Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

6 minutes ago, DameTime said:

 

Mi decu lečimo SMS-ovima. Kakav NBA u Srbiji... A i okačio ti je NikadProtivKaline gore, NFL čak ima jače prihode od NBA i američki fudbal je najpopularniji sport u SAD. 

Nismo se razumeli. Ne pričam o Srbiji. Pričam o Evropi pa i Evroaziji. A siguran sam i da znate razliku izmedju fudbala i američkog fudbala. Govorim o razlici u fudbalu ( MLS ) i košarci u SAD. Ne o NFL i NBA. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Nismo se razumeli. Ne pričam o Srbiji. Pričam o Evropi pa i Evroaziji. A siguran sam i da znate razliku izmedju fudbala i američkog fudbala.

 

Aha, oki, sori onda. Ni u Evropi kao što vidiš nije moguće, najviše zbog popularnosti fudbala. Mislim znamo razliku, ali fudbal u USA nije popularan koliko američki fudbal. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

 

Aha, oki, sori onda. Ni u Evropi kao što vidiš nije moguće, najviše zbog popularnosti fudbala. Mislim znamo razliku, ali fudbal u USA nije popularan koliko američki fudbal. 

Pa to. Ali i oni su krenuli da ulažu u fudbal. Pa sad imaju onaj Los Andjeles Galaksi, pa Inter Majami itd. Gde im dolaze ozbiljni evropski fudbaleri ( većina u zalasku karijere ) ali rade na tome. Ulažu, promovišu, šire. Iskreno meni je okej ona ideja sa dve konferencije ali ako se lepo osmisli i ne bude veliki jaz u snazi istih. Što da ne i da se u nekom trenutku napravi i neko takmičenje izmedju najboljih učesnika Evrope i NBA. Jbg. sve se može. Treba samo keš i volja. I da neko vidi interes u tome. Razvojem i proširenjem Evropske košarkaške lige će sa sobom povući i razvoj više timova u svim zemljama. Pa neće biti samo Zvezda i Partizan u najjačoj košarkaškoj ligi u Evropi nego i klubovi iz drugih susednih zemalja.

Edited by Čočo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Na stranu sto mi privatno  volimo kosarku, fudbal igra ceo svet. Mene da pitas, svake god igranje LS u fudbalu ili svake god f4, ne bih trepnuo i odabrao LS...

To sto su Stankela, Terza i Mrki ogadili trenutno, ne znaci da ce trajati zauvek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako nekom jos uvek nije jasno ... u vreme odigravanja prve playoff utakmice komsija, hala je bila poluprazna zato sto u isto vreme igra FK ... protiv jbn Girone ili kako vec

A kao u Spaniji znaju sta je to basket ... sta mislite sta se desava malo severnije ?

Ja zivim prekoputa jednog od retkih basket terena u ovom gradu ( centralna Evropa ) ... za 10ak god nisam video da se odigrao NIJEDAN 3 na 3 basket.

Nedaleko odatle je stadion FK koji redovno igra neka Evropska takmicenja i svaki put je citav kvart zatvoren za saobracaj par sati ...

Edited by Plant
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Plant said:

Ja zivim prekoputa jednog od retkih basket terena u ovom gradu ( centralna Evropa ) ... za 10ak god nisam video da se odigrao NIJEDAN 3 na 3 basket.

Nedaleko odatle je stadion FK koji redovno igra neka Evropska takmicenja i svaki put je citav kvart zatvoren za saobracaj par sati ...

Deluje kao idealan grad čijem klubu bi  Evroliga dala licencu/ugovor. 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Svakako je u fudbalu daleko veca konkurencija nego u kosarci i daleko je teze da budes u vrhu. Mislim razlog je jasan - novac. 

 

Glupo je generalno porediti ta dva sporta i uspehe FKCZ i KKCZ. U sustini, kakvi smo bili nekad, sad smo i dobri, a da moze da bude bolje, moze svakako. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Не верујем да је било приче о томе, ало јесте извињавам се на понављању.

 

Како на нас утиче ова победа Гран Канарије у ЕК и фактички улазак у ЕЛ?

