Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

7 minutes ago, Sector said:

 

Nema direktno veze sa Jaramazom, ali ima sa tim da je makao Tea zbog šatro odbrane, a primamo 100 koševa od Italije.

Razumio bih da vodimo neke defanzivne specijalce tipa Lazica ( u najboljim godinama) jer imamo problema sa odbranom ali napad sa Teom bi funkcionisao 10x bolje nego sa Jaramazom i Vasom. Teo bi znao da da Jokicu loptu tacno gdje treba, da prilagodi igru, podvikne ali isto tako i da iskoristi Milutinova i da vrti taj pik do besvijesti. O tome da bi imao mooda da sutne ga razliku od nekih da ne pricam.

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Slažem se ta tu priču oko Tea. Samo mislim da je Jaramaz peglao dobru odbranu na EP. Pucali su drugi bekovi.

Pucali su svi ali kad ti je konkurencija Micic i Guduric onda ce ispasti da je Jaramaz neki Patrick Beverley. 

 

Guduric je totalno razocarenje. Morali smo naci mjesta za Tea, morali.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Ako se plasiramo ( male sanse ) ali ako se plasiramo ja ocekujem Jokica da igra. Svakog sportistu motivise vise neuspjeh a ovo je ogroman neuspjeh.

Treba stvari posmatrati kroz prizmu posmatarnog subjekta. Jokić je ćudljiv otprilike isto koliko je i genijalan igač. Takav je i u timu, a još više je takav prema repki. Daleko od toga da se pomisli da mislim da mu nešto seva paja da se cima preko leta u kontinuitetu, ali ubedjen sam da je sada duboko razočaran. Igrao je maestralno ceo turnir, ispali smo šabanski od lošijeg tima, uz slabu  reakciju i  bedne pomoću saigrača. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kenozoik said:

Treba stvari posmatrati kroz prizmu posmatarnog subjekta. Jokić je ćudljiv otprilike isto koliko je i genijalan igač. Takav je i u timu, a još više je takav prema repki. Daleko od toga da se pomisli da mislim da mu nešto seva paja da se cima preko leta u kontinuitetu, ali ubedjen sam da je sada duboko razočaran. Igrao je maestralno ceo turnir, ispali smo šabanski od lošijeg tima, uz slabu  reakciju i  bedne pomoću saigrača. 

Ma Jokic je itekako takmicarski nastrojen lik. Ne mozes napraviti ovo sto je on napravio a da ga boli paja za neke stvari ali se mora reci da je drugaciji od ostalih, jednostavno ne iskazuje emocije kao sto bi mi ocekivali od nekog igraca. 

 

Ja ga iskreno ocekujem na tom SP ako se plasiramo i naravno bude zdrav. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Ma Jokic je itekako takmicarski nastrojen lik. Ne mozes napraviti ovo sto je on napravio a da ga boli paja za neke stvari ali se mora reci da je drugaciji od ostalih, jednostavno ne iskazuje emocije kao sto bi mi ocekivali od nekog igraca. 

 

Ja ga iskreno ocekujem na tom SP ako se plasiramo i naravno bude zdrav. 

 

On jeste vrlo takmičarski nastrojen - kada odluči da mu se igra i takmiči. 

 

Ranije sam pogrešno mislio da je hladan, proračunat lik, da gleda samo sebe. 

A sada sam uveren da je on duboko emotivan dečko i da njegove emocije donose sve bitne odluke (van striktno košarkaške igre). 

 

Sale je propustio da sa njim izgradi dobar ljudski odnos, i zato se nije odazivao, ili jeste nevoljno. Kari je tu uradio mnogo više i zato se nadam da će nastaviti da se odaziva i bude motivisan ako ovaj ostane. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leki bg said:

Ne umanjujem Karijevu krivicu za sinoc (karma Teo), kao ni Saletovo nepozivanje Kaline (karma 2)...ali jbg,  tesko da sve valja, a ne valjaju Sale Djordjevic,  Igor Kokoskov i Kari Pesic.

