Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Svakako bi Oli i Monako bili poželjniji protivnici; Barsa i Real su čini mi se teži, a Barsa verovatno i najjteži; Real na pozicijama glavnog igrača i trenera ipak ima ljude sa nedovoljno EL iskustva, pa to može da bude tas na vagi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drug Crni said:

Na koju je foru ovaj Monako završio kao četvrti?

Tri poraza od beogradskih klubova..bilo bi i 4 da im Zvezda sad negde gostuje..jesu u drugom poluvremenu odigrali bolje,ali generalno divlijanerska košarka sa sve onim ego manijakom Džejmsom.
Ne znam ko će im biti rival u po,ali mislim da bi ih i Partizan i fener prošli..možda bi mogli na f4 preko Makabija. Možda.

Ja bas mislim da bi ih Makabi otresao 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drug Crni said:

Na koju je foru ovaj Monako završio kao četvrti?

Tri poraza od beogradskih klubova..bilo bi i 4 da im Zvezda sad negde gostuje..jesu u drugom poluvremenu odigrali bolje,ali generalno divlijanerska košarka sa sve onim ego manijakom Džejmsom.
Ne znam ko će im biti rival u po,ali mislim da bi ih i Partizan i fener prošli..možda bi mogli na f4 preko Makabija. Možda.

Slično kao Zalgiris, dobijali su sve slabe rivale, a uz to 2x Olimpijakos.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:
1 hour ago, Volter said:
Iako nije tema, da napišem nešto u vezi Đokovića zbog večerašnje utakmice. Lepo je to što kao zvezdaš je navijao za srpski tim večeras, al ne volim kad se to radi veštački. Jebeš to kad gledaš svakome da budeš dobar. :classic_biggrin: Njegov sin je bio iskren i to se vidi kroz dečji osmeh. Izvinjavam se al morao sam da prokomentarišem. :classic_biggrin:

On je samo pokazao koliko je normalan, a koliko svi mi nismo..
Da li je normalno navijati za srpski klub protiv francuskog ako si Srbin?

 

Meni je apsolutno normalno da navijam za KKP protiv tamo nekog tima, ako to nema nikakvog uticaja na moj klub. Sta vise, i navijao sam, naravno, ne bude to sa onim zarom kao kad navijam za Zvezdu. 

 

Tako gledam i na ovo pojavljivanje Djokovica, ovo u Monaku mi je skroz ok, tu zivi, dosao je da da podrsku srpskom klubu koji tu gostuje. Ne znam sto ga neki prozivaju sada, a bio je i u Areni. Pa posle i u Pioniru... Uostalom bio je i clan SD Partizan u svojoj karijeri, iako je navijac Zvezde. Ja ne mislim da on zeli nekome da se dodvori vec iskreno zeli da da podrsku. 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Dobar u piku said:

Slično kao Zalgiris, dobijali su sve slabe rivale, a uz to 2x Olimpijakos.

 

Oni imaju jak domaci teren - samo Fenerbahce (+4), Partizan (+2), Real (+4) i Barcelona (+6) su ih dobili u onoj njihovoj maloj hali (kapaciteta manjeg od 5000).

 

Inace, KKP ima 6 pobeda na 7 poslednjih gostovanja - toliko o prici o njima kao nekoj domacinskoj ekipi. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

 

Oni imaju jak domaci teren - samo Fenerbahce (+4), Partizan (+2), Real (+4) i Barcelona (+6) su ih dobili u onoj njihovoj maloj hali (kapaciteta manjeg od 5000).

 

Inace, KKP ima 6 pobeda na 7 poslednjih gostovanja - toliko o prici o njima kao nekoj domacinskoj ekipi. 

Da na kraju čak 8 gostujućih pobeda Partizana, a gubilo se u Berlinu i Vitoriji(koja se ispostavila kao vruć teren, ali u tom trenutku nije se to znalo i prokockao je Partizan pobedu).

 

I taj poraz od Milana nikako nije kiks, ljudi su vezali 7 pobeda kući, zadnji poraz sredinom januara od Asvela kad su baš bili u očajnoj formi i bez organizatora igre.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Drug Crni said:

Ne znam..meni se njihova košarka nikako ne dopada..jasno mi je zašto su svima najpoželjniji rival u top 8. Plus,teren im je sve samo nije "vruć"

Ne treba računati ove dve poslednje u EL. Tu prve četiri ekipe nameštaju sa kim će biti domaćini,

Ne bih izbacio Zvezdu čisto zbog materijelne povrede pravila protiv Barselone.

