Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

12 minutes ago, Beonegro said:

Pa šta čekaš, pokloni se i počni, budi nežno grub da zasuze mi oči, što bi rekla MC Sajsi.

 

Samo da se dogovorimo ovako, ti od kojih Srbija moće da ima VELIKU korist u narednih 5 - 6 godine imaju već 17 - 18 - 19. Ko su ti junaci, osim Pokua i možda Nikole Jovića? Andrej Stojaković? Tristan Vukčević?

Računa li se klinac od 16 godina iz Igokee. 😎

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nikola Djurisic, Filip Borovicanin, Nikola Topic, Ognjen Stankovic,Filip Jovic, Bogoljub Markovic, Dusan Makitan, Ognjen Radosic, Mitar Bosnjakovic. To su neki od igraca od 16 do 18 godina koji imaju dobru perspektivu u seniorskoj kosarci uz dobar i kvalitetan rad. A kod nas  se uvek pojavi neki igrac za kojeg prije nikada  nismo ni culi i napravi veliku karijeru. Kao na primer Bjelica ili Jokic. Kod nas ce uvek biti talenata bez obzira na tesku situaciju u domacoj kosarci.

Edited by Miki8
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pero_Cameron said:

Moćni maxbet najavljuje da Kari odlazi a da su moguće zamene Meloun ili Žoc :lol_2:

Maxbet je doveo par dobrih novinara u poslednje vreme i ocekujem ozbiljnije izvestavanje i predikcije u buducnosti.

 

Ovog decka koji je objavio za Melouna ne poznajem.

Link to comment
Share on other sites

Nama za trenera treba neko ko ce da bude max posvecen ovom, a ne da ima jos neki side job. Takodje, neko ko ce da se bavi mikromenadzmentom i da bude po 24 casa u tome, pogotovo sada kada su ovi prozori i kada je potrebnije nego ikad pratiti kako igraju neki Kravic ili Todorovic. Ok, rade to i pomocni, ali mora i glavni trener da bude verziran u sve to.

 

Ipak, sustina je sad da se plasiramo na SP kako znamo i umemo, a onda i na OI. Ako se tu omane, onda treba onako teatralno zapoceti novi ciklus. Nama ce 2025 brdo igraca biti vec u poznijim godinama, a treba se i plasirati na to, plus kolko tolko naci balans izmedju sidekickova i mladih igraca. I npr, nije Dejan Milojevic neko wow resenje, ali sustina je da nam bas treba neki trener koji je u koraku sa ovom i nadolazecom generacijom. Neko od forumasa je to vrh primetio, meni je bas utisak da je to bio jedan od problema sa Djordjevicem. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Milojev jedini (mada vrijedan) argument za funkciju selektora je taj što je dobar sa Jokićem (a pretpostavljam da i sa ostalim igračima ima dobre odnose). Kao trener ima jedno iskustvo u kompetitivnoj košarci, i to loše iskustvo iz Budućnosti.

 

Da može da se napravi šema da ima ozbiljnog savjetnika, kao Pozecco Recalcattija, to bi možda bila solidna ideja, ali da on bude jedini gazda na reprezentaciju mislim da je prilično nevesela perspektiva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

kari treba da izgura kvale i svetsko ako se plasiramo, imo.

 

Ukoliko je spreman da:

 

Istinski gradi ekipu oko NBA superstara, koji treba da bude sve i svja. Nema te priče svi su jednaki, ovaj je MVP svoje ulice, onaj je MVP svoje zgrade... Imamo najboljeg igrača sveta, koji je u napadu čovek tim. Ne služi da sedi na klupi, da ne primi loptu par napada, da pravi blokove Vasi parketaru..

 

Klupira Micića, a i svakog drugog sidekicka, koji ne stavlja odbranu na prvo mesto. Odgovornost, disciplina, koncentracija u odbrani prvo, onda sve ostalo.

 

Ukoliko će Kari opet da pristane da mu razne Vase sabotiraju odbranu na bazi kurca (vidim danas da je i 2021 protiv Italije za 13 minuta imao -19), te neće da se teleportuje u 2022 i shvati kakva je veličina Jokić, nek se pakuje realno.

Edited by medobrundo
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

Milojev jedini (mada vrijedan) argument za funkciju selektora je taj što je dobar sa Jokićem (a pretpostavljam da i sa ostalim igračima ima dobre odnose). Kao trener ima jedno iskustvo u kompetitivnoj košarci, i to loše iskustvo iz Budućnosti.

 

Da može da se napravi šema da ima ozbiljnog savjetnika, kao Pozecco Recalcattija, to bi možda bila solidna ideja, ali da on bude jedini gazda na reprezentaciju mislim da je prilično nevesela perspektiva.

 

Ni assistent coach u GSWu nije zanemarljivo iskustvo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, stefan81888 said:

 

Ni assistent coach u GSWu nije zanemarljivo iskustvo. 

Nije, ali nije ni pravo trenersko iskustvo u smislu upravljanja ekipom koja ima imperativ pobjede, jer je Miloje tamo bio player development coach. 

To mi je nekako bliže situaciji da je kao igrač učio od vrhunskih trenera, nego da je bio kapetan broda.

11 minutes ago, McLeod said:

Ko bi bio umobolnik na poziciji Bartona u Melounovoj ekipi?

 

Gudura nije dovoljno jak pik, mada je pokazao potencijal.

Mi da imamo jednog atletu ranga maloumnog Bartona bili bismo samo na konto toga 30% bolja repstacija, ovako nemamo nikog ko se u dva koraka stvori na protivničkoj polovini da primi Jokićev TD pas 😭

Dakle ne govorim o Aaron Gordonu koga niko u jEvropi ne bi mogao da prebaci, nego o NBA prosjeku.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uopšte ne mislim da je esencijalno da trener bude neka mega veličina, dovoljno je samo:

- da nije neka notorna debilčina tipa Moka Slavnić

- da je svestan stanja košarke u 2022-oj i svih konteksta koji idu uz to.

 

Ne mora ni da bude profesionalni selektor 24/7, evo Grke vodi Itoudis koji je klupski trener pa deluje da su konačno uboli nešto. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

ja mislim da je trener u top 3-5 likova u repki, ukljucujuci i igrace. nekad je najbolji, nekad je 5i, ispod mi se cini redjim u uspesima.

 

Nije u koliziji sa mojim stavom. Hajde da vidimo da li će SLovenci sa no name selektorom osvojiti zlato pa se čujemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...