Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Nikola Jokić 25 min, 22 poena, 70% za 2, 46% za 3, 91% bacanja, 10 skokova, 4 asistencije, as/to =2, 2 ukradene.. indeks 32.

 

To je prosečna statistika dečka, koji je za minute koje je proveo na parketu imao sledeći +/- učinak: +15, +17, +17, +19, +11, +11. Znači, niko nije uspeo da bude ni na jednocifrenoj razlici protiv njega.

 

Šta čovek može više da očekuje od jednog igrača?

 

Da je defanzivna životinja, možda bi bio i najbolji igrač u istoriji košarke. Ali iovako obezbeđuje neverovatnu prednost svojoj ekipi. Nesebičan, uvek će dodati. Napraviće blok svakom beku. Sedeće 12 minuta i gledati kako tim pravi -19 bez njega na parketu, bez da išutira reklame.

 

On je prvi sa kojim mora da se razgovara i da bude jasno da je on #1 naredna dva olimpijska ciklusa, pa možda i dalje ako ga zdravlje posluži. Oko njega treba graditi tim i igru; i treba dovesti trenera koji tu filozofiju može da razvije i sprovodi.

Edited by medobrundo
  • Like 32
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Crni said:

Onda si ti bojkotovao Pejdz i ne prihvatas uspeh Srbije sa njom?

Brate sta ti uporedjujes, to ne prati ni uza rodbina igracice niti iko pripisuje to uspehu. Islo se na balkan jer kao, sto da ne. Al osim Dabovic sestara i Pejdz niko i ne zna koje devojke igraju za nas niti kok zanima. Zenska kosarka bitna kao klikeri

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

Nikola Jokić 25 min, 22 poena, 70% za 2, 46% za 3, 91% bacanja, 10 skokova, 4 asistencije, as/to =2, 2 ukradene.. indeks 32.

 

To je prosečna statistika dečka, koji je za minute koje je proveo na parketu imao sledeći +/- učinak: +15, +17, +17, +19, +11, +11. Znači, niko nije uspeo da bude ni na jednocifrenoj razlici protiv njega.

 

Šta čovek može više da očekuje od jednog igrača?

 

Da je defanzivna životinja, možda bi bio i najbolji igrač u istoriji košarke. Ali iovako obezbeđuje neverovatnu prednost svojoj ekipi. Nesebičan, uvek će dodati. Napraviće blok svakom beku. Sedeće 12 minuta i gledati kako tim pravi -19 bez njega na parketu, bez da išutira reklame.

 

On je prvi sa kojim mora da se razgovara i da bude jasno da je on #1 naredna dva olimpijska ciklusa, pa možda i dalje ako ga zdravlje posluži.

To mu je najveca greska, mora da bude Alfa

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Btw, meni je i Jaramaz solidno razocarenje, ili ga jednostavno nisam dovoljno pratio kroz karijeru. Mislim da je Branko Lazic kreativniji od njega i da ima vise osecaja za dodavanje, ritam, i da generalno bolje razume kosarku. Plej koji je sve, samo nije plej, osim sto visinski jedino to moze da odigra.

 

Okej, dobar je defanzivac, zujalica, smarac, ali s njim na terenu, ne postoji koncepcija igre, on prosto ne ume nijednu akciju da odigra, jer nema apsolutno nikakav osecaj za kosarku. Nedovic izgleda plejskije od njega, a znamo koliko nije plej. Sem sebe, ne ume nikog da razigra, i generalno nisam uopste siguran koliko nama takav profil pleja uopste treba, pogotovo kad nam je najbolji igrac C kom Jaramaz ne moze da spusti loptu sve i da ga niko ne cuva. Decko pik ne ume da odigra, bas porazavajuce.

 

Ipak od njega se i nije ocekivalo vise i nije da sam sad u modu da pljujem sve, vise onako my 5 cents po pitanju njega. Objektivno nam nije u top 5 problema bio, pogotovo jer je prvi plej bio do bola nekonstantan. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jos mi nije dobro, ali posle Argentine sam se jos gore osecao. Proci ce, jbg.
Bogu hvala sto je prvi vikend NFL sezone, inace bi ovo bila jedna jako, jako duga noc za mene...a bice i ovako duga. 😔

Cestitke Italijanima, na stranu ono dzibersko ponasanje iz 1. poluvremena. Znali su da su autsajder, pokusali su na jedini nacin koji im preostaje, odigrali hrabro, pritom ih i sreca pogledala da ispogadjaju sve, dok je kod nas dosta stvari zakazalo, i nismo iskoristili onih par sansi koje smo imali da ih dokrajcimo. Posle im se otvorilo, i sve je otislo bestraga.
 