Mozemo pricati sad sta hoces ali cinjenica je da je Sale Djordjevic osvajao medalje sa "slabijom" generacijom nego sto je ova sada. Tu mislim na imena, na uloge koje ti igraci imaju u svojim timovima. 

 

Kod Saleta se moze reci 2015 poraz od Litvanije da je bio katastrofalan, ubili su nas na piku ali mi smu tu primili 67 poena i imali priliku da prodjemo dalje ( Bogdan ). 

2019 se nakupilo problema van terena, ta cuvena sujeta i nepozivanje Kaline uz pogresno koriscenje Jokica. Tu nas je Argentina masakrirala. 

 

Ipak u tom njegovom mandatu smo imali identitet. Bilo je propusta, nije bio savrsen ali mora se reci da je taj njegov mandat bio uspjesan. 

 

Ovo sa Kokoskovim i Karijem je nocna mora

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki28 said:

Razumio bih da vodimo neke defanzivne specijalce tipa Lazica ( u najboljim godinama) jer imamo problema sa odbranom ali napad sa Teom bi funkcionisao 10x bolje nego sa Jaramazom i Vasom. Teo bi znao da da Jokicu loptu tacno gdje treba, da prilagodi igru, podvikne ali isto tako i da iskoristi Milutinova i da vrti taj pik do besvijesti. O tome da bi imao mooda da sutne ga razliku od nekih da ne pricam.

Pucali su svi ali kad ti je konkurencija Micic i Guduric onda ce ispasti da je Jaramaz neki Patrick Beverley. 

 

Guduric je totalno razocarenje. Morali smo naci mjesta za Tea, morali.

 

to je i moj rezon ali ne bih se osvrtao na igrace koji nisu bili tu. koliko god smo pricali o opciji tea kao "osiguraca", tipa djordjevica iz 98e [gde su cak i bodiroga x rebraca u prajmu imali problem da rese argentinu u 1/4 finalu, solidan pandan jucerasnjoj italiji], on nije bio tu sa razlogom; da li je to da bi se jokic i vasa osecali komotno, da li teo nije mogao da prihvati ulogu-minijaturu u ekipi ili nije ni planiran, nevazno je.

 

mogli smo mi ovo da resimo i sa igracima koje imamo ali da se ne ponavljam(o).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Činjenica je da smo ih ispustili u prvom poluvremenu.

Imali smo taj neki momentum da odemo i na 20 razlike, sa petorkom u kojoj su bili Milutinov, Davidovac, Kuridža, Jaramaz...

Ali su se dešavala neka pomračenja.

Tipa, oni opet promaše, Milutinov uhvati loptu, ali mu ispadne nakon čega dobijemo koš.

Ili ono bacanje na parket Davidovca čini mi se, nakon kojeg primamo trojku iz kornera.

 

Samo +6 na poluvremenu, unelo mi je veliku zebnju.

 

Mi smo izgubili ovu utakmicu na psihološkom planu.

Ne znam koliko čovek može biti pametan u tom slučaju.

Samo jedan čovek mimo Jokića nam je falio da odigra neku rolu u napadu. Nismo ga imali.

Lučić je promašio dva otvorena šuta za tri, ali je i popio bananu na drugom obruču iz dobre akcije koju je treba rutinski da završi.

Sve to ubija u pojam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

to je i moj rezon ali ne bih se osvrtao na igrace koji nisu bili tu. koliko god smo pricali o opciji tea kao "osiguraca", tipa djordjevica iz 98e [gde su cak i bodiroga x rebraca u prajmu imali problem da rese argentinu u 1/4 finalu, solidan pandan jucerasnjoj italiji], on nije bio tu sa razlogom; da li je to da bi se jokic i vasa osecali komotno, da li teo nije mogao da prihvati ulogu-minijaturu u ekipi ili nije ni planiran, nevazno je.

 

mogli smo mi ovo da resimo i sa igracima koje imamo ali da se ne ponavljam(o).

