Jump to content

Live - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

21 hours ago, medobrundo said:

Zo je isto bio maestralan i kontam da nije bio u igri za MVP-a baš jer bi to bio žestok šamar / poniženje za samo EP (neki random solidan Amer koji je naturalizovan i igra prvo prvenstvo). Danas je bacio 11 asistencija uz 0 izgubljenih.

 

...u finalnoj utakmici EP kao debitant u reprezentaciji Španije...Zo Deus ex machina.

Slovenija + Rendolf + Kokoškov = prvaci Evrope  :18:

Španija + Lorenzo + Skariolo = prvaci Evrope  :18:

Misli o tome Evropo ili treniraj jače...

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Miki8 said:

Ili varaj kao ostali.

 

 

Ostali su prekršili neka pravila?

Ako jesu - koja?

Ako nisu - onda zašto nazivati varanjem ono što drugi iskoriste a mi sâmi nećemo?

Ili je to ono čuveno s ovog podneblja - kad nam ne ide po volji - proglasimo da drugi random varaju i onda nećemo da se igramo jer mi smo... uvek i bogomdani moralni pobednici.

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nije varanje jer propis postoji. Međutim, da li je propis dobar to je veliko pitanje, po meni je to pravilo da može da se naturalizuje jedan igrač potpuno u suprotnosti sa samim konceptom takmičenja nacionalnih selekcija. Može sutra neki debil iz FIBE da propiše da domaćin igra sa 5 igrača, a gost sa 4 i kad bi se tako igralo ne bi bilo nikakvog kršenja propisa ali bi svakako bilo umobolno. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Moram da se složim sa @Chaos Is Me. Niko ne "vara" ako imaju jednog Amera u ekipi, takvi su propisi. E sada, to što je takav propis je druga priča, to je po meni velika greška FIBE jer devalvira nacionalna takmičenja. Plus ovi debilni kvalifikacioni prozori i loše sudije, stvarno su se srozali kao organizacija u mojim očima. 

 

Meni je drago što nismo pošli tim stopama, bar još. Radije bi da vidim igrača koji ima veze sa zemljom nego nekog random Amera u ekipi. Problem sa košarkom u Srbiji je mnogo dublji, uglavnom zbog društvenih problema koja su se uveliko prevela i na KSS. 

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Darko said:

to što je takav propis je druga priča

 

Pa normalno je da je propis "loš"... ajd da kažem "štetan". 

Ali propis postoji.  Stoga nema smisla nikoga prozivati da "vara".

Postoji pravilo - iskoristi ga ako ti odgovara, ako ne, nikom ništa, promeni selektora 16ti put.

Jednom će i da upali... fudbalu je trebalo jedva 50 godina.. :classic_biggrin:

 

Po meni je nužno ograničiti i broj stranaca po klubovima, iako su oni (uglavnom :wicked:) privatno vlasništvo... makar sa 6 na 4.

U mlađim kategorijama bih to i ukinuo.

Lično mislim da je "timsko" ograničenje značajnije za razvoj mladih igrača.

 

Ali svi znamo da to jednostavno ne ide tako... a znamo i zašto.

 

I tako, vraćamo se na početak, na 2. red ovog posta.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ima li ko sta protiv igraca koji imaju nase korene, kao John Konchar ili Kaminsky? Ja jako ne bih voleo da odradimo klasicnu naturalizaciju random igraca na poziciji koja nam fali, ali ako su ljudi naseg porekla, to mi je sasvim OK.

Edited by Casaubon
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Casaubon said:

Ima li ko sta protiv igraca koji imaju nase korene, kao John Konchar ili Kaminsky? Ja jako ne bih voleo da odradimo klasicnu naturalizaciju random igraca na poziciji koja nam fali, ali ako su ljudi naseg porekla, to mi je sasvim OK.

 

pisali smo o tome otprilike oko svakog repka turnira. moj stav je da sudanac, englez, albanac ili italijan, koji je sticajem zivotnih okolnosti dosao ovde u mladosti da zivi, pa zaigrao dobar basket - je legitiman clan srpske repke ukoliko to zeli naravno.

 

sto se tice konchara ili kaminskog kao primera, malko sam ambivalentniji na temu: ako osecaju povezanost sa svojim poreklom, tj ako im to nesto emotivno znaci, onda svakako. 

ukoliko su u fazonu, da, igrao bih ovo leto za xy nadoknadu, onda nisam zainteresovan, jer je onda taj papir o poreklu isto kao i kada pazaris nekog stranog igraca.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, freethrow said:

Ako bi trebalo neki Amerikanac onda definitivno Pol Džordž, iz očiglednih razloga.

