Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

29 minutes ago, Redstar0356 said:

A najverovatnije da smo pobedjivalo uprkos suludim rotacijama  i losem vodjenu jer je šok terapija bila.

 

jel možeš to nekako razložno da objasniš? kako smo to pobeđivali uprkos ivanovićem suludim rotacijama, pa da to držimo kao neku logiku za buduće i skorije tekme??

Edited by uini
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nas trenutni skor je neko realno stanje. I da se desilo sve kako smo ocekivali, tj da smo dobili gde smo bili favoriti (Pao, Alba), a izgubili tamo gde smo autsajderi (Oli, Makabi), da se nismo provukli u nekim mecevima (Asvel, Partizan), a neke da smo dobili jer smo imali pobedu u saci (Zalgiris, Barsa) opet bi dosli manje vise na isti skor. Jednostavno, ova ekipa iako je na momente delovala kao najbolja u Evropi ipak ima svoje limite i uz povrede koje su se desavale tesko da je moglo bolje od ovoga. Bez Kampaca ova ekipa je po imenima i dalje blize dnu nego osmom mestu, jer je sastavljena od Vildoze i Nedovica koji su EL klasa, Bentila i ispovredjivanog Martina koji su prosecni backup EL igraci, neiskusnog Petruseva koji je EL igrac u nastajanju i gomile EC igraca koji mogu da nam budu korisni ako je ceo tim i sistem zategnut, ali ce i tada imati svoje utakmice gde ce ipak pokazati da nisu za ovaj nivo takmicenja. Od 15ak nasih igraca (ne racunajuci Kampaca), ove sezone bi EL igralo otprilike 4 do 6 igraca da nisu u Zvezdi, sto je manje od 50% rostera (Vildoza, Nedovic, Bentil sigurno, Martin i Petrusev verovatno, Dobric mozda). Premalo, a hocemo u 8.
 

Spominjao sam vec vise puta, period kada smo mogli od (ispod)prosecne EL ekipe da postanemo minimum ekipa za 8 je bio kada smo doveli Kampaca i imali dogovor sa Polonarom. Po jedno jako kvalitetno pojacanje u spoljnoj i unutrasnjoj liniji bi ovaj tim ucinio, da ne preteram ali, 40% boljim. Umesto toga nam je ukradena pobeda protiv Barse (i dan danas posle poraza od Albe bi nas ta jedna pobeda vise i dalje drzala u borbi za top8), nismo pojacali tim i ko uz onu stvar na sve to se jos i prvi plejmejker Vildoza povredio. Previse da bi ekipa sa tolikim limitima ostala u formi u kojoj je bila pred novu godinu.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Redstar0356 said:

A najverovatnije da smo pobedjivalo uprkos suludim rotacijama  i losem vodjenu jer je šok terapija bila.

Ništa, nek neko javi Čoviću da dovede novog trener da na šok terapiju odemo do TOP8.

 

 

Bila bi šok terapija da smo pobedili 2 utakmice i sve ostale izgubili kao pod Dovlom, kao neizvesno i onda nas u 4. čet svi razguze 20 razlike

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Урош19 said:

Ništa, nek neko javi Čoviću da dovede novog trener da na šok terapiju odemo do TOP8.

 

 

Bila bi šok terapija da smo pobedili 2 utakmice i sve ostale izgubili kao pod Dovlom, kao neizvesno i onda nas u 4. čet svi razguze 20 razlike

Ako ima neki mlađani trener u okolini BG. Može i Pančevo tu je onaj jovičić idealan za gazdu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

A najverovatnije da smo pobedjivalo uprkos suludim rotacijama  i losem vodjenu jer je šok terapija bila.

kazes sok terapija

dve nedelje posle njegovog dolaska mu je zabranjena doselekcija

Martin se povredio jos pocetkom decembra

Vildoza dve nedelje bio odsutan dok smo bili u naletu

da ne govorim da se Dzoni povredio dok je igrao najsmisleniju kosarku od kada je u kkcz.

covek rec jednu nije rekao, kukao i sl. vec radio sa onim sto ima

iskocio je Petrusev u prvi plan, Nedovic vukao umesto Vildoze

iako cesto cudne petorke ali realno ako se pogleda cudna nam je selekcija igraca od pocetka da ne kazem frankestajn selekcija

Dusko je apsolutno izvukao sve sto je mogao

 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Pročitana je igra i to je to, takodje očajno se kući igra što je preduslov za top 8, 5 poraza od 17 utakmica je maks na svom terenu, sve više od toga se teško može nadohnaditi, a ti porazi trebaju biti od ekipa sa vrha, a ne od fenjerasa(mada bolje i od njih nego ekipa koje grebu za top 8).

