Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

18 minutes ago, DameTime said:

Volim @goldbergove komentare jer je za sve ovo vreme otkako sam na forumu barem dosledan sebi. Njegovo (poprilično radikalno) mišljenje se nekome možda sviđa, nekome ne, ali u njemu ima dosta tačnosti. U smislu da se oba kluba obično opruže više nego što su dugačka, da se ne ulaže u druge KK ni približno kao u ta dva i da se domaća košarka ne razvija. I, naravno, neminovna povezanost sa političkim stanjem u ovoj zemlji. 

Navijači uvek gledaju da racionalizuju situaciju, što je potpuno okej i ja bih to verovatno radila na njihovom mestu. Odnosno, da je sebi učine što prihvatljivijom. To je klasična kognitivna disonanca - navijač vidi da vlast (realno jedan čovek) pumpa pare u njegov voljeni klub, a vidi i da je ta vlast loša. Da bi pomirio te dve međusobno suprotstavljajuće činjenice, on ima dva izbora: da prestane da navija za taj klub (neće se desiti), te ostaje prihvatljivija opcija, racionalizacija tipa - baš mene briga što on ulaže u moj klub, ja sam i dalje protiv njega; ili - te pare bi se svakako uložile u nešto još besmislenije, neko bi ih ukrao i sl. 

To je jedan začarani krug iz kog teško da ima izlaza, makar ne u neko dogledno vreme.

 

 

Ma napiši ti slobodno... Evo neću ni da te reportujem, šta god rekao 😛 

Ne mogu, ulazimo u najzanimljiviji deo sezone, kako da preguram to bez tebe i uinija??

 

6 minutes ago, uini said:

nije stvar kradje, vec generalno ulaganja u bilo sta ili bilo koga.

 

evo, da se cisto drzimo sporta.

u fudbal se ulazu decenijama neki milioni, jer, takva je priroda trzista tog sporta.

 

zvezda i partizan u tom fudbalu trose enormne sume u odnosu na basket ali to nikome ne smeta, valjda zato sto ne moze da se napravi dobra ekipa, pa je onda okej?

 

daklem, ne zanima me fuca vec cetvrt veka, pa je ni ne gledam. basket me zanima i drago mi je sto se daju novci na to a smeta mi sto se prave fudbalski stadioni, koji bi bolje podluzili kao neka infrastruktura za gajenje organske hrane, ako vec nije uspeo meth lab.

 

u sustini, mozda treba pronaci neki opskurniji sport ako uopste postoji, u smislu minimuma ulaganja a postizanja ponecega. kako stojimo u odbojci i ping pongu? kul sportovi a kapiram da ih niko ne zarezuje novcano.

Problem je sto ih ne zarezuju ni navijaci, inace bi moglo da se postigne mnogo sa ne mnogo ulaganja.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to ok, kad se priča o poreklu novca ovde, ali ja ponavljam istu priču kao sa navijačima.

 

Stvarno neko živi u uverenju kako je kod ostalih EL timova sve sjajno, bajno, čisto, provereno, bez politike? Seća li se neko one priče kako su nastali oni prvi Realovi Galaktikosi? 

Real veže 3-4 godine bez titule, što je za njih katastrofa, loše poslovanje, ogromni dugovi.

 

Odjednom se pojavljuje grad Madrid kao spasioc, pošto kupuje trening centar Reala, sa nekom zemljom okolo, za tipa 500 miliona dolara, što je bila potpuno sumanuta cifra za to.

Preko noći, Real ne samo da je rešio dug, nego i dobio još tipa 200 miliona za pojačanja, a grad im naravno iznajmljuje onaj isti trening centar po nekoj smešnoj naknadi.

 

Nižu se vrhunska pojačanja, osvaja se Primera, Liga Šampiona, klub staje na noge.

 

I to sve je priča o jednom FC Real Madridu!? Naravno da ima i nekih čistih primera, ali jako malo rekao bih. Ne treba biti previše naivan po tom pitanju.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Za nas koji nismo bili aktivni pre dve godine, da li je goldberg oduvek imao isti pristup na ovu temu ili se u nekom trenutku radikalizovao? @Sector kao ekspert mozes da pomognes.

 

Bilo bi poprilicno pogresno da bilo ko radikalizuje svoje stavove zbog zivotnih problema - kao, ranije je bilo sve sjajno i bajno dok smo bili mladi i uspesni, sad kad imamo problem u braku ili nas niko ne zarezuje kao ranije, e sada nam sve mnogo vise smeta.

