Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

20 minutes ago, pavijan2 said:

Ništa ne uspeva kao uspeh.

Dok se pobeđuje, kad Duško izbaci  Nedovića posle trojke iz ne nacrtane akcije, on je kralj. Kad krenu porazi biće šta koji šilji na Nedi.

Isti slučaj sa Obradovičem i Dzejmsom.

Kad se pobeđuje, našao mu ulogu,  dao mu slobodu. Kad se gubi ....

 

Ne važi za mene, iskreno. Ja sam uvek za red i disciplinu.

 

Možda neko drugi tako reaguje.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tiče ove polemike oko Jamesa, mislim da se priča o dve različite stvari. Jedni govore da sa Jamesom u glavnoj ulozi ekipe nisu u najboljoj poziciji za osvajanja trofeja u poređenju sa izbalansiranim ekipama. Što nije netačno po mom mišljenju.

Dok Guru priča o tome da je za osrednju ekipu najbolje da se maksimalno osloni na svog daleko najboljeg igrača, jer im je to best bet da iznenade i budu relevantni.

 

po mom mišljenju, oboje može biti tačno.

 

40 minutes ago, Guru said:

 

...

 

 

Ili kao što je Zvezdan Mitrović pokušao da uradi, pa ostao bez posla... Obradović bi zaista morao da bude izrazito glup pa da ponovi grešku svog prethodnika, čovek je svestan gde je došao, zna da mu je taj Džejms najbolji igrač i prilagodio se i njemu i celokupnoj situaciji. 

 

Kada to prestane da daje rezultate onda ću razumeti polivanje obojice, dotle nemam drugo objašnjenje osim da se piše pod utiskom sinoćne utakmice, kao i usled animoziteta pre svega prema Saši Obradoviću.

 

 

Trenutno nema nikakve potrebe da išta slično pokušava. Jer kao što si rekao, stvari deluju jako dobro po njih za sad. Ali, kad bi ušli u neku seriju poraza, bilo bi zanmljivo videti kako bi ovaj dvojac to ishendlovo, s obzirom da su obojica dosta vruče glave i zajebani karakteri (barem takav utisak ostavljaju).

Dok se pobede upisuju, naravno da če Obradović pustiti Jamesu da radi šta želi. Ali kad/ako krenu porazi, mogao bi da drugačije odreaguje na neke stvari, a to može da naleti na otpor, jer si igrača navikao na drugačiji tretman. A kad je igrač navikao na slobodu, teško je kasnije to da se menja i obuzdava.

 

Link to comment
Share on other sites

Jbt, pričate kao da je Džejms došao u ekipu koja je bila redovni učesnik fajnal fora, povremeni osvajač EL, pa eto on će to sada da pokvari. 

 

Monako je pre 7 godina igrao drugu francusku ligu. Prošle godine su prvi put u istoriji izborili EL, ključevi ekipe dati Džejmsu i to ih je odmah prve sezone odvelo u plejof koji mnoge druge ekipe sanjaju godinama. Tu su odigrali fantastičnu seriju sa Olimpijakosom, gde su izgubili u 5. meču i gde je Džejms skoro sve mečeve odigrao dobro, naročito majstoricu sa 24p i 10as.

 

Ove godine je slična situacija, dele prvo mesto u EL, prvi su i u francuskoj ligi, gde već tri pobede beže Asvelu.

 

I sad mi raspravljamo kako je loš uticaj Džejmsa, kidali bi da nije te štetočine? Pa da li ste ozbiljni? 

 

Pa eto prva Zvezda tipa 6 godina bez plejofa, uglavnom sa dobro negativnim skorom i onda će neko da mi kaže ej, bolje 11-19 skor, nego da imaš takvog indijanca u ekipi, on šutria preko ruke, buuu.

 

Komedija zaista. 

  • Like 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Koliko Efes igra ruznu kosarku

 

Neverovatno, poradjanje svakog koša. A i Asvel čudna ekipa, imali 3 vezane dobre partije kad su dobili nas, Oli i Barsu, pa vežu 2 lagana poraza i misliš to je to, padaju, oni sad prete Efesu ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Sto se tiče ove polemike oko Jamesa, mislim da se priča o dve različite stvari. Jedni govore da sa Jamesom u glavnoj ulozi ekipe nisu u najboljoj poziciji za osvajanja trofeja u poređenju sa izbalansiranim ekipama. Što nije netačno po mom mišljenju.

 

Ja sam pisao čak o nečem trećem a to je da igrač ne sme da bude nedodirljiv za trenera jer je trener vojskovođa.

Mislim da je takva situacija uvek kontraproduktivna a ovo od sinoć je samo primer kako nešto ne sme da se radi. Možda sam ja staromodan ili šta već ali ono sinoć je haos i kaubojština.

Neka je James njima primarna opcija u napadu, sve ok. Ali onda setuj napad, pokreni napadačke kretnje da lik ostane u mismeču sa nekim sporim igračem, zavrti napad da tako kažem, a ne... Lik pređe centar i pripali trojku s deset metara u petoj sekundi, ili drži loptu ceo napad, ne doda nikome. A odbranu ne pipa.

Problem je nedostatak autoriteta a Obradović ga ovako neće nikad ni steći.

 

Pobeda Partizana je čista kao suza, zadnja četvrtina najbolja ove sezone i to nema veze sa ovime što pričam. 

 

Ja pričam o Monaku koji igra street ball a ne košarku. Problem je naravno trener jer je to dozvolio.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, realno *w said:

 

Neverovatno, poradjanje svakog koša. A i Asvel čudna ekipa, imali 3 vezane dobre partije kad su dobili nas, Oli i Barsu, pa vežu 2 lagana poraza i misliš to je to, padaju, oni sad prete Efesu ozbiljno.

Kako bi im legao Bentil. Pravi igrac za njih. 

Igra im se svodi na spustanje lopte na post. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dobar u piku said:

Do sada posle svake pobede Partizana išla je priča kako smo igrali protiv smešne ekipe,ali zato Virtus bez Tea i Sengelije,Asvel bez De Koloa i Metjuza su vrh ekipe.

 

Držimo se zajedno ljudi,ovo nije realno da 2 naša kluba budu u top 10 posle prvog dela sezone(zvezda ako dobije vcrs i top 8),nek svaki tim igra osakacen protiv naših i nama super.

 

Ne znam za prethodne pobede,  ali ne secam se da sam sinoc procitao da je Monako ispodprosecna ekipa , vec da ste odigrali odličnu utakmicu,  pre svega odličnu odbranu na James-u i sasvim zasluženo dobili .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Milko Miller said:

Na kraju Polonara najverovatnije u Zalgiris. Nekako ne pase Italijan u Litvaniji, kao Englez u Španiji u fudbalu. 

Ja sam vise mišljenja da će pokidati tamo,njima 4 baš fali,a on je taj tip koji može da širi.Cak i ovaj Tejlor će biti ok,ne kao Evans ali će imati ok minute.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...