Пише се нешто да су потписали некакав уговор са ФИБА, а пише се и да немају довољно лове за ЕЛ. 

У случају неосвајања АБА можда су нам овом победом повећане шансе за учестовање следеће године.  

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Гаучо said:

Не верујем да је било приче о томе, ало јесте извињавам се на понављању.

 

Како на нас утиче ова победа Гран Канарије у ЕК и фактички улазак у ЕЛ?

Пише се нешто да су потписали некакав уговор са ФИБА, а пише се и да немају довољно лове за ЕЛ. 

У случају неосвајања АБА можда су нам овом победом повећане шансе за учестовање следеће године.  

Evroliga je već objavila da je Gran Kanarija takmičar Evrolige za sledeću sezonu. Za nas je ovo bio najbolji scenario jer će zbog ulaska novog španskog kluba najverovatnije Valensija da leti iz Evrolige. Rokada Valensija-Gran  Kanarija bi trebala da bude jedina promena za sledeću sezonu. Naravno imali bi problem ako Aba ligu osvoji neko treći, onda mi letimo sasvim sigurno. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Filbi said:

Zašto igramo tek u ponedeljak sa Zadrom?

Zbog Partizana, da ne bude da smo mi usli u finale a oni tek krecu da igraju sa Studenskim centrom, zato je tolika nenormalna pauza.

Pitanje je sta ce biti ako odu i ja F4...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, K.Dot said:

Jedva čekam utakmice sa komšijama, mislim da će biti pravi spektakl. 

Ja se bas pribojavam i iskreno mislim da se ta serija zavrsiti nece. A to misli i dosta ljudi iz mog okruzenja. Previse je nervoze i mrznje, jos ako komsije izgube petu protiv Reala, igrace  se na krv i noz 

Link to comment
Share on other sites

U svetlu svih ovih užasnih dešavanja u državi u prethodna dva dana, koliko god paradoksalno zvučalo, ova usrana država će preko svojih kerova na tribinama pasivizirati bilo kakvo sranje koje bi moglo biti u najavi makar.

 

Tako da ne očekujem sranja ni blizu prošlogodišnjih. 

 

Što se košarkaškog dela tiče, ja jedva čekam. Grobari igraju na max obrtajima već dva meseca, ima tu gasa za još, nemojte sumnjati. Malo sam i ljubomoran dok gledam grobare kako se krljaju sa Realom, pršti na sve strane. Jedva čekam PO. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2023 at 5:04 PM, Crni said:

Na stranu sto mi privatno  volimo kosarku, fudbal igra ceo svet. Mene da pitas, svake god igranje LS u fudbalu ili svake god f4, ne bih trepnuo i odabrao LS...

To sto su Stankela, Terza i Mrki ogadili trenutno, ne znaci da ce trajati zauvek.

Nikad nisam bio ni na jednoj kosarkaskoj utakmici (ima nas i takvih). Fudbal Zvezdin gledam aktivno odavno, pa do Barija. Posle toga sam otisao u neku hibernaciju. Vratio se sa prvom grupom LS a bolje da nisam.  Znao sam još pre 2019-te kad su Terzic i Milojevic poceli da dovlaci igrace/povratnike koji su tuzili Zvezdu i klub da sve to ne ide na dobro. I ne ide. Za 4 godine nije Zvezda u fudbalu napredovala ni milimetar. Terzo!?.. Samo jedna neuspesna sezona bez Evrope nas deli od OFK-e.

Izvinjavam se na malo off-a ali da se vratim na KK vode.

Ove godine sam zapratio malo i KKCZV. Dovodjenje Kampaza je nesto najbolje sto se desilo unazad, pa mogu reci od raspada YU.

Ono sto sam hteo reci je da sam malo ispratio tu privatnu, obesmisljenu EL i da posle svega zelim svim srcem da Real osvoji EuroLigu a da nama ostave Kampaza.

Kako smo nahebali ove sezone to bi bilo posteno zbog svih. Svako svoju karmu nosi, ja tu nemam sto da dam!

Pa ako se to desi neka Covic ode kao heroj  kluba i ostavi drugima da se bore priblizno kao On.