Mogli smo, slazem se ali moram apostrofirati Karijevu mantru " tim ne cine najbolji igraci". Mi juce nismo bili tim. Razbijeni smo ja proste cinioce. 

 

Jedan od najboljih igraca EL je izgledao kao malo dijete pored nekog Spisua ( decko mu je sasuo 5 trojki u 2 pol da Vasa uopste nije znao gdje mu je igrac ). 

Lucic koji je jedno od najboljih krila Evrope i decko koji je igrao mnogo bitnij utakmica ( kako klupskih tako i reprezentativnih ) je izgledao kao uplasena devojcica. 

 

Sut ne ide oa ne ide ali zato bato moj, idbrana se pegla do iznemoglosti. Kod nas taj voljni moemant da se igra jaka odbrana je izostala. Mi smo u 3/4 imali 1 napravljen prekrsaj do zanjeg minuta cetvrtine. 

 

Izostanak Tea opravdava samo neki sukob sa Jokicem. To da Vasa bude komforan, okej ali znali smo Vasine vrline i mane. Upravo si ti pricao o planu B. Vasa koliko god kosarke da igra ne moze da zavrti pik kao Teo nikada.

Iz tog pika bi se izoridili laki poeni, uvukla bi se neka sigurnost kod drugih igraca osim Jokica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Zasto mislite da se ne mozete plasirati na Svjetsko? Realno sanse su vam i vise nego dobre, bez obzira na FIBA-ine retardirane prozore.

Dobre su nam sanse, samo su igraci s kojima treba prozore da igramo u rangu Ristice i Kuridzatora, a najbolji za prozore dostupan plej nam je Biba Struja, Ilija Djokovic. Kad na to dodamo cinjenicu da od danas verovatno vise nemamo ni selektora i da je za to mesto izbor suzen koliko i selekcija za te prozore, u ono sto ce nas predstavlja u prozorima se ne bih kladio ni u plej ofu ABA2, a kamoli u konkurenciji sasvim pristojnih reprezentacija koje treba da dobijemo.

Link to comment
Share on other sites

Boli ovo sinoć, mnogo boli. Međutim ovde se nabacuju takvi hot takeovi da je ovo strašno, počevši od toga da je Meli nadigrao Jokića pa do toga da nam je falio neki Kendrick Perry i to bi bilo to. Seriously, WTF. Prosta činjenica je sledeća - sport je tako lep i zato ga svi i pratimo jer se ne događa uvek da favorit pobedi. Mi smo definitivno kvalitetniji na papiru od Italije i arguably najkvalitetniji na papiru na celom prvenstvu ali ovde se ne igra playoff serija nego samo jedna do or die utakmica u koju smo ušli nepripremljeni na jedini način na koji su Italijani mogli da nas dobiju, a što je i inače njihova igra pa su zato i sa pravom apostrofirani kao ekipa koja nam ne leži.

 

Kad se sve sabere i oduzme, mislim da je Meda u pravu - kad sve krene po zlu mi smo trebali da imamo jednu bonus opciju koju niko osim još Slovenije i Grčke nema (ne, Markkanen nije taj kalibar iako je vrhunski igrač) - jaši svog superstara do kraja. Jokić jeste bio loš u odbrani celo prvenstvo, dosta lenjo je izlazio na svaki pnpop sa protivničkim centrom i znamo da su njemu problem mobilni centri šuteri, bilo ko ko igra u reketu nema šanse protiv njega. Ne, nije ga Meli nadigrao nipošto ali je Meli odradio ono što je bio condition sine qua non za Italijane da dobiju ovu utakmicu. I ne samo Meli. Pollonara i Fontechio su odradili svoje šuterski, a najveća sramota je kako je Spissu nadigrao celu našu bekovsku liniju. Vasa je na kraju opet imao pristojnu statistiku ali to je samo to - pristojna individualna statistika koja ne pokazuje koliko je bio štetan zapravo. Ne zameram mu "idemo dalje" niti "nisam razmišljao o košarci u slobodno vreme", neko to ima neko nema, ovo je samo sport koliko god to nama značilo. Zameram mu igru, radi van parketa šta hoćeš, na parketu budi pravi. Naknadna pamet je da je Jaramaz mogao više da igra sa Jokićem jer Jokiću ni ne treba neki plej da mu servira pozicije, on ih pravi sam. A Vasa je onda mogao da hobluje parket driblingom u onim kratkim periodima kad je Jokić na klupi. Ko gleda NBA zna da svaki trener tamo gleda da mu je jedan od dva najbolja igrača uvek na parketu. Lučić se raspao na ovom prvenstvu napadački, promašivao je ono što zatvorenih očiju pogađa u Bajernu. Nažalost, ima alibi. On je trojka a ne četvorka. Gudurić drugi put za redom ima totalni meltdown kada se očekuje da da konkretan doprinos. Baš bedna igra. 

