Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

10 minutes ago, John Terry said:

 

Malo je nelogicno da fudbal u kojem smo kurcev kurac, bude toliko popularan, a da se kosarka ignorise. A sa pola budzet FK Crvena Zvezda, KK Crvena Zvezda bi bio ranga CSKA. Prioriteti su nam skroz poremeceni.

 

Kada sport pocnemo da gledamo kao biznis, a tek onda kao sport bice nam logicno ... ne kazem da je ispravno ali jbg, tako svet funkcionise

Edited by Plant
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Tunji Awojobi said:

Nisu ni oni protiv Makabija onomad kad su otišli na F4. 

ne secam se te 'njihove' utakmice 🙂

ali ova nasa je svakako bila prva i (za sada, nadam se) jedina plej-of utakmica u EL.

 

potpisujem da mi i kad bi produzili Kampaca i doveli Klajburna, ne bi imali toliki broj pretplatnih karata.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djura.net said:

ne secam se te 'njihove' utakmice 🙂

ali ova nasa je svakako bila prva i (za sada, nadam se) jedina plej-of utakmica u EL.

 

potpisujem da mi i kad bi produzili Kampaca i doveli Klajburna, ne bi imali toliki broj pretplatnih karata.

Ne bi da komšije nisu napravile iskorak i pokazale koliko je dobar osećaj kad praviš veliki uspeh. Mislim da smo posle ove sezone i mi videli kako može to da bude dobro ali sa nama u glavnoj ulozi. Krećem od sebe ne znam za druge ali ja sam naložen na sledeću sezonu kao nikad do sada. Zbog toga mislim da će biti krcato i sa sezonskim.

 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Terry said:

 

Malo je nelogicno da fudbal u kojem smo kurcev kurac, bude toliko popularan, a da se kosarka ignorise. A sa pola budzet FK Crvena Zvezda, KK Crvena Zvezda bi bio ranga CSKA. Prioriteti su nam skroz poremeceni.

 

Sledeće sezone ćemo igrati treću Ligu Šampiona u poslednjih 6 godina, u Ligi Evrope smo dva puta prošli grupu, na stranu to ko i kako vodi klub, al' to su odlični rezultati. O istoriji FKCZ je valjda izlišno i pisati jer je ubedljivo najveći klub na ovim prostorima, ne znam šta je onda nelogično u tome da fudbal bude najpopularniji sport među Zvezdašima, kao što je uostalom i u celoj Evropi. Da ne počinjem o tome koliko se para zaradi samo od plasmana u LŠ, TV prava, transfera igrača i sl. u košarci taj novac ne bi mogao da prihodujes za sto godina igranja EL.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

 

Sledeće sezone ćemo igrati treću Ligu Šampiona u poslednjih 6 godina, u Ligi Evrope smo dva puta prošli grupu, na stranu to ko i kako vodi klub, al' to su odlični rezultati. O istoriji FKCZ je valjda izlišno i pisati jer je ubedljivo najveći klub na ovim prostorima, ne znam šta je onda nelogično u tome da fudbal bude najpopularniji sport među Zvezdašima, kao što je uostalom i u celoj Evropi. Da ne počinjem o tome koliko se para zaradi samo od plasmana u LŠ, TV prava, transfera igrača i sl. u košarci taj novac ne bi mogao da prihodujes za sto godina igranja EL.

 

 

Zvezda u kosarci 10 godina igra najvisi rang takmicenja, pritom nikad nije kanta za napucavanje kao FK. Osvojena titula prvaka Evrope u fudbalu 1991 je nezapamcen i neponovljiv uspeh i ujedno freak accident, jer nikad nismo bili ni blizu vrha fudbala, a u kosarci smo stalno ili na samom vrhu ili u pet nacionalnih timova. Nelogicno mi je sto se onda akcenat na stavlja na ono u cemu smo uspesni.

 

Sto se zarade tice, to je posledica globalne popularnosti fudbala i ujedno jos jedan razlog da se fudbal prepusti sebi jer moze da se izdrzava a da se ulaze u kosarku. 

 

Na kraju krajeva, skroz nebitno generalno gledano, ja samo samo napisao prost stav da mi je zao sto manje cenimo kosarku nego fudbal. To nikako nije kritika nekome ko voli fudbal vec samo moj stav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stvar je vrlo jednostavna druže, u fudbalu na uloženih lupam 20 mil evra ti potencijalno možeš da zaradiš i 100 miliona ako imaš dobru sezonu. U košarci na uloženih 20 miliona imaš minus od bar 15 miliona makar osvojio evroligu. Druga stvar, evroliga je drugorazredno takmičenje u navedenom sportu. Svakoga van Evrope zabole đoka za evroligu. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

Malo je nelogicno da fudbal u kojem smo kurcev kurac, bude toliko popularan, a da se kosarka ignorise. A sa pola budzet FK Crvena Zvezda, KK Crvena Zvezda bi bio ranga CSKA. Prioriteti su nam skroz poremeceni.