Drago mi je zbog KK Crvene Zvezde što je bila dostojanstvena!

 

Edited by Alexandar
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Redstar0356 said:

Ja se bas pribojavam i iskreno mislim da se ta serija zavrsiti nece. A to misli i dosta ljudi iz mog okruzenja. Previse je nervoze i mrznje, jos ako komsije izgube petu protiv Reala, igrace  se na krv i noz 

Partizan ako izgubi od Reala bice to veliki udarac za celu ekipu u smislu pada samopouzdanja i motivisanosti za nastavak sezone. Od skoro pa izvesnog plasmana na F4 i razmisljanja o EL trofeju do ispadanja nakon 2:0, a onda moras da se presaltas na Aba ligu gde te cekaju Kampaco i druzina da ti disu za vratom i ne daju da prevedes loptu preko pola. Znas koliko ce im se igrati to potencijalno finale? Nesto slicno kao prosle sezone kada su ispali iz EC i izgubili u finalu Aba lige, pa otisli pre vremena na raspust jer im se nije igrao KLS.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, СтелаРоса said:

Partizan ako izgubi od Reala bice to veliki udarac za celu ekipu u smislu pada samopouzdanja i motivisanosti za nastavak sezone. Od skoro pa izvesnog plasmana na F4 i razmisljanja o EL trofeju do ispadanja nakon 2:0, a onda moras da se presaltas na Aba ligu gde te cekaju Kampaco i druzina da ti disu za vratom i ne daju da prevedes loptu preko pola. Znas koliko ce im se igrati to potencijalno finale? Nesto slicno kao prosle sezone kada su ispali iz EC i izgubili u finalu Aba lige, pa otisli pre vremena na raspust jer im se nije igrao KLS.

Nisu prošle godine igrali KLS jer nisu imali prednost domaćeg terena ( prednost domaćeg terena se dobija na osnovu plasmana u ABA ligi ). Bila je cela hajka prošle godine sa njihove strane što je takav princip dodeljivanja prednosti domaćeg terena. Nastavak cele te priče znamo svi. Biće svaki derbi težak u PO ABA i KLS. Bez obzira ako ispadnu iz EL, budu umorni itd. Ispadanjem iz EL ostaje im samo ABA i KLS kao trofeji koje još nisu videli. Biće ozbiljno nabrijani da konačno osvoje nešto. Jedva čekam duele sa njima. Biće dobra košarka u to ne sumnjam.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

To o prednosti domaceg terena je smesno, jer je pravilo koje je vec godinama na snazi i prihvata se od strane svih ekipa jos pre pocetka sezone. Da su osvojili Aba ligu igrali bi KLS, nemoj da sumnjas. 

 

Mi cemo svakako morati da budemo na najvisem mogucem nivou u kakvom god oni stanju da igraju, ali siguran sam da im nece biti lako da se motivisu ako sad ne prodju Real, bez obzira sto je rec o trofeju. Oni su mislima trenutno daleko iznad nivoa Aba lige i derbija sa nama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, fasper said:

Osnovna stvar kod prednosti domaceg terena je u kriterijumu sudjenja. Nece isto da te kradu u gostima i pred tvojom publikom. Zato je vazno ko ima tu prednost domaceg terena.

Ne bih rekao. Ove sezone ti je svejedno. Obrni okreni imamo manje bacanja od protivnika i kad smo domaćini.

U svim mečevima do sada u ABA ligi imamo 15 mečeva sa više izvedenih slobodnih bacanja i 11 sa manje izvedenih. Jedan meč imamo isto izvedenih. Sve mečeve koje smo izgubili imali smo skoro duplo manje izvedenih. Zanimljivo da protiv Zadra i KKP imamo u svim medjusobnim mečevima manje izvedenih slobodnih bacanja u ovoj sezoni. Ne znam ali ove brojke bude oprez i strepnju. Nadam se fer i korektnom sudjenju u završnici. Biće grešaka kao i do sada i u našu korist i štetu ali nadam se samo da one neće uticati na konačni rezultat. U finalu ako igramo sa KKP ne sumnjam da zbog ozbiljnog kvaliteta oba tima biće odličnih mečeva.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...