Jump to content

Live - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

2 minutes ago, uini said:

 

verovatno pomaze i to sto ih ima skoro 50 miliona, plus sto dobro rade i imaju infrastrukturu

takodje, oni su repka kojoj je ta produzena generacija o kojoj smo pisali, igrala bez znacajnog otkaza, izuzev povreda. 

neko ce reci da je i to zasluga sistema ali ja nisam do kraja siguran

Naravno da je i do toga ali isto se mora pohvaliti i njihov odnos prema nacionalnom timu. Kad su zdravi odazivaju se svi. To je stvarno za respect. 

Ja u finalu navijam za njih iako su mi Francuzi blagi favoriti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi smo toliko ekstratalentovan narod za košarku da ne smem ni da zamislim šta bi bilo kada bi bilo 50 miliona Srba. Španci bi mogli samo da plaču što se tiče basketa, mi već sad imamo boljeg igrača, nego što su oni ikad imali, Amerikanci bi morali da šalju puno naoružanje u vidu Brona, Karija, Durenta i Kavaja da bi nas potencijalno zaustavili. I taj Luka je produkt jugoslovenske škole košarke, da njegov otac nije bio to što je bio, ne bismo Luku gledali ovakvog danas, aždaju u lancima.

 

Zato mnogo cenim sve uspehe državica. Pogotovo recimo uspeh Crne Gore koja je prošla grupu, a da je recimo igrao Vučević i da je bio malo slabiji protivnik, možda bi mogli i dalje, mada mislim da bi i sa Vučevićem izbacili Nemačku.

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dracarys said:

Mi smo toliko ekstratalentovan narod za košarku da ne smem ni da zamislim šta bi bilo kada bi bilo 50 miliona Srba. Španci bi mogli samo da plaču što se tiče basketa, mi već sad imamo boljeg igrača, nego što su oni ikad imali, Amerikanci bi morali da šalju puno naoružanje u vidu Brona, Karija, Durenta i Kavaja da bi nas potencijalno zaustavili. I taj Luka je produkt jugoslovenske škole košarke, da njegov otac nije bio to što je bio, ne bi smo Luku gledali ovakvog danas, aždaju u lancima.

 

Zato mnogo cenim sve uspehe državica. Pogotovo recimo uspeh Crne Gore koja je prošla grupu, a da je recimo igrao Vučević i da je bio malo slabiji protivnik, možda bi mogli i dalje, mada mislim da bi i sa Vučevićem izbacili Nemačku.

 

Mislim da Spanci lijepo spavaju sa svim medaljama koje su uzeli u eri Pau Gasola. 

 

Srbija? Jeee Jokic x2 MVP Nba lige. Jokic u reprezentaciji, 1/8 EP i 1/4 SP.👍  Pau Gasol b2b sampion Nba lige😉 legenda Lejkersa, pratices ove sezone povlacenje broja 16 pod svodove Stejpls centra

 

Bas tesko pada Spancima to sve. Evo ih u jos jednom finalu na takmicenju gdje je bio Jokic glavni baja.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Mislim da Spanci lijepo spavaju sa svim medaljama koje su uzeli u eri Pau Gasola. 

 

Srbija? Jeee Jokic x2 MVP Nba lige. Jokic u reprezentaciji, 1/8 EP i 1/4 SP.👍 

 

Bas tesko pada Spancima to sve. Evo ih u jos jednom finalu na takmicenju gdje je bio Jokic glavni baja.

Izvini, ali meni nije merilo uspesi sa reprezantacijom. Ako ćemo po tome da sudimo, onda bi ispalo da je Janis teška sirovina od igrača.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Izvini, ali meni nije merilo uspesi sa reprezantacijom. Ako ćemo po tome da sudimo, onda bi ispalo da je Janis teška sirovina od igrača.

Dopunio sam prethodni post oko Gasola i NBA. Lagani HOF, ROY, b2b sampion sa Lejkersima. Povlace mu dres Lejkersi. 

 

Bas tesko Spancima sve to pada oko toga sto nikad nece imati igraca kao Jokica. Suze same liju

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Dopunio sam prethodni post oko Gasola i NBA. Lagani HOF, ROY, b2b sampion sa Lejkersima. Povlace mu dres Lejkersi. 

 

Bas tesko Spancima sve to pada oko toga sto nikad nece imati igraca kao Jokica. Suze same liju

Ne kažem ja, svaka čast Špancima za sve što su postigli u prethodnih dvadesetak godina. Njima će se definitivno više osladiti Gasol, nego nama Jokić, to je neupitno, oni su to bolje iskoristili, mi nismo, rešili smo da se kurčimo bez Jokića u poslednjoj četvrtini i vratilo nam se kao bumerang.

