Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

8 hours ago, Redstar0356 said:

Druga bi se pesma pevala da smo poveli Branka Lazica da zajaše spisua posle prve trojke i limitira ga na pet poena a u napadu ubode 2 trice iz coska koje je lazni kapiten promasio. 

 Nisi u stanju da izađeš iz navijačkog/klubaškog diskursa kad se govori o reprezentaciji. Ništa se ne bi promenilo ni sa Lazićem, koji ni u Zvezdi više ne donosi prevagu. Da se ti pitaš, vodio bi Lazića umesto Bogdana da su okolnosti bile srećnije sa njegovim zdravljem.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzep said:

Sve što sam želeo od Vase je recimo ovo što je uradio Luka - izađi i kaži 'ja sam kriv, odigrao sam loše, izneverio sam ljude koji su navijali za nas'. Preuzmi krivicu, budi vođa, al kapiram da je taj voz proš'o odavno

Ja bas suprotno, mislim da sa njega sav pritisak treba da se skine. Covek nije Teo, Djordjevic...on je neki Rakocevic i mislim, sta sad? Takav je igrac i covek i to ima svoje prednosti i treba ih koristiti. Ne treba ni ocekivati, a ni praviti od njega nesto sto nije.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Snjofko said:

Ja bas suprotno, mislim da sa njega sav pritisak treba da se skine. Covek nije Teo, Djordjevic...on je neki Rakocevic i mislim, sta sad? Takav je igrac i covek i to ima svoje prednosti i treba ih koristiti. Ne treba ni ocekivati, a ni praviti od njega nesto sto nije.

 Problem je što nam je sastav na ovom prvenstvu bio prilično neujednačen po pitanju forme (neko će reći i po pitanju kvaliteta), pa je na Mićića pao ogroman teret, jer niko drugi iz spoljne linije nije uspevao da preuzme inicijativu kad mu ne ide. Lako je Šrederu da ponekad odigra i slabije, kad oko sebe ima 7,8 haubičara koji ubacuju šifonjere. Mi to na ovom prvenstvu nismo imali.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drgnk said:

 Problem je što nam je sastav na ovom prvenstvu bio prilično neujednačen po pitanju forme (neko će reći i po pitanju kvaliteta), pa je na Mićića pao ogroman teret, jer niko drugi iz spoljne linije nije uspevao da preuzme inicijativu kad mu ne ide. Lako je Šrederu da ponekad odigra i slabije, kad oko sebe ima 7,8 haubičara koji ubacuju šifonjere. Mi to na ovom prvenstvu nismo imali.

Koji su to haubicari Njemaca? 

 

Jel Njemcka ima Jokica? Jadni Vasa kme kme. Ko mu je smetao da 5 puta u facu dobije trojku od omalenog Spissua? Jel i za to trebaju haubicari?

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Koji su to haubicari Njemaca? 

 

Jel Njemcka ima Jokica? Jadni Vasa kme kme. Ko mu je smetao da 5 puta u facu dobije trojku od omalenog Spissua? Jel i za to trebaju haubicari?


Hteo sam samo da se nadovezem na tu konstataciju. Close outovi Vase na te izlazne pasove Spissuu najpre Fontekija pa i Melija je bio skandalozan i jednostavno voljni momenat i nista drugo. Ne treba Vasa da bude dezurni krivac za taj kolektivni blackout ali nosi svoju dozu odgovornosti. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, drgnk said:

 Problem je što nam je sastav na ovom prvenstvu bio prilično neujednačen po pitanju forme (neko će reći i po pitanju kvaliteta), pa je na Mićića pao ogroman teret, jer niko drugi iz spoljne linije nije uspevao da preuzme inicijativu kad mu ne ide. Lako je Šrederu da ponekad odigra i slabije, kad oko sebe ima 7,8 haubičara koji ubacuju šifonjere. Mi to na ovom prvenstvu nismo imali.

