Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

4 minutes ago, LazarusMNE said:

 

Reka' bih da si loše vidjela.

Prilazi, udara i gura Ljulja sa ledja.

Razočarao me.

 

 

https://twitter.com/BasketNews_com/status/1651690275016699908?t=i72CnsH9F8Ec257Zf73grg&s=19

 

 

Prilazi, povlači za dres unazad, onda nestaje u šumi igrača Reala i Yabusele ga hvata u polurvački zahvat. Nije mogao svakako doći od napred Ljulju jer je stajao blizu desnog ćoška i odatle potrčao kad je video da se koškaju.

 

Sad vidim, kad je Lessort oborio Musu, neko od igrača Partizana sa klupe je prišao da pruži ruku. Možda Tristan? ❤️

Link to comment
Share on other sites

Ne povlači ga za dres, nego gura sa ledja, a ta hipoteza da mu nije moga doći sa orednje strane svakako ne poništava činjenicu da ga je odgurnuo sa ledja.

Ispada na kraju da je on rasplamsao sukob.

Da se razumijemo, sve to ne pravda divljački i krvnički potez Jabuselea idiota 

Link to comment
Share on other sites

Musa prvo popio samar od Panterice, a onda ga i Lesor s ledja patosirao

 

Exum je krenuo na Ljulja, da li guranje ili nesto vise, ne znam, Deck je to iskoristio i krenuo na njega, a onda se Yabusel ukljucio, a Lesor iz pozadine ide na Musu, to je manje vise to. Ostali su bili da smire strasti. 

 

Ako ce se neko suspendovati to su Panter, Lesor, Deck i Yabusel. Da li ce i na koliko, to je vec neko drugo pitanje. Yabusel verovatno ce najvise biti suspendovan. 

 

Bez Pantera i Lesora, Realu rastu sanse za GAME 3, sa Tavaresom, premda su toliki ocaj u ova dva meca bili da ce trebati dramaticno da menjaju govor tela , plan igre i mnogo sto sta. 

 

Da je Panter zadrzao jos samo malo nerve, ovo bi bila metla i to rutinska metla. Ovako je sada sve otvoreno, a plus se ne zna status Exama, ako i on ne bude mogao za GAME 3, e to je vec veliki problem za domacina. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LazarusMNE said:

Ne povlači ga za dres, nego gura sa ledja, a ta hipoteza da mu nije moga doći sa orednje strane svakako ne poništava činjenicu da ga je odgurnuo sa ledja.

Ispada na kraju da je on rasplamsao sukob.

Da se razumijemo, sve to ne pravda divljački i krvnički potez Jabuselea idiota 

 

Ne može biti baš da je Dante rasplamsao sukob, kad je Deck prvi krenuo da pesniči, no dobro.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, medobrundo said:

Moram još i ovo da spomenem, fasciniran sam koliko su evropska pravila, pa i u košarci, besmisleno rigidna i kruta.

 

Desi se tuča, lete pesnice, bacaju se igrači, i ti onda isključiš sve igrače sa klupe jer su zgazili na teren (i možda pomogli da se igrači smire, zadrzali ih, odgurali?).

 

Ne kraju, moglo je da se dođe do toga da je Realu ostalo par igrača na klupi - i da takmičarski nemoćan tim, koji je i započeo tuču, slavi!?

 

I koja je poenta tog pravila? Šta to pravilo štiti ili omogućava?

 

Nakon snimka, par igrača je moglo biti isključeno, a utakmica završena.

Pravilo jeste cudno, ali ima svrhu. Lakse je kontrolisati 10 igraca nego 24. I nikad ne znas da li ce ti sa klupe da razdvajaju ili dodatno pogorsaju situaciju.

 

Veliki fejl Partizana je sto niko nije imao prisebnosti da se seti toga, mogli su lagano da izgube dobijenu utakmicu.

 

To nije samo evropsko pravilo, postoji i u NBA. S tim da je u NBA valjda kazna jedan mec suspenzije ko udje u teren. Mislim da nije tako u Evropi, inace ce morati juniori na teren.

Edited by Del Piero
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sukob bi bio jedan u moru sukoba koji smo vec vidjali, da nije onaj ludjak Jabusele onako srusio Egzuma.

 

Lesor, njegovo klasicno divljacko ponasanje, samo mi nije jasno kako ne vide da mu Jabusele obara kolegu, vec otrca na stranu gde su Panter i Musa.