 

Samo sam se nadovezao na post od 50 miliona Španaca, pa i pored toga je morao stranac Braun sinoć da ubaci 30 poena da bi jedva prošli dalje. Zbog toga ova farsa sa reprezentacijom sve više gubi smisao.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

Sa tim što se Špancima predviđala propast bez Gasola, a evo njih u prilici da budu i svetski i evropski šampioni.

 

da, kada ode gasol nisu vise za medalju a nakon odlaska komplet ekipe, mediocre. medjutim, mislim da se pored kontinuiteta spanaca potcenjivalo i zanatstvo skariola, koji je preziveo na klupi neke jako teske poraze: od rusa u spaniji finale eura, od nas 2010e 1/4finale i tako. kontam kod nas bi ga smenili 4x ssmo u ta dva slucaja.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stiletto said:

 

Kad je pre deset-petnaest godina Dragan Đilas kao predsednik KSS poslao zvaničan zahtev da Aleks Marić, u sezoni kad je porobio u Partizanu, zaigra za Srbiju umesto za Australiju, iz FIBA je poručeno "ne može, to je samo za slabije reprezentacije, Srbija ima jak tim". A Đida samo bio ispred svog vremena, danas mu niko ne bi reč rekao 😁 

 

A samo treba tražiti, evo Marina Maljković recimo iskopala u Francuskoj devojče od 16 leta po imenu Jana Mbombo Njoja, rođena u Francuskoj od oca Kamerunca i majke Srpkinje, igra u akademiji Toni Parkera, uvela je u U16 reprezentaciju Srbije, sigurno ima takvih talenata još po svetu i muških i ženskih. 

 

Dzindzer je bio nas najbolji predsednik saveza u svakom slucaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

da, kada ode gasol nisu vise za medalju a nakon odlaska komplet ekipe, mediocre. medjutim, mislim da se pored kontinuiteta spanaca potcenjivalo i zanatstvo skariola, koji je preziveo na klupi neke jako teske poraze: od rusa u spaniji finale eura, od nas 2010e 1/4finale i tako. kontam kod nas bi ga smenili 4x ssmo u ta dva slucaja.

Nije Skariolo vodio Spance 2007 na EP. Svakako da je imao rezultat iza sebe odnosno zlato sa EP 2009 kod tog poraza od nas 2010 ( joj Turci, Turci )plus im nije im igrao glavni igrac Pau tada. Sledece EP su opet uzeli uz srebro na OI 2012.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, uini said:

 

da, kada ode gasol nisu vise za medalju a nakon odlaska komplet ekipe, mediocre. medjutim, mislim da se pored kontinuiteta spanaca potcenjivalo i zanatstvo skariola, koji je preziveo na klupi neke jako teske poraze: od rusa u spaniji finale eura, od nas 2010e 1/4finale i tako. kontam kod nas bi ga smenili 4x ssmo u ta dva slucaja.

Da, Skariolo je dosta dugo bio potcenjen, secam se i ovde na forumu kako je isla prica da je lako sa onom ekipom, da nema pojma, itd. (i sam sam bio slicnog misljenja). A onda su ga smenili i prvo izgubili '13 od Francuske u polufinalu (ne neki veliki neuspeh, nije igrao Pau, a ovamo Tony i ekipa), a onda je usledio njihov ubedljivo najveci fail u poslednjih ko zna koliko godina, kada su sa punim sastavom, na domacem terenu izgubili opet od Francuske, u mecu u kojem su bili ogromni favoriti. Tada su verovatno shvatili da nijedan rezultat nije unapred ostvaren i da sve mora da se zasluzi. Nesto sto smo mi nadam se naucili u poslednje 3,4 godine. Nakon toga su vratili Skariola i vratili se na pravi put.

edit - tako da Spanci sa Skariolom imaju za sve ove godine 2 poraza u nokaut utakmicama u kojima su bili favoriti - Srbija 2010. i Slovenija 2017.

Edited by Del Piero
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

^bio sam ubedjen da je on bio i tada, hvala

Vjeruj mi da ni ja ne mogu da se sjetim imena selektora tada ali znam da je bio bucko sa bradom.

31 minutes ago, Del Piero said:

Da, Skariolo je dosta dugo bio potcenjen, secam se i ovde na forumu kako je isla prica da je lako sa onom ekipom, da nema pojma, itd. (i sam sam bio slicnog misljenja). A onda su ga smenili i prvo izgubili '13 od Francuske u polufinalu (ne neki veliki neuspeh, nije igrao Pau, a ovamo Tony i ekipa), a onda je usledio njihov ubedljivo najveci fail u poslednjih ko zna koliko godina, kada su sa punim sastavom, na domacem terenu izgubili opet od Francuske, u mecu u kojem su bili ogromni favoriti. Tada su verovatno shvatili da nijedan rezultat nije unapred ostvaren i da sve mora da se zasluzi. Nesto sto smo mi nadam se naucili u poslednje 3,4 godine. Nakon toga su vratili Skariola i vratili se na pravi put.

edit - tako da Spanci sa Skariolom imaju za sve ove godine 2 poraza u nokaut utakmicama u kojima su bili favoriti - Srbija 2010. i Slovenija 2017.