Apsolutno je prikladno mazati da govnima svakodnevno. Ukazano mu je takvo povjerenje da je Teodosić sklonjen da bi Micić bio da man, a on u prvoj tvrdoj utakmici ispadne bušan kurton.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da se u ovoj situaciji treba zahvaliti Pesicu. Luksuz da se odricemo pametnih ljudi smo sebi previse puta do sada priustili. E sad ne znam kakvi su njegovi planovi, ali bi bilo dobro da ostane uz reprezentaciju u nekoj ulozi. Mozda kao savetnik nekom mladjem treneru do OI ili iduceg EP, koji bi kasnije nastavio samostalno (mozda Rajakovic?). Naravno, pre toga treba skloniti kompletnu hidru iz KSS.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snjofko said:

Ja bas suprotno, mislim da sa njega sav pritisak treba da se skine. Covek nije Teo, Djordjevic...on je neki Rakocevic i mislim, sta sad? Takav je igrac i covek i to ima svoje prednosti i treba ih koristiti. Ne treba ni ocekivati, a ni praviti od njega nesto sto nije.

 

Posle Italije je to već postalo jasno (makar meni, mnogima je vrv bilo jasno i ranije, ali meni ne). Dečko je jednostavno drugačiji karakter i to je sasvim u redu, samo što nismo morali da doživimo buđenje u tako bitnoj utakmici.

 

edit: Da se ispravim, počelo je da mi biva jasno kakav je karakter kad je izašlo pismo podrške sultanu, na njemu njegovi ime a demanti od njega nikada nije stigao, iako je kristalno jasno da on sa tim nema ništa. Za mene bi to bio no brainer i aposlutno niko ne bi mogao moje ime da potpiše ispod bilo čega što ja ne podržavam, ali eto, ima nas raznih...

Edited by Dzep
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Nisam siguran da se u ovoj situaciji treba zahvaliti Pesicu. Luksuz da se odricemo pametnih ljudi smo sebi previse puta do sada priustili. E sad ne znam kakvi su njegovi planovi, ali bi bilo dobro da ostane uz reprezentaciju u nekoj ulozi. Mozda kao savetnik nekom mladjem treneru do OI ili iduceg EP, koji bi kasnije nastavio samostalno (mozda Rajakovic?). Naravno, pre toga treba skloniti kompletnu hidru iz KSS.

Ovako nešto i ja mislim, plus što djeluje da je napravio dobar odnos sa Jokićem, što je u ovom trenutku otprilike prva stavka u opisu posla selektora reprezentacije Srbije.

Problem sa našim trenerima koji su u Americi je što nisu tu za kvalifikacije, a tog nekog bi trebalo priključiti što prije. Čak ni EL treneri nisu na raspolaganju za kvalifikacije, a možda idealan kandidat za taj posao bi bio Vladimir Jovanović (ovaj iz Zvezde, ne Vladeau Jovanović), još uvijek dovoljno junior da nema problem sa Pešičevom sjenkom, a opet sa određenim relevatnim iskustvom, pa i ličnim pečatom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja imam jedno glupo pitanje podvrste posle bitke svi smo generali, pošto nisam ispratio završnicu prošle sezone: je li Luka Mitrović bio nešto povrijeđen ljetos? Ukoliko nije, stvarno je čudno što nije bio bar na širem spisku, imajući u vidu koliko nam je pozicija krilnog centra šuplja. Plus je postao legitimna opcija za small ball peticu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Ja imam jedno glupo pitanje podvrste posle bitke svi smo generali, pošto nisam ispratio završnicu prošle sezone: je li Luka Mitrović bio nešto povrijeđen ljetos? Ukoliko nije, stvarno je čudno što nije bio bar na širem spisku, imajući u vidu koliko nam je pozicija krilnog centra šuplja. Plus je postao legitimna opcija za small ball peticu.

 

Spomenuo sam ja više puta koliko je besmisleno ne zvati igrače iz Zvezde, koji su dokazali da su šampionski materijal i ipak u stanju da prodju Radonjin dril, fizicki i takticki, a zvati igrače koji ne mogu ni bekapovi tim momcima da budu, kao što su Simanić, Kuridža ili Ristić. Mislim da bih pre vodio Lazarevića nego bilo koga od njih trojice, pa bih ga makar ubacio da se kao komarac zakači za Fontekia ili Polonaru. Mislim, sve to jeste marginalno, ali ne vidim poentu Pešićevog pozivanja te dizni družine, koja godinama ne igra neku ozbiljnu takmičarsku košarku. Bilo je i većih gafova, naravno, ali tipa onaj Kuridzin faul nad Fontekiom van bonusa, sa onim hendčekingom u seljačko amaterskom stilu.. paklić. 