 

Okolnosti su te koje radikalizuju stavove - a, okolnosti su takve da evroliga sa jedne strane i Aleksandar Vucic sa druge bukvalno unistavaju svaku kompetitivnost u "magicnoj igri pod obrucima", a na sve to im mediji i veci deo gledalaca u Srbiji aplaudira u stilu "e tako treba, tako Bog zapoveda!"

 

39 minutes ago, John Terry said:

U principu evroliga je pokazala u dosta navrata da je za licencu potrebna samo velika lova, tradicija i navijaci su sekundarni. Sto se kaze super ako ima ali ne mora.

Pare mora.

E sad, istorijski Partizan zasluzuje da bude medju velikanima, tu mu je real o i mesto, oni su medju 10 klubova u evropi.

 

Ne, nije im tu mesto - njima je mesto medju klubovima koji su u proslosti pravili najbolje rezultate i to je manje - vise to. Dakle, kada neko spomene istorijski znacajne klubove, moze se osvrnuti i na Beneton, Cibonu ili Montepaschi Sienu iako ti klubovi sada nisu ni u kakvoj prici oko ucesca u EL. Stavise, recenica koju sam boldovao je u direktnoj suprotnosti sa ostatkom posta sa kojim se u potpunosti slazem:

 

39 minutes ago, John Terry said:

Mi, ni po cemu ne zasluzujemo garantovano mesto.

Ali, sad kad sam to napisao, napisacu i da je za mene zatvorena evroliga sramota za sport. Sama cinjenica da neko dovija da igra za prvaka evrope a nije ni prvak svoje zemlje ili regiona je smesna.

 

Tako da prvak evrolige nije prvak evrope. Ali to ce se sada gledati, nazalost, kao borba sa vetrenjacama.

 

33 minutes ago, DameTime said:

Volim @goldbergove komentare jer je za sve ovo vreme otkako sam na forumu barem dosledan sebi. Njegovo (poprilično radikalno) mišljenje se nekome možda sviđa, nekome ne, ali u njemu ima dosta tačnosti. U smislu da se oba kluba obično opruže više nego što su dugačka, da se ne ulaže u druge KK ni približno kao u ta dva i da se domaća košarka ne razvija. I, naravno, neminovna povezanost sa političkim stanjem u ovoj zemlji. 

Navijači uvek gledaju da racionalizuju situaciju, što je potpuno okej i ja bih to verovatno radila na njihovom mestu. Odnosno, da je sebi učine što prihvatljivijom. To je klasična kognitivna disonanca - navijač vidi da vlast (realno jedan čovek) pumpa pare u njegov voljeni klub, a vidi i da je ta vlast loša. Da bi pomirio te dve međusobno suprotstavljajuće činjenice, on ima dva izbora: da prestane da navija za taj klub (neće se desiti), te ostaje prihvatljivija opcija, racionalizacija tipa - baš mene briga što on ulaže u moj klub, ja sam i dalje protiv njega; ili - te pare bi se svakako uložile u nešto još besmislenije, neko bi ih ukrao i sl. 

To je jedan začarani krug iz kog teško da ima izlaza, makar ne u neko dogledno vreme.

 

 

Ma napiši ti slobodno... Evo neću ni da te reportujem, šta god rekao 😛 

 

Ovo je zapravo isto kao i da pisemo o politici - mozda sam ja konzervativac koji se zalazem za "tradicionalne vrednosti", "suverenitet" ili "smanjenje poreza", ali ako je predstavnik takve politike Aleksandar Vucic i njegova SNS, glasacu za njegove protivnike iako se ne slazem sa njihovom politikom. Kad se ta desna scena uprostoji nastavicu da glasam za neki DSS ili njima slicne.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, realno *w said:

Sve je to ok, kad se priča o poreklu novca ovde, ali ja ponavljam istu priču kao sa navijačima.

 

Stvarno neko živi u uverenju kako je kod ostalih EL timova sve sjajno, bajno, čisto, provereno, bez politike? Seća li se neko one priče kako su nastali oni prvi Realovi Galaktikosi? 

Real veže 3-4 godine bez titule, što je za njih katastrofa, loše poslovanje, ogromni dugovi.

 

Odjednom se pojavljuje grad Madrid kao spasioc, pošto kupuje trening centar Reala, sa nekom zemljom okolo, za tipa 500 miliona dolara, što je bila potpuno sumanuta cifra za to.

Preko noći, Real ne samo da je rešio dug, nego i dobio još tipa 200 miliona za pojačanja, a grad im naravno iznajmljuje onaj isti trening centar po nekoj smešnoj naknadi.

 

Nižu se vrhunska pojačanja, osvaja se Primera, Liga Šampiona, klub staje na noge.

 

I to sve je priča o jednom FC Real Madridu!? Naravno da ima i nekih čistih primera, ali jako malo rekao bih. Ne treba biti previše naivan po tom pitanju.

