Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Samo da podsetim da ima još 3 kola da se odigra. Mi još nismo prvi. 

Kao što vidimo po drugim grupama, svakakvi ishodi su mogući. Daleko je još za projekcije. 

 

Da ne bude posle ono zec-šuma 🙂

 

Lagano, meč po meč, da mi dižemo formu i dobijemo sve u grupi. 

Edited by Kenozoik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, medobrundo said:

 

obrazložio sam da smatram da je koncepcijski problem to što nemamo nikakvu zamenu za Kalinića na poziciji 3, da se tu gura Davidovac koji više veze nema sa tom pozicijom, da se time propušta da Davidovac provodi minute tamo gde može da bude faktor, a da Kuridža time biva jedina zamena na poziciji 4. Tako da, nije tu stvar do Dobrića, više do toga da nam nedostaje pokretniji igrač koji zaista može da pokrije poziciju 3 - a eto, namestilo se da je Dobrić bio najbolji kandidat.

 

Naravno, nije bitan Davidovac, nije bitan Kuridza, nije bitan Ristić, nije bitan ni taj Dobrić što nije pošao.. ali to je sve što smo (ili što bismo) imali ne ove dve utakmice osim startera na pozicijama 3-5.

 

Da smo poveli nisko krilo umesto centra, ne bismo manje više ništa izgubili, a dobili bi mnogo balansiraniji sastav, bolje osigurače, više igrača na pozicijama i ulogama koje im leže..

 

Naravno, može Kari u nekoj eliminacionoj tekmi da stavi i Lučića na 3 ili Kalinu na 4, da koristi Davidovca kao x faktor na 4 ili 5, da Gudura pokrije te minute na 3.. Ali što bi Kari rekao, da parafraziram malo, ne verujem u ono što se zaista i ne vežba.

 

Ne vidim da je problem sto Dobric nije poveden jer i Gudura i Vanja mogu na 3 da igraju, veci je problem sto Curry stavlja Dedu na 3 sve vreme sto zaista jeste nidje veze. Svakako drugi centar je morao da podje nakon ove viroze Milutinova (nebitno da li Petrusev ili Ristic), em kako bi smanjio Jokicu minutazu u grupi, em da ne bi izmisljali postave sa Kuridzom/Davidovcem na 5.

 

Par utisaka od sinoc:
- fenomenalna organizacija, sve je islo kao po loju iako je sama O2 Arena bila puna, bilo je preko 15k ljudi- najgledaniji kosarkaski mec Ceske reprezentacije u istoriji. 

- gomila nasih ljudi koji nisu mogli da se cuju zbog DJa a i poprilicno ukljucene domace publike, ali odlicna atmosfera zaista.

- Jokic je najaktivniji na klupi, sve vreme bodri sve, ustaje, dere se, bas svaka cast na stavu. 

- nasi su (njih cetvorica) i sinoc zaglavili posle tekme, ovaj put je bio klub u pitanju, sto vec zaista mislim da je preterivanje s obzirom na zgusnut raspored- ali eto makar se nadam da je neko zategao juce minus na Dedu i Kalinu zbog one prve veceri :kece:

- Finaca ima bas puno, svi imaju dresove, mislim da ce sutrasnji mec biti zaista zanimljiv i na terenu i van njega.

 

Sto se tice same igre u ova 2 meca:

- meni se jako svidja ovo sto Vasa igra, jer posle one pasivnosti u pripremnim mecevima se vidi ogromna razlika u pristupu. Odlicno asistira, sut i dalje ne ulazi, ali stav je na mestu, pa se nadam da ce i sut doci na svoje kada bude trebalo. Ne verujem da ce drviti loptu previse kada bude eliminaciona, zna se da tu Jokic mora da zavrsava.

- kao sto gore spomenuh, neozbiljan je Curry sa Davidovcem na 3, narocito u situaciji kada su na 4 i 5 Kuridza i Ristic, to je sigurno najsporiji frontcourt koji postoji na prvenstvu :smiley26:

- sa Milutinovim ce odbrana u drugoj postavi biti odlicna, tako da verujem da ce on doneti prekopotreban balans. 

- jako puno ce zavisiti od toga koliko brzo se Nedovic bude oporavljao, jer su nam njegovi 1na5 poeni prekopotrebni u daljem toku takmicenja- trenutno je ultra pasivan i ocigledno je da nije sve u redu.

- prelepo igramo, svi su nesebicni i stvarno to lepo izgleda- naravno krajnji plasman ce zavisiti od toga da li ce ti sutevi ulaziti, ali prezadovoljan sam igrom u napadu (ovde uglavnom mislim na prvu petorku + Guduric)

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Da smo mi kojim slučajem izgubili od Belgije ili BiH ili da krajem 3/4 gubimo od Gruzije, ovde bi se već skupljala drva za lomaču. :classic_biggrin:

Da dodamo i Mađare u grupu : D

 

Realno, sve ekipe koje pretenduju na zlato su ili kiksirale ili ispuštale veliku prednost protiv ovih slabijih. Ne izdvajamo se ni malo po tome, čak smo i dobri. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stefan81888 said:

Pozdrav ljudi, 

Je l može neko da me uputi kako je najbolje/najlakše/najpovoljnije naći karte za završnicu u Berlinu, konkretno za utakmice od četvrtfinala pa na dalje? 

 

Možda nije najbolja tema, izvinjavam se. 