 

Nisam za korenite promene. Ovo je jedan meč. Letonci su npr propustili ovo EP (koje su igrali Englezi, Holanđani i Bugari, btw) pa su se plasirali na SP. Moramo da razmišljamo pozitivno. Dok Jokić igra mi smo konkurentni svima. Što se Tea tiče, ne mislim da bi bogzna šta promenio u ovim godinama, možda bi se junačio u svom stilu ali to bi i dalje bilo bežanje od onoga što treba da igramo ponekad - daj loptu Jokiću i ne smetaj previše. Falio je još jedan bek svakako, da li Nedović, Dobrić, Anđušić ili ko već, dao bi dodatnu opciju kad se ostali raspadnu.

 

Teško je ovo ali život ide dalje. Potrošili smo brzo Kokoškova. Nama treba trener koji će biti u službi igrača a ne neko veliko izanđalo ime koje će da se ponaša kao da je 1980a. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Kari mozda zavrsi kvalifikacije ali samo mozda. Mislim da su sanse da posle ovoga ostaje duze promili.

On ne treba dana vise da bude selektor. Ako on ne osjeca moralnu obavezu da sam napusti to mjesto, treba mu dati sut kartu.

 

Isto vazi i za predsjednika saveza. 

 

Sto se tice resenja, vec sam napisao. Dejan Radonjic. Jeste da je trener Paoa ali taj covjek zarko zeli da bude selektor. Poznaje igrace koji bi bili dostupni u tim prozorima, igraci bi krvarili. Ne bi bila lijepa kosarka ali bi iznjedrili te pobjede koje su potrebne. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Casaubon said:

Dobre su nam sanse, samo su igraci s kojima treba prozore da igramo u rangu Ristice i Kuridzatora, a najbolji za prozore dostupan plej nam je Biba Struja, Ilija Djokovic. Kad na to dodamo cinjenicu da od danas verovatno vise nemamo ni selektora i da je za to mesto izbor suzen koliko i selekcija za te prozore, u ono sto ce nas predstavlja u prozorima se ne bih kladio ni u plej ofu ABA2, a kamoli u konkurenciji sasvim pristojnih reprezentacija koje treba da dobijemo.

 

Velika bi glupost bila u ovom trenutku smenjivati Pešića.

Ne vidim ni koga bi postavili , niti šta bi taj mogao posebno uraditi u kratkom periodu.

 

Pešić mora izgurati ove FIBA prozore, pa posle da se vidi.

Neće biti najboljih, ali ipak ima ta neka grupa igrača koji su prošli ove pripreme sa njim...a biće dostupni.

Link to comment
Share on other sites

Pešić je odavno trebao da je u Pirotu. To pod 1. Pod 2 - shvatite, nemamo više igrače svjetske klase (osim Jokića) kao što smo nekada imali. Proći ćemo gore nego Hrvatska sve od 1995. godine pa do danas. To je jednostavno tako. Sve se svelo na Beograd i na Zvezdu i Partizan ( daće Bog da se ugase i jedni i drugi). Drugi košarkaški centri su u komi ili su mrtvi već više od 20 godina. Nema više yu škole košarke. Nema. Tada su igrači bili sa mudima. Ovo danas, sve go mlakonja do mlakonje. Niko nema hrabrosti da uzme otvoreni šut, guzi se, guzi i na kraju izgubi loptu. Ajde bre, gonite se u ......... 