 

Sve u svemu, steta je da se posle ovakve igre Partizana, akcenat stavlja na ovu nenormalnu tucu, koja je nastala.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Game 2 of the playoff series between Real Madrid and Partizan Mozzart Bet Belgrade was stopped with 1 minute 40 seconds to play on Thursday when an altercation on court happened and most of both benches emptied.

When disqualifications were applied for those players participating in the altercation and those automatically ejected for leaving the bench area, neither team had the requisite minimum of two players each required to finish the game, therefore the game is considered officially ended with the score at the time it was stopped, 80-95 in favor of Partizan, which therefore now leads the series 2-0.

Euroleague Basketball has referred the reported facts to the Euroleague Basketball Independent Disciplinary Judge, who will issue a decision about the on-court incidents in accordance with the established proceedings, within the following 24 hours.

Euroleague Basketball strongly condemns the events that happened at the end of the game. Such events do not represent the values of respect that the league and its clubs promote and that the sport of basketball embodies.

 

via EL website

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, medobrundo said:

Moram još i ovo da spomenem, fasciniran sam koliko su evropska pravila, pa i u košarci, besmisleno rigidna i kruta.

 

Desi se tuča, lete pesnice, bacaju se igrači, i ti onda isključiš sve igrače sa klupe jer su zgazili na teren (i možda pomogli da se igrači smire, zadrzali ih, odgurali?).

 

Ne kraju, moglo je da se dođe do toga da je Realu ostalo par igrača na klupi - i da takmičarski nemoćan tim, koji je i započeo tuču, slavi!?

 

I koja je poenta tog pravila? Šta to pravilo štiti ili omogućava?

 

Nakon snimka, par igrača je moglo biti isključeno, a utakmica završena.

 

tako je bilo i u nba 90ih, verujem da je i sada. knicksi su tako izgubili seriju protiv heata '98, svi bitni igraci, sto sa terena, sto sa klupe upali u tucu ili smirivanje tuce, pat riley zadrzao svoje igrace sa klupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

tako je bilo i u nba 90ih, verujem da je i sada. knicksi su tako izgubili seriju protiv heata '98, svi bitni igraci, sto sa terena, sto sa klupe upali u tucu ili smirivanje tuce, pat riley zadrzao svoje igrace sa klupe.

 

 I ti, i Pat ste legende. Svako na svoj način.

  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

tako je bilo i u nba 90ih, verujem da je i sada. knicksi su tako izgubili seriju protiv heata '98, svi bitni igraci, sto sa terena, sto sa klupe upali u tucu ili smirivanje tuce, pat riley zadrzao svoje igrace sa klupe.

Da, i sada je. Imas asistente koji odmah pohrle na igrace sa klupe da ih zaustave jer ko kroci na teren odmah se iskljucuje i suspenzija od min 1 meca i novcana kazna

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

 

via EL website

EL i njene "vrednosti"... Čitaj, interesi Reala i Barselone... Onaj debil koji glumi kečera i Lessort će verovatno najgore proći, nadam se prvi puno gore, zasluženo... A zatim Deck, Punter.... Problem za Partizan je klupa i bilo bi tužno da kao tim koji je u ovoj seriji evodentno bolji zato što su oni (prvi Llul) go**a, a Punter bez mozga,  ispadnu

Edited by Poseidon
Link to comment
Share on other sites

Nisam video da je neko preneo official report sa EL sajta.

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/news/euroleague-basketball-official-report-on-game-2-between-real-madrid-and-partizan/?pageTitle=Homepage&historyUrl=/euroleague/

Quote

Game 2 of the playoff series between Real Madrid and Partizan Mozzart Bet Belgrade was stopped with 1 minute 40 seconds to play on Thursday when an altercation on court happened and most of both benches emptied.

 

When disqualifications were applied for those players participating in the altercation and those automatically ejected for leaving the bench area, neither team had the requisite minimum of two players each required to finish the game, therefore the game is considered officially ended with the score at the time it was stopped, 80-95 in favor of Partizan, which therefore now leads the series 2-0.

 

Euroleague Basketball has referred the reported facts to the Euroleague Basketball Independent Disciplinary Judge, who will issue a decision about the on-court incidents in accordance with the established proceedings, within the following 24 hours.

 

Euroleague Basketball strongly condemns the events that happened at the end of the game. Such events do not represent the values of respect that the league and its clubs promote and that the sport of basketball embodies.