Kako su odigrali 4/4 tada, uzasno. Dali nesto tipa 7-8 poena svega uz ocajan sut za 3 poena. Bas raspad bio mada je kroz cio mec bilo mucenje ali sam mislio kad su stigli u 3/4 da ce prelomiti Francuze. 

To je bas bilo iznenadjenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

@Manu, nije bio potreban ni treci put isti komentar za spance al ajde, ja sam vise od toga pominjao visoki pik :lol_2:

 

Nisam detaljno ispratio temu, my bad

 

Skariolo piše doktorsku disertaciju na temu vođenja reprezentacije na turnirskom takmičenju, pronalaženja idealne uloge svim igračima, napadačkih setova, menjanja odbrana, prilagođavanja tokom utakmice.

Utisak je kao da su svi pripremali mesec dana za ovaj šampionat, a Španci dobrih 6 meseci. Kapa dole.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Manu, da, slican utisak sam imao i 2019e ali sam to pripisivao vekovnom poznavanju rubia i marc gasola, mada su te kombinovane i adaptabilne odbrane koje prikazuju i tada i sada, zaista neobjasnjive za period od  metar dana.

 

imali smo kratku diskusiju @Chaos Is Me & ja pre nedelju dana, na temu vaznosti dobrog trenera u repki;

 

u finalu su dva trenera sa najvecim kontinuitetom ako nista, pri cemo je scariolo u ovom periodu 19-22 pokazao da je majstor, dok komsija kole uglavnom izgleda kao statista. videcemo, ja t(r)ipujem na spance, iako francuzi imaju najboljeg igraca i atletski su mocni.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Miki28 said:

Vjeruj mi da ni ja ne mogu da se sjetim imena selektora tada ali znam da je bio bucko sa bradom.

😲

 

 

😭

 

 

Juan Antonio Orenga, španski Zoran Savić

1 hour ago, Del Piero said:

Tada su verovatno shvatili da nijedan rezultat nije unapred ostvaren i da sve mora da se zasluzi. Nesto sto smo mi nadam se naucili u poslednje 3,4 godine. Nakon toga su vratili Skariola i vratili se na pravi put.

Tako je. I mi da izmolimo sujetu da dođe da nas vrati na pravi put.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Morao sam potrazit. Pepu Hernandez ih je vodio '06 i '07

Mogao bi Sale ali pitanje je kakvi su odnosi sa Jokicem i Kalinom. 

Izvinjavam se, nisam dobro pročitao, mislio sam da se odnosi na selektora koji je vodio Španiju između Skariolovog prvog i drugog mandata.

 

Ovo za Đorđevića si u pravu, to je i meni jedini razlog zašto ne prizivam njegov povratak na sva zvona.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zastotako said:

Spanci nisu pravili dramu, ali Aldama bi im bio u najmanju ruku top3 igrac ovog leta. Sto nema sut spolja ce ga vratiti u evropu, ali za evropu je zmaj. 

To treba da pokaze i  dokaze  u praksi.

 

Spanci imaju zdravu kosarkasku scenu. Liga,Kosarkaski savez mladje kartegorije . Imaju kvalitetne igrace koji igraju jako  klupsko takmicenje. Znaci jedna celokupno  zdrava atmosfera iz koje mora da izadje dobar rezultat. Plus su i kao takvi i naturalizovali amerikanca koji im je doneo ekstra kvalitet. On verovatno ne bi  bio spanski reprezentativac da  je Rubio bio dostupan ali ispostavilo se da je on bio pun pogodak za njih.  U nasoj kosarci je sve suprotno, apsolutni nered i raspad. I eto  mi dovedemo skoro sve najbolje sto posedujemo od igrackog kadra i to nije dovoljno ni za prolazak u osminu finala. Riba smrdi od repa.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Neko je ostavio ovde komentar kako Huancho nije ni u jednom trenutku tokom utakmice protiv Litvanije sumnjao u pobedu Spanije. Isti taj osecaj sam imao juce gledajuci tekmu. 

Strasno kako Scariolo kontrolise desavanja na terenu, Diaz se pretvara u lika koji trpa spolja, baca floutere, nestvarna masina je ova Spanija. Svaka jebena cast.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...