2 hours ago, Marvin said:

Post that didn't age well 😞

Samo delimicno, po mom misljenju.
Ono sto sam rekao za Pesica sve stoji. Covek je bio u pravu za sve sto je govorio, i sa razlogom je pozivao na oprez.
Gresio je veceras u nekim odlukama, svakako, ali nemoguce je da se sve okrene za 180 stepeni nakon samo jedne utakmice. Tako da traziti krivicu u njemu ili bilo kom pojedincu je besmisleno, ali razumem zasto ljudi to rade u ovom trenutku. Ipak nije lako zadrzati smirenost u ovakvim trenucima.

Kad malo bolje razmislim i procitam ponovo taj post, ne bih nista u njemu promenio.
Jasno je da ova ekipa ima kvalitet, stavise cak i bez povredjenih Bogdana, Bjelice i Nedovica, kao i precrtanog Tea, to je i dalje po imenima top 3 ekipa na ovom prvenstvu. Ako ne i najbolja. 
Price da smo imali laganica grupu su pale u vodu, evo i Cesi muski poginuse od Grka. A mi smo bukvalno izdominirali kroz istu. Jedino kad bi pretpostavili da iz nekog razloga te ekipe nisu dale maksimum protiv nas, ali to bi vec bio domen teorija zavere, a time ne bih da se bavim.
Pa i ti Italijani, bez obzira sto nas evo 2. put dobijaju u zvanicnim utakmicama, ja ne bih rekao da su bolji tim od nas, niti da je ova pobeda realno stanje stvari. Cak bih, da se igra plejof umesto eliminacija, momentalno otisao da se kladim na nas da dobijamo seriju. Ali cinjenica je da nam po stilu igre, bas oni najmanje odgovaraju, verovatno na citavom prvenstvu.
Sto je najgore, bilo je realno ocekivati da ce oni primeniti ponovo isti game plan, jer je to jedini nacin da pokusaju da igraju ravnopravno sa nama, tj. da imaju sansu. Nije potrebno biti veliki znalac, evo gore Tanjeviceva opservacija, a pitanje je koliko je uopste gledao njih i nas, znao je sta ce oni pokusati. Stvar je u tome sto mi ne mozemo nesto znacajno bolje da branimo ovaj stil igre, jer jednostavno nemamo igrace za to. Mozemo bolje od ovoga veceras, ali ne bih rekao da je problem plana koji smo imali, vec toga sto su pojedinci donosili katastrofalne odluke, gde je tim jednim potezom odbrana pucala u potpunosti. Ali ne bih da budem ono sto kritikujem, da pogledam snimak, pa kad se ohladi glava, onda cu o tome.

Ono sto ipak jeste veliki i po meni glavni problem, je sto mi nismo iskoristili velike prednosti koje imamo na drugoj strani terena, na nacin koji bi trebalo. Nismo to cak ni u 1. poluvremenu radili, mozda samo delimicno, a u drugom, nakon one lude suterske serije, kad su videli da je nasim bekovima usla voda u usi, poceli su da igraju dodole oko Jokica, i tu je bio kraj za nas.

Nas problem nije koncepcijski, vec sistemski, i bojim se da je krajnje vreme da se kazu neke neprijatne istine, i da se svi koji su deo reprezentacije suoce sa istim. Pa ako nakon iznesenog smatraju da mogu da se prilagode, pruze ono sto se od njih zahteva i ako zele da budu deo te price, onda su vise nego dobrodosli. U suprotnom, bolje da se rastanemo kao ljudi, sto se kaze.
Ovo sa Teom je bio pocetak, za koji uvek kazu da je najtezi. Kao sto rekoh gore, ja i dalje smatram da je to prava odluka, i da bi veceras bilo cak bolnije i ruznije da je i on bio tu. Na stranu cinjenica da je nacin na koji je sve odradjeno oko njegovog skracivanja bio izuzetno neprijatan.
Pritom, ni najmanje ovim ne omalovazavam Teove igracke niti ljudske kvalitete, jer ovde pre svega mislim na sistemski problem, koji moramo sto pre da resavamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan81888 said:

Problem je što jednog od najboljih igrača na svetu držiš na klupi i što ne umeš da postaviš odbranu da ne pušta otvorene trojke pa te repetaju kako stignu. 

