Jump to content

Live - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

2006

2009

2011

2015

2019

2022

 

6 finala i 6 utakmica u kojima se protivnik nista nije pitao. Prosto nerealno sa kakvom lakocom odradjuju ova finala, klasicno rutiniranje. Jedino su zakazali 2007.

 

+ 2 finala OI u kojima su Ameri sa brutalnim sastavima morali da propisaju krv da bi ih dobili. Spanci igraju najbolje kad je najpotrebnije i zato su sampioni kakvi jesu.

Edited by Del Piero
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Od ucesnika 1/4 finala stranca su imali Spanija, Slovenija, Poljska i Grcka (ako je tacno da se Dorsey vodi kao naturalizovan, igrao je za u-19 reprezentacije Grcke). Stranca nisu imali Italija, Finska, Francuska i Nemacka.

 

Od ekipa koje su ispale u 1/8 finala, stranca su imali Crna Gora, Hrvatska i Turska, dok su bez stranca igrali Srbija, Litvanija, Ceska, Ukrajina i Belgija (Tumba i Tabu su rodjeni u Kongu).

 

Od ostalih ekipa BiH, Bugarska, Gruzija i Madjarska su svakako imali stranca, Estonija, UK, Holandija i Izrael nisu.

 

To nam daje ukupno 10 reprezentacija koje nisu imale stranca, 13 koje jesu i Grcku.

Link to comment
Share on other sites

@Dropkick Murphys Njega sam zaboravio. :classic_mellow:

 

Dakle, od jacih reprezentacija stranca nisu imali Srbija, Litvanija, Francuska, Italija + Finska, Ceska, Izrael, Ukrajina + UK, Belgija, Holandija kao timovi iz treceg esalona kosarke.

 

Sto se tice istorije, stranca nikada nisu imali Srbija, Litvanija, Letonija i Estonija. Finska i Ceska jos mogu da prodju jer su Wilson i Schilb ozenjeni sa drzavljankama tih zemalja.

 

 

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

@Dropkick Murphys Njega sam zaboravio. :classic_mellow:

 

Dakle, od jacih reprezentacija stranca nisu imali Srbija, Litvanija, Francuska, Italija + Finska, Ceska, Izrael, Ukrajina + UK, Belgija, Holandija kao timovi iz treceg esalona kosarke.

 

Sto se tice istorije, stranca nikada nisu imali Srbija, Litvanija, Letonija i Estonija. Finska i Ceska jos mogu da prodju jer su Wilson i Schilb ozenjeni sa drzavljankama tih zemalja.

 

 

 

Island?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jurgen said:

Island?

 

Island takodje nikada nije imao nijednog stranca, ali to nije vrhunska reprezentacija. Morao bih da proveravam za svakog ponaosob, a ima tu bas malih zemalja. 

 

Kad bi vec nabrajali ko je sve imao stranca od evropskih drzavnih timova, spisak bi bio dugacak:

 

Spanija, Portugal, Francuska, Italija, Nemacka, Poljska, Hrvatska, Slovenija, BiH, Bugarska, Rumunija, Turska, Ukrajina, Finska, Ceska, Gruzija, Izrael, Crna Gora, Belorusija, Albanija, Kosovo, Austrija, Slovacka, Madjarska...

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, goldberg said:

@Dropkick Murphys Njega sam zaboravio. :classic_mellow:

 

Dakle, od jacih reprezentacija stranca nisu imali Srbija, Litvanija, Francuska, Italija + Finska, Ceska, Izrael, Ukrajina + UK, Belgija, Holandija kao timovi iz treceg esalona kosarke.

 

Sto se tice istorije, stranca nikada nisu imali Srbija, Litvanija, Letonija i Estonija. Finska i Ceska jos mogu da prodju jer su Wilson i Schilb ozenjeni sa drzavljankama tih zemalja.

 

 

Idi begaj.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo ti takav narod da bi nabili čak i Gasola na onu stvar, kada bi odigrao loše prvenstvo. Kada smo Đorđevića oterali, što ne bismo i njega.

 

Pravde ima i Srbija više nikad neće videti medalju u košarci i ja za to navijam, jer smo teška đubrad.

 

Kako nam demografija žestoko pada, a i Jokić će jednom da ode u penziju, bićemo kao danas Crna Gora.

 

 

Špancima čestitke na zlatu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Alberto Diaz me odusevio tokom citavog turnira. Niko ne moze da me ubedi da u Srbiji nema igraca takvog pedigrea i kvaliteta. Suvo zlato za svaku ekipu.

 

Scariolu da podignu spomenik u Madridu. Svaka cast Spaniji.

Recimo Jovan Novak je u istoj ligi prošle sezone imao malo bolju statistiku od Diaza, a Aleksandar Cvetković malo lošiju.

Ovo je stvarno jedna od nenormalnih stvari u našoj reprezentaciji, da smo navodno deficitarni na pleju, a da nam dva igrača koja su na toj poziciji relevantni u najjačoj evropskoj ligi nisu ni na širem spisku. Pritom imamo prvog pleja stokilaša za koga znaš da će ofanzivno da ga urniše svaka ozbiljnija zujalica na koju natrči.

3 hours ago, Darko said:

Samo da se ponovim ... ne znam šta je Minesota mislila davati onoliko pikova i igrača za Gobert-a. Kakva pljačka.

Pošto je cijela NBA gledala prvenstvo mislim da sad ne bi mogli za njega da dobiju ni Juanchoa glavu za glavu 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Recimo Jovan Novak je u istoj ligi prošle sezone imao malo bolju statistiku od Diaza, a Aleksandar Cvetković malo lošiju.

Ovo je stvarno jedna od nenormalnih stvari u našoj reprezentaciji, da smo navodno deficitarni na pleju, a da nam dva igrača koja su na toj poziciji relevantni u najjačoj evropskoj ligi nisu ni na širem spisku. Pritom imamo prvog pleja stokilaša za koga znaš da će ofanzivno da ga urniše svaka ozbiljnija zujalica na koju natrči.

Pošto je cijela NBA gledala prvenstvo mislim da sad ne bi mogli za njega da dobiju ni Juanchoa glavu za glavu 😄

Joj Beo nemoj ko Boga te molim, Cvele i Novak u reprezentaciji...pa tacno bi nam se ceo svet smejao kad bi ovaj potonji sutnuo sa jedne noge🤣Zato i igraju u timovima koji se ne prenose nigde van Spanije😀

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Gudura said:

Joj Beo nemoj ko Boga te molim, Cvele i Novak u reprezentaciji...pa tacno bi nam se ceo svet smejao kad bi ovaj potonji sutnuo sa jedne noge🤣Zato i igraju u timovima koji se ne prenose nigde van Spanije😀

Ovako nam se smiju samo Italijani, a najslađe Spissu, pošto ga niko nije mogao stići ni da smo igrali 15 dana...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...