 

Ja sam ovde uzeo, to je zvanican kanal: https://www.eventim.de/en/artist/fiba-eurobasket/fiba-eurobasket-2022-berlin-pakete-2915975/

 

Ukoiko je rasprodato onda viagogo ili ispred hale od tapkarosa.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

marko pesic

 

“Da to kažem ovako... Kada bismo sedeli sada ovde zajedno i kada bih ga pitao gde ćemo na more, ili da bismo možda mogli do Argentine jer nismo bili tamo zajedno, ne znam kako bi taj razgovor tekao jer ne znam koliko bi bio zainteresovan. Međutim, kada bih ga pitao da li je gledao juče Olimpiju protiv Venecije, da li je video detalj iz druge četvrtine i šta je uradio taj i taj igrač, imali biste otvorenu diskusiju. Zašto to govorim, jer je strašno posvećen. Kada dođe na trening u Bajern, sedne sa Andreom i pričaju po tri sata, postavlja mu razna pitanja. Ne znam kako da objasnim, stalno je zainteresovan za košarku. Lično ga nikada nisam čuo da je rekao da je evropski i svetski prvak, ne znam da li je kada nisam bio tu... Ali nikada nije otvarao diskusiju pominjući to. Uvek ima pitanja, malo te provocira, ali stalno je zainteresovan da nešto čuje. Posvećen je i zato mnogo prati košarku. Dok ga to drži, a ne bih rekao da tu postoji granica koliko će ga to držati, ne vidim da će ga uskoro to proći. Verovatno je to njegova tajna. Još od malih nogu mi je pričao da mi živimo za košarku, ne od košarke. I tako je svaki dan“.

  • Like 21
  • Love 8
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, uini said:

marko pesic

 

“Da to kažem ovako... Kada bismo sedeli sada ovde zajedno i kada bih ga pitao gde ćemo na more, ili da bismo možda mogli do Argentine jer nismo bili tamo zajedno, ne znam kako bi taj razgovor tekao jer ne znam koliko bi bio zainteresovan. Međutim, kada bih ga pitao da li je gledao juče Olimpiju protiv Venecije, da li je video detalj iz druge četvrtine i šta je uradio taj i taj igrač, imali biste otvorenu diskusiju. Zašto to govorim, jer je strašno posvećen. Kada dođe na trening u Bajern, sedne sa Andreom i pričaju po tri sata, postavlja mu razna pitanja. Ne znam kako da objasnim, stalno je zainteresovan za košarku. Lično ga nikada nisam čuo da je rekao da je evropski i svetski prvak, ne znam da li je kada nisam bio tu... Ali nikada nije otvarao diskusiju pominjući to. Uvek ima pitanja, malo te provocira, ali stalno je zainteresovan da nešto čuje. Posvećen je i zato mnogo prati košarku. Dok ga to drži, a ne bih rekao da tu postoji granica koliko će ga to držati, ne vidim da će ga uskoro to proći. Verovatno je to njegova tajna. Još od malih nogu mi je pričao da mi živimo za košarku, ne od košarke. I tako je svaki dan“.

 

Tačno izlapeo Kari...on i dalje u tripu da je trener Bajerna...

  • Like 2
  • Ha-ha 28
Link to comment
Share on other sites

Meni utisak koliko u tim godinama ima energije i koliko mu brzo radi mozak 

 

Juce na live konferenciji prica o kosarci a onda odjednom predje na posalice sa Sarencem

 

Quote

"Stvarno je bilo puno tog srpskog inata u tim momentima. Gubili smo neke mečeve, manje-više svi su nas otpisali. Vladala je i dalje ta atmosfera zbog bombardovanja koju smo svi proživeli. Sećam se da smo imali sastanak pred meč sa Amerikancima na kojem je Kari Pešić bio toliko nervozan i očajan da je pao između nas i počeo da se dere i da viče: ‘Poginite na terenu’. Naježio sam se u tom trenutku, a tako je i bilo. Svi igrači su igrali tu utakmicu kao da im je poslednja”, otkrio nam je Rakočević dešavanja u svlačionici uoči istorijskog susreta sa SAD.

A ovo mi je legendarno :classic_biggrin:

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, srlepajce said:

 

 

A ovo mi je legendarno :classic_biggrin:

 

 

da, samo što je po priči koju sam nešto kasnije čuo iz druge ruke, to samo bio jedan segment iz arsenala očajničke motivacije:

toliko je bio ljut zbog efforta koji su pružali po grupama, da je klečao, pitao ih nešto tipa jel' treba da lajem da bi me čuli i još koješta.

 

kari nema ponosa nit' srama kada treba spremiti ekipu ( :

Edited by uini
  • Like 11
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Carl Johnson said:

Kakva je Finska? Da li mogu u teoriji da nam ispariraju?

 

plasirali su se prvi na svetsko prvenstvo, daklem, favoriti  : i

 

ja znam samo marakanena, koponena i salina.

kapiram da su lakši od češke za igrati, pri čemu jedino lauri ima 213cm a centar (jedini po spisku makar), 207cm

 

https://www.fiba.basketball/eurobasket/2022/team/Finland#|tab=roster

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Carl Johnson said:

Kakva je Finska? Da li mogu u teoriji da nam ispariraju?

Ne bi trebalo, nemaju nikoga ko bi mogao bar malo da smeta Jokiću. Jedino da upadnu u trans pa da nam uvale 20+ trojki sa nekim ludim procentom.

Markanen i Salin će nam napraviti neku štetu, ali ostatak je skroman.

Doduše, ako opet budu puštali turbo folk u dvorani, Salin će, kao Veseli prije 2 dana, da se resetuje na srBski mod, pa da igra za nas, opet isto kao Veseli prije 2 dana.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...