Sa ovim se apsolutno slazem, 12min fore bez Jokica smo im dali i to u kljucnim momentima - nema tu sta vise pricati, rekao sam to odmah posle tekme. 

 

2 minutes ago, stefan81888 said:

Ovaj turnir je zapravo počeo večeras a taj Gudurić nije odigrao ništa. Daleko od glavnog problema ali za njega je Vanja večeras bio Rej Alen lično. 

Nije odigrao veceras, to stoji. Svakom moze da se desi los dan, a jos losiji dan mislim da je imao Vasa. Guduricev (ne)ucinak je tek mozda 3. ili 4. razlog ispadanja veceras (Lucic mi je isto bio razocarenje, pogotovo sto ima sada i tu kapitensku tezinu - pa bih njegovu losu igru stavio kao 3. razlog poraza). Opet sve to kad se sakupi, nije toliko bitno koliko glavni razlog (ono u citatu iznad).  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kari je imao pravo sto je liferovo Tea, ali mu je spisak bio los.  Nedovic kao sto sam i pisao zajeb, a Covara mu dao 3.3m za tri godine. Lik ako odigra 1/2 tekmi bice lose jer ne sluzi nicem sem da uzme lovu.

 

Kobra je bas morao ici..Marinkovicevo i Kuridzino forsiranje ce ostati misterija.

 

Marinkovic me po kurcobolji i mekanosti bas podseca na Nedovica.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Sa ovim se apsolutno slazem, 12min fore bez Jokica smo im dali i to u kljucnim momentima - nema tu sta vise pricati, rekao sam to odmah posle tekme. 

 

Nije odigrao veceras, to stoji. Svakom moze da se desi los dan, a jos losiji dan mislim da je imao Vasa. Guduricev (ne)ucinak je tek mozda 3. ili 4. razlog ispadanja veceras (Lucic mi je isto bio razocarenje, pogotovo sto ima sada i tu kapitensku tezinu - pa bih njegovu losu igru stavio kao 3. razlog poraza). Opet sve to kad se sakupi, nije toliko bitno koliko glavni razlog (ono u citatu iznad).  

 

 

 

Guduric ne da nije odigrao veceras, nego otprilike nije odigrao nikad, i otprilike mu nikad nije dan, jos od onda kad je dao grobarima trojku o tablu. Tu statistiku koju je nagruvao je nagruvao nabijanjem Poljske kad je tekma vec bila dobrano resena. Suter koji je gadjao 30 posto za tri na turniru i koji je svaki put kad je trebao da preuzme odgovornost, fintirao vazduh, a onda urucio pas saigracu do sebe. 

 

Decko je prvi choke turnira, s obzirom na to da je jedan Vanja slucajni putnik Marinkovic na spram njega izgledao kao Bogdan Bogdanovic. 

 

Na ivic teranja je bio i iz Fenera, nego ga je izvukla finalna serija protiv Efesa. Ipak, ne sumnjam da ce za dve, tri godine da se vrati u Zvezdu, pa ce cigani koji ga vrv nisu gledali od te trojke o tablu da steknu realniji utisak o njemu. Decko je average bek u svakom smislu, master of none. U teoriji sve moze, u praksi retko kad isporuci. 

 

@Laki21 Da ti repliciram ovako, da ne trazim sad post. Za Gudurica ne moze da vazi da je klupski igrac, jer on ovako i u Feneru igra, samo na vecem ucinku, a ovo se zbilo u dve nedelje pa je doslo do izrazaja. To je sto je. Klupski igrac definitivno moze da se primeni na Lucicu, pa i Micicu. 

Edited by Markoss
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

Decko je prvi choke turnira, s obzirom na to da je jedan Vanja slucajni putnik Marinkovic na spram njega izgledao kao Bogdan Bogdanovic. 

Niko ne moze da zameni Bogdanovica - i to kazem ja kao Zvezdas.

I rekao sam i za Vanju - odigrao je verovatno iznad svojih mogucnosti.

 

Guduric je odigrao ispod a koliko ispod zavisi od toga sta se ocekivalo od njega, a ja ne ocekujem da bude u patikama Bogdanovica a bojim se da su ga mnogi tako gledali pa otuda i razocarenje. Prevelika ocekivanja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Snjofko said:

Ne kapiram, bio sam optimista pa se sad nasladjujes sto smo pukli jer sam ja izduvao sa prognozom i podrskom 🤣 Ok, uzivaj ako te to lozi ✌️

 

Nisi ti bio optimista, nego nisi imao elementarno postovanje prema realnosti koja kaze da ovakve turnire ne dobijaju najbolji igraci nego najbolje vodjeni timovi koji su uz to psihicki najvise spremni.