Edited by medobrundo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

Plus je postao legitimna opcija za small ball peticu.

 

zapravo jedino to i igra, jer ni ne pokusava da sutne osim ispod kosa o tablu.

luka je inteligentan igrac, koji je zvezdi nadoknadjivao gubitak asistencija sa spoljnih pozicija igron negde sa penala, gde je delio lopte za katove.

 

nama bi na smallball centru od postojecih opcija radio posao iskljucivo bjelica, jer bi mogao da isprati npr melija na tricu ali i da uzvrati istom pretnjom u napadu.

u buducnosti (ne iz podgorice) bi mogli da imamo neke takve minute sa jovicem i pokusevskim 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da bi ta neka snažna četvorka koja može uzeti i minute na petici, mogao postati Smailagić u nekoj bliskoj budućnosti. Nažalost, sve u njegovom dosadašnjem razvojnom putu je urađeno pogrešno i on trenutno ne liči na ozbiljnog igrača ni u Partizanu, a kamoli u reprezentaciji. Jednostavno, ne možeš da protraćiš godinu dana u NBA a da prethodno nisi odigrao ni sekunde u ozbiljnoj seniorskoj košarci. Nerealna očekivanja. I na sve to se, kao za inat nadovežu povrede. Nisam siguran da će Obradović nešto više izvući iz njega. Ne verujem da on ima vremena i živaca za tako nešto u situaciji kad se rezultati traže odmah. Osloniće se uglavnom na iskusne strance.

Link to comment
Share on other sites

Smailagic jeste dobar potencijal, ali trenutno je blizi Megi nego Partizanu po kvalitetu, a da ne pricamo o reprezentaciji. Sad ni za ove prozore nece biti dostupan, tako da sumnjam da ce on uskoro imati ikakvu ulogu u reprezentaciji, osim ako ne porobi ovu sezonu i iskljuci brainfart mod u kom bude cesto tokom 90 posto utakmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drgnk said:

 Problem je što nam je sastav na ovom prvenstvu bio prilično neujednačen po pitanju forme (neko će reći i po pitanju kvaliteta), pa je na Mićića pao ogroman teret, jer niko drugi iz spoljne linije nije uspevao da preuzme inicijativu kad mu ne ide. Lako je Šrederu da ponekad odigra i slabije, kad oko sebe ima 7,8 haubičara koji ubacuju šifonjere. Mi to na ovom prvenstvu nismo imali.

Imali smo mi milion i jednu dobru stvar i bolju od drugih na ovom prvenstvu. Nismo imali u jednom poluvremenu.

Link to comment
Share on other sites

I red je da sazrimo i skapiramo da je ovo sport i da se ovakve stvari desavaju.

 

I Djordjevic i Ivkovic i Pesic su uradili mnogo dobrih stvari posle kriznih godina. I Kokoskov bi verovatno da mu je data sansa.

 

Svi su imali dobru atmosferu, igru, rezultate... osim Kokoskova, za njega jednostavno je bila premalo vremena.

 

Hocu da kazem, kada vec uspemo da angazujemo takve ljude da nam budu treneri, treba im dati sansu i to odmah jasno naznaciti.

 

Imas pet prvenstava, hocu tri medalje.

 

Mi sad treba smenjujemo Pesica, pravimo promene, a mozda je jednostavno samo bio los dan. Tj. ocigledno je bio los dan jer nije ovo 2005.godina, nema sad prljavog vesa, svi su potvrdili da su atmosfera, disciplina i priprema bili na najvisem nivou. 

 

Mozemo da nastavimo gde smo stali, vidimo gde smo pogresili, plasiramo se nekako na SP i opet pucamo na medalju.

 

Da im se da plan od pet prvenstava, ovakav poraz se ne racuna kao tragedija nego kao jedan od dva dozvoljena kiksa,sasvim normalna da se dese u sportu.

 

Naravno, Pesicu je puno pet zbog godina, ali pricam o ostalima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2022 at 5:19 PM, McLeod said:

 

Ne vidim ko ce da ih dobije. Osim eventualno Nemaca, ostalo je boranija i generalno, a i konceptualno za njih.