 

Ako se ne varam, EC je pokrenula postupak protiv grada Madrida i FC Real M povodom ovog pitanja, ali mislim da su ili prošli nekažnjeno, ili su na kraju i kažnjeni nekom smešnom cifrom (koju je vrv Madrid i platio).

 

No dobro, luksuz bogatih je da za njih pravila ne važe uvek i na svakom mestu...

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

Sve je to ok, kad se priča o poreklu novca ovde, ali ja ponavljam istu priču kao sa navijačima.

 

Stvarno neko živi u uverenju kako je kod ostalih EL timova sve sjajno, bajno, čisto, provereno, bez politike?

 

Niko ne zivi ni u uverenju da je u UK, Francuskoj, USA, Spaniji ili Nemackoj nesto bajno i idealno, ako pricamo o politici, ekonomiji ili uredjenju - svuda postoje manje ili vece mane i u svakoj od ovih drzava mogu da se nadju ozbiljni nedostaci. I sve je to super, ali nesto ne vidim da iko iz tih drzava planira selidbu u zemlju kojom vlada jedan AV i njegova klika, a u suprotnom pravcu je sasvim druga prica.

 

Isto tako, jedan Beograd ne moze da se meri sa Madridom, Barselonom, Tel Avivom, Moskvom, pa cak ni sa Atinom, Istanbulom ili Kaunasom. Pa opet, mnogi iz regiona i iz Srbije nas vec dve godine ubedjuju kako su svi ti gradovi isti, kako je BG zapravo jedno veliko trziste, kako je sve to slicno, ali je zato BG metropolcina u odnosu na sve druge regionalne selendre. Kakvi tamo neki Zagrebi, Ljubljane, Podgorice, to bre sve treba da se svakoga dana zahvaljuje svim bogovima sto uopste imaju priliku da igraju sa jednim takvim velicinama iz jednog takvog velegrada kao sto su KKP i KKCZ iz BG.

 

Dakle, jedna zemlja koja ce pre nestati nego se reformisati i uci u EU sada treba da predstavlja ravnopravnog ucesnika u vrhunskom sportu jer je neko poverovao u paralelnu realnost koju kreiraju AV, SNS, mediji u Srbiji i razni populisti tipa Ace Petrovica? Maksimum kojim bi bilo koji regionalni predstavnik u EL morao da se zadovolji je ona prica nakon 2010. kada je KKP omogucen veci budzet i kada su dovedeni Jerrels, Jawai, Gist, Katic i slicni igraci.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, realno *w said:

Sve je to ok, kad se priča o poreklu novca ovde, ali ja ponavljam istu priču kao sa navijačima.

 

Stvarno neko živi u uverenju kako je kod ostalih EL timova sve sjajno, bajno, čisto, provereno, bez politike? Seća li se neko one priče kako su nastali oni prvi Realovi Galaktikosi? 

Real veže 3-4 godine bez titule, što je za njih katastrofa, loše poslovanje, ogromni dugovi.

 

Odjednom se pojavljuje grad Madrid kao spasioc, pošto kupuje trening centar Reala, sa nekom zemljom okolo, za tipa 500 miliona dolara, što je bila potpuno sumanuta cifra za to.

Preko noći, Real ne samo da je rešio dug, nego i dobio još tipa 200 miliona za pojačanja, a grad im naravno iznajmljuje onaj isti trening centar po nekoj smešnoj naknadi.

 

Nižu se vrhunska pojačanja, osvaja se Primera, Liga Šampiona, klub staje na noge.

 

I to sve je priča o jednom FC Real Madridu!? Naravno da ima i nekih čistih primera, ali jako malo rekao bih. Ne treba biti previše naivan po tom pitanju.

 

KK Real ima (sada parafraziram i zaokruzujem) godišnji budžet od 40M i prihode od 10M, odnosno minus od 30M.

 

Verujem da je slično sa većinom drugih klubova u EL.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da čujem objašnjenje Evrolige zbog čega utakmice u plej-ofu ne mogu se igrati u različitim terminima, tačnije da termini budu takvi da se može odgledati svaka utakmica bez preklapanja. U utorak Monako - Makabi 20:15, Real - Partizan 20:45, u sredu Barselona - Žalgiris 20:00, Olimpijakos - Fener 20:45. Idiotizam.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom, kretenski pristup tome, i na veliku zalost nas koji bismo verovatno ispratili sve utakmice.

 

Verujem da bi se odgovor dobrim delom pravdao "prime time" terminima na TV-u i sl.