 

Edited by Gojko
Link to comment
Share on other sites

Volim što ljudi Monako otpisuju i govore o njima kao da se radi o Asvelu. 

 

Sve to na osnovu dve subpar utakmice gde čovek koji im je najbolji igrač iz nekih svojih razloga ( za mene je on magarčina ) igra kao stočar i sa 30% snage, volje i zainteresovanosti.

 

Zaboravlja narod da isti taj volatilni Mike James na svojoj poziciji u punom elementu je nerešiva enigma koja zapravo rešava utakmice u njihovu korist bez puno utroška snage.

 

Ja ne bih voleo Monako u sledecoj fazi bas zbog ovog mindseta koji je nakratko obuzeo nase igrace i rezultirao u topljenju nase razlike veoma brzo. Nehumani pritisak na igrače će biti, a pobeda će se naravno podrazumevati, pa čak i metla.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, longbowman said:

Volim što ljudi Monako otpisuju i govore o njima kao da se radi o Asvelu. 

 

Sve to na osnovu dve subpar utakmice gde čovek koji im je najbolji igrač iz nekih svojih razloga ( za mene je on magarčina ) igra kao stočar i sa 30% snage, volje i zainteresovanosti.

 

Zaboravlja narod da isti taj volatilni Mike James na svojoj poziciji u punom elementu je nerešiva enigma koja zapravo rešava utakmice u njihovu korist bez puno utroška snage.

 

Ja ne bih voleo Monako u sledecoj fazi bas zbog ovog mindseta koji je nakratko obuzeo nase igrace i rezultirao u topljenju nase razlike veoma brzo. Nehumani pritisak na igrače će biti, a pobeda će se naravno podrazumevati, pa čak i metla.

 

 

Upravo to, ja bi voleo da budemo 6 i da idemo na Barsu, Real nikako.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, longbowman said:

Zaboravlja narod da isti taj volatilni Mike James na svojoj poziciji u punom elementu je nerešiva enigma koja zapravo rešava utakmice u njihovu korist bez puno utroška snage.

 

Ovo mi je zapalo za oko tokom vaše tekme. Dakle čitam baš mnogo negativnih komentara na njegov račun i okej, kapiram, ali ona sekvenca kad su došli do +1 je bila upravo pokazatelj ovog što si napisao. Poentiranje 1 na 1, asistencije, nije bilo rešenja za njega. Jeste izgubio onu loptu pre Panterove trojke koja je rešila utakmicu, ali treba biti realan da je kreirao odličnu sekvencu Monaku pre toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato je u odbrani bio igrac manje pa je Partizan imao uvek nekoga otvorenog na liniji za 3 poena - ako bi Monaco nekako uspeo sve da zatvori, LeDay bi krenuo u prodor i iznudjivao slobodna bacanja.

 

Mora James da bude ili mnogo agresivniji i koncentrisaniji u odbrani ili da bude masina za davanje poena, a on to odavno vec nije. Meni je petorka Okobo - Loyd - Diallo - Brown - Hall nesto najbolje sto Monaco moze da izvede (eventualno Moneke umesto Halla) i sa takvom petorkom oni su pravili velike probleme Zalgirisu dok su Baskoniju lagano resili - sve na gostovanjima. Sa druge strane, James je prakticno poklonio pobedu Zalgirisu onim svojim zabijanjima i promasenim sutevima nakon prodora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DameTime said:

 

Ovo mi je zapalo za oko tokom vaše tekme. Dakle čitam baš mnogo negativnih komentara na njegov račun i okej, kapiram, ali ona sekvenca kad su došli do +1 je bila upravo pokazatelj ovog što si napisao. Poentiranje 1 na 1, asistencije, nije bilo rešenja za njega. Jeste izgubio onu loptu pre Panterove trojke koja je rešila utakmicu, ali treba biti realan da je kreirao odličnu sekvencu Monaku pre toga.

 

Čovek je 3 sezone  u top 3 skorera EL, suludo je ekipu u kojoj on igra nazivati kantom i pitati se nakon dve loše utakmice šta će oni i koji k traže u TOP 8.

 

Ne bih želeo da testiramo njegovo raspoloženje i naletimo na onog Jamesa koji izmišlja poene kada želi, još samo nogom ih ne daje kada je u full fokusu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Mora James da bude ili mnogo agresivniji i koncentrisaniji u odbrani ili da bude masina za davanje poena, a on to odavno vec nije

 

 

Slažem se sa prvim delom, ali je to svakako posledica toga što mu je u mozgu Pepsi, a ne toga što on to ne ume. Kažem dosta promenljiva kategorija i nakon kofe fekalija kojima se zasluženo poliva ( čovek je prestao da trči u jednom momentu kao ja kad se iznerviram na terminu jer mi neko nije vratio loptu u kontri 3 na 1 ) proradi i u nekom besu i ludosti nam strpa 30 poena. 

