnika te je bio opusten i nametnuo svoju energiju igracima koji su odmah reagovali i usledila je serija pobeda. Medjutim tada krece prica oko Top 8, euforija i ludilo, dolazi najbolji plej Evrolige koji pritom ne moze da mu pomogne na terenu i pritisak raste iz dana u dan. Dusko se polako gubi, kasni sa izmenama, ne postoji nikakav plan kako u odbrani tako u napadu i zaista delujemo sve gore iz utakmice u utakmicu.

Edited by Benito
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav Radonja sad. Kod Lakija je sve crno ili belo, nema sredine. Ni ja ne bih gledao više Radonja krvava kolena sezone, to je vraćanje sa konja na magarca. Duško je jedno vreme od govana pravio pitu, ali ne može baš sve vreme. Pa ni večeras sa umornim Kampacom. Mi igramo bez centra bukvalno, bez skoka u odbrani. I što je najgore, bez šuta za 3. Dok je ulazilo, dobijali smo, sad kad ne ulazi, gubimo. Unakazio nas je jedan prosečan Gilespi. A Lučić kao i uvek protiv nas igra partije života. Onaj user na kraju 2/4 i to nevažeći, pogodio bi 5/5 protiv nas, a inače 1/100, bez preterivanja... 

 

Deluje sa strane da Duško brlja sa pertorkama, pre svega na početku utakmice. Ali ima neku svoju logiku. Na kraju je išao all-in sa udarnim triom ali nije uspelo. Ove Argentince i Nedovića je teško obuzdati, vuče ih lopta, iako ne ide šut, smanjuju se druge opcije, jer nemamo centra sem Petruševa. Ima i do toga što smo pročitani i lepo skautirani, a malo i do kvaliteta rostera. Ovako kako smo se mi raspali protiv Albe i Bajerna, tako se i Partizan raspao protiv nas. Ništa nije crno a ni belo, i daleko od toga da sad treba terati trenera. Nije Trinkijeri dunster.

 

Sad je važno da se ekipa oporavi, Cibonu odraditi sa Ilićem i Holandom, a onda od sledeće nedelje krećemo u novu seriju. Siguran sam da ćemo ponovo da dobijamo u seriji utakmice. Puna podrška za Duška i igrače.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Duško je istu stvar radio i u 6 vezanih pobeda. 

Prvo poluvreme ubaci sve igrače i gleda šta ima upotrebljivo, da li je neko taj meč u ritmu i onda u drugom najviše igraju oni za koje misli da će mu doneti pobedu. Evo i večeras u drugom nisu igrali ni Džoni, ni Pefi, ni Kuzmić. 

A on takve rotacije radi celu karijeru. I sve uspehe i neuspehe je pravio tako. 

 

Kad je došao, svi padali na dupe što ne pati od šablona, što ne mora zvezda tima da ima zagarantovane minute, a sad...alo Duško, đe ti Nedović, Vildoza i Faku 30+ minuta? Numeš da rotiraš kako sam ja zamislio. 

 

E upravo o ovome sam i ja pisao pre neki dan. Istog sam mišljenja. I tada je imao neobične petorke, i tada je umeo da zbog jedne greške zameni igrača, često rotirao, i tada smo imali problem da zatvorimo utakmicu, i tada smo često loše otvarali utakmicu. Al tada smo i pobeđivali. Mora i Duško nešto da promeni, jer način na koji je zamislio da vodi utakmice više ne prolazi. Za Evroligu je može se reći kasno, al ostaje ABA liga i ima dovoljno vremena da trgne ekipu.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Milko Miller said:

Usao duh Coach Vlade kod Duska (u zagradi pozicija protivnika kad smo igrali protiv njih):

 

Bajern (15)

Alba (18)

✔️ Makabi (8)

Armani (17)

Virtus (14)

Partizan (12)

Zalgiris (7)

 

Posle ovoga je logicno da sledi 8 pobeda, posto coach Dusko kaze da se ne predajemo. To je najvaznije, volim optimizam.

Inace, coach Vlada nije dorastao EL, ali istina skoro sve je igrao u gostima i imao nekompletan roster. Protiv Pao smo imali samo Dzonija na 1...

 

Smanjiti budzet za plate sledece sezone - koliko muzike toliko para.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav rolekoster od utakmice 😕 

 

U pojedinim momentima smo kao muva bez glave. Oni su u poslednjoj cetvrtini osetili krv, islo ih je, a mi smo nase sanse propustili pocetkom druge cetvrtine, tad smo mogli da ih sameljemo a malo nismo imali ni srece. Mnogo je koseva ostalo na obrucu.  

 

Sve i da dobijemo Olimpijakos, Fener i Efes do kraja sezone, ova sezona EL ce mi ostati u losem secanju zbog ovih "malih" utakmica.

 

Ovaj tim se izgleda lose nosi sa pritiskom, nemam neko drugo objasnjenje. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...