Kosarka nije profitabilna, ti prodas nekog Gavrica za par miliona, odigra decko 10ak utakmica, i zavrsis posao. Samo od ucesca u LS i karata si dobar 20ak miliona itd itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je, i u vaterpolu smo dobri, i tu treba ulagati. Pricam o drzavnom ulaganju, a profit neka prave fudbalski klubovi, niko im ne brani.

 

A kad smo vec kod toga sta je profitabilno, vidim usrasmo se od prodaje igraca za opasne pare. Mi kad transfer predje 2 miliona da se sutamo u dupe.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Pa odlicno, eto onda neka zaradjuju, a u kosarku ulazite, jer kosarka je sport za koji smo talentovani. Makar nek ulazu u amaterski nivo, ne mora u profesionalni.

Nismo mi više ili manje talentovani za košarku nego se igra jednostavno manje košarke na svetu. Ista stvar kao za vaterpolo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milko Miller said:

Nismo mi više ili manje talentovani za košarku nego se igra jednostavno manje košarke na svetu. Ista stvar kao za vaterpolo.

 

Pa, za vaterpolo si u pravu, za kosarku bas i ne. Velika su ulaganja, pa danas imas sve vise kosarkaski razvijenih zemalja. A mi ne ulazemo u ono u cemu smo dobri, nego u kriminalizovani fudbalski svet gde nam vladaju bata Djore.

 

Ali opet, masite poentu. Pricam o drzavnom ulaganju, o strategiji. Tu mislim da treba vise ulagati tamo gde smo dobri. A fudbal nek se izdrzava sam.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Pa, za vaterpolo si u pravu, za kosarku bas i ne. Velika su ulaganja, pa danas imas sve vise kosarkaski razvijenih zemalja. A mi ne ulazemo u ono u cemu smo dobri, nego u kriminalizovani fudbalski svet gde nam vladaju bata Djore.

 

Ali opet, masite poentu. Pricam o drzavnom ulaganju, o strategiji. Tu mislim da treba vise ulagati tamo gde smo dobri. A fudbal nek se izdrzava sam.

Kolika su uopste ulaganja u FKCZ i FKP?

Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Kolika su uopste ulaganja u FKCZ i FKP?

 

Ne znam 🙂 Ja hocu veca ulaganja u kosarku 🙂 

A verujem da su poprilicna ulaganja, pa samo za evrolicence je jednom iz bule vadjena Zvezda, jednom je pustena niz vodu, i dva puta Partizan, drugi put ove sezone. Ako je vec fudbal komercijalno isplativ, eto im neka se snalaze sami, uostalom jedan FK Real sponzorise KK Real. 

 

Ovde je pitanje sta je strateski vazno za jednu drzavu. Mi smo u kosarci uspesna zemlja, nazalost i tu tonemo. U fudbalu nikad nismo bili uspesni sem tog jednog incidenta sa Zvezdom, sto je super ali ipak samo jedan slucaj. Osim toga, mi smo i siromasna zemlja, pa ulaganje u fudbal i nije nesto previse izvodljivo jer ti treba 200 milki godisnjeg budzeta da bi bio faktor. U kosarci je dovoljno 15-ak miliona za poprilican uspeh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, John Terry said:

Zvezda u kosarci 10 godina igra najvisi rang takmicenja, pritom nikad nije kanta za napucavanje kao FK.

 

Ne igra, najviši rang takmičenja u košarci je NBA, Evroliga je presmešan nivo u odnosu na to. Liga šampiona je pak najviši rang takmičenja u neuporedivo popularnijem sportu.

 

47 minutes ago, John Terry said:

Osvojena titula prvaka Evrope u fudbalu 1991 je nezapamcen i neponovljiv uspeh i ujedno freak accident, jer nikad nismo bili ni blizu vrha fudbala

 

Hmmm...

 

FKCZ.png

 

FZj6pjDXwAAy67R?format=jpg&name=4096x409

 

 

56 minutes ago, John Terry said:

u kosarci smo stalno ili na samom vrhu ili u pet nacionalnih timova. Nelogicno mi je sto se onda akcenat na stavlja na ono u cemu smo uspesni.

 

U vodopolu smo još uspešniji, tu pretpostavljam da za Džonijevu i Dobrićevu platu možeš da napraviš ekipu za osvajanje LŠ, samo što to naravno nikoga ne interesuje jer je suštinski nebitan sport... Kao što je i u Evropi košarka nebitna u odnosu na fudbal. 🙃

 

1 hour ago, John Terry said:

Sto se zarade tice, to je posledica globalne popularnosti fudbala i ujedno jos jedan razlog da se fudbal prepusti sebi jer moze da se izdrzava a da se ulaze u kosarku. 