I ne govorim samo o tebi, nego o atmosferi koja se stvorila pre ovih eliminacionih meceva. Gde je tu postovanje za jednu odlicnu reprezentaciju kakva je Italija? U redu nemaju centra, ali zato imaju trojicu igraca koji mogu da razvuku svaku ekipu, a uz to su dvojica jako inteligentni i biraju odlicna resenja u napadu.

Pa onda koliko se pisalo omalovazavajuce o Francuskoj, a to je ekipa koja takodje moze lagano da nas dobije iako imaju smenu generacija.

 

Napisao ti je neko "prvo skoci pa reci hop" ti njemu udario podsmesljiv smajlic kao "sta pricas covece, gazimo ih sve?". Sto bi rekao MVP nemamo mi kosarkasku kulturu (osim malobrojne grupe navijaca) imamo kulturu koja je gladna uspeha pa da moze da se lozi na iste mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Snjofko said:

Ne kapiram, bio sam optimista pa se sad nasladjujes sto smo pukli jer sam ja izduvao sa prognozom i podrskom 🤣 Ok, uzivaj ako te to lozi ✌️

Ne nego si pre ovoga previse sirio euforiju i optimizam sto naravno nije zabranjeno.Isao si dotle da pises ko ce da nas glumi kad osvojimo medalju...Pa verovatno ti sad @goldbergsuptilno skrece paznju na to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Micic je bio nas  najgori igrac u drugom poluvremenu a konkurencija je bila bas velika. Igrac takvog renomea je morao da odigra malo bolje, neverovatno je da ga nadigra   tamo neki Spisu a do juce je zatvarao polufinale i finale Evrolige. Uopste mi se nije svidela njegova igra kroz citav turnir, na pola utakmica je bezidejno davio loptu. Kao da se nadmetao sa Jokicem ko je vazniji za ekipu, dobio je sansu kada je Jokic bio van igre i desio nam se totalni kolaps. On je jos uvek nedokazan igrac na reprezentativnom nivou.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako mora malo da se filozofira, deluje mi kao i da su ove nove generacije sada "ugnjetavane" od nekadašnjih zlatnih -- koje su nam donele puno sreće i uspeha, ali verovatno nikada do kraja nisu uspele da pređu preko toga da je i njihovo vreme prošlo i da se košarka menja. Savez vodi osoba koja godišnje verovatno pogleda ravno 0 NBA utakmica i koja zaista veruje/misli da Dončić i/ili Jokić ne bi mogli sa njim u petorku -- iako su već sada daleko bolji igrači nego što je "kucač" ikada bio. Te mlađe reprezentativne kategorije, u kojima treba da se uspostavi neki šablon igre -- ne znam ko vodi, ali bi me zaista iznenadilo da su to neki moderni tipovi koji prate trendove. Pre zamišljam neke Jakovljeviće koji gledaju gde sve besplatno može da se putuje, pričaju kako su baš oni stvorili Bogdana i kako je taj Jokić kurac od igrača generalno, ali su Ameri glupi. Košarku komentarišu ljudi koji više ne mogu ni igrače da potrefe, stručni konsultanti su Gagiji Nikolići. Na sve to imate pun kurac nekih Moka Slavnića i Vlada Žurovića, koji isto nešto smatraju, mešetare, buše..

 

Celokupna nova garnitura je potrebna, ljudi koji prate košarku, posebno NBA košarku, tamošnje trendove, statistike, koji i preko godine i u snu razmišljaju o najboljim hendikep situacija i pozicijama..

 

Kari je imao neke ok generalne zamisli, prvenstveno to da se dosta trči i da se igra brzo. I sve je to sprovodio na neki svoj osećaj, bez pravih podataka, anlize, pripreme.. deluje kao da mi ove Italijane nismo ni gledali, kao da role igrači nisu bili ni pripremljeni na ono što ih čeka, kao da Milutinov nije ni znao da Biligha igra za ITA reprezentaciju -- u fazonu ko je ovaj, jel zna da šutira za tri ili se gura. Pogledaš Karijevu klupu, tamo sedi Neša Ilić kojem je glavna uloga da ga ljudi zovu za karte, Malina koji je kao neki trener, onaj Kostić koji je samo sa Karijem i radio.