 

Znači ni Real nije imao 2 igrača koji bi mogli da igraju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jesam ja, ali si me izgleda turio na ignore. 😁

 

12 minutes ago, Poseidon said:

EL i njene "vrednosti"... Čitaj, interesi Reala i Barselone... Onaj debil koji glumi kečera i Lessort će verovatno najgore proći, nadam se prvi puno gore, zasluženo... A zatim Deck, Punter.... Problem za Partizan je klupa i bilo bi tužno da kao tim koji je u ovoj seriji evodentno bolji zato što su oni (prvi Llul) go**a, a Punter bez mozga,  ispadnu

 

Ne bih tako sudila KP. Tj. bih, ako bih mogla da garantujem da bih se iskontrolisala na njegovom mestu. A ne mogu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Историјски успјех ККП треба остати са неким бљутавим укусом јер размажена деришта која су себе убиједила су претплаћени на успјех не умију да поднесу пораз. Гади ми се тај њихов елитизам који промовишу, уопште тај менталитет џукачки, фуњарски, фазон ударац у леђа, рвачки захвати за затвор, константни приговори и слично. 

 

Тотално разумијем шта хоће да кажу комшије, и треба створити атмосферу од које ће им бијели шорц пожутјети, и треба им ставити до знања да су смећарски, а не краљевски клуб, јер онакво понашање не заслужује ништа друго заузврат. Баталите ту причу треба испати господин, што нису издржали још два минута и остала срања. Шпанци су лоши губитници и то су још једном показали.

 

Да се разумијемо, свим срцем ћу навијати за било кога против комшија на Ф4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne valja kaciti se sa Realom jer su oni, kao i svi spanski klubovi, u stanju da zamese svasta van terena na kojem su bili razbucani. Igraci Reala su iz nemoci izazvali ovaj sukob planski sa ciljem da nesto smuljaju van terena. Ko zna kakav pritisak ce sada da vrse na organe EL.

Ma kakve kazne sada da budu, KKP je bolja ekipa i proci ce dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barkley#34 said:

Nadam se da im se neće ništa dogoditi samo iz razloga što bismo mi najebali zbog toga, ali priželjkujem da se osećaju prilično nesigurno.

100% sam siguran da će Real dobiti treću utakmicu baš zbog tog ambijenta koji ih očekuje 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, medobrundo said:

I Mateo je neiskusan, vidi se da čovek ne vlada ni kontaktima u svom telefonu, a ne timom. Bilo je jasno još par napada pre toga da Deck želi problem, kada je kao bolesnik fiksirao Smailagića. Neko iskusniji i svesniji bi ga izvukao i oladio.

 

kao što je Željko momentalno izvadio Smailagića posle te situacije

 

bukvalno dok je kamera bila na njima komentarišem u fazonu Smailagiću ajde oladi, koji će nam to kad ih deljemo

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam pod impresijom incidenta nego kako je spoljna linija Partizana odradila posao duplo bolje od Realove i kako je Obradovic eksploatisao sve sto mu je Real ponudio.
Real je jedino ponudio cvrstinu u drugom poluvremenu juce, na ivic faula, jedino sto im je preostalo, ali ih je Partizan zgazio.


Preti Realu metla, neverovatno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

100% sam siguran da će Real dobiti treću utakmicu baš zbog tog ambijenta koji ih očekuje 

da su Rudy i Llull u naponu snage, ovo bih očekivao

 

ovako, glavni nosioci igre mi apsolutno ne izgledaju kao da imaju muda za tako nešto, a u to sam još više uveren kada sam video na šta su ličili sinoć

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

100% sam siguran da će Real dobiti treću utakmicu baš zbog tog ambijenta koji ih očekuje 

Dobiće pre svega zato što ćemo biti više oslabljeni od njih. Željko će smiriti igrače a ne znam kako da izbegnemo incidente, što će njima ići na ruku. Ako bi prošlo pakleno ali bez ubacivanja i fizičkog napada onda bi ih to malo omelo. Ali opet, imaće igračku prednost, sigurno.