Kako sa'ranjujes favorite...ovo se stvarno ne vidja svuda..:Hail:
(post mu se odnosio na Sloveniju btw)

Kad sam ovde..
Ja uopste nisam optimistican u pogledu reprezentacije. Pre svega jer nam savez vode neznalice. PSD jednostavno nema organizacione,a ni intelektualne kapacitete da vodi Kucu kosarke. Liku je bukvalno plafon pozicija Neshe Ilica.
Takodje,odaje utisak jednog veoma konzervativnog kosarkaskog funkcionera. Nespremnog da ide u korak sa vremenom ili u najmanju ruku osobe koja to radi na silu ili sa nekim otporom. Bojim se da ce ova ispadanja "superstar-repki" (Srbije,Grcke i Slovenije) da iskoristi kao nekekav dokaz i krucijalni argument kako,eto,ne treba ici u tom pravcu..jer FIBA kosarka nije NBA itd. Verovatno nije,ali trendovi iz NBA ce neminovno nastaviti da se prelivaju na evropsku kosarku...-> shodno tome ce zauzeti stav da je ovakva koncepcija reprezentacije i igre bila pogresna i da od toga treba odustati. To ce,opet,znaciti da Jokica onda necemo gledati u njoj. Sto bi dobar deo njenih navijaca i prihvatio.

Ima argumenata da se Kari ostavi na klupi i dovrsi zapoceto (kvalifikacije sa Mundobasket),ali i da se saradnja okonca. Ko umesto njega onda? Jedino mi Milan Tomic (u trenutnim okolnostima) pada na pamet.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Snjofko said:

Mi sad treba smenjujemo Pesica, pravimo promene, a mozda je jednostavno samo bio los dan. Tj. ocigledno je bio los dan jer nije ovo 2005.godina, nema sad prljavog vesa, svi su potvrdili da su atmosfera, disciplina i priprema bili na najvisem nivou. 

U kom smislu los dan?

 

Ja se slazem da je bio los dan, ali u smislu takticke pripreme kao sto kaze Edin, a kasnije u toku meca je to sa sobom povuklo i neke psiholoske stvari koje se dese kada je ekipa poljuljana.

 

Ali, pre svega taktika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Ne slažem se sa tim viđenjem kad su Luka i Jokić u pitanju al' gledamo stvari drugačije i to je to.

 

Elem, ako nešto nisam propustio, Jokić i Meli za vreme dok su zajedno bili na parketu (22:36):

 

Jokić: 23 poena, iz igre 5/11 (3/8 za dva, 2/3 za tri), 11/12 bacanja, 2 faula (oba na Meliju), iznudio 11 faulova, 7 skokova (2+5), 2 as, 2 il (jedna je faul u napadu), 1 ukradena

 

Meli: 19 poena, iz igre 6/14 (3/6 za dva, 3/8 za tri), 4/4 bacanja, 4 faula (svi na Jokiću), iznudio 3 faula,  3 skoka (1+2), 2 as, 1 il, 2 blk (obe Jokiću), 1 ukradena

 

Brojke kažu: značajan učinak Melija u broju poena ali uz dosta promašaja. Dobra odbrana (2 blk i jedan iznuđen faul u napadu). 

 

Od pet Jokićevih promašaja dva su blokade (tako sam ih upisao, ne znam da li i statistika to radi, mislim da je tako), dva su u istom napadu na kraju popravljena of skokovima i košem, davao je poen po minutu i bio na putu (gle, rima) da ubaci sve protivnike u problem sa faulovima.

Nas nije dobio jebeni Meli, nego Spisu,Polonara i serija Fontekija na kraju druge cetvrtine,  gde smo imali prilku da odemo na odomor sa dvocifrenom razlikom ali selektor je resio da poslednjih pet minuta druge cetvrtine igra bez Jokica. Takodje Jokica nismo iskoristili dobro u napadu u drugom  poluvremenu , kada je isllo   5,6 napada preko njega u trecoj cetvrtini ,  on je  poentirao uz faul, pogodio trojku, nabacio zicere Kalinicu i Lucicu koje su ovi  promasili , nasi nisu znali da odigraju  pnr ili pop konstantno  sa njim tokom citavog leta, pogotovo se tu isticala muva zumzara Micic, koji je igrao neku svoju herojsku igru.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...