Link to comment
Share on other sites

Sa Duskom treba vec sad napraviti dogovor da ostane u klubu u slucaju da igramo u EL naredne sezone, nevezano za rezultate do kraja tekuce sezone. Da probamo makar na klupi da sacuvamo kontinuitet za pocetak, posto nas u igrackom kadru verovatno opet ocekuju bitne promene. Izbor trenera ce nam ponovo biti maksimalno suzen, a videli smo ove sezone kako lako moze da propadne pokusaj rizika sa nekim trenerom koji nema iskustvo i autoritet. Dusko je od starta uspeo da se nametne kao autoritet i lider, a igraci to stalno isticu, tako da ocigledno i njemu i ovoj ekipi prija sto je on tu. Sto bi se reklo kliknuo je sa klubom i nesto je najpribliznije Radonji sto smo imali svih ovih godina. Nakon ove prve sezone u kojoj je preuzeo tim koji je neko drugi selektirao, susreo se sa zabranom doselekcije i povredama, svakako je zasluzio da na leto napravi tim po svom ukusu i proba da napravi nesto dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Sa Duskom treba vec sad napraviti dogovor da ostane u klubu u slucaju da igramo u EL naredne sezone, nevezano za rezultate do kraja tekuce sezone. Da probamo makar na klupi da sacuvamo kontinuitet za pocetak, posto nas u igrackom kadru verovatno opet ocekuju bitne promene. Izbor trenera ce nam ponovo biti maksimalno suzen, a videli smo ove sezone kako lako moze da propadne pokusaj rizika sa nekim trenerom koji nema iskustvo i autoritet. Dusko je od starta uspeo da se nametne kao autoritet i lider, a igraci to stalno isticu, tako da ocigledno i njemu i ovoj ekipi prija sto je on tu. Sto bi se reklo kliknuo je sa klubom i nesto je najpribliznije Radonji sto smo imali svih ovih godina. Nakon ove prve sezone u kojoj je preuzeo tim koji je neko drugi selektirao, susreo se sa zabranom doselekcije i povredama, svakako je zasluzio da na leto napravi tim po svom ukusu i proba da napravi nesto dobro.

Mislim da je Duško potpisao ugovor i za sledeću sezonu

 

https://kkcrvenazvezda.rs/2022/11/14/duso-ivanovic-novi-trener-crvene-zvezde/

Iskusni crnogorski trener, rođen 1. septembra 1957. godine u Bijelom Polju, potpisao je u dvogodišnji ugovor sa crveno-belima, a sa prvom ekipom odradiće već istog dana i prvi trening. Zvanični debi imaće u četvrtak na utakmici 7. kola Evrolige sa francuskim ASVELom u Beogradu.

Edited by Урош19
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Dusko je dugo trenirao Besiktas koji nije bio bas najredovniji ucesnik EL.

 

Ja sam siguran da se njemu sa 65 godina i ne ide bas po inostranstvu, verujem da je jako zadovoljan izborom kluba u kome je trenutno. Ne bih rekao da bi otisao sve i da ne budemo igrali EL (a igracemo). Naravno, bilo bi lepo da klub tu ambiciju isprati dobrim sastavom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djura.net said:

Da bi Dusko ostao u klubu, potrebano je garantovati minimalno budzet kao i ove godine. 

ko u ovom trentku moze tako nesto da obeca?

 

Niko, s obzirom da mi sada trosimo budzet iz narednih sezona. 

 

I to ne pricam napamet, niti izmisljam. To je "nacin rada" u srpskom sportu. Prodas bankama buduce prihode od ugovorenih sponzora, zarad manje sume para koje dobijas odmah od njih. 

 

Takodje, ne bi me cudilo ni da prestanemo da placamo poreze i doprinose i PDV. 

 

Sve to zarad neke "evropske Zvezde vol2".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

 

Niko, s obzirom da mi sada trosimo budzet iz narednih sezona. 

 

I to ne pricam napamet, niti izmisljam. To je "nacin rada" u srpskom sportu. Prodas bankama buduce prihode od ugovorenih sponzora, zarad manje sume para koje dobijas odmah od njih. 

 

Takodje, ne bi me cudilo ni da prestanemo da placamo poreze i doprinose i PDV. 

 

Sve to zarad neke "evropske Zvezde vol2".


Nažalost je to tako, a najviše me zapravo boli što nije da nemamo dovoljno novca nego što novac iracionalno trošimo. Od ugovora za Simonovića, Kešelja, Raduljice i tako dalje, potpuno beskorisnih igrača, do toga što preopterećujemo često roster mediokritetima što dovede do ove sadašnje situacije gde imamo ogromnu finansijsku potrošnju, a u stvari imamo samo tri igrača (ne računajući Kampaca) koji napadački mogu da prave razliku u Evroligi i to očigledno ni jedan na najvišem mogućem nivou. Svidelo se nama ili ne, ali je Željko dosta bolje odradio taj deo posla i dok nama Holand, Ivanović i Marković troše budžet, njima igra Egzum za, pretpostavljam, taj novac koji primaju njih trojica. 

Takođe, mislim da ne treba misliti o tome i opterećivati se jer očigledno se tako vodi klub i to se neće menjati. Ja sam barem prestao kada smo potpisali do tada najveći ugovor sa Telekomom u sezoni kada je Tomić bio trener i odmah na leto sve tri godine iskeširali upravo na taj način kako si opisao, prodali smo naša buduća potraživanja u zamenu za malo manju sumu instant keša. 

Link to comment
Share on other sites

E svasta. Kakva Alba, ovo je kao da mi izgubimo u eliminacionom mecu u pioniru od Studentskog centra nakon +17, potpuni sok i tragedija.

 

Sad ce i Faku da nam padne u depru. Trojke na ova dva meca 1/14. Odlicno ce se uklopiti u kolektivno ciglarenje...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...