 

8 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Barkli je legenda, ali vidi se da se bas iznervirao 🙃

Hvala ti. Ne mogu podlost da podnesem a onda popizdim kad vidim podršku tome. Zato kapiram kad šizite na neke Lesorove poteze ili Ledejeve.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Barkli je legenda, ali vidi se da se bas iznervirao 🙃

 

to je razumljivo ali ujedno i smešno-tužno kako ljudi u sekundi prešaltaju prioritete. ja sam mislio da u filmovima uvek preteruju, kada glavni lik nakon niza seksi-avantura, dolazi na milimetar do cilja, zapravo ima sve u rukama ali onda mu pukne film i kao, e nećeš ga majci, sa'ću da ti objasnim neke stvari.

 

kada bih imao delorean iz "povratka u budućnost", odgledao tekmu pa se vratio natrag do npr monumenta, gde iz nekog razloga barkli i punter sede zajedno i piju kafu, pa im kao bez duše kažem

upravo se vraćam iz budućnosti četvrtka uveče, oko 23h; praktično ste dobili tekmu, vodite 2:0, sve što treba punter da uradi je da iskulira kada ga llull udari u stomak/jyaya ili stomak & yaya, dok @Barkley#34 treba u tom trenutku da istrči ispred svoje gajbe go do pojasa i urla napreeed zvezdooo, saamoo naapreed..

 

iz nekog razloga sam ubeđen da bi obojica sa osmehom prihvatili ovo i rekli da jedva čekaju; puntera bi interesovali detalji, tipa, da li može da peva o bella ciao ili samo da ćuti, dok bi barklija zanimalo da li da pita radovana iz susednog bloka za bengalke, čisto da uveliča finale performansa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

to je razumljivo ali ujedno i smešno-tužno kako ljudi u sekundi prešaltaju prioritete. ja sam mislio da u filmovima uvek preteruju, kada glavni lik nakon niza seksi-avantura, dolazi na milimetar do cilja, zapravo ima sve u rukama ali onda mu pukne film i kao, e nećeš ga majci, sa'ću da ti objasnim neke stvari.

 

kada bih imao delorean iz "povratka u budućnost", odgledao tekmu pa se vratio natrag do npr monumenta, gde iz nekog razloga barkli i punter sede zajedno i piju kafu, pa im kao bez duše kažem

upravo se vraćam iz budućnosti četvrtka uveče, oko 23h; praktično ste dobili tekmu, vodite 2:0, sve što treba punter da uradi je da iskulira kada ga llull udari u stomak/jyaya ili stomak & yaya, dok @Barkley#34 treba u tom trenutku da istrči ispred svoje gajbe go do pojasa i urla napreeed zvezdooo, saamoo naapreed..

 

iz nekog razloga sam ubeđen da bi obojica sa osmehom prihvatili ovo i rekli da jedva čekaju; puntera bi interesovali detalji, tipa, da li može da peva o bella ciao ili samo da ćuti, dok bi barklija zanimalo da li da pita radovana iz susednog bloka za bengalke, čisto da uveliča finale performansa.

sve je to tačno i sigurno bi bilo tako

 

ali koliko može da se zameri panteru za reakciju koja je realno prirodna za 99% ljudi i koja isto tako u 99% slučajeva ne dovede do ničega više nego obostrane tehničke eventualno isključenja njih dvojice? kako se na basketu 3v3 u kraju prolazi za one fukarske faulove kao sto je ljuljov? sad ces ti da mi kazes ali on je profi sportista, korak ga deli od F4, eyez on the prize, mora da se iskontroliše i slično i sve je to tačno i sa svim se slažem i isto sam sinoć rekao, ali realno to je sve "general posle bitke" - rekao sam već, ko bi uopšte pričao o llull vs panter da se sve završilo benigno, kako se u 99% slučajeva i završi?

 

a ovo ovde što mi jedemo govna ovde po forumu, to je opet neka druga priča, vrv i mi moramo malo da odušimo što su nam se usrali u veče i što ne možemo da uživamo što smo naguzili real 2:0 u sred madrida

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, djole said:

da su Rudy i Llull u naponu snage, ovo bih očekivao

 

ovako, glavni nosioci igre mi apsolutno ne izgledaju kao da imaju muda za tako nešto, a u to sam još više uveren kada sam video na šta su ličili sinoć

EL je čudna organizacija a Obradović je zna iznutra kako funkcioniše, zadnje što treba i njemu i Partizanu je da uđe u sukob sa njima zbog Reala. Lepo je to sa navijačke strane da počistiš Reala sa 3:0 i jebeš mu sve živo sa tribina ali ne funkcioniše ovaj svet evropski baš tako, igra se pi njihovim pravilima.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...