 

Iz aviona se vidi da fali jedan profesionalan i moderan pristup košarci i da ovo više nije generacija Tea, Bjelica i Raduleta, sa kojoj su se koliko toliko i kapirali. Ovo sada više izgleda kao gomila bumera i penzosa koji treba da rade sa Gen Z-em, o kojima pojma nemaju i za koje im je najlakše da zaključe da su pičkice i introverti, da ih sve boli i da su mekušci. Mislim, ok je to u nekoj sprdnji, ali očigledno ne funkcioniše u praksi. Baš imamo jaz koji mora da se zatvori i sa ovim momcima mora da radi neko ko ih razume i sa kim mogu da dele zajedničku viziju -- ne samo glavni trener. Sale je kliknuo sa Teovom generacijom, ali sada kolo vode igrači 10ak godina mlađi. Dok mi shvatimo da se košarka promenila i da Danilović nije prekjuče zakucao preko Sabonisa, jedna potencijalno sjajna generacija ne da neće uzimati medalje -- nego neće ni igrati takmičenja.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki8 said:

Kokoskov je trebao da bude taj moderan trener. Ni on se nije  bas nesto proslavio sa nama  .

 

Nije, sa tim što je upitno da li čovek uopšte ima ambiciju da bude glavni trener + imao je priliku da vodi Jokića (i Bogdanovića), koji treba da bude stožer, ravno 0 puta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Nisi ti bio optimista, nego nisi imao elementarno postovanje prema realnosti koja kaze da ovakve turnire ne dobijaju najbolji igraci nego najbolje vodjeni timovi koji su uz to psihicki najvise spremni.

I ne govorim samo o tebi, nego o atmosferi koja se stvorila pre ovih eliminacionih meceva. Gde je tu postovanje za jednu odlicnu reprezentaciju kakva je Italija? U redu nemaju centra, ali zato imaju trojicu igraca koji mogu da razvuku svaku ekipu, a uz to su dvojica jako inteligentni i biraju odlicna resenja u napadu.

Pa onda koliko se pisalo omalovazavajuce o Francuskoj, a to je ekipa koja takodje moze lagano da nas dobije iako imaju smenu generacija.

 

Napisao ti je neko "prvo skoci pa reci hop" ti njemu udario podsmesljiv smajlic kao "sta pricas covece, gazimo ih sve?". Sto bi rekao MVP nemamo mi kosarkasku kulturu (osim malobrojne grupe navijaca) imamo kulturu koja je gladna uspeha pa da moze da se lozi na iste mesec dana.

 

4 minutes ago, goldberg said:

 

Nisi ti bio optimista, nego nisi imao elementarno postovanje prema realnosti koja kaze da ovakve turnire ne dobijaju najbolji igraci nego najbolje vodjeni timovi koji su uz to psihicki najvise spremni.

I ne govorim samo o tebi, nego o atmosferi koja se stvorila pre ovih eliminacionih meceva. Gde je tu postovanje za jednu odlicnu reprezentaciju kakva je Italija? U redu nemaju centra, ali zato imaju trojicu igraca koji mogu da razvuku svaku ekipu, a uz to su dvojica jako inteligentni i biraju odlicna resenja u napadu.

Pa onda koliko se pisalo omalovazavajuce o Francuskoj, a to je ekipa koja takodje moze lagano da nas dobije iako imaju smenu generacija.

 

Napisao ti je neko "prvo skoci pa reci hop" ti njemu udario podsmesljiv smajlic kao "sta pricas covece, gazimo ih sve?". Sto bi rekao MVP nemamo mi kosarkasku kulturu (osim malobrojne grupe navijaca) imamo kulturu koja je gladna uspeha pa da moze da se lozi na iste mesec dana.

Ok, i?

 

Btw ja sam se lozio pre turnira, nisam ni bio ovde celo prvenstvo, par nekih kratkih postova sam postovao, sve kroz sprdnju, nisam ni spominjao nijednog protivnika i rekao da ih gazimo.

 

Evo, vidim Italiju i Francusku jednom spomenuo danas, opet kroz sprdnju gledajuci rezultate osmine finale.

 

Nista zivo nisam pisao ni kroz grupe ni sad pred eliminacionu fazu.

 

A glumci su isto sprdnja, dosadno nedeljno jutro.

 

Inace, moja energija i pozitiva su gotovo isti onoj koju ima italijanski trener Poceko, sto nas je i sahranilo jer su oni to imali danas, a mi ne.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...