 

Ne kazem da mi nemamo šanse protiv Monaka, naprotiv verovatno da su nam tu najveće, ali nije kao da igramo sa šinterima i da je samo pitanje hoće li biti metla ili će nam nekako ukrasti jednu pobedu na njihovom terenu.

 

 

Što se tiče mašine, čovek ima average od 16.6p po utakmici, kada se pali mašina, na 30?

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, longbowman said:

Ne kazem da mi nemamo šanse protiv Monaka, naprotiv verovatno da su nam tu najveće, ali nije kao da igramo sa šinterima i da je samo pitanje hoće li biti metla ili će nam nekako ukrasti jednu pobedu na njihovom terenu.

 

Mislim da Partizan najmanje sansi ima protiv Barcelone, pa onda protiv Reala, pa protiv Olympiacosa, pa protiv Monaca.

 

34 minutes ago, longbowman said:

 

Što se tiče mašine, čovek ima average od 16.6p po utakmici, kada se pali mašina, na 30?

 

Masina se pali onda kada bude imao brojke dostojne prve opcije tima, a to poslednjih par meceva nije pokazalo:

 

Indeks korisnosti protiv Partizana samo 5, pa onda protiv Bayerna 25. pa dalje 5, 8, 10, 15, 15. Sut za 3 je kriminalnih 29% u celoj sezoni, a samo u poslednjih desetak meceva (bez Bayerna) je 7/36.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Niko nije nedodirljiv, evo Breogan sa aba skart rosterom danas na +25 protiv Reala. Barsa je juce u Milanu izgledala kao poluprofesionalna ekipa, a nije im prvi put. Olimpijakos u evidentnom padu forme, o Monaku je sve receno, tim koji zivi i umire od Dzejmsovog raspolozenja. Sve je tu otvoreno, Partizan niti je favorit, niti je bez sansi ni u jednoj varijanti.

 

Ne bi me cudilo da na kraju Fener onako iz prikrajka uzme trofej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Partizan ce 99% igrati protiv Barcelone. Da je Lorenzo igrao protiv Crvene zvezde, Maccabi bi na svom terenu imao samo jedan poraz. Morao bi Real da ulozi ogroman napor ako zeli da tu otme pobedu, a ne vidim sta im ona donosi?

 

Olympiacos je jednostavno jaci od Baskonie koja je domacinska ekipa - od meca u Minhenu ce zavisiti da li ce par biti Oly - Baskonia ili Oly - Zalgiris. U svakom slucaju fenomenalna sezona i za jedne i za druge, ma ko da bude bio osmi na kraju.

 

Maccabi i Zalgiris ce navijati za Crvenu zvezdu protiv Fenerbahcea - nije isto igrati protiv Monaca ili protiv Reala. U Zalgirisu verovatno strahuju da Baskonia moze da iznenadi Olympiacos i njima pobeda KKCZ znaci da sigurno sami odlucuju o svojoj sudbini.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Partizan ce 99% igrati protiv Barcelone. Da je Lorenzo igrao protiv Crvene zvezde, Maccabi bi na svom terenu imao samo jedan poraz. Morao bi Real da ulozi ogroman napor ako zeli da tu otme pobedu, a ne vidim sta im ona donosi?

 

Olympiacos je jednostavno jaci od Baskonie koja je domacinska ekipa - od meca u Minhenu ce zavisiti da li ce par biti Oly - Baskonia ili Oly - Zalgiris. U svakom slucaju fenomenalna sezona i za jedne i za druge, ma ko da bude bio osmi na kraju.

 

Maccabi i Zalgiris ce navijati za Crvenu zvezdu protiv Fenerbahcea - nije isto igrati protiv Monaca ili protiv Reala. U Zalgirisu verovatno strahuju da Baskonia moze da iznenadi Olympiacos i njima pobeda KKCZ znaci da sigurno sami odlucuju o svojoj sudbini.

 

Da li se pobeda posle produžetaka računa kao pobeda u regularnom delu utakmice(sto se same razlike tice) ili se tu piše kao pobeda sa 1 razlike u međusobnom duelu ekipa.

 

 

Ako je ovo drugo onda ako Real izgubi Barsa će biti druga, oni treći.

 

Partizan samo poraz od Panate može odvesti na 7 mesto.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...