Mislim da ćemo ipak imati one rane termine kada se obrnu domacinstva i domacini budu pre svega Fener i Zalgiris.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

And practically, nothing changes for the clubs which will compete in the 2023-24 season in the EuroLeague on an 18-teams format. Monaco has already secured one of the two EuroCup spots and three wildcards will be given, with the ABA League champions having priority and Virtus Bologna, Partizan, and Crvena Zvezda being the favorites to get them, while Valencia will probably play next season in the EuroCup. The rest of the 13 spots are allocated to A-License teams.

https://www.eurohoops.net/en/euroleague/1491306/euroleague-clubs-talked-about-the-future-but-no-decisions-were-made/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Volim ovo "probably", "practically" i slicne opise necega sto bi, da je tako jednostrano davno trebalo da bude zvanicno.

 

Gde je to zapelo? Ovaj Aris se ubi dokazujuci da "najveci derbi Evrope" ne sme da se ispusti (svakako, ne zbog novca koji diktator Vucicije upumpava u klub nego zbog nekog misticnog znacaja tih klubova, jel?), pa zasto im jednostavno ne podele te A licence ili visegodisnje WC i zavrse sa tim mucenjem?

 

Javljaju mi se dva scenarija - prvi je da nije sve onako pricaju razni mediji i tviterasi i da svi oni prenose samo svoje zelje i nadaju se da ce tako i biti sto je porazno jer se vidi dokle je sportsko novinarstvo doguralo (do toga da pisu samo ono sto se masama svidja), a drugo da je sve vec odluceno sto je, opet, porazno na svoj nacin jer jednu jednostavnu odluku rastezu do u nedogled.

 

Citava ova prica sa "malo hocemo sportski aspekt, malo necemo, malo nikad boljeg derbija, malo EC finalista, malo Valencie, malo ipak ne Valencie" je samo dokaz koliko je to cela ova prica sa EL smehtresna, odnosno zalosna i bedna za nas, ljubitelje evroske kosarke.

Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2023 at 11:19 AM, Volter said:

Voleo bih da čujem objašnjenje Evrolige zbog čega utakmice u plej-ofu ne mogu se igrati u različitim terminima, tačnije da termini budu takvi da se može odgledati svaka utakmica bez preklapanja. U utorak Monako - Makabi 20:15, Real - Partizan 20:45, u sredu Barselona - Žalgiris 20:00, Olimpijakos - Fener 20:45. Idiotizam.

 

kapiram da svi zele da igraju u tv prajm tajmu za svoju vecinsku publiku;

 

ljudi koji zele da gledaju tekme nevezano za tim koji podrzavaju su u teskoj manjini, imho.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

 

kapiram da svi zele da igraju u tv prajm tajmu za svoju vecinsku publiku;

 

ljudi koji zele da gledaju tekme nevezano za tim koji podrzavaju su u teskoj manjini, imho.

 

Ne vidim to nikako kao logično jer sigurno ima više ljudi koji vole košarku nego li bilo koji tim navijača.

 

Recimo navijači Unikahe,Albe,Bajerna,Burse,Efesa,Zvezde, Kolososa sa Rodosa,Krke....neutralni navijači iz celog sveta..... sigurno žele da pogledaju obe tekme oba dana i ima ih više nego recimo pojedinačno bilo koje ekipe iz Top 8

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se uprkos svemu dobija play-in turnir dogodine ako je vjerovati ovim grcima.

 

Spoiler

it was agreed to establish a Play-In Tournament in the 2023/24 season (the desire of many coaches, with Dimitris Itoudis being the one who started the discussion ), so that the first six teams of the regular season qualify directly for the playoffs and those who finish in places 7 through 10 to fight in a tournament to get the seventh and eighth ticket to the post season

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

kapiram da svi zele da igraju u tv prajm tajmu za svoju vecinsku publiku;

 

ljudi koji zele da gledaju tekme nevezano za tim koji podrzavaju su u teskoj manjini, imho.

 

Ovo su četiri utakmice koje se igraju u dva dana. Ako ne mogu da igraju jednu u 7 a drugu u 9, ako im je problem sat vremena razlike, onda su zaista idioti. I F4 kada se bude igrao najbolje obe utakmice u istom terminu, da svi igraju u tv prajm tajmu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

da zvezda igra jednu u 19h, boleo bi te pimpek kada ostali igraju.

....

znam da mene bi. Boleo.

 

Veruj mi da nije tako, još ako Zvezda pobedi onda bih sa uživanjem gledao drugu utakmicu. A ako Zvezda igra u 9, onda mi ova utakmica u 7 dobro dođe da ubijem vreme do početka naše utakmice. :classic_biggrin: Iskreno, sa većom pažnjom ćekam F8 Evrolige, nego što je to bio slučaj sa četvrtfinalima LŠ u fudbalu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...