 

Država ne treba da ulaže u profesionalni sport, bio to fudbal ili košarka. Privatnici neka ulažu u šta hoće/gde imaju interes.

 

1 hour ago, John Terry said:

Na kraju krajeva, skroz nebitno generalno gledano, ja samo samo napisao prost stav da mi je zao sto manje cenimo kosarku nego fudbal. To nikako nije kritika nekome ko voli fudbal vec samo moj stav.

 

Opet, za navijače Zvezde je potpuno prirodno da više cene fudbal nego košarku, jer je FKCZ neuporedivo veći klub u neuporedivo važnijem sportu, stvarno ne znam šta je tu čudno...

 

 

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Druga stvar, evroliga je drugorazredno takmičenje u navedenom sportu. Svakoga van Evrope zabole đoka za evroligu. 

 

Dodao bih i ne samo van Evrope, nego i u velikoj većini evropskih zemalja... Ovde se piše o nekoj popunjenosti hale itd. Wizink center nije bio ni na 60% popunjenosti u prve dve utakmice plejofa, identično je bilo sa Megasport arenom kada smo mi igrali plejof protiv CSKA, a pritom su to dva najtrofejnija kluba u EL. 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Pa odlicno, eto onda neka zaradjuju, a u kosarku ulazite, jer kosarka je sport za koji smo talentovani. Makar nek ulazu u amaterski nivo, ne mora u profesionalni.

Sta majstore da ulazu kada bi bili u gubitku.U fudbal se ulaze jer znaju da mogu da prihoduju ozbiljnu lovu.

Kao sto Chaos kaze ulozis 10 dobijes 100.

 

Pa samo ulazak u grupe u LS donosi  sledece:

image.png.d078f40f88fce5bc24e196eba633ab47.png

 

Gde je tu jos marketing i ulaznice....

 

Ti u EL dobijes koliko jedna ipo pobeda u LS...Sve ukupno.

 

Pa kad se gleda ulagace se u fudbal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Ne znam 🙂 Ja hocu veca ulaganja u kosarku 🙂 

A verujem da su poprilicna ulaganja, pa samo za evrolicence je jednom iz bule vadjena Zvezda, jednom je pustena niz vodu, i dva puta Partizan, drugi put ove sezone. Ako je vec fudbal komercijalno isplativ, eto im neka se snalaze sami, uostalom jedan FK Real sponzorise KK Real. 

Da, ali to su sporadicni slucajevi, nisam siguran da drzava ucestvuje svake sezone u budzetu fudbalskih klubova kao sto je slucaj u kosarci, tj da im daje lovu da dovode igrace. Pre je to eto tako kad zafali za licencu ili da se "sugerise" onima koji hoce da naplate dugove od njih da malo sacekaju. Mozda i gresim.
 

Ali postavlja se pitanje i u sta tacno treba da se ulaze kada je u pitanju kosarka. Da li su to samo ova dva kluba, a i ako jesu, da li im novac davati namenski npr za poboljsanje rada u mladjim kategorijama pa da jednog dana imamo nase domace kvalitetne igrace, ili je to samo za dovodjenje top igraca i stvaranje instant rezultata?

Link to comment
Share on other sites

@John Terry apsolutno se slažem sa tobom. Nisam objektivan jer košarku više volim nego fudbal i zato ću uvek biti na strani košarke i njenog razvoja. Ne mora da se više ulaže u košarku nego u fudbal, dovoljno je samo da se ulaže jer za napredak košarke i ne trebaju velika ulaganja. Ali mora da se ulaže. I tu sam skroz sa SAD. Kod njih je obrnuta situacija. Košarka je ispred fudbala. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

pa nije

 

va5J1cF.png

Mislio sam na fudbal ili što bi oni rekli soccer.

8 minutes ago, DameTime said:

 

Nije teško obrazložiti zašto - imaju NBA, koja je najjača košarkaška liga na svetu.

Pa okej ali ne vidim zašto mi ne bismo isto hteli. Zašto mi da nemamo neki NBA. Zašto se ne uloži u tako nešto. Siguran sam da NBA ima ozbiljan prihod. Ako se sve vrti oko novca.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Pa okej ali ne vidim zašto mi ne bismo isto hteli. Zašto mi da nemamo neki NBA. Zašto se ne uloži u tako nešto. Siguran sam da NBA ima ozbiljan prihod. Ako se sve vrti oko novca.

 

Mi decu lečimo SMS-ovima. Kakav NBA u Srbiji... A i okačio ti je NikadProtivKaline gore, NFL čak ima jače prihode od NBA i američki fudbal je najpopularniji sport u SAD. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Mi decu lečimo SMS-ovima. Kakav NBA u Srbiji... A i okačio ti je NikadProtivKaline gore, NFL čak ima jače prihode od NBA i američki fudbal je najpopularniji sport u SAD. 

Mislim da je mislio NBA u Evropi, ali i to je jako tesko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...