 

Napisaću opet, pa neka se ljuti ko god hoće, MILOŠ TEODOSIĆ je DESETODUPLO bolji igrač od Vasilija Micića. Uvijek bio i uvijek će biti. Može Micić svake godine biti MVP EL, ali on je jednostavno prosječan igrač i ništa više od toga. Još kad počne da čačka uho na utakmici kao da mu je neka džinovska buba upala u njega, odmah mi bude loše. O ostalima da i ne govorim. 

 

Reprezentaciji treba jedan vrhunski psiholog koji će prije početka meča da kaže igračima - izađite bre na teren i čim ostanete sami, odmah pripalite trojku. Boli vas k..... da li će ući ili neće, samo rokajte. Poderaćete svakoga. Tako rade Amerikanci cijeli život. Tako su počeli da igraju i Slovenci, ali, tako se dobija na samopouzdanju, sigurnosti, igri i na svemu ostalom što već imaš. 

 

Što se tiče reprezentacije za dalje, od srca sam joj poželio da se više nikada ne plasira na neko takmičenje jer me koštala života, ali bukvalno. Posle svake utakmice reprezentacije moram završiti u bolnici da primam infuziju. Što se lično mene tiče, od sada, potpuno mi je svejedno, ispali u grupi, prošli dalje, osvojili, uopšte me neće dotaći. Neću čak ni gledati. Eto, možda ako uhvatim slučajno prenos dok budem listao kanale a i to ću ispratiti kao da igra u najmanju ruku Kostarika. Ipak se ovo malo života mora sačuvati za porodicu. Dosta je uzela košarkaška reprezentacija Srbije. 

 

Edited by PavNO1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Što se Tea tiče, ne mislim da bi bogzna šta promenio u ovim godinama, možda bi se junačio u svom stilu ali to bi i dalje bilo bežanje od onoga što treba da igramo ponekad - daj loptu Jokiću i ne smetaj previše. Falio je još jedan bek svakako, da li Nedović, Dobrić, Anđušić ili ko već, dao bi dodatnu opciju kad se ostali raspadnu.

Sa ostatkom posta se slazem ali ne znam koliko si gledao Tea zadnju godinu dana. On itekako zna da se skloni, da da loptu kome treba i da ne smeta kaos to je slucaj bio sa Sengelijom ili Heketom ali isto tako zna da se ukljuci, odigra taj heroball i ispali njegove suteve za 3. Ipak i kad je tako on itekako zna da zavrti pik i da spoji centra sa kosem. 

Defanzivno je rupa, to znamo deceniju ali sam ubijedjen da bi sa njim na terenu tlovi role playeri imali vise samopouzdanja samim tim sto bi ucestovali u napadu. Teo bi im kreirao otvorene pozicije, davao laka polaganja i iz tih situacija se podize voljni momenat. 

 

Slazem se da je Jaramaz morao igrati vise sa Jokicem. Evo sinoc Itudis stavio na klupu Dorseya ali je jahao Janisa do kraja. Pustio Larenzakisa i ovaj mu vratio trojkom i dobrom odbranom. To smo i mi trebali. Jasi Jokica do besvijesti i okruzi ga sa onim koji rljaju a ne Vasa i Gudura, ne zna se cija su mooda bila manja.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, leki bg said:

Ne umanjujem Karijevu krivicu za sinoc (karma Teo), kao ni Saletovo nepozivanje Kaline (karma 2)...ali jbg,  tesko da sve valja, a ne valjaju Sale Djordjevic,  Igor Kokoskov i Kari Pesic.

+ nemamo boljih trenera od njih koji bi vodili reprezentaciju

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...