Trebalo bi više profuknjača slati u juesovej nebilibi ih oplodili NBA igrači, ali ako se to desi da moraju odma' da se vrate u maikuSrbiu i da imaju nacionalnu penziju

Edited by Beonegro
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, fancy said:

 

Pa normalno je da je propis "loš"... ajd da kažem "štetan". 

Ali propis postoji.  Stoga nema smisla nikoga prozivati da "vara".

Postoji pravilo - iskoristi ga ako ti odgovara, ako ne, nikom ništa, promeni selektora 16ti put.

Jednom će i da upali... fudbalu je trebalo jedva 50 godina.. :classic_biggrin:

 

Po meni je nužno ograničiti i broj stranaca po klubovima, iako su oni (uglavnom :wicked:) privatno vlasništvo... makar sa 6 na 4.

U mlađim kategorijama bih to i ukinuo.

Lično mislim da je "timsko" ograničenje značajnije za razvoj mladih igrača.

 

Ali svi znamo da to jednostavno ne ide tako... a znamo i zašto.

 

I tako, vraćamo se na početak, na 2. red ovog posta.

Ovo je tek kontraproduktivno.Neces ti nista pomoci nasim domacim igracima ako ogranicis broj stranaca.Samo ces im dati laznu sigurnost jer ce znati da moraju da igraju.

Ako su kvalitetni i talentovani isplivace imao ti u timu 3 ili 12 stranaca.

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, freethrow said:

Ako bi trebalo neki Amerikanac onda definitivno Pol Džordž, iz očiglednih razloga.

A, ne, ne, ne... Kad je polovina Džordža u pitanju ja sam za dugoročnije planiranje, da dobijemo sledeću generaciju vrhunskih igrača. Ne mora baš kao što Beo predlaže ali nešto bi se moglo usvojiti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Pa normalno je da je propis "loš"... ajd da kažem "štetan". 

Ali propis postoji.  Stoga nema smisla nikoga prozivati da "vara".

Naravno, i sam sam to rekao.

 

1 hour ago, fancy said:

Po meni je nužno ograničiti i broj stranaca po klubovima, iako su oni (uglavnom :wicked:) privatno vlasništvo... makar sa 6 na 4.

U mlađim kategorijama bih to i ukinuo.

Lično mislim da je "timsko" ograničenje značajnije za razvoj mladih igrača.

 

Ali svi znamo da to jednostavno ne ide tako... a znamo i zašto

I to isto. Mada mislim da bi klubovi i sami više ubacivali mlade igrače u vatru da mogu na njima da zarade kao pre - sada svaki talenat ispod 18 može da ode skoro nizašta, manje im se isplati da ih istrpe nažalost. I dodaj nepotizam i tipične srpske probleme, i onda se pitamo što više ne osvajamo medalje. 

Link to comment
Share on other sites

Jos jednom da ponovim. To  pravilo o naturalizaciji amerikanaca je incijalno pocelo iz razloga da se pomgnu ove manje nekosarkaske zemlje, da im se podigne kvalitet. Ne da bi se   tadicionalno  kosarkaske zemlje pojacavale njima . Iz istog tog razloga nam nisu dozvolili da naturalizujemo Aleksa Marica iako je covek etnicki srbin, stopostotni, bukvalno nas je FIBA odbila istim razlogom, da Srbiji nije potreban naturalizovan igrac .  Isto tako ovi zakoni za mlade igrace su komicni. Tristan Vukcevic mora da ceka da napuni 21 godinu da bi debitovao za Srbiju, iako se  vec  odavno opredelio za koga ce da nastupa u buducnosti.  Znaci pederi iz Fibe su odlucili da usporavaju deckovu karijeru , samo zato sto  nije imao srpsko drzavljanstvo pre nego  sto je napunio 16 godina.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki8 said:

Jos jednom da ponovim. To  pravilo o naturalizaciji amerikanaca je incijalno pocelo iz razloga da se pomgnu ove manje nekosarkaske zemlje, da im se podigne kvalitet. Ne da bi se   tadicionalno  kosarkaske zemlje pojacavale njima . Iz istog tog razloga nam nisu dozvolili da naturalizujemo Aleksa Marica iako je covek etnicki srbin, stopostotni, bukvalno nas je FIBA odbila istim razlogom, da Srbiji nije potreban naturalizovan igrac .  Isto tako ovi zakoni za mlade igrace su komicni. Tristan Vukcevic mora da ceka da napuni 21 godinu da bi debitovao za Srbiju, iako se  vec  odavno opredelio za koga ce da nastupa u buducnosti.  Znaci pederi iz Fibe su odlucili da usporavaju deckovu karijeru , samo zato sto  nije imao srpsko drzavljanstvo pre nego  sto je napunio 16 godina.

 

Da se pomognu manje nekošarkaške zemlje? Pa pravilo važi za sve ili ne važi za nikoga.  Ne možeš da uvedeš pravilo i da kažeš , ovo je de jure za sve ali hoću da ga samo manje zemlje koriste. Smešno.  

 

A Aleks Marić nije mogao da igra za Srbiju zato što je nastupao za mlađe selekcije Australije (U19 i U21) , to je bila prepreka. Recimo Lorenzo Brown nije igrao nikad za bilo koju selekciju USA i može slobodno da igra za Španiju.

 

Opet kažem , niko Srbiji nije kriv što ne želi da dovede stranca.  Imaš pravilo koje ne želiš da iskoristiš, ok tvoje pravo, ali nema ljutnje jer ga drugi koriste. 

 

 

 

 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Skyglider said:

 

Da se pomognu manje nekošarkaške zemlje? Pa pravilo važi za sve ili ne važi za nikoga.  Ne možeš da uvedeš pravilo i da kažeš , ovo je de jure za sve ali hoću da ga samo manje zemlje koriste. Smešno.  

 

A Aleks Marić nije mogao da igra za Srbiju zato što je nastupao za mlađe selekcije Australije (U19 i U21) , to je bila prepreka. Recimo Lorenzo Brown nije igrao nikad za bilo koju selekciju USA i može slobodno da igra za Španiju.

 

Opet kažem , niko Srbiji nije kriv što ne želi da dovede stranca.  Imaš pravilo koje ne želiš da iskoristiš, ok tvoje pravo, ali nema ljutnje jer ga drugi koriste. 

 

 

 

 

 

Plus Maric demantovao celu pricu, ali bitno je da se gura narativ. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, A sad said:

 

Plus Maric demantovao celu pricu, ali bitno je da se gura narativ. 

Pa covek je rekao da je zeleo da igra ali ga nisu pustilli. Ok igrao je za njihove mladje kategorije ali zelja mu je bila da igra za seniorsku reprezentaciju Srbije. Kada tako lako pustaju naturalizovane amerikance da predstavljaju razne zemlje, onda ne vidim nikakav valjani  razlog zasto se koce igraci koji se predomisle kada dodju do seniorskog nivoa. Fifini propisi su mnogo posteniji.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

 

Plus Maric demantovao celu pricu, ali bitno je da se gura narativ. 

 

Hteo je da igra za Srbiju, toga se sećam, ali jednostavno nije mogao zbog igranja za mlade selekcije Australije

 

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2010&mm=07&dd=21&nav_id=447050

 

 

1 minute ago, Miki8 said:

To sto neko  pravilo postoji , ne znaci da je i dobro za reprezentativnu kosarku. Sama Fiba je priznala poraz , tako sto  MVP titulu nije urucila amerikancu, koji ju je najvise zasluzio u spanskoj ekipi.

 

Meni se lično to pravilo ne sviđa, ali ako već postoji ne vidim problem jer ga neke reprezentacije koriste. Svako koristi ono što može. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Skyglider said:

 

Hteo je da igra za Srbiju, toga se sećam, ali jednostavno nije mogao zbog igranja za mlade selekcije Australije

 

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2010&mm=07&dd=21&nav_id=447050

 

 

 

Meni se lično to pravilo ne sviđa, ali ako već postoji ne vidim problem jer ga neke reprezentacije koriste. Svako koristi ono što može. 

 

 

 

To je klasicna kurtoazna izjava. Cela prica o tome da je trazeno od FIBA da mu se dozvoli da igra za nasu reprezentaciju i da FIBA to nije dozvolila je izmisljena. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2022 at 7:33 AM, fancy said:

Ostali su prekršili neka pravila?

Ako jesu - koja?

Ako nisu - onda zašto nazivati varanjem ono što drugi iskoriste a mi sâmi nećemo?

Ili je to ono čuveno s ovog podneblja - kad nam ne ide po volji - proglasimo da drugi random varaju i onda nećemo da se igramo jer mi smo... uvek i bogomdani moralni pobednici.

 

 

To je isto kao sto u nekoj zemlji nema pravila oko pandemije, pa ako se neko pozali da se ljudi ne cuvaju, samo ih usmeris da ne krse nikakve propise.

 

To pravilo na koje se pozivas je besmisleno. Igrac ili moze da igra za neku zemlju ili ne moze. Wilbekin se, na primer, vodi kao domaci igrac u Turskoj, isto kao i Larkin. Pa zasto onda ne mogu da igraju zajedno u drzavnom timu? Zasto Ataman mora da odabere izmedju jednog od njih? Ako je odgovor, ne moze oni su stranci, zasto bilo ko od njih moze da igra za taj drzavni tim? Ako su oba domaca, zasto svi ti stranci zajedno ne bi mogli da igraju, pa se tako neki Lihtenstajn pojavi sa 10 Amerikanaca, pardon drzavljana Lihtenstajna i